Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

Laluś
2018-11-02 17:56:33

Muszę przyznać, że PO wystepująca jako KO odniosła największy sukces w wyborach samorządowych.
Zdobyli aż 8 mandatów radnych i po raz pierwszy ich kandydat znalazł się w II turze wyborów prezydenckich.

Laluś
2018-08-25 09:20:35

Platforma znalazła kandydata na prezydenta.
Ponieważ w mieście nie posiadają kompetentnych osób postanowiono skorzystać z posiłków z pobliskiego Aleksandrowa.
Siłę kandydata ma wzmocnić, to że jest posłem na Sejm oraz kobietą.
Jestem przekonany, że udział w wyborach skończy podobnie jak kandydujący przed laty poseł PO Dunin czyli nie wejdzie nawet do drugiej tury.

bolek
2018-05-10 07:24:13

Laluś ty analfabeto wtórny, prawniku za dychę, napisz o radnych miejskich, którzy biorą kasę z budżetu miasta z podatków mieszkańców Zgierza i to z kilku etatów. Wśród nich Gajda, Wężyk, Kupis, Janiszewski bartuś, Pilarski, i inni co dostali stanowiska misiewiczow jak: Grzelak-Makowczyńska, Linkowski Antczak rafał, Antczak zbigniew, Pilarski-pulpet, Łebexdowski i wielu innych.

Laluś
2018-05-09 20:51:31

Czy, to koniec brania kasy z powiatu przez Budziarskiego?
Ten blacharz samochodowy ubzdurał sobie, że jest taki genialny, iż potrafi zarządzać powiatem.
Jakie są efekty jego działalności dla Zgierza?
Wydoił powiatowy budżet na kilkaset tysięcy złotych oferując w zamian likwidację MDK na Długiej.
Na szczęście już niedługo wybory i zgierzanie podziękują za "zasługi dla Zgierza" odstawiając Budziarskiego na boczne tor.

Bonifacy
2018-04-28 16:54:11

Odpowiadając na pytanie stwierdzam na podstawie własnych obserwacji, że Zgierska Platforma istnieje tylko teoretycznie bo niby jest biuro ale członków już nie ma. Kiedyś były tam systematycznie organizowane spotkania i można było bezpłatnie rozliczyć PITa a dzisiaj jest tylko szyld I brudne okna.

Laluś
2018-04-18 12:09:25

PO najwyraźniej dąży do likwidacji zgierskiego MDK.
Jej działacze i radni na szczeblu powiatowym nie robią nic aby nadal istniała ta placówka kultury.
Jako zasłona dymna działań miało być utworzenie Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego, do którego nie doszło.

Serwacy
2018-04-15 15:32:43

Były asystent Dunina Piotr Ogrodowczyk uciekł z PO do Nowoczesnej gdy zobaczył rosnące słupki poparcia w sondażach.
W kampanii prezydenckiej chyba wspierał kandydata PiS Dudę, za co powinien wylecieć z PO z hukiem.
Teraz po tych manewrach jest w "czarnej dupie" ale na to zasłużył.

Bonifacy
2018-04-15 10:52:50

Zgierska Platforma upada bo odchodzą szeregowi członkowie a nawet współpracownicy Pana Posła czyli Pan Piotr i Pani Kasia

meva
2018-04-14 16:01:34

Lalusiu uważaj aby blask światła z lokalu PO cię nie oślepił.

Laluś
2018-04-13 06:10:21

Jarku, ostatni w lokalu PO zgasił  światło.
Pozostał jeszcze tylko Dunin.
Jak tak dalej będzie się działo rozwiążą zgierskie struktury podobnie jak w Aleksandrowie po "aferze podsłuchowej:.

Jarek 65
2018-04-10 17:34:25

Czy w Zgierzu jest jeszcze Biuro Posła Artura Dunina? Pytam bo mam sprawę a widzę, że tam nigdy nie świeci się światło a i okna brudne, że nić nie widać.

Miecio
2018-03-29 12:26:15

Zmienione i uzupełnione zarzuty dla Andrzeja Biernata

Prokuratura zmieniła i uzupełniła byłemu ministrowi sportu i byłemu sekretarzowi generalnemu Platformy Obywatelskiej Andrzejowi Biernatowi zarzuty ws. oświadczeń majątkowych; dotyczą one nieprawidłowości w oświadczeniach na większą skalę niż wcześniej oceniano.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, który potwierdził tę informację, podał, że Biernat usłyszał zarzuty w nowej treści niż w lutym 2016 r.

– Ogłoszone Andrzejowi Biernatowi w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty dotyczą nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych na większą skalę niż wcześniej oceniano. Wskazują też na wyższe zaniżanie wysokości posiadanych środków pieniężnych niż w pierwotnie ogłoszonych zarzutach – powiedział Łapczyński.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Odpowiadał na pytania prokuratora – powiedział rzecznik. Zaznaczył, że były minister zezwolił na podawanie jego nazwiska.

Według prokuratury kwota niewykazanego w deklaracji podatkowej za 2012 r. dochodu jest znaczenie wyższa niż określona w poprzednich zarzutach i wynosi 120 tys. zł. Biernat od 2011 r. do 2013 r. złożył sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Pięć z nich składał jako poseł, a ostatnie – jako minister sportu.
#wieszwiecej Polub nas
Prok. Łapczyński powiedział, że zarzucana teraz byłemu ministrowi zaniżona wysokość posiadanych środków pieniężnych w oświadczeniu za 2010 r. wynosi ponad 125 tys. zł – zadeklarował 100 tys. posiadanych środków, a dysponował ponad 225 tys. zł.

– W tym oświadczeniu miał też nie wykazać ponad 70 tys. zł dochodów a wydatki w tej wysokości nie znajdują uzasadnienia w historii rachunków bankowych i wysokości osiągniętych przez niego w 2009 r. dochodów – powiedział rzecznik.

Zaniżanie posiadanych środków

W oświadczeniu nie ujawnił też osobowego Peugeota 207 z 2007 r. W kolejnych oświadczeniach, również z 2010 r., miał zaniżyć wysokość posiadanych środków o kwotę ponad 66 tys. zł, w następnym o 85 tys. zł, a za 2011 r. o ponad 77 tys. zł i w 2012 o ponad 16 tys. zł, przy czym nie wykazał źródła pochodzenia dochodów na ponad 127 tys. zł. We wszystkich tych kolejnych oświadczeniach nie wspominał o Peugeocie z 2007 r.

CBA prześwietla oświadczenia majątkowe Biernata. Wątpliwości budzi luksusowe auto

– Nie mówimy o zarzutach. My nie prowadzimy czynności procesowych czy dochodzeniowo-śledczych. Jest naszym ustawowym obowiązkiem prowadzenie...
zobacz więcej

W oświadczeniu z 2013 r. złożonym jako minister sportu i turystyki zaniżona wysokość środków wyniosła ponad 31 tys. zł – zadeklarował 255 tys. zł, podczas gdy dysponował ponad 286 tys. zł.

– Co do deklaracji podatkowej Biernata za 2012 r. prokuratura zarzuciła mu niewykazanie ponad 120 tys. zł. rzeczywiście osiągniętego dochodu oraz źródła ich pochodzenia. Nie wykazując tego dochodu naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na ponad 40 tys. zł – zaznaczył Łapczyński.

Kontrola oświadczeń majątkowych

Prokuratura na poczet grożących Biernatowi kar ustanowiła hipotekę przymusową na nieruchomości w kwocie 300 tys. zł. Kontrolę oświadczeń majątkowych Biernata – tak jak innych osób je składających – prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości podjęła łódzka delegatura CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie.

Łapczyński zaznaczył, że długotrwała weryfikacja oświadczeń Biernata wynikała m.in. z oczekiwania na zakończenie postępowań prowadzonych przez organy skarbowe i uzyskania międzynarodowej pomocy prawnej z Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka córka ministra.

CBA podkreślało, informując pod koniec lutego 2016 r o nieprawidłowościach, że sprawdzanie oświadczeń jest ustawowym obowiązkiem Biura, a kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym poddawani są m.in. parlamentarzyści.

Umyślne podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym jest przestępstwem.

Biernat odpowiada z wolnej stopy. W sierpniu 2015 r., gdy sprawę oświadczeń CBA przekazało prokuraturze, złożył rezygnację z funkcji sekretarza generalnego PO i ogłosił, że nie wystartuje w wyborach parlamentarnych.

https://www.tvp.info/36558115/zmienione … a-biernata

Miecio
2018-03-13 21:06:40

Kilka zdań przypomnienia o idolu zgierskiej PO.


Biernat skończył w rynsztoku – były minister pijany w sztok znaleziony na chodniku

Policjanci warszawscy znaleźli wczoraj na chodniku pijanego mężczyznę. Okazało się, że to nikt inny tylko Andrzej Biernat, były minister sportu w rządzie Donalda Tuska.

Skandaliczna scena działa się we wtorkowy poranek, kiedy policjanci zauważyli na ulicy Rozbrat leżącego na chodniku mężczyznę. Jego wygląd i zachowanie nie pozostawiały wątpliwości, że był on pijany w sztok. Wcześniej gościł w restauracji „Na lato”, przed której wejściem leżał. Awanturował się w lokalu i został z niego wyrzucony.

Kiedy policjanci wylegitymowali pijanego, okazało się, że to Andrzej Biernat, były minister sportu w rządzie Donalda Tuska i dawny baron łódzkiej Platformy Obywatelskiej. Polityk dawnej „elity” nadawał się wprawdzie na izbę wytrzeźwień, ale ponieważ mieszkał w pobliżu, funkcjonariusze odstawili go przed drzwi domu.

Informację o skandalicznym i żenującym incydencie potwierdził komisarz Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Większość mediów niestety o sprawie milczy lub bezpodstawnie nazywa niegdysiejszego przedstawiciela narodu polskiego „Andrzejem B.”

https://parezja.pl/biernat-skonczyl-ryn … -chodniku/

Miecio
2018-01-20 15:53:16

Czy w zgierskiej PO oprócz skupionych wokół posła Dunina oraz Gołka i Budziarskiego ktoś jeszcze pozostał?

Laluś
2018-01-15 13:20:36

Platforma ma już swego kandydata. Został nim Aleksander Frach.
Po takiej nominacji wynik PO będzie załosny.

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
najlepsze mieszanki tabak www.darmowareklama.pun.pl metin2 jak edytowac zbroje jak wbic szybko 20lvl wojownikem Ewenty sfgame