Monika - 2014-05-30 18:28:51

Wróble na dachu ćwierkają, że PiS i PO zaczynają dogadywać się w sprawie obsadzania swoich kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych w najbliższych wyborach samorządowych, w taki sposób, aby wzajemnie nie eliminowali siebie. Zakładałoby to takie uzgodnienia, iż w niektórych okręgach gdzie PiS będzie posiadał silnego kandydata, to PO nie wystawi tam swojego kandydata i odwrotnie. Jeśliby to się potwierdziło, to byłoby to wielkie świństwo. Trzeba by wówczas apelować, aby zgierzanie nie głosowali na obie te partie.
Jest rzeczą normalną, iż takie uzgodnienia mogą ustalać między sobą Stowarzyszenia lub Komitety Wyborcze współpracujące ze sobą, a nie partie wrogie wobec siebie.

Vasyl - 2014-06-02 11:28:15

PiS i PO mogą dzielić "na papierze" mandaty na radnych, ale i tak nie gwarantuje im to sukcesu.
Ale co ciekawe PO ma upodobanie do dzielenia stanowisk w Zgierzu.
W zbliżających się wyborach do rady powiatu "dogadało się" z SLD, a teraz dogaduje z PiS.
Teraz stało się jasne dlaczego miejscy radni Platformy siedzą potulnie w RMZ i przyzwalają "przyszłemu" koalicjantowi z PiS na:
-zadłużanie miasta,
-budowę spalarni odpadów niebezpiecznych,
- zatrudnienie w Wod-kan aktywistów PiS Radosława Gajdy i Michała Pilarskiego.

kreska - 2014-06-02 11:32:09

Jest jeszcze cisza w sprawie myjni w parku, to pewnie też należy do elementów składowych układu!

Bazyli - 2014-06-02 11:54:06

PO i PiS mogą sobie dzielić strefy wpływów.
Nic przedstawicielom tych partii to nie pomoże.
Kandydaci PO oraz PiS są NIEWYBIERALNI na urząd prezydenta Zgierza.

Fakt - 2014-06-03 15:12:22

Ciekawe jak funkcjonariusze PiS i Po podzielili mandaty?
Kto ma otrzymać więcej?
Czy przydzielili jakiś mandat radnego dla kogoś innego?

Adamwys - 2014-06-03 15:33:42

Wniosek z tego taki, że chyba należy postawić na Mięsoka.
Gdyby radny Mięsok był równie aktywny w terenie jak na sali Rady Miasta, można by pomyśleć o stworzeniu porządnego komitetu wyborczego z listą potencjalnych niezależnych-radnych. Wówczas szansa, że takie indywidua jak Zielińska, Gajda, Skupiński czy Zapartowie znalazłyby się na politycznym oucie gwałtownie by wzrosła.

Radni PO w Zgierzu jak zawsze rozczarowują. Jeżli ma to być powrót do idei POPiSu to ja podziękuję. Z kim chcą budować koalicję? Z Sencerkiem, Gajdami, Pilarskimi? Zgroza.
Perspektywa współpracy ze zgierskim SLD również nie wygląda ciekawie. Zapart i Komorowski skutecznie odstraszają.

Jeżeli p. Budziarski poważnie myśli o kandydowaniu na urząd Prezydenta Zgierza, powinien dokładnie przyjrzeć się swojemu najbliższemu otoczeniu. W RM wśród członków PO widzę wielu nielojalnych potencjalnych pasożytów.

Sytuacja, w której zgierska PO nie wykorzytuje tryliarda wpadek i kompromitacji Wieczorkowej i PiSu, aby podnieść swoje notowania pachnie mi sabotażem. Coś jest nie tak drodzy Panowie i drogie Panie z PO.

gala - 2014-06-03 15:41:05

Ale na początku Twój kandydat wchodził w d..ę Najjaśniejszej. Dopiero, gdy nie został przewodniczącym rady, stał się opozycjonistą. Jest bardzo zmienny, a to źle świadczy o każdym, o takich cechach.

kano - 2014-06-03 15:50:41

Inni są niezmienni. Wchodzą wzorowo w dupę Najjaśniejszej do dziś. Świadczy to o nich jak najlepiej?

gala - 2014-06-03 16:00:04

Ale są niezmienni. Natomiast Mięsok, jak chorągiew na wietrze.

obserwator - 2014-06-04 17:45:50

gala - chyba coś Ci się pomieszało.
Jak chorągiew na wietrze to jest ta cała zgraja w RMZ. Mięsok to jedyna osoba, która ma swoje zdanie i nie daje sobą manipulować. Takie osoby w obecnie trwającej kadencji należy szukać ze świecą, oby więcej takich osób jak Mięsok było, które chcą coś zrobić dla Zgierza a nie dla siebie.

Zdzichu - 2014-06-04 18:52:01

Pierwszą przymiarkę walki wyborczej "na noże" mieliśmy w minioną niedzielę w Proboszczewicach. Otóż radny Skupiński na terenie pikniku, organizowanego przez RO Proboszczewice - postawił swój namiot i chciał rozdawać dzieciom bułki i słodycze. Podczas jego krótkiej nieobecności - wyrzucono jego namiot na ulice, zaś pewna radna zaczęła rzucać na niego mięsem. Widocznie sądziła, że on zaczyna się promować. Musiała interweniować Straż Miejska.
I niezależnie, czy ktoś lubi czy nie radnego Skupińskiego - to jednak zachowanie tej radnej i kilku jeszcze członków RO Proboszczewice było skandaliczne. Jeśli komuś coś się nie podobało, to powinni zwrócić uwagę radnemu Stanisławowi (który też jest radnym tej Rady Osiedla), a nie tak się zachowywać.
Dla mnie jest to przejaw walki wyborczej prowadzonej na tym osiedlu. Dotychczas w Radzie Miasta Zgierza jest 4 radnych z Proboszczewic, zaś w nowej Radzie Miasta może być ich co najwyżej 2. Nie ma więc co się dziwić, że niektórym poszczają nerwy na myśl, że może ich tam zabraknąć. Jednak takie zachowanie jakie opisałem jest niedopuszczalne i świadczy o braku kultury u niektórych osób.

Adamwys - 2014-06-04 19:02:45

Zdzichu, faktycznie zachowanie tej pani (zakładając, że jest to prawdziwa informacja) było skandaliczne!
Czy możesz podać personalia tej osoby (radny jest osobą publiczną)? Domyślam się, o którą radną może chodzić (imię jej na B?)

Nie ma usprawiedliwienia dla agresji i chamstwa.
Ja gardzę Wieczorkową... I co? Z tego powodu mam jej spalić gazetki propagandowe lub zrywać plakaty wyborcze? Nonsens!

Żadną okolicznością łagodzącą nie jest fakt, że atak był skierowany przeciwko Skupińskiemu. Jego kariera samorządowa dobiegła końca w ostatnim tygodniu. Swoimi decyzjami ośmieszył instytucję Rady Miasta i rozdzielności biznesu od polityki. Teraz czeka go najprawdopodobniej proces i zwrot pieniędzy. Jestem pewien, że on i jego rodzina za swoją prywatę zapłacą. Niech się tym jednak zajmują odpowiednie służby.

Zdzichu - 2014-06-04 20:56:04

Odnośnie imienia tej radnej, to nie mogę ani potwierdzić, bądź zaprzeczyć, czy ma imię podobne do Królowej Elżbiety.

gala - 2014-06-04 21:03:48

Obserwator  Cała zgraja z UMZ jest niezmienna, bo jak wchodziła w d..., tak wchodzi. Natomiast Mięsok  zaraz po wyborach wychwalał Najjasniejszą, potem wykopali go z Sokoła, a teraz nie wchodzi z nikim w układy, bo każdy wie, jaka z niego mę... Kombinuje tylko, jak się na jakiś stołek załapać.

Adamwys - 2014-06-04 21:47:36

Galo,

Większość z nas dała się nabrać na oszustwa wyborcze Wieczorkowej. Gdybyś zapytał/a mnie 4 lata temu co sądzę o Wieczorkowej, odpowiedziałbym, że upatruję w jej kandydaturze szansę na rozwój Zgierza i miłą odmianę po przaśnym i sterowalnym Jureczku.

Myślę, że i radny Mięsok nie był tutaj wyjątkiem. Oczkiwania względem Wieczorkowej były spore, tak wśród mieszkańców, jak i radnych.

Proza życia brutalnie zweryfikowała każde wyborcze łgarstwo tej pani. Po 4 latach Wieczorkowa nie ma już żadnych sojuszników. Z obrzydzeniem odsunęli/odsuwają się wszyscy - pracownicy, znajomi, radni koalicyjni (bardzo żałuję, że nie mogę upublicznić epitetów, jakie padają z ich ust pod adresem Iwonki. Tylko spójniki nadają się do zacytowania przed 22-ą). Jak myślisz, skąd się wzięły przezwiska typu Paździochowa, brzydka siostra Kopciuszka, Baba-Jaga etc.? Czyż to nie radni koalicyjni jako pierwsi zaczęli je stosować i ku uciesze wrogów Wieczorkowej rozpowszechniać, wywołując przy tym salwy rechotu?

Wieczorkowej pozbyło się nawet łase na wszystko co państwowe PSL. Dla tej kanapowej partyjki posiadanie własnego prezydenta w regionie (w dodatku ku uciesze feministek - kobiety) stanowiło ważny element wizerunkowy.
W przypadku Wieczorkowej nawet chłopstwo zaryło widłami w gnój i zrejterowało. Co ciekawe, od towarzystwa Iwonki ludowcy wolą NAWET totalnie skompromitowanego Skupińskiego. To o czymś świadczy...

Zapytaj pracowników UMZ (nawet pozatrudnianych pozakonkursowo znajomków obecnej prezydent), co sądzą o swojej przełożonej, jak wygląda organizacja pracy, jak żongluje się stanowiskami i funkcjami, jak wygląda stosunek pracodawcy do podległych jej urzędników. Zapytaj, co sądzili o Wieczorkowej 4 lata temu i co sądzą teraz... Czary-mary!

A ty się dziwisz radnemu Mięsokowi, że na początku kadencji widział w Iwonie potencjalnie dobrego prezydenta. Tak już ten świat jest urządzony, że ludzie prawi i co do zasady przyzwoici, na początku chcą widzieć w drugim człowieku przede wszystkim jego zalety. Niestety, są też i tacy ludzie jak Iwonka, dla których ogłaszane publicznie deklaracje są mniej więcej tyle samo warte co jej umowa ze Skupińskim o dzierżawie gruntów miejskich.

Przyznam, że dawałem Wieczorkowej nieco więcej czasu. Myślałem, że ta fałszywa maska dobrotliwej i troszczącej się o losy Zgierza i jego mieszkańców gospodyni spadnie nieco później z jej twarzy. Wystarczyły 3 miesiące... Pozostałe 3,5 roku to już zupełnie inna maska. Ta prawdziwa.

obserwator - 2014-06-04 22:03:49

gala, załóżmy, że Radny faktycznie - (jak twierdzisz) właził w du... Najjaśniejszej, żeby zdobyć tak wspaniały i wysoki stołek jakim jest bycie Przewodniczącym RMZ i mu się nie udało. Myślisz, że z tego powodu przez 4 lata byłby takim zagorzałym przeciwnikiem Wieczorkowej, a może jako jedyny nie chciał pakować się w układy i układziki z tymi pasożytami , bo nie warto sobie opinii psuć. Lepiej otwórz oczy na zatrważającą ilość grzeszków pozostałych bezradnych, a sporo tego.

jajco - 2014-06-04 22:08:51

a teraz nie wchodzi z nikim w układy

- napisała gala.
Co to za zarzut? To chyba dobrze, że radny Mięsok nie wchodzi w żadne układy. Jest przejrzysty.
Jak się nie ma argumentów, wymyśla się głupie preteksty. Napisz, że po prostu nie lubisz tego radnego. Będzie uczciwiej.

Yola - 2014-06-05 08:00:53

Jak czytam niektórym puszczają nerwy.
Na Proboszczewicach zaczęła się przepychanka o prymat.
Szkoda, że ma ona charakter kto się bardziej skompromituje.
Prezydent Wieczorek oraz wspierający ją koalicyjni radni z tej dzielnicy Zgierza zapisali się jako wyjątkowe szkodniki.
Sencerek z PiS, Krzewina z Klubu Sokoła i Skupiński z PSL wspierali zadłużanie miasta, organizacje imprez i koncertów kosztem remontów dróg i chodników, a teraz próbują przedstawiać się jako jedyni walczący o interesy mieszkańców.

Bazyli - 2014-06-05 08:02:04

Może powodem wyrugowania z osiedlowej imprezy Skupińskiego rozdającego bułeczki było podejrzenie, iż są one zatrute?

Fakt - 2014-06-05 08:50:24

Bazylu masz rację bułeczki Skupińskiego były zatrute "jadem pazerności".

kano - 2014-06-05 11:06:22

Skupiński to przykład chama, który dostał się do koryta.
Bez granic i bez opamiętania nachapać się wszelkich dóbr. Nażreć się do syta.
Syn - kontrakcik, synowa-zatrudnienie w urzędzie, on sam - dzierżawa gruntu od miasta, a co tam.
Potem zdziwienie i płacz, straszenie sądami, popiskiwanie i nagabywanie możnych - ratujta, krzywda mi się dzieje!

abc - 2014-06-05 11:09:31

Skupiński jest modelowym wzorcem tego co "najlepsze" w PSL.

Adamwys - 2014-06-05 13:08:11

Ja tylko czekam, kiedy Skupiński wreszcie opublikuje obiecane "kwity na Wieczorkową". Mowa oczywiście o rzekomych fałszerstwach. Z niecierpliwością czekamy na to zapowiadane trzęsienie ziemi.

Póki co, bezRADNEMU grunt osuwa się spod nóg. Panuje towarzyski ostracyzm, macierzyste PSL jest wściekłe za wyciek kompromitującej informacji, a nad doskonale ustawioną i żyjącą jak pączki w maśle dzięki państwowemu rodziną zawisły czarne chmury. W tle działania Wojewody i Prokuratury.

Mam nadzieję, że radny zachowa resztki przyzwoitości i odpuści sobie a) kandydowanie w wyborach prezydenckich b) start do RMZ.

Hehe, żatowałem :) Przywiązanie do koryta jest u niego nieuleczalne. Radny Stanisław to nieodżałowane dziecię peeselowczyków.

zgierski_serwis - 2014-06-06 15:19:18

„Z dala od polityki”?

To hasło powtarzane przez niektórych lokalnych samorządowców i lansowane w ostatnich wyborach samorządowych przez niektóre partie – nie jest śmieszne, ono jest żałosne.
To tak jakby ktoś poszedł na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy ratownika na basenie i twierdził „tylko z dala od wody”.
Pytam się: w jaki sposób czynny polityk czy samorządowiec, startujący w politycznych wyborach, fotografujący się ze znanymi politykami, kandydujący na samorządową ale i polityczną funkcję, pełniący ją - gdy wygra - w realiach ściśle politycznych, ma się nagle oddalić od polityki

http://www.zgierz.dbv.pl/readarticle.php?article_id=553

zgierski_serwis - 2014-06-06 15:33:50

Demokraci raz na 4 lata

Inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców należy uznać za jeszcze jedną instytucję demokracji bezpośredniej i mechanizm, dzięki któremu obywatele mogą brać czynny i bezpośredni udział w sprawowaniu władzy. Inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, to lokalny odpowiednik obowiązującej na poziomie krajowym obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej....

W marcu 2012 r. Rada Miasta Zgierza, glosami radnych koalicji - odrzuciła projekt uchwały o przyznaniu mieszkańcom inicjatywy uchwałodawczej. Projekt uchwały zakładał przyznanie takiej inicjatywy grupie 100 mieszkańców Zgierza, a w drodze autopoprawki zwiększono wymaganą liczbę głosów do 300. Wielka szkoda, że radni przestraszyli się swoich wyborców.
Najgorsze jest jednak jakich argumentów używali przeciwko tej uchwale. Przeważał pogląd, że takie rozwiązanie prowadzić może …do anarchii, oraz że demokracja…wprowadza bałagan. Takimi wypowiedziami radni skompromitowali się, pokazując swoją zaściankowość, brak wiedzy i bojaźliwość. Mają oni zdanie mieszkańców w głębokim poważaniu. Na szczęście niebawem będzie okazja, aby im za to podziękować w czasie wyborów samorządowych.

http://www.zgierz.dbv.pl/readarticle.php?article_id=555

BimBom - 2014-06-12 13:41:09

Ciekawe czy ponownie o mandat zgierskiej Rady będzie się ubiegał mieszkaniec Kęblin Jerzy Sokół?

milczek - 2014-06-24 09:59:27

Ciekawe ilu obecnych radnych nie będzie ubiegać się o mandat radnego?

milczek - 2014-06-25 14:35:18

W następnej kadencji zgierskiego samorządu prawdopodobnie skończy się nadreprezentacja radnych z Proboszczewic.
Z tych rejonów Zgierza będzie dwóch radnych.
W obecnej kadencji jest aż czterech radnych i prezydent, a mimo to nie widać inwestycji w tej dzielnicy, zresztą jak w całym mieście.

BimBom - 2014-06-30 15:57:29

Na Proboszczewicach obecnie jest 4 radnych i walka o mandat będzie zacięta.
Pierwsze jej przejawy były widoczne podczas festynu, gdzie wyrzucono radnego Skupińskiego wraz rozdawanymi bułkami.

Vasyl - 2014-07-15 15:51:51

Obecni radni zgierskiej koalicji rządzącej (PSL, SLD, PiS, Klub Sokoła) zawarli nieformalne porozumienie według którego nie będą kandydować przeciw sobie.
Podobne porozumienie z PiS zawarli radni PO.
Jednak będą wielce zdziwieni gdy do Rady Miasta Zgierza dostaną się zupełnie nowe osoby wywodzące się z lokalnych środowisk, za którymi nie będzie wisiał szyld partyjny.

OBIETYWNY - 2014-07-17 14:59:51

Teraz Z Innej Beczki

OBIEKTYWNY - 2014-07-17 15:14:57

Patrząc obiektywnie na wyniki wyborów 2010 przy rozkładzie niejednomandatowym zauważam że radnymi zostało 15 osób z miejsc tak zwanych biorących, czyli 1 oraz 2, dalej 5 z wyższych miejsc jednostkowych a tylko 3 z powyżej 10 miejsca. Patrząc z boku ta pierwsza grupa może się grubo przejechać na okręgach jednomandatowych o czym dobrze wie, co z założenia zaowocuje ich ucieczką na przykład na listy do  powiatu po awanturze w swojej partii o wysokie tam miejsce..... Starych nowych radnych widzę w grupie drugiej i trzeciej bo sami zapracowali na swoje wyniki. Czyli dwie trzecie rady do wymiany...............

Claudia - 2014-09-04 15:54:19

Swoje aspiracje do zostania radnym zglosił niejaki Mateusz Mirys, o czym swiadczy zarejestrowanie jego komitetu wyborczego.
Ale kto to jest Mateusz Mirys???????

Lidor - 2014-09-04 20:07:43

Mateusz Mirys, to kandydat który jest przekonany o swej sile.
Dostał kilkaset głosów w eurowyborach, to sądzi, że zgierzanie także zagłosują na ideologię geender.

Viking - 2014-09-07 06:02:11

Ciekawe ile osób z komitetu sterująacego prezesem MW wystąpi w szrankach o stanowisko radnego?
Kolejna kwestia, to czy najważniejsi sterujący podejmą to wyzwanie?
Najgorsze co może spotkać tego kandydata na prezydenta, to poplątanie sznurków sterowników.
Bo nie wiem czy się da pogodzić firmy związane z adresem 1 Maja 65 z pragnieniami byłego zastępcy prezydenta Sokoła czy znanego zgierskiego mecenasa?

milczek - 2014-09-07 06:55:02

W grupie wsparcia prezesika pojawił się M Kolenda, ten sam który podobnie jak prezesik współpracował z Iwoną Wieczorek i wychwalał jej dokonania.
Teraz przed wyborami kandydat na prezydenta oraz Kolenda nagle zauważyli, że ich chlebodawczyni jednak źle kieruje miastem.
Szkoda, że takiego odkryci dokonali dopiera na potrzeby kampanii wyborczej.
Gdy przez lata czerpali za przyzwoleniem Iwony Wieczorek z miejskiej kasy Iwona Wieczorek była dla nich uosobieniem dobrego gospodarza miasta.

WP - 2014-09-07 15:00:42

Każdy ma prawo kandydowania na prezydenta. Z Waszych wypowiedzi wynika,że nikt nie jest dobry.
Zgierz jest niedużym miastem i powiązania między ludźmi z powodu sprawowania różnych ważnych
funkcji będą zawsze istniały.Dokonania czteroletnie podlegają weryfikacji podczas wyborów.Ja też
głosowałem na Panią Wieczorek,a teraz już wiem,że tym razem nie i swojego kandydata mam.
Chodzi o to ,tak sądzę,aby wyeliminować ludzi,którzy nic nie zrobili dla miasta przez ostatnie 12
lat. A tu w gazecie 'Ale Zgierz" jedna szpalta kandydata na prezydenta,który znowu obiecuje slogany
i bzdety - czas może zmienić impresariat.Przez 12 lat miał bezsprzeczny wpływ na miasto i znowu
mu się nic nie podoba. Sądzę,że takie pytania uwłaczają mieszkańcom Zgierza i nie najlepiej
świadczą o kondycji kandydata.Obserwując poczynania władz miasta przez 12 lat doszedłem do wniosku,
że stosują z powodzeniem metodę -Miedwiediew-Putin. Raz ty,raz ja. Jak ci się nie udało zostać radnym
dostaniesz posadę,bez względu na umiejętności. Wystartujemy z jednego ugrupowania jako kandydaci
na prezydentów i bez względu na wynik krzywdy sobie nie zrobimy.I tak mamy wspólnie cały czas
piaskownicę dla siebie.Babki wychodzą ładne ,tylko konstrukcja piaskownicy się rozleciała.

Robert z Nowego Miasta - 2014-09-08 19:58:22

Mądrze prawisz, kolego WP. Zastanawia mnie tylko kto z kandydatów wart jest choćby najmniejszego kredytu zaufania, bo rozumiem że swoje typy masz. Obawiam się, że takiej osoby nie widać na horyzoncie. Nie potrafię wskazać nawet jednego kandydata na radnego czy prezydenta, który rokowałby dobrze w roli gospodarza Zgierza. Ci którzy już byli (albo jeszcze są) w radzie, są nieprzygotowani, słabi i nijacy. Tracą czas tego miasta. [O pani prezydent przemilczę przez wzgląd na jej bliskich, którzy być może odwiedzają to forum.]
Poznałem kilkoro z obecnych radnych (przyjemność i zaszczyt żadne), śledzę od lat lokalne rozgrywki (z daleka, bo nie chciałbym brudzić rąk polityką w naszym prowincjonalnym wydaniu) i czuję, że pozostanie mi oddać nieważny głos.
Nie wymagam, żeby moje miasto miało gospodarza z prawdziwego zdarzenia, jak Wrocław, Poznań, czy Gdańsk. Wystarczy mi, żeby był choć w 50% tak skuteczny i kreatywny, jak burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Wymaganie minimum: żeby potrafił skupić wokól siebie kilka kompetentnych osób z wizją i chęcią pracy dla ludzi, którzy im zaufali. Czy wymagam za wiele? Żal pisać więcej.

Pozdrawiam Zgierzan, którzy chcą zmian.

chełmy - 2014-09-09 08:34:15

Na chwile obecną jest zarejestrowanych 9 komitetów wyborczych powstałych na bazie inicjatywy mieszkańców.
Oprócz tego są komitety partyjne-PIS,PSL,SLD,PO.Ruch Palikota ukrył sie pod nazwą -chyba Reformatorzy.
Komitety powstałe na bazie podobno inicjatywy mieszkańców są związane z Panami - Sokół,Mięsok,Pieruń,
Pan od Geotermii,Pan- jak ktoś tu określił od gender i oczywiście Komitet obecnej Pani Prezydent.
Według mnie są tylko dwa Komitety ewidentnie {podkreślam-według mnie,mogę się mylić} odwołujące się
do wszystkich mieszkańców - Wspólnie dla Zgierza i Jabłoniowa nr ?.Co do drugiego, nie znam -jak sądzę
komitet,który powstał jak zwykle tylko na potrzeby wyborów.

mlyn - 2014-10-11 09:13:45

Mamy sensacyjnego kandydata na radnego RMZ.
Otóż o mandat zamierza się ubiegać Grzegorz Leśniewicz.
Niby co w tym dziwnego?
Otóż wspomniany był aktywistą SLD z którego ramienia był nawet starostą zgierskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego.
Następnie był kandydatem lewicowego SdPL do Europarlamentu.
W wyborach 2006 roku zamierzał odnawiać Zgierz jako kandydat na prezydenta Zgierza.
W 2010 wspierał kandydata na prezydenta Zgierza z Kęblin Jerzego Sokoła, za co został wynagrodzony stanowiskiem zastępcy Iwony Wieczorek.
W zbliżających się wyborach startuje z listy PiS.
To się nazywa obrotowość, od lewicy po PiS.

Adamwys1 - 2014-10-11 14:36:13

Coś mi podpowiada, że start niektórych skompromitowanych osób do Rady Miasta ma służyć zamieceniu lub wyciszeniu pewnych afer.

W końcu im więcej osób zamieszanych w pewne sprawy lub przynajmniej nieźle ustawionych za sprawą obecnych układów znajdzie się w nowej RM, tym mniejsze szanse, że winni zastanej sytuacji zostaną rozliczeni.

Bardzo wątpię, aby przyszłemu radnemu, który do niedawna jeszcze zasiadał w radzie nadzorczej pewnej spółki, zależało na wyjaśnieniu, dlaczego miasto lekką ręką wyrzuciło w błoto prawie 30 milionów złotych i wybrało najdroższą ofertę...

belfer - 2014-10-12 06:50:58

Spraw do zamiecenia pod dywan w Zgierzu jest już tak dużo, że zamiatane z jednej strony będą wychodzić z drugiej strony.
A ponieważ ich natłok może przytłoczyć zgierską prokuraturę zostaną skierowane do badania do innych prokuratur.

wiki - 2014-10-13 16:36:45

Naczelnik od oświaty zgierskiej też marzy , aby być radną. Czy będzie tak bezradna jako radna, jakim jest naczelnikiem???

wiki - 2014-10-13 17:00:06

I jeszcze zadam  takie pytanie - co zrobiła naczelnik oświaty dla placówki, z której przeniosła się przed kilku laty  do UMZ i co zrobiła  dla innych placówek oświatowych w naszym mieście?  Nie mam na myśli intryg, plotek, podstępnych działań  i szkodzenia.

Adamwys1 - 2014-10-13 17:25:36

Wyjścia są dwa:

- albo przeczuwa, że Wieczorkowa przerżnie z kretesem i ratuje się ucieczką do RMZ,
- albo została "poproszona" o kandydowanie na radną przez swoją "psiapsiółkę od plot", aby pomóc jej w zamrożeniu pewnych spraw, w razie gdyby nowy gospodarz miasta powiedział - sprawdzam.

Ten desant na stołki w RM jest znamienny. Do koryta pchają się przede wszystkim ludzie Wieczorkowej i członkowie rad nadzorczych spółek. Czyżby coś poszło nie tak i towarzystwo musiało przypilnować interesów?

wiki - 2014-10-13 17:38:01

Mam nadzieję, że naczelnik I. O.  nie będzie radną - w 2010 roku nie udało jej się zaczepić w RMZ. Ludzie trochę ją już znają - z tej bardzo negatywnej strony.

ewka - 2014-10-14 08:42:02

Chyba by ludzi pogięło żeby glosować na tą wredna i antypatyczną babe! Wstrętna plotkara i intrygantka. Taki pastuch wieczorkowej do mieszania w oświacie. Jak i ta druga menda w MZPR. Wiedźmy zasmarkane. Won na łysa górę!

LOGO - 2014-10-14 10:44:12

Jeden z kandydatów na radnych pilnie poszukuje miejsca gdzie mógłby powiesić banery.
Gdyby kandydat posiadał kręgosłup moralny ze znalezieniem miejsc nie miałby problemów.
Ale zasłynął wielokrotną zmianą sympatii politycznych począwszy od SLD do PiS obecnie oraz dał się poznać jako Młynarz ze Zgierza piszący paszkwile na osoby o innych poglądach od niego.

Adamwys1 - 2014-10-14 12:30:50

Proponuję autobusy Markabu... Kolega Grzesiowi nie pomoże?

PLUS - 2014-10-14 14:15:23

Kandydaci PO na radnych miasta Zgierza

1. Bartosz Janiszewski
2. Beata Świątczak
3. Kamil Michalak
4. Tomasz Kupis
5. Adam Królicki
6. Andrzej Czerepok
7. Wojciech Pałys
8. Zdzisław Sobczak
9. Teodor Kurowski
10. Kacper Janas
11. Kacper Bieniarz
13. Anna Gontarska
14. Małgorzata Pawlata
15. Katarzyna Kupis-Wojciechowska
16. Agnieszka Zgierska
17. Marek Hiliński
18. Paweł Czekalski
19. Sławomir Barczuk
20. Aleksander Frach
21. Krzysztof Karasiński
22. Czesław Kluska
23. Krzysztof Wieczorek

Zdziwiona - 2014-10-14 16:09:51

A ja chciałabym zwrócić uwagę na kandydatkę Justynę Przywojską startującą od Paździochowej w okręgu 11. Jest to koleżanka Iwonki z Katedry Pracy i Polityki Społecznej, która związana jest z Łodzią. Mam zatem pytanie kiedy Iwonka sprowadziła ją do Zgierza? Tydzien, dwa tygodnie temu? Może podobnie jak Panią B.Urbaniak, która zasiada w zgierskiej spółce i jest Kierownikiem tej samej katedry na UŁ (przełożoną Iwonki). Czy cała katedra Pracy i Polityki Społecznej znajdzie teraz zatrunienie i posady w Zgierzu? Co na to Pan Rektor ? Może warto go zapytać i wystosować stodowne pismo zapytujące?

Adamwys1 - 2014-10-14 16:33:32

Zdziwiona witaj,

Jeżeli masz wiedzę lub wątpliwości w tej kwestii, nie bądź bierna i zgłoś swoje zastrzeżenia do władz stosownej katedry na ECO-SOCu. Możesz to zrobić anonimowo mailem lub pod zmienionymi danymi, jeżeli zależy Ci na zachowaniu tajemnicy. Ja tak zrobiłem w sprawie mandatu radnego Skupińskiego. Dzsiaj już nie jest radnym.

Także działaj! Powodzenia!

Wieczorkowa to bezprecedensowy przykład bufonady, kumoterstwa i prywaty. Sprowadza do Zgierza jak najwięcej znajomków do Rady Miasta, aby ci już w randze radnych torpedowali próby rozliczenia jej rządów. Im więcej kumoszek, tym mniejsze szanse, że ktoś pociągnie ją do odpowiedzialności za zrujnowanie miasta. Widocznie musi mieć BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARDZO wiele brudu za paznokciami.

Jest też druga kwestia - w listopadzie, po przegranych wyborach Wieczorkowa będzie musiała jakoś sobie uporządkować życie zawodowe. Kariera polityczna się obecnie załamała, a powrót na uczelnię jest wątpliwy... Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby przypomnieć sobie o koleżankach z uczelni. Nawet jeśli się nie dostaną do RMZ, będę pamiętały o wysiłku, jaki włożyła Wieczorkowa w ich promocję.

Jednym słowem - znów próba zawłaszczania miasta. Z Pałacem Prezydenckim się nie udało, pora zabrać się za niższe szczeble.

Monika - 2014-10-14 18:14:15

Pażdziochowa w tych wyborach polegnie i wszystkie osoby, które znajdują się na jej liście wyborczej.

PLUS - 2014-10-15 08:20:21

LISTA KANDYDATÓW do RADY MIASTA ZGIERZA

Osiedle 650-lecia
Okręg nr 1
Justyna Brambor (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Teresa Brandt (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Bartosz Janiszewski (KW Platforma Obywatelska RP)
Michał Kaniowski (KKW SLD Lewica Razem)
Michał Kleszczyński (KW Wspólnie dla Zgierza)
Piotr Królewiak (KWW Geotermia Zgierz)
Witold Młynarczyk (KW Twój Ruch)
Konrad Przybylski (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Jerzy Sokół (KWW Jerzego Sokoła)
Okręg nr 2
Marianna Adamczewska (KWW Geotermia Zgierz)
Wioleta Misiak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Jacek Muras (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Józef Pocałuń (KW Wspólnie dla Zgierza)
Mariusz Rybiński (KW Twój Ruch)
Marian Słowiński (KWW Jerzego Sokoła)
Halina Stachyra (KW PSL)
Beata Świątczak (KW Platforma Obywatelska RP)
Artur Walczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Zbigniew Zapart (KKW SLD Lewica Razem)
Okręg nr 3
Dariusz Bereżewski (KWW Koalicja Obywatelska)
Anna Chrostek (KW Wspólnie dla Zgierza)
Stanisław Giernalczyk (KKW SLD Lewica Razem)
Sebastian Kominiak (KW Twój Ruch)
Robert Kuśmierek (KWW Geotermia Zgierz)
Dariusz Legęć (KW PSL)
Jolanta Lisiecka (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Kamil Michalak (KW Platforma Obywatelska RP)
Przemysław Snita (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Łukasz Urbański (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Krzysztof Wężyk (KWW Jerzego Sokoła)
Okręg nr 4
Paweł Człapiński (KW Wspólnie dla Zgierza)
Remigiusz Fuss (KW PSL)
Tomasz Gapiński (KW Twój Ruch)
Robert Gazewski (KWW Koalicja Obywatelska)
Monika Gering (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Mariusz Kaźmierczak (KWW Geotermia Zgierz)
Emilia Kotecka (KWW Jerzego Sokoła)
Łukasz Kubiak (KKW SLD Lewica Razem)
Tomasz Kupis (KW Platforma Obywatelska RP)
Sławomir Manista (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Ryszard Wille (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Okręg nr 5
Leszek Andrzejewski (KW PSL)
Anna Gabara (KWW Koalicja Obywatelska)
Krystyna Kosmalska (KWW Jerzego Sokoła)
Adam Królicki (KW Platforma Obywatelska RP)
Krystyna Kryszkiewicz-Kryszczak (KW Wspólnie dla Zgierza)
Jolanta Kubiak (KWW Geotermia Zgierz)
Romuald Michalak (KKW SLD Lewica Razem)
Grażyna Munik (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Mirosław Pilarski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Lidia Turała (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Okręg nr 6
Idzi Antczak (KWW Koalicja Obywatelska)
Mariusz Chylewski (KKW SLD Lewica Razem)
Andrzej Czerepok (KW Platforma Obywatelska RP)
Czesław Dulas (KWW Geotermia Zgierz)
Stanisław Paduszyński (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Karol Piech (KW Wspólnie dla Zgierza)
Krzysztof Skowroński (KW Twój Ruch)
Eugeniusz Szpakowski (KWW Jerzego Sokoła)
Ilona Tulkowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Sylwia Wach-Walkiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Andrzej Zając (KW PSL)
Okręg nr 7
Robert Bieliński (KW Wspólnie dla Zgierza)
Mirosław Choroś (KW Twój Ruch)
Radosław Gajda (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Lech Jabłoński (KWW Geotermia Zgierz)
Alina Łęcka-Andrzejewska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Wojciech Pałys (KW Platforma Obywatelska RP)
Tomasz Pietrzak (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Justyna Romanow-Przybylak (KW PSL)
Piotr Wyrzykowski (KWW Jerzego Sokoła)
Anna Zdziarska (KWW Koalicja Obywatelska)

Stare Miasto
Okręg nr 8
Jolanta Bródka (KWW Koalicja Obywatelska)
Grażyna Kurasik (KWW Jerzego Sokoła)
Eugeniusz Jacel (KW Wspólnie dla Zgierza)
Grzegorz Leśniewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Zdzisław Sobczak (KW Platforma Obywatelska RP)
Filip Szpruch (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Marianna Walczyk (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Paweł Wawrzyńczak (KW PSL)
Andrzej Żurawski (KWW Geotermia Zgierz)
Okręg nr 9
Tadeusz Kaźmierczak (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Marek Kuras (KWW Geotermia Zgierz)
Teodor Kurowski (KW Platforma Obywatelska RP)
Grzegorz Maciński (KWW Jerzego Sokoła)
Ilona Mrowińska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Aldona Polańska (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Jarosław Pietrzak (KWW Koalicja Obywatelska)
Przemysław Stępień (KW Twój Ruch)
Jakub Wawrzyńczak (KW PSL)
Beata Wojciechowska (KW Wspólnie dla Zgierza)

Przybyłów
Okręg nr 10
Rafał Antczak (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Teresa Błońska (KWW Bezpartyjny Samorząd)
Ryszard Forfecki (KW Wspólnie dla Zgierza)
Kacper Janas (KW Platforma Obywatelska RP)
Jacek Kardach (KWW Reformatorzy)
Edmund Kwiatkowski (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Maciej Kubiak (KW Twój Ruch)
Artur Miśkiewicz (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Alicja Mróz (KWW Jerzego Sokoła)
Stanisław Nowak (KWW Geotermia Zgierz)
Jerzy Nowiński (KWW Koalicja Obywatelska)
Temistokles Teresiewicz (KKW SLD Lewica Razem)

Nowe Miasto
Okręg nr 11
Szymon Anton (KW Wspólnie dla Zgierza)
Kacper Bieniarz (KW Platforma Obywatelska RP)
Emilia Bujała (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Grażyna Doliwa (KW Twój Ruch)
Dominik Kozłowski (KW PSL)
Michał Linkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Andrzej Piłacik (KWW Jerzego Sokoła)
Justyna Przywojska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Dariusz Sujecki (KWW Geotermia Zgierz)
Jerzy Szaliński (KWW Koalicja Obywatelska)
Okręg nr 12
Marcin Bartniak (KW PSL)
Wojciech Bereżewski (KW Wspólnie dla Zgierza)
Aneta Grzelak (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Mirosław Janik (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Lech Kałuża (KWW Jerzego Sokoła)
Malwina Młynarczyk (KW Platforma Obywatelska RP)
Jerzy Nastalczyk (KKW SLD Lewica Razem)
Artur Świstek (KWW Koalicja Obywatelska)
Gabriela Wenta (KWW Geotermia Zgierz)
Jerzy Witczak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Okręg nr 13
Barbara Batkiewicz (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Kamila Esslinger (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Anna Gontarska (KW Platforma Obywatelska RP)
Mirosław Kolenda (KW Wspólnie dla Zgierza)
Ryszard Kośka (KWW Geotermia Zgierz)
Zbigniew Linkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Remigiusz Pawlak (KW PSL)
Sławomir Sidwa (KKW SLD Lewica Razem)
Marek Szpruch (KWW Jerzego Sokoła)
Agnieszka Uczciwek (KWW Koalicja Obywatelska)
Okręg nr 14
Elżbieta Chęcińska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Jakub Filipowicz (KWW Jerzego Sokoła)
Katarzyna Gapińska (KW Twój Ruch)
Grzegorz Krysiak (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Andrzej Łaszczewski (KWW Koalicja Obywatelska)
Anna Oziębło (KWW Geotermia Zgierz)
Ryszard Paluch (KW Wspólnie dla Zgierza)
Małgorzata Pawlata (KW Platforma Obywatelska RP)
Sławomir Pisarski (KKW SLD Lewica Razem)
Zbigniew Podkański (KWW Bezpartyjny Samorząd)
Dariusz Stasiak (KW PSL)
Mariusz Szwedzki (KW Inicjatywa Mieszkańców)

Kurak
Okręg nr 15
Przemysław Grzelak (KWW Geotermia Zgierz)
Katarzyna Kupis-Wojciechowska (KW Platforma Obywatelska RP)
Wiesław Luźniakowski (KKW SLD Lewica Razem)
Damian Mrozowicz (KW PSL)
Piotr Piątkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Małgorzata Pigłowska (KWW Jerzego Sokoła)
Bogusław Stożek (KW Wspólnie dla Zgierza)
Marianna Strugińska-Felczyńska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Joanna Szkiela (KWW Koalicja Obywatelska)
Justyna Zielińska (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Okręg nr 16
Jacek Bieńczak (KW Twój Ruch)
Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Jarosław Komorowski (KKW SLD Lewica Razem)
Ewa Krzeszowiec (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Piotr Majewski (KWW Jerzego Sokoła)
Zbigniew Marciniak (KWW Geotermia Zgierz)
Andrzej Mięsok (KWW Koalicja Obywatelska)
Tomasz Olszewski (KW PSL)
Natalia Piasiecznik (KW Wspólnie dla Zgierza)
Sebastian Urbański (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Agnieszka Zgierska-Werner (KW Platforma Obywatelska RP)

Piaskowice-Aniołów i Chełmy-Adelmówek
Okręg nr 17
Izabela Białek (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Marek Hiliński (KW Platforma Obywatelska RP)
Krzysztof Kozłowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Lech Kunowski (KWW Geotermia Zgierz)
Mieczysław Jamróg (KW PSL)
Małgorzata Jaskulska (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Lucyna Prorok (KW Twój Ruch)
Mirosław Słomczyński (KWW Jerzego Sokoła)
Katarzyna Witczak-Graczyk (KW Wspólnie dla Zgierza)
Marek Wolski (KWW Koalicja Obywatelska)

Proboszczewice-Lućmierz
Okręg nr 18
Paweł Czekalski (KW Platforma Obywatelska RP)
Krystyna Fluder-Skubisz (KWW Koalicja Obywatelska)
Agnieszka Hajdenrajch (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Anna Kunowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Tomasz Lewandowski (KWW Jerzego Sokoła)
Barbara Majer (KWW Geotermia Zgierz)
Sebastian Mańkowski (KW Twój Ruch)
Marek Sencerek (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Sławomir Trzciński (KW Wspólnie dla Zgierza)
Adrian Wojciechowski (KW PSL)
Okręg nr 19
Stanisław Barczuk (KW Platforma Obywatelska RP)
Jakub Gawron (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Zbigniew Horna (KWW Koalicja Obywatelska)
Adam Kowalski (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Elżbieta Krzewina (KWW Jerzego Sokoła)
Karol Maśliński (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Tomasz Moraczewski (KW Twój Ruch)
Stanisław Skupiński (KW PSL)
Bogusława Szczecińska (KW Wspólnie dla Zgierza)
Mirosław Żurawski (KWW Geotermia Zgierz)

Podleśna
Okręg nr 20
Mariusz Forfecki (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Aleksander Frach (KW Platforma Obywatelska RP)
Julian Kacprzak (KWW Geotermia Zgierz)
Sławomir Karolak (KKW SLD Lewica Razem)
Karolina Korczak-Staszewska (KWW Koalicja Obywatelska)
Barbara Kubiak (KW Twój Ruch)
Dariusz Kubiak (KW Wspólnie dla Zgierza)
Jerzy Łuczak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Witold Ślawski (KWW Jerzego Sokoła)
Janusz Żakowicz (KW Inicjatywa Mieszkańców)

Rudunki
Okręg nr 21
Michał Bratus (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Zbigniew Bugajski (KWW Jerzego Sokoła)
Radosław Frydrysiak (KW Wspólnie dla Zgierza)
Krzysztof Karasiński (KW Platforma Obywatelska RP)
Alicja Krzemieńska-Beker (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Andrzej Kulesza (KWW Koalicja Obywatelska)
Wiesław Marciniak (KWW Geotermia Zgierz)
Jakub Pyrzanowski (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Okręg nr 22
Jarosław Gapiński (KW Twój Ruch)
Marek Jurek (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Czesław Kluska (KW Platforma Obywatelska RP)
Maciej Kosmalski (KW Wspólnie dla Zgierza)
Paweł Libiszewski (KWW Geotermia Zgierz)
Mateusz Mirys (KWW Mateusza Mirysa)
Katarzyna Nicewicz (KKW SLD Lewica Razem)
Alicja Pelikan (KWW Jerzego Sokoła)
Henryka Piekut (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Janusz Sencerek (KW PSL)
Elżbieta Szpruch (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Ewa Wiaderna (KWW Koalicja Obywatelska)

Krzywie-Chełmy
Okręg nr 23
Ewa Grabowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność)
Agata Grzelak-Makowczyńska (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Krzysztof Grzybowski (KWW Jerzego Sokoła)
Jan Janiak (KWW Geotermia Zgierz)
Paweł Jaros (KW Inicjatywa Mieszkańców)
Włodzimierz Pietrzak (KW Wspólnie dla Zgierza)
Stanisława Stefanowicz (KWW Koalicja Obywatelska)
Krzysztof Wieczorek (KW Platforma Obywatelska RP)
Bohdan Zdrojewski (KKW SLD Lewica Razem)

Przemek Ogarek - 2014-10-15 10:00:19

Boże, mój Boże a gdzie listy Paździochowej do Powiatu? Gdzie Pani z przychodzni, Pan Antenka, Pan Kasprzycki, Olszewska no i gdzie MAMUSIA???? Ciekawe co teraz napisze Iwonka... Dlaczego nie wsiadłam do pociągu jadącego do Powiatu (jedynego, który mógł mnie dowieźć w inne miejsce niż polityczny  śmietnik)? Z pewnością Iwonka napisze, że nie wsiadła bo przecież wygra w I turze (hehehe, PS. na organkach w szpitalu dla obłąkanych). A prawda jest taka złociutka, że nie miał kto podpisać listy, co nie? Ach ta cudowna woń twojej klęski napawa dziś Zgierzan ogromną satysfakcją. A to dopiero był pierwszy schodek, z którego spadając obiłaś sobie ryja. Przed tobą jeszcze dobre kilka pięter. Miłego dnia, złociutka!

jacek - 2014-10-15 10:27:28

Bezczelność Sokoła!

Jerzy Sokół nie ma biernego prawa wyborczego. Nie zamieszkuje bowiem na stałe na obszarze Gminy Miasto Zgierz. Mimo to zarejestrował się w okręgu Nr 1 jako kandydat do RMZ.

Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśnia:

Przez stałe zamieszkanie należy rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu. Ocena ta jest zatem oceną faktu zamieszkania i okoliczności sprawy świadczących, że w miejscu pobytu koncentrują się ważne interesy życiowe, majątkowe i inne danej osoby.

W orzecznictwie zarówno sądów powszechnych jak i sądów administracyjnych przyjmuje się, że za miejsce stałego pobytu nie uznaje się miejsca w którym osoba jest zameldowana, ale w którym stale realizuje swoje podstawowe funkcje życiowe, tj. w szczególności mieszka, spożywa posiłki, nocuje, wypoczywa, przechowuje swoje rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania (odzież, żywność, meble), przyjmuje wizyty.

Zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=2R5yeNHv-5c

Adamwys1 - 2014-10-15 10:30:26

Ktoś powyżej musi bardzo nie lubić naszej kochanej pani doktor Prezydent Iwony Wieczorek.
Iwona Wieczorek nie potrzebuje list żeby wygrać. Iwona nie potrzebuje ustaw, regulaminów i kodeksów! Ona jest ponad to!

Kozłowski - 2014-10-15 10:34:24

Ryj Wieczorkowej. Trafnie ujęte!

wiki - 2014-10-15 16:56:47

Paździchowa wystawiła "ciekawe" osoby - -  np E. G.,  - okręg 23, wtyka w "11". Dziwne -G.  nigdy nie interesowała  się polityką - szczególnie na poziomie lokalnym - a teraz kandydatka.... . Widać w tym parcie na władzę. Ale pewnie odpadnie - oby. Osoba niegodna zaufania. Chorągiewka.

kano - 2014-10-17 09:59:29

Justyno Zielińska już raz byłaś radną. Kiepską. Daj sobie spokój. Zajmij się przedstawieniami, ale tymi artystycznymi.

bezbez - 2014-10-20 08:47:47

W ostatnim numerze Gazeta Bez Cenzury (wyborczej gazetki z odpłatnymi informacjami) czytam o jednym z kandydatów na radnego Rady Miasta Zgierza, który pisze, że Miasto wreszcie wyremontowało nawierzchnię ulicy Piłsudskiego.
Taki wpis dyskwalifikuje owego kandydata, gdyż ta ulica jest w zarządzie powiatu Zgierskiego i nie podlega Gminie Miasto Zgierz.
Skoro ten kandydat nie orientuje się w tak podstawowych sprawach jaka które drogi są nadzorowane przez Miasto, to co może on wiedzieć o budżecie Miasta czy jego zadłużeniu?
Ale najważniejsze, że zaistniał na kartach wydawnictwa propagandowego.

leon - 2014-10-20 11:22:44

bezbez ty jesteś niedoinformowanym paranoikiem, bo ta ulica jest po części pod powiat, a częściowo pod miasto. Sam sprawdź, a potem epatuj na forum.

bezbez - 2014-10-20 11:38:48

Wyremontowany w 2014 roku odcinek ulicy Piłsudskiego podlega pod Starostwo powiatowe.
Ale widocznie zdobycie tej informacji przerosło kandydata.

Valery - 2014-10-24 11:52:09

Na potrzeby wyborów niektórzy kandydaci twierdzą, że mieszkają w Zgierzu, choć w rzeczywistości zamieszkują w innych miejscowościach.
Kandydat na miejskiego radnego Jerzy Sokół zamieszkuje Kębliny.
Kandydat na miejskiego radnego z PiS Mirosław Pilarski jest mieszkańcem Sokolnik.
Podobnie sytuacja przedstawia się z kandydatem na radnego powiatowego z listy PiS Przemysławem Staniszewskim, który zamieszkuje w Łodzi.

Ciekawe co na te kandydatury powie Komisarz Wyborczy w Łodzi?

smakosz - 2014-10-24 14:43:41

Jadąc po zgierskich ulicach zauważyłem baner, na którym znajdował się "naleśnik" wraz z "pulpetem".
Pomyślałem, ze to reklama jakiejś zgierskiej knajpki, która wchodzi na rynek usług gastronomicznych.
Jednak po wczytaniu się w znajdujące się tam hasła zorientowałem się, że to promocja "niestrawnych" dla otoczenia kandydatów na zgierskich radnych do Rady Miasta Zgierza i Rady Powiatu Zgierskiego.

Jabłko - 2014-10-24 14:52:28

Valery, nie znasz może adresu Sokoła w Kęblinach? Komisarza to interesuje.

Patryk - 2014-10-24 14:53:25

Coś ul. Grzybowa, ale nie znam numeru.

kano - 2014-10-28 09:28:52

Tym radnym już dziękujemy:

Radosław Gajda
Marek Sencerek
Mariusz Forfecki
Agata Grzelak-Makowczyńska
Zbigniew Linkowski
Jerzy Sokół
Elżbieta Krzewina
Grzegorz Maciński
Krzysztof Wężyk
Jarosław Komorowski
Stanisław Skupiński
Zbigniew Zapart
Justyna Zielińska

Monika - 2014-10-28 14:05:34

Kandydat na radnego Krzysztof Wężyk na swoich bilbordach pisze banialuki, że "Pracuję dla ludzi". To jest pierwszy osobnik, który nie pracuje dla pieniędzy tylko dla ludzi. Może ten"wolontariusz"częściowo pisze prawdę, iż pracuje dla ludzi, tylko, że są to ludzie jak: Sokół, Maciński, Wieczorkowa.

kano - 2014-10-28 14:13:04

Kandydaci od Sokoła i on sam mają nadzieję, że ludzie nie będą pamiętać ich oportunizmu i cwaniactwa w popieraniu Iwony Wieczorek. To zastanawiające, że nauczyciel informatyki - Sokół, w ogóle nie korzysta w kampanii z mediów elektronicznych. Banery z nazwiskiem mają uśpić wyborców stęsknionych za "normalnymi " czasami Sokoła i dać w efekcie upragnione zwycięstwo i cztery kolejne lata obijania się.

Adamwys1 - 2014-10-28 14:27:04

Nie zgadzam się z Kano!

Kęblinianin Jerzy Sokół aktywnie korzysta z mediów elektronicznych!
Skąd niby miałem się dowiedzieć o nadchodzących turniejach tenisowych, meczach siatkówki czy zawodach pływackich, jeśli nie wprost z jego facebookowego konta? Takie info znajdziecie wyłącznie na jerzykowym profilu.

Ewentualna prezydentura Jerzyka będzie równie lightowa jak on sam. Szkoda, że faktycznie miastem będzie zarządzać spółdzielnia Grzegorza M.

kano - 2014-10-28 14:42:39

Sokół przemówił!!!
Na FB przypomniał dokonania swojej kadencji. Szkoda że cztery lata milcząco popierał Iwonę Wieczorek w rozpieprzaniu Miasta.
Ciekawe, jak dokonania V kadencji Jerzyka ocenia, obecny jego przyjaciel, "Radosław Zgierz zbaw"? Za rządów Sokoła stale go opluwał.

radekezg - 2014-10-28 14:58:15

kano napisał:

Tym radnym już dziękujemy:

Radosław Gajda
Marek Sencerek
Mariusz Forfecki
Agata Grzelak-Makowczyńska
Zbigniew Linkowski
Jerzy Sokół
Elżbieta Krzewina
Grzegorz Maciński
Krzysztof Wężyk
Jarosław Komorowski
Stanisław Skupiński
Zbigniew Zapart
Justyna Zielińska

faktycznie takie sukinsyny i cwele niech spadają na śmietnik historii! Pazerne mordy i sprzedawczyki! Won ze Zgierza pieprzone szkodniki i debile😈

Monika - 2014-10-28 18:24:54

Kano! zapomniałeś do swojej listy dopisać Michała Pilarskiego.

ono - 2014-10-29 17:33:25

Moniko i "kano"! Czy celowo nie wspominacie o kolejnym konformiście, p. Stefanie Pelikanie? Ja uważam, że poza zasłużonym przez swoich przodków nazwiskiem, ten pan niczym pozytywnym się nie wyróżnił i zdecydowanie był członkiem grupy trzymającej tę koślawą władzę.

Monika - 2014-10-29 21:10:01

Zgadzam się z "ono". iż do tej listy trzeba też dopisać Pelikana.

zgierzan - 2014-10-30 07:55:43

Nie zacietrzewiajcie się  tak popatrzcie na listę kano on wymienił po prostu osoby z koalicji poza R. Gajdą którzy ponownie ubiegaja sie o wybór na radnego miasta pozostałych nie ma na listach. Przepisuję moim przedmówcą odrobine lektury strony PKW ............

wojtek37p - 2014-10-30 11:07:18

A teraz, to ja czytam forum czy słup ogłoszeniowy?

wojtek37p - 2014-10-30 12:46:00

No to proszę - jeżeli pan Bereżewski chce poprawiać stan bezpieczeństwa w Zgierzu jako radny, to dlaczego nie może tego osiągnąć jako komendant straży wiejskiej od ładnych paru lat?

kano - 2014-10-30 12:52:43

Jako radny ma większe możliwości decyzyjne. O bezpieczeństwo dba Policja. SM bardziej o porządek.

wojtek37p - 2014-10-30 12:57:37

"decyzyjne"? Może zagłosować za lub przeciw likwidacji SW? No proszę Cię :)))

tadzio - 2014-10-30 12:57:50

Te śmieci na ulicach,grafitii,chwasty,parkujące na chodnikach i trawnikach samochody to ten porządek?

kano - 2014-10-30 13:06:06

Chociażby. Ale są jeszcze regulaminy utrzymania czystości i porządku uchwalane przez Radę.

wojtek37p - 2014-10-30 13:15:51

No przecież nie kto inny tylko właśnie pan Bereżewski zgłaszał w czasie ich "procedowania" najwięcej uwag i poprawek... Teraz zgłosi nowe - lepsze?

kano - 2014-10-30 13:30:13

Między zgłaszaniem, a głosowaniem jest chyba jakaś różnica!

wojtek37p - 2014-10-30 13:54:33

Ano taka, że jak się nie zgłosi, to nie przegłosują ani na "tak", ani na "nie" (czyli "nie przejdzie"). A jak ktoś zgłosi, to ma się 1/23 szansy (>>0 ;)  ), że "przejdzie" - rzeczywiście straszna różnica :)
Bereżewski jest w tej chwili organem WYKONAWCZYM i nie może tego ogarnąć, a co będzie, gdy zostanie organem (1/23 organu) UCHWAŁODAWCZEGO? Strach się bać :) A na poważnie to nie "biję" w Bereżewskiego, chociaż też przypomniał sobie, że istnieje zdrowy rozsądek (np. syndrom Emila Rau czyli SW = maszynka do fotoradarów, a PORZĄDEK przez duże w d..uuużym poważaniu) dopiero wtedy, gdy Jej Mściwość drpr Iwonka Podwieczorek wpadła na pomysł wygrania kampanii wyborczej poprzez likwidację SW. Chodzi mi o zasadę, że "zrobię to, co inni obiecują"...

Kama - 2014-10-30 17:53:37

A ja w swoim 10 okręgu zupełnie nie mam na kogo głosować :((((

wojtek37p - 2014-11-03 11:53:32

To może niech przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej podadzą jakie ICH zdaniem przedsięwzięcia powinny znaleźć się w tak propagowanym przez nich budżecie obywatelskim na najbliższe 4 lata. Bo hasełko pojawia się chyba na każdej ulotce, a co to w wymiarze praktycznym oznacza?

wojtek37p - 2014-11-03 12:52:43

Bardzo dziękuję za "WYCZERPUJĄCĄ" odpowiedź. Jeżeli w rządzeniu miastem też będziecie milczeć i spamować, to za 4 lata będziemy na klęczkach prosić dr pr, żeby raczyła kandydować... Fajne perspektywy przed Zgierzem.

wojtek37p - 2014-11-03 14:26:16

Po pierwsze nie "zażądał" tylko grzecznie zapytał. A po drugie, to podtrzymuję moje pytanie, bo chcę poznać opinie kandydatów Koalicji odnośnie ICH (jako mieszkańców) propozycji na co przeznaczyć kasę z budżetu obywatelskiego.
Nie chodzi mi o przepisywanie programów tylko o sprowokowanie dyskusji. Bo co "zmalowała" dr pr, to z grubsza wiadomo. Obrzucanie się wyzwiskami niczego sensownego nie wnosi, a myślę, że przedstawianie konkretnych zamierzeń i dyskusja o tym da kandydatom (lub przyszłym radnym) większą wiedzę o potrzebach mieszkańców, a mieszkańcom ułatwi podjęcie decyzji. Ja tak postrzegam rolę forum...

zgierzan - 2014-11-03 14:36:55

No cóż, skoro jak to powiedział pan Mięsok społeczeństwo Zgierza jest "miałkie",to niegodni jesteśmy by nasze posty również były na tym forum.

zwierzak - 2014-11-03 14:41:14

Wojtku chyba zapomniałeś że kandydat koalicji obywatelskiej Mięsok przez szesnaście lat  zasiadania w Radzie Miasta nie potrafił wymyslić nic dla Zgierza. Może im ktoś coś napisze ale chyba za dużo wymagasz.

wojtek37p - 2014-11-03 14:45:01

Właśnie dlatego, że chcę wiedzieć, to wymagam ;) Za darmo mojego głosu nikt nie dostanie :)

Adamwys1 - 2014-11-03 14:51:14

Zgierzanie faktycznie muszą być miałcy, skoro przez tyle lat tolerowali nierobów, krętaczy i zwyczajnych pasożytów.

Wieczorkowej włos z głowy nie spadł za doprowadzenie miasta do ruiny.
Odpowiedzialni za rekordowo drogi przetarg komunikacyjny - co i rusz zmieniają stołki na coraz to wyższe.
Protest ludzi kultury zebrał mało uczestników. Podobnie było ze spalarnią odpadów. W tle cały czas czyha Grabkowa famila i jej smrodliwe interesy.
Zgierzanie nie sprzeciwiali się również, kiedy Iwonka określiła ich mianem podłego luda...
Tolerowali kadrowe roszady i wieczne podwyżki opłat za media.
Nie krzywili się na tyle wyraźnie, aby z centrum poznikały szpecące okolicę rudery.

Czyżby jedynym obecnie katalizatorem jakichkolwiek zmian społecznych była groźba odcięcia od Internetu i Facebooka (vide Węgry Orbana i masowe protesty miałkiego i uśpionego społeczeństwa)? Polityka ciepłej wody w kranie?

Może więc coś w tym jest? Może diagnoza o miałkości jest słuszna? Widzę tu kazus Cimoszewicza "trzeba się ubezpieczać". Brutalny, dosłowny, ale trafny przekaz.

Zgierzanka - 2014-11-04 13:40:50

Przyglądam się kandydatom na radnych , nie tylko miejskich i przyznam, że czasami przecieram ze zdumienia oczy. Oto kandydatka do sejmiku z ramienia PSL.
Dzięwczę obdarzone wyjątkową urodą, niestety mało komunikatywne, pozbawione empatii, szacunku do ludzi i bardzo zadufane w sobie. W przychodni w której pracuje, traktuje pacjentów z góry ąz strach się bać . Brrrr!
Osiągnięc na niwie pracy społecznej nie ma żadnych, a to co wypisała na banerze to smiechu warte jest.
Jesli większość kandydatow z ramienia tej partii jest tak merytorycznie przygotowana do sprawowania funkcji społecznych, charakteryzuje się taką osobowością to.......chyba nalezy usiąść i zapłakać......

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/p235x350/10176265_559951280801675_6348581614762252921_n.jpg?oh=389bacf82e7e67cc75de95d5cc66b3c9&oe=54E74B42

abc - 2014-11-04 13:46:21

Zgierzanko jedna uwaga kandydatka ubiega się o mandat radnego z listy KWW SLD Lewica Razem.

Zgierzanka - 2014-11-04 13:57:40

abc napisał:

Zgierzanko jedna uwaga kandydatka ubiega się o mandat radnego z listy KWW SLD Lewica Razem.

Dziękuję za te uwagę i proszę o wyrozumiałość, ale z lekka mną zatrzęsło oglądając ten baner, te obietnice i tę osobę, która chyba oprócz dużego parcia( z wielkim poparciem) na tak zwane szkło i publiczne pieniądze nie ma nic do powiedzenia.
Tak na marginesie, to wielka szkoda, że kobiety obdarzone taką urodą mają zazwyczaj niewiele do powiedzenia.

abc - 2014-11-04 14:06:57

Zgierzanko czytając takie rewelacje, jak pisze kandydatka POKORA może ona być kandydatem zgierskiego SLD lub PSL.
Nie robi to większej różnicy.
Obydwie partie w Zgierzu są siebie warte i prezentują ten sam poziom czyli "gonitwa do koryta".

Zgierzanka - 2014-11-04 19:21:54

abc, podzielam Twoje zdanie.
Wracając do tych rewelacji wyżej wspomnianej pani, to placów zabaw w Zgierzu nie brakuje, no chyba ze chodzi o to, aby był tuż przy jej miejscu zamieszkania.
Co do starszych osob, to może się wykazac w pracy, za którą w koncu pobiera wynagrodzenie, bo w przychodzniach lekarskich na ogół starsi ludzie bywają. Pani rejestratorka, szumnie zwana sekretarką medyczną nie jest zbyt empatyczna dla pacjentów, żeby nie powiedzieć niemiła.
Parcie zas na szkło i publiczne pieniądze jest u tej pani bardzo wysoko, skoro nie mając osiągnięc na niwie społecznej a pewnie i partyjnej tworzy sobie taki profil.
Oj chyba pod tą grzywką coś nie halo.......

https://www.facebook.com/pokoramalgorzata?fref=ts

ola - 2014-11-09 11:44:14

Radna Świątczak przeprasza w telewizji Centrum Panią Prezydent za pomówienia na temat złej prezydentury.

Witek M - 2014-11-10 15:27:58

Prawa ręka jeszcze obecnego radnego SLD Zbigniewa Zaparta kandyduje do rady miasta.
Niby nic dziwnego, ale startuje z listy komitetu wyborczego prezesa PEC.
Czyżby, to zapowiedź przyszłej koalicji i ukrycia dokonań SLD?

LewaNoga - 2014-11-11 20:06:49

Kampania wyborcza na ostatniej prostej, to może warto zacząć plebiscyt co do składu przyszłej rady. Nowa ordynacja wprowadziła okręgi jednomandatowe, to i wyniki mogą być zaskakujące.
Okr.1.- Mój faworyt to p. Michał Kleszczyński. Co prawda zasług i funkcji społecznych mu nie brakuje ale to właśnie świadczy o jego oddaniu Zgierzowi. Funkcja radnego wpisuje się bardzo dobrze w potencjał tego społecznika. Przy takim założeniu znika z pola widzenia Jerzy Sokół, choć niewykluczony jest rezultat odwrotny.
Okr.2.- Jest tam kilka znanych nazwisk, jak Zbigniew Zapart czy Beata Świątczak. Oboje nie mają ostatnio dobrej passy. Wydaje się jednak, że p. Beata pokaże swój zadziorny charakter i jeszcze powalczy o wygraną. Jest tam jeszcze ambitny, młody człowiek o niespożytej energii, p. Józef Pocałuń i to chyba między nimi się rozegra sprawa 1. miejsca. Panu Zapartowi już dziękujemy.
Okr.3.- Kilka znanych nazwisk, jak S. Giernalczyk, K.Wężyk czy D.Bereżewski. Ale jest tam też dynamit w postaci młodej, zdolnej i bardzo ambitnej działaczki samorządowej, p. Anny Chrostek i myślę, że jednak ona wejdzie do rady.
Okr.4.- Najbardziej znane nazwiska, to M. Gering oraz T.Kupis. Niewykluczona jednak niespodzianka.
Okr.5.- Dostrzegam dwa znane nazwiska: p. E. Kryszkiewicz- Kryszczak oraz p. A. Gabarę. Nie ma tu faworyta.
Okr.6.- Są tu dwa znane z przeszłości nazwiska: p. I. Antczak oraz S. Paduszyński. Jest też jeden niezwykle aktywny w sprawach samorządowych młody kandydat, p. Karol Piech, który dla mnie jest faworytem.
Okr.7.- Tu startuje R. Gajda oraz R. Bieliński. Dla p. Gajdy to prawdopodobnie być albo nie być dalej w lokalnej i krajowej polityce, chyba, że wybory prezydenckie wygra jego dotychczasowy podwładny, P. Staniszewski. PISowi jednak ostatnio pod górkę a i Radosława nie za bardzo lubi następca Adama H. Stawiam na p. Bielińskiego.
Okr.8.- W tym okręgu aż 4 znane nazwiska: Z. Sobczak, P. Wawrzyńczak, G. Leśniewicz oraz E. Jacel. Myślę, że dla dwu pierwszych panów należy się zasłużona emerytura zaś rozgrywka będzie miała miejsce pomiędzy dwoma następnymi. Stawiam zdecydowanie na kandydata bez skazy, dyrektora Zespołu Szkół, p. Eugeniusza Jacela.
Okr.9. - Tutaj niby faworytem jest G. Maciński ale nie bez szans są pani doktor Beata Wojciechowska oraz p. J. Pietrzak, znany z kilku akcji społecznych. Nie mam faworyta.
Okr.10. - Tu kilka niespodzianek. Startują: p. S. Nowak z KWW Geotermia Zgierz, p. E. Kwiatkowski- ojciec szefa NIK oraz p. R. Antczak. Stawiam jednak na jeszcze bardziej znanego i zasłużonego samorządowca. p. Ryszarda Forfeckiego.
Okr.11. - Nie dostrzegam tu znanych nazwisk. Nie mam też faworytów.
Okr.12. - Startuje tu p. J. Nastalczyk, działacz niezwykle zasłużony, szczególnie za czasów komuny. Jego czas już minął, jest czas dla młodych. Stawiam na dynamicznego, zdolnego p. Wojciecha Bereżewskiego. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i społecznych. Znany również w społeczności ewangelickiej Zgierza. Tacy ludzie powinni zasiąść w radzie.
Okr.13. - Najbardziej znany samorządowiec od lat w  tym okręgu to p. Mirosław Kolenda. To mój zdecydowany faworyt. Będzie mu próbował przeszkodzić w zwycięstwie p. Z. Linkowski , niespełniona jeszcze nadzieja zgierskiego PISu.
Okr.14. - Tu najbardziej znaną osobą jest p. Andrzej Łaszczewski, wieloletni, kompetentny choć nieco hermetyczny działacz lokalnego samorządu. Stawiam na p. Andrzeja.
Okr.15. - Są tu trzy znane z działalności w samorządach lokalnych panie: J. Zielińska, K. Kupis- Wojciechowska i M. Felczyńska. Ale jest też jeden z najbardziej znanych i zasłużonych dla Zgierza panów, Bogusław Stożek i uważam, że to on jest zdecydowanym faworytem.
Okr.16. - Niezwykle ciekawy okręg. Tu startuje p. A. Mięsok oraz p. J. Komorowski. Dla każdego z nich przegrana może oznaczać zniknięcie ze zgierskiej areny samorządowej. Stawiam jednak na niespodziankę, którą powinna sprawić młoda, utalentowana pani Natalia Pasiecznik. Czas na zmianę pokoleniową.
Okr.17. - Okręg bardzo rozległy terytorialnie. Tu startuje p. M. Hiliński i p. M. Wolski. Jest również młoda, bardzo inteligentna osoba, socjolog, pani Katarzyna Witczak- Graczyk. Jeśli dotrze do większości wyborców, to z pewnością przekona ich do siebie. Ma duże szanse na wygraną.
Okr.18. - Jest tu kilka znanych nazwisk ale brak faworyta. Duże szanse dla p. M. Sencerka z PISu. Przynależność partyjna może mu tu jednak zaszkodzić. Jest tu  jeszcze p. S. Trzciński oraz P. Czekalski. Pewnie któryś z nich wygra.
Okr.19. -  Tu aż roi się od znanych nazwisk. Panowie: K. Maśliński, S. Skupiński, Z. Horna oraz panie: E. Krzewina i B. Szczecińska. Najbardziej kompetentna i doświadczona to p. Bogusława Szczecińska. Dobrze znana i ceniona w społeczności okręgu. Myślę, że właśnie ona zwycięży.
Okr.20. - Faworytami są panowie A. Frach i M. Forfecki i pewnie któremuś z nich przypadnie zwycięstwo.
Okr.21. - Miejsce, gdzie dwaj panowie zasłużeni w przeszłości czyli Z. Bugajski oraz K. Karasiński, zderzają się z nadzieją marketingu bezpośredniego, panem Radosławem Frydrysiakiem. Stawiam na tego ostatniego.
Okr.22. - Tutaj słynny już jednoosobowy komitet M. Mirysa kontra jedenastce pozostałych konkurentów. Stawiam na młodego i bardzo zdolnego p. Macieja Kosmalskiego, znanego z aktywności na niniejszym forum. Dobra rada- przy pisaniu następnych postów niech pan pamięta o zasadach pisowni.
Okr.23. -  Ostatni okręg. Tu startuje mistrzyni w ilości otrzymanych głosów z poprzednich wyborów, p. A. Grzelak- Makowczyńska. Jest też powszechnie znana p. S. Stefanowicz. Ja jednak stawiam na doświadczonego przedsiębiorcę p. Włodzimierza Pietrzaka, którego lokalna społeczność szanuje w takim samym stopniu jak wymienione wyżej panie.

Ogólne podsumowanie mojej prognozy. Klęska kandydatów partyjnych. Zwycięstwo kandydatów lokalnych komitetów samorządowych.

życzenie - 2014-11-11 20:14:23

Lewanogo Twe pobożne życzenia o sukcesie nieznanych praktycznie nikomu kandydatów wspierających prezesa PEC są mało prawdopodobne do realizacji.
Ale zawsze możesz pomarzyć......
Ze wskazanych przez Ciebie pozapartyjnych faworytów radnymi zostanie max 3.

Adamwys1 - 2014-11-11 22:12:21

Szanowni Forumowicze!

Odliczamy!

Do końca kadencji Wieczorkowej zostało 5 dni!!!

nikt - 2014-11-11 22:34:21

LewaNogo - rozumiem Twe intrncje ale takich bzdur to natym forum nikt jeszcze nie napisał. Ja pierdykam...

Adamwys1 - 2014-11-11 22:44:57

Niestety LewaNogo - nieco popłynęłaś.
Rozumiem kampanię wyborczą i chęć wspierania prezesa Witczaka, ale zamiast zręcznej analizy wyszło wróżenie z fusów.


Miejmy tylko nadzieję, że osobniki pokroju Zaparta, Komorowskiego, Wężyka czy Gajdy nie przejdą weryfikacji wyborczej.

Zgierzanka - 2014-11-11 22:48:55

nikt napisał:

LewaNogo - rozumiem Twe intrncje ale takich bzdur to natym forum nikt jeszcze nie napisał. Ja pierdykam...

Podpisuje sie po Twoim postem oburącz, obunóż, z akcentem na prawą nogę :)

LewaNoga - 2014-11-12 10:01:40

Na zarzuty o lobbowanie odpowiem krótko. Tak, w pełni popieram idee "Wspólnie dla Zgierza" oraz kandydaturę p. Mieczysława Witczaka na prezydenta. Ocenę szans kandydatów na radnych przeprowadzam jednak zupełnie na chłodno, w oparciu o dostępne powszechnie informacje. Wnioski, jak widać, wzburzają niektórych forumowiczów. Ale takie są prawa pisania na tym właśnie forum. Masz inne oceny szans kandydatów- proszę bardzo, zaprezentuj je. Do zobaczenia w tym wątku w najbliższy poniedziałek. Wszystko będzie jasne.

edek - 2014-11-12 12:07:03

Ta... tylko podajesz nikomu nieznanych ludzi z kapelusza... jacy oni zasłużeni? heheh, dobre sobie. Agitujesz za swojakami, bo jesteś z komitetu wyborczego i tyle. Możesz pomarzyć, bo wejdzie 3/4 tych co było i kilku nowych, ale też nie będą to ludzie nieznani - jak ci, których wspominach. Generalnie NIKT praktycznie z tych ludzi za wiele nie zrobił dobrego dla miasta. Tak samo jak kandydaci na prezydentów. To miasto przegrało życie i stoczy się w patologię, a co mądrzejsi się zwiną. Nie ma nadziei i tyle.

literat - 2014-11-12 12:14:42

Z ulotki kandydata na radnego

Kim jestem?

Jestem młodym przedsiębiorcą z doświadczeniem menadżerskim, (.....) ale przede wszystkim, jestem mężem i ojcem.
Jako młody człowiek mam dużo pomysłów i jestem zdeterminowany do działania.
Dla mnie kandydowanie do Rady Miasta to chęć służby w interesie naszej lokalnej społeczności.

Dlaczego kandyduję?

Kandyduję ponieważ jestem zwolennikiem idei społeczeństwa obywatelskiego i chciałbym aby mieszkańcy naszego osiedla, mieli realny wpływ na zmiany zachodzące w Zgierzu.
Uważam, że ciężar pozytywnych przemian (....) powinien spoczywać na barkach młodego pokolenia.
Kandyduję ponieważ nasze osiedle, potrzebuje mocnego i zdecydowanego głosu w radzie miasta, wychodzącego bezpośrednio od mieszkańców.

Oddaj na mnie swój głos 16 listopada

Wybierając taka osobę na radnego czego możemy się spodziewać?
Zero dokonań, zero konkretów, zero propozycji zmian w mieście.

abc - 2014-11-12 12:18:07

Jakie ugrupowanie wystawiło kandydata, który za jedyny swój walor uważa młodość?

Heros - 2014-11-12 12:56:55

Jak ten kandydat ma znać problemy Zgierza skoro mieszka w nim dopiero kilka lat.
Wcześniej oraz obecnie z racji zawodowej jest związany z Łodzią, natomiast w Zgierzu tylko pomieszkuje.

Maciej Kosmalski - 2014-11-12 19:40:15

literat napisał:

Z ulotki kandydata na radnego

Kim jestem?

Jestem młodym przedsiębiorcą z doświadczeniem menadżerskim, (.....) ale przede wszystkim, jestem mężem i ojcem.
Jako młody człowiek mam dużo pomysłów i jestem zdeterminowany do działania.
Dla mnie kandydowanie do Rady Miasta to chęć służby w interesie naszej lokalnej społeczności.

Dlaczego kandyduję?

Kandyduję ponieważ jestem zwolennikiem idei społeczeństwa obywatelskiego i chciałbym aby mieszkańcy naszego osiedla, mieli realny wpływ na zmiany zachodzące w Zgierzu.
Uważam, że ciężar pozytywnych przemian (....) powinien spoczywać na barkach młodego pokolenia.
Kandyduję ponieważ nasze osiedle, potrzebuje mocnego i zdecydowanego głosu w radzie miasta, wychodzącego bezpośrednio od mieszkańców.

Oddaj na mnie swój głos 16 listopada

Wybierając taka osobę na radnego czego możemy się spodziewać?
Zero dokonań, zero konkretów, zero propozycji zmian w mieście.

No no, chyba moja ulotka trafiła nie tam gdzie trzeba :) Ale proszę sobie ulżyć bardziej, nie mam nic przeciwko.


ps. W Zgierzu mieszkam od urodzenia ehh.
ps2. to jest ta różnica, mogłem przecież napisać "obiecać" nieskończenie wiele, jak czynią to inni prawda :)

Barbara - 2014-11-12 20:01:40

Panie Macieju, niech Pan się nie martwi - wyróżnia się Pan na forum to muszę swoje powiedzieć. Pewnie to jakiś kontrkandydat albo rodzina - dobrze że Pan pod swoim nazwiskiem występuje. Nie mieszkam w Pana okręgu, ale ciocia mieszka a ponieważ gosuje na pana Witczaka to i na Pana zagłosuje. Życzę Wam powodzenia. Bez względu na wynik proszę nie ustępować - to miasto potrzebuje młodych ludzi, którym się chce! Pozdrawiam - wygrajcie te wybory i naprawiajcie Zgierz!

Maciej Kosmalski - 2014-11-12 20:18:37

Dziękuję, obawiam się niestety że za chwilę ktoś tu napiszę że rozmawiam sam ze sobą :huh:

Adamwys1 - 2014-11-13 00:16:27

Ogłaszam 4 dni do końca kadencji Wieczorkowej!

Pamiętaj Wyborco!

Oddając głos na Staniszewskiego lub Sokoła, ponownie zatrudniasz Wieczorkową i jej przyjaciela Tomaszka Zgierskiego.

wichrzyciel - 2014-11-13 08:41:49

Ogłaszam 4 dni do końca pierwszej kadencji Prezydent doktor Iwony Wieczorek, od poniedziałku czas na drugą!

Pitu pitu - 2014-11-13 08:53:06

wichrzyciel napisał:

Ogłaszam 4 dni do końca pierwszej kadencji Prezydent doktor Iwony Wieczorek, od poniedziałku czas na drugą!

Heh.. wg "wichrzyciela" od poniedziałku IW rozpocznie drugą kadencję. Tzn., że musiałaby wygrać, i to w pierwszej turze..

.........

Dawno się tak nie uśmiałem....

Poważnie zaś rzecz ujmując IW powinna się cieszyć jeśli w pierwszej turze będzie w środku stawki, tak między 5 lub 6 miejscem. Wtedy nie byłoby blamażu.

Moim jednak zdaniem nawet o taki wynik będzie jej ciężko.

Adamwys1 - 2014-11-13 08:54:59

Będzie druga, ale w bamboszach, przed TV i z chusteczka w ręku.  Kadencję 2014-2018 Iwonka może również spędzać na tym forum. Nick juz wybrała wcześniej - sylwiaezg.

Pitu pitu - 2014-11-13 09:03:50

W sumie pensja prezydencka Karminowych Ust + dochody za zasiadanie w spółkach to łącznie może być uposażenie jak za dwie kadencje. Można powiedzieć - że cel został osiągnięty!

taktyk - 2014-11-13 09:34:04

Maciej Kosmalski napisał:

Dziękuję, obawiam się niestety że za chwilę ktoś tu napiszę że rozmawiam sam ze sobą :huh:

przykre ale nie wróżę panu sukcesu na tym obwodzie jeśli ktoś chce głosować na młodych aktywnych to ma wybór Kosmalski, Mirys dalej glosy się rozłożą i niestety panowie mają pozamiatane... zresztą ilu z wyborców przegląda internet....

Maciej Kosmalski - 2014-11-13 13:47:29

Dlaczego z góry zakłada Pan że moja aktywność kończy się w internecie ?  Z tego co wiem Mateusza Mirysa również można spotkać na co dzień w okręgu 22.

Monika - 2014-11-13 14:28:13

Dostałam ulotkę wyborczą Ilony Tulkowskiej. Szukałam długo i nie mogłam znaleźć informacji z jakiego komitetu wyborczego ona startuje. Dopiero jak wzięłam lupę to z ledwością dostrzegłam informację, że jest to komitet wyborczy Iwony Wieczorek (litery są o wysokości ok.1 mm). Z tego wynika, że kandydaci na radnych wstydzą się przyznać, że startują od Iwonki - od tego podłego i okropnego babska.

gregor - 2014-11-13 16:44:54

No przecież Wszyscy wstydzą się Wieczorkowej a tym bardziej zmuszani do kandydowania z jej listy. To normalne i bolesne przeżycie.. Jak hemoroidy czy gangrena. Tylko idiotki czy debile się z tego cieszą! Wybory za 3 dni i koniec ale wstyd na lata gratis. W promocji od pazdziochowej. W sumie trochę szkoda tych ludzi ale sami wybrali hańbę zamiast honoru. Do nie zobaczenia i likwidacji! Won ze Zgierza.

wiki - 2014-11-13 16:50:36

Monika napisał:

Dostałam ulotkę wyborczą Ilony Tulkowskiej. Szukałam długo i nie mogłam znaleźć informacji z jakiego komitetu wyborczego ona startuje. Dopiero jak wzięłam lupę to z ledwością dostrzegłam informację, że jest to komitet wyborczy Iwony Wieczorek (litery są o wysokości ok.1 mm). Z tego wynika, że kandydaci na radnych wstydzą się przyznać, że startują od Iwonki - od tego podłego i okropnego babska.

Moniko, niektórzy  kandydaci są dumni z tego. Widzę to na twarzy pewnej pani, z którą  pracuję. Mam nadzieję, że wyborcy dokonają właściwego wyboru i nie będą głosować na kandydatkę z klubu miłośników i wielbicieli  Wieczorkowej.

taktyk - 2014-11-13 18:54:42

Maciej Kosmalski napisał:

Dlaczego z góry zakłada Pan że moja aktywność kończy się w internecie ?  Z tego co wiem Mateusza Mirysa również można spotkać na co dzień w okręgu 22.

Niestety aktywność teraz to nie wszystko. Patrząc na poprzednie statystyki, oraz realnie na dotychczasowe wybory daję panom miejsca 6 do 12. I nie jest to złośliwość, są tutaj po prostu mocniejsi.

Maciej Kosmalski - 2014-11-13 20:50:16

Nie chodzi o internet, nie chodzi o aktywność, a jedyne czego się dowiedziałem to że kontrkandydaci są po prostu "mocniejsi" ;)

Jedyne czego możemy być pewni proszę Pana, to że o wszystkim dowiemy się 17 listopada


Pozdrawiam :)

Narcyz - 2014-11-14 10:06:16

Chciałbym też przestrzec wyborców przed wyborem takich radnych, którzy obecnie pokazują się jako oponenci Wieczorowej, a którzy do niedawna jedli jej z ręki. Takim najlepszym przykładem jest Mirosław Kolęda. Do niedawna pełnił intratną fuchę w spółce MPGK. Wtedy bardzo chwalił Iwonkę i nie dopuszczał do wydawania Gazety bez cenzury, aby nikt nic złego nie napisał o pani prezydent.
Obecnie gdy Iwonka wyrzuciła go z tej spółki pan Mirosław staje na czele jej krytykantów, zaś jego wystąpienia na sesji RMZ są takim "glindzeniem" i w tej dziedzinie wyprzedził on nawet obywatelkę Zofię.

Hiczkok - 2014-11-14 10:47:01

Narcyz napisał:

Chciałbym też przestrzec wyborców przed wyborem takich radnych, którzy obecnie pokazują się jako oponenci Wieczorowej, a którzy do niedawna jedli jej z ręki. Takim najlepszym przykładem jest Mirosław Kolęda. Do niedawna pełnił intratną fuchę w spółce MPGK. Wtedy bardzo chwalił Iwonkę i nie dopuszczał do wydawania Gazety bez cenzury, aby nikt nic złego nie napisał o pani prezydent.
Obecnie gdy Iwonka wyrzuciła go z tej spółki pan Mirosław staje na czele jej krytykantów, zaś jego wystąpienia na sesji RMZ są takim "glindzeniem" i w tej dziedzinie wyprzedził on nawet obywatelkę Zofię.

A myślałem że obywatelka Zofia nie ma sobie równych... :)

ono - 2014-11-14 13:08:36

W przeddzień wyborów stało się jasne, że w Zgierzu kandydaci partyjni niewiele ugrają. PSL musi odpokutować za fatalny prezent na minioną kampanię, SLD skompromitowało się prostacko popełnionym plagiatem a centralny PIS wyhodował żmiję hofmańską na własnej piersi. Lokalnych, mniejszych żmijek w tej partii znalazłoby się też co najmniej kilka. To wpłynie na wynik wyborów. Szef kolejnej partii, rządzącej PO, doczekał się dzisiejszej nocy rozrzucanych na mieście ulotek, brutalnie go szkalujących. Zgłoszono to chyba do prokuratury, jednak mleko się rozlało. Dla PO to duża niezręczność. Ja jestem zdecydowanie przeciw takim metodom prowadzenia kampanii wyborczej i chcę aby sprawców tej sytuacji pokazać opinii publicznej. Innych partii nie tykam bo nie ma to sensu. Nie wracam też do komitetu aktualnej prezydentki- prawie wszystko o tym już powiedziano a reszta zostanie ujawniona po wyborach. W domyśle, skala szalbierstwa i kombinacji w komitecie proporcjonalna do pazerności pani doktor.
Wybierzmy więc radnych spośród kandydatów niepartyjnych. Będą odpowiadać za swe czyny bezpośrednio przed wyborcami. Kandydaci partyjni zawsze będą się zasłaniać legitymacją. Dla nich zawsze ważniejsze będą korzyści z racji bycia członkiem niż wspólne dobro zgierzan.

kasia - 2014-11-14 14:47:01

Hej znalazłam dzis w skrzynce list kandydata na radnego z mojego okręgu, Krzysztofa Grzybowskiego, jest co najmniej oryginalny i malo nachalny, nie jak ten festiwal buziek, daje do myslenia

Narcyz - 2014-11-14 14:54:07

Hipokryzja PiS przekracza wszelkie granice przyzwoitości. W gazecie "nasze miasto" piszą, że dla nich liczy się tylko prawda i uczciwość, że PiS był przeciwko budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Zgierzu. Jakoś zapomnieli jak Michał Pulpet bronił tej spalarni, mówiąc że będzie mniej niebezpieczna niż spalenie 1 papierosa. Odcinają się też od partyjnych synekur. Jeszcze trochę to PiS zacznie krytykować powstałą myjnię samochodową w parku miejskim. Hipokryzją też jest, że największym moralistą tej partii jest Radek - znany z niemoralnego prowadzenia się w Bratoszewicach - o czym swego czasu mówili nawet niektórzy działacze PiS, oraz Jureczek "pływak".
Jest rzeczą zaskakującą, że poczynania zgierskich działaczy PiS nisko cenią same władze PiS. Najpierw od kierowania strukturami PiS-u w okręgu sieradzkim został odsunięty Matuszewski, obecnie zaś Radosław Gajda nie znalazł się na listach do Sejmiku Wojewódzkiego, a już się mówi, iż w przyszłych wyborach parlamentarnych nikt ze zgierskiego PiS nie znajdzie się na listach wyborczych.
Jeśli chodzi o ich kandydata na prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego, to wydaje się być najbardziej sympatycznym z tego całego towarzystwa, choć gdyby został prezydentem, to byłby tylko marionetką w rękach Młynarzy ze Zgierza. Pocieszające jest, że tam gdzie mieszkam, czyli na Osiedlu 650-lecia - większość mieszkańców bardzo krytycznie wypowiada się o działaczach zgierskiego PiS.

ono - 2014-11-14 18:13:31

Nikt chyba nie dziwi się dziewczynie, że się tak zachowuje, mając tatę- aktywistę PIS. Na pewno imię na J. jest ładne a dziewczyna w ogóle fajna. No i, być może, nie bardzo podoba się jej własne nazwisko. Czyżby było na G.? Ktokolwiek by to nie był, to jedynym lekiem na uzdrowienie rodziny jest szybkie wypisanie się z partii pełnej takich cwaniaków jak A.H. i jemu podobnych.

kasia - 2014-11-14 18:56:14

Pis w Zgierzu jest znany ze swojich "ustawek". Oczywiscie wszystko w imię demokracji :)

Chełmy 01 - 2014-11-14 19:25:30

Co do ustawek lub innych machlojek całkowicie się zgadzam. Poproszę Was o ocenę takiego faktu - Poczta Polska
dostała 5 tygodni temu partię ulotek,a 2 tygodnie temu drugą.Dotyczyło to mojego okręgu wyborczego-Krzywie-
-Chełmy.I proszę sobie wyobrazić,że Poczta ,mimo podpisanej umowy i zapłacenia,nie dostarczyła ani jednej ulotki.Nie jestem jako obywatel tego wytłumaczyć.Zgodnie ze spiskową teorią dziejów mam prawo sądzić,że ktoś steruje
rozsyłaniem ulotek lub Poczta Polska bierze udział w kampanii wyborczej.
Długi czas nie pisałem,bo zostałem zbanowany na innym serwerze i mimo moich dwóch próśb,nie otrzymałem
żadnego wyjaśnienia.Nikomu nie ubliżyłem,anie nikogo nie oczerniłem.Dzisiaj koło godz. 17.00 przykleiłem 2 pla-
katy na słupie wyborczym {róg Łagiewnickiej i Chełmskiej} nikogo nie zasłaniając . Plakaty zostały zerwane po
10 minutach - tak wygląda II umowa zgierska {specjalnie z małych liter}. Wyjaśniam,że plakaty dotyczyły Pana
Mieczysława Witczaka jako kandydata na Prezydenta,a ja startuję jako kandydat na radnego -Włodzimierz Pietrzak z KW "Wspólnie dla Zgierza" z listy nr 23.Nie namawiam do głosowania na listę nr 23,gdyż nie chcę czytać inwektyw.Tylko parenaście osób pisze normalnie i merytorycznie.Ale proszę uprzejmie o rozważenie tych  kandydatur.
Szanuję wybory innych i życzę dobrego nastroju po wyborach.
PS. PIS rzeczywiście się zacietrzewił ,bo w swoim piśmie grozi wszystkim sądem.

Adamwys1 - 2014-11-14 19:42:58

Panie Włodzimierzu - jedynym sposobem na ustawki i polityczną chuliganerię jest nagranie incydentu. Proszę również działać w grupie.


Praktyka zrywania plakatów, zamalowywania twarzy lub pisania obraźliwych komentarzy jest w Zgierzu znana od ładnych paru lat. Celuje w niej pewna agresywna młodzieżówka sterowana przez tzw. ruchacza i jego kolegów...


Ludzie od Mięsoka i Witczaka, jak widzę mają podobne problemy. Wniosek - zgierski mafijny układ robi co może, aby machlojki nie wyszły spod kołdry po niedzielnych wyborach.


Życzę powodzenia!

Chełmy 01 - 2014-11-14 19:46:51

Dziękuję.
Wymiana korespondencji z Panem to przyjemność.Mam nadzieję,jeżeli nie zostanę zbanowany,na merytoryczną
i rzeczową ocenę wyborów.
Pozdrawiam-WP.

Krzysztof Grzybowski - 2014-11-14 23:55:05

Witam Wszystkich

Patrząc na to co się dzieję przy kampanii wyborczej robi mi się delikatnie niedobrze. Dzis przed ciszą wyborczą postanowiłem zanieść moje listy do domów które zostały opuszczone. Spotkałem Pana który kandyduje z Platformy. Wymieniliśmy parę ciepłych słów i życzyliśmy sobie powodzenia... Każdy ma prawo dokonać wyboru jaki tylko chcę.  A wracjąc do ulotek i plakatów ludzie chyba maja dosyć festiwalu twarzy...

Moi drodzy zachęcam do głosowania i wcale nie koniecznie na mnie...

Zagłosujcie tak abyście rozbili układ, tak aby miasto miało prawdziwego gospodarza i wbrew opiniom wsród tych kandydatów którzy są da się wybrać normalnych...

Pozdrawiam

Krzysztof Grzybowski

Witek M. - 2014-11-17 08:15:39

Gdzie jest LewaNoga i wspierani przez nią kandydaci do Rady Miasta Zgierza?
Miał być sukces a jest klapa.
Bo sukcesem nie mozna nazwać mandatu radnego Bogusława Stożka.
Poprzez rozdrobnienie elektoratu i wybujałe ambicje w wielu okręgach radnymi zostali aktywiści PiS.
Ale może osoby wspierające Witczaka miały konkretny cel osłabienie szans kandydatów z niezaleznych komitetów?

Adamwys1 - 2014-11-17 08:35:01

Sponsorowi na tyle nie poszlo, ze i sam przepadł.  Jego  Macki nieco się skurczyly.
Szkoda, że tradycyjnie najlepiej oblowili sie chlopcy z Wiosny Ludow. W Radzie maja Grzesia, a na fotelu prezydenckim potencjalnie 2/2 kandydatow. Iwonka przez ostatnie 4 lata czule przytulala chlopcow zza rogatek miastka do piersi (o pardon), a Slicznotek w niczym jej nie ustepowal. Dlaczego tym razem mialoby byc inaczej... Mili Panstwo, frukty polityczne zostaly juz rozdane dlugo przed wyborami. Teraz nadszedl czas konsumpcji.


I tylko Jerzyka mi zal... znow go wy....chuchali. Sam juz od tego obracania przez wszystkich i na wszystkie strony nie wiedzial kim ma byc i komu z reki jesc. No coz, Mis o malym rozumku znow bedzie musial przeczekać w keblinskich lasach 4 lata. A potem kolejne i kolejne...

Szkoda mi tez Witczaka i Miesoka, bo zakladali, ze wyborcy to lud nieciemny. Jak sie okazalo nie tylko ciemny, ale i glupi.
Nie zazdroszczę Budziarskiemu - czyzby rozbrat z polityka? Zgierska PO nie istnieje de facto.

Witia - 2014-11-17 08:57:07

Najwięksi przegrani z kandydatów na radnych:

Jerzy Sokół, Michał Kleszczyński
Zbigniew Zapart
Eugeniusz Jacel, Zdzisław Sobczak, Paweł Wawrzyńczak
Grzegorz Maciński
Jerzy Nastalczyk
Mirosław Kolenda
Katarzyna Kupis-Wojciechowska, Marianna Strugińska-Felczyńska i Justyna Zielińska
Jarosław Komorowski
Karol Maśliński, Stanisław Skupiński, Bogusława Szczecińska
Aleksander Frach, Witold Ślawski
Stanisława Stefanowicz

zgierski_serwis - 2014-11-17 10:14:41

WYBRANI RADNI DO RADY MIASTA ZGIERZA

1.    Janiszewski Bartosz  PO
2.    Świątczak Beata  PO
3.    Wężyk Krzysztof  KJS
4.    Kupis Tomasz  PO
5.    Pilarski Mirosław  PiS
6.    Antczak Idzi KO
7.    Gajda Radosław PiS
8.    Leśniewicz Grzegorz PiS
9.    Pietrzak Jarosław KO
10.    Nowak Stanisław Geotermia
11.    Piłacik Andrzej KJS
12.    Grzelak Aneta PiS
13.    Linkowski Zbigniew PiS
14.    Fiipowicz Jakub KJS
15.    Stożek Bogusław WDZ
16.    Mięsok Andrzej KO
17.    Hiliński Marek PO
18.    Sencerek Marek PiS
19.    Krzewina Elżbieta KJS
20.    Forfecki Mariusz PiS
21.    Bratus Michał PiS
22.    Piekut Henryka IM
23.    Grzelak-Makowczyńska Agata PiS

PiS – 9
PO – 4
KJS – 4
KO – 3
WDZ-1
IM- 1
Geotermia - 1

zibi - 2014-11-17 10:28:03

Iwona Wieczorek w drugiej turze "walczy o życie", w razie przegranej wylatuje z układu, Staniszewski jest trochę za słabym kandydatem, zobaczymy, te dwa tygodnie będą ciekawe

As - 2014-11-17 10:32:47

Tak, czy inaczej, rządzi PiS. Bo na kim Iwonka się oprze?

literat - 2014-11-17 11:08:45

Panie Macieju Kosmalski

Mieszkańcy nie docenili walorów Pańskiego młodego wieku.
oraz nie podzielili zdania,

że ciężar pozytywnych przemian (....) powinien spoczywać na barkach młodego pokolenia.
Kandyduję ponieważ nasze osiedle, potrzebuje mocnego i zdecydowanego głosu w radzie miasta, wychodzącego bezpośrednio od mieszkańców.

Ale sądzę, że zgodnie z deklaracją ustosunkuje się Pan przynajmniej do mojego wpisu.

Pozdrawiam
literat (przez małe l)

milczek - 2014-11-17 11:13:40

A jeszcze w ostatni piątek promotorzy kandydata na prezydenta Mieczysław Witczak "ryczeli" z samochodowych głośników jaki to wybitny menadżer oraz  jacy to wybitni kandydaci startują z jego listy.
A teraz zwolennicy z tej listy milczą.
Czyżby całą energię spożytkowali na wspomniane ryki?

Inicjatywa - 2014-11-17 12:15:19

W okręgu 21 zwyciężył Jakub Pyrzanowski

Maciej Kosmalski - 2014-11-17 12:20:10

Nikt nie milczy. Proszę dać się wyspać ;)

Panie literat, wygrała Pani która od dłuższego czasu udziela się w radzie osiedla Rudunki. W moim odczuciu jest to zasłużone zwycięstwo. Pani Piekut to osoba bezpośrednio zaangażowana w sprawy osiedla. W tym momencie nie interesuje mnie z jakiego komitetu starowała. Szkoda tylko że Zgierzanie nie przenieśli tego kryterium na szersze pole...

Rudunki - 2014-11-17 12:24:05

Jeśli Pani Piekut, to osoba która jest zaangażowana w sprawy osiedla, to gratuluję poczucia humoru.
Dokonania tej Pani sprowadzają się do współorganizacji dofinansowywanych z miejskiego budżetu wyjazdów jej klienteli wyborczej.

Maciej Kosmalski - 2014-11-17 12:26:14

To tylko moje spostrzeżenie na podstawie ponad rocznej obserwacji. Być może mylne.

Rudunki - 2014-11-17 12:29:18

Panie Macieju powinien Pan więcej się rozglądać.
Ale szacunek dla Pana za własne zdanie i podjecie próby jego artykułowania.

Pozdrawiam
Ktoś z sąsiedztwa

Maciej Kosmalski - 2014-11-17 12:31:25

Dziękuję i Pozdrawiam,


to jeszcze nie koniec, głowa do góry :)

Rudunki - 2014-11-17 13:11:40

Panie Macieju zachęcam do większej aktywności.
Pańskie zaangażowanie może przynieść tylko pożytek dla mieszkańców osiedla Rudunki.
Jestem przekonany, że nowe spojrzenie na problemy, z którymi borykają się mieszkańcy przy także Pańskim zaangażowaniu będą sprawnie i szybko rozwiązane.

przyjaciółka - 2014-11-17 13:12:01

Rudunki napisał:

Jeśli Pani Piekut, to osoba która jest zaangażowana w sprawy osiedla, to gratuluję poczucia humoru.
Dokonania tej Pani sprowadzają się do współorganizacji dofinansowywanych z miejskiego budżetu wyjazdów jej klienteli wyborczej.

O ile mnie pamięc nie myli, to pani Piekut od niepamiętnych czasów zasiada w radzie osiedla Rudunki. Jak by była taka zła, to nie byłaby wybierana do tej rady. Osobiście uważam, że to ,,baba z jajami,, i z pewnością dobrze będzie reprezentować swoich wyborców w UMZ. Będę się bacznie przyglądać.

przyjaciółka - 2014-11-17 13:25:20

Jak będzie, to się dopiero zobaczy. Jednakże,  lepszy powiew świeżości w UMZ niż stary, skostniały układ.

Nie wiem dlaczego, ale czuję u pana/pani Rudunki nutę zazdrości :D

Rudunki - 2014-11-17 13:31:25

Czy Pani Piekut, to powiew świeżości czas pokaże.
Chciałbym się mylić ale w to nie wierzę.
Co wymieniona Pani wie np o konstrukcji budżetu miasta?
Podejrzewam, że nie wie nic.
Samo zasiadanie nawet 20 lat nie świadczy o znajomości problemów.
Oprócz siedzenie trzeba mieć jeszcze coś sensownego do powiedzenia.

przyjaciółka - 2014-11-17 13:53:17

Jak nie wie, to sie dowie. To chyba oczywiste, że każdy ma pojęcie o budżecie, nawet domowym, choc ten to inny wymiar. Wnioskuję, że jesteś za tym, aby powrócił stary układ, bo ten wie duzo o budżecie.
Szkod czasu na jałową dyskusję z kimś, kto jak wnioskuję, ledwie wąs zaczał golić.

Rudunki - 2014-11-17 14:05:06

Przyjaciółko raczysz żartować, że radni radni których nie ma w ostatnio wybranej radzie coś wiedzieli o budżecie.
Wiedza byłych radnych Skupińskiego i Pelikana z PSL była porównywalna na koniec ich 4 letniej kadencji z tą którą posiada obecnie Pani Piekut na początku kadencji.
Podobny poziom wiedzy o finansach miasta posiadali radni Maciński, Sokół.
Moja ocena jest taka, gdyż jak można nie zauważyć pożyczenia prawie 16 milionów złotych w postaci obligacji.

tadzio - 2014-11-17 14:36:58

Rudunki napisał:

Czy Pani Piekut, to powiew świeżości czas pokaże.
Chciałbym się mylić ale w to nie wierzę.
Co wymieniona Pani wie np o konstrukcji budżetu miasta?
Podejrzewam, że nie wie nic.
Samo zasiadanie nawet 20 lat nie świadczy o znajomości problemów.
Oprócz siedzenie trzeba mieć jeszcze coś sensownego do powiedzenia.

"Siedzenie" to ona ma!!!!!

zenon - 2014-11-17 14:56:30

Typowe pieprzenie Polaków w internecie.  O niczym!  Gra słów i strata czasu....

walor - 2014-11-17 15:37:01

podobno ma szklarnie słynie z uprawy ziemi-vide drugi S. Skupiński........

Rudunki - 2014-11-17 15:42:02

Walorze, Pani Piekut świadczy usługi szklenia, a to jeszcze nie szklarnia.
Chyba, że grunty pod szkłem zlokalizowała w innych rejonach Zgierza i o nich nie słyszałem.

Adamwys1 - 2014-11-17 15:45:47

Sprawa dosyć dziwna...


Wieczorkowa weszła do drugiej tury, ale chyba tylko 1 osoba z jej KWW dostała się do RMZ.
Gdzie tu logika? W mieście głosy oburzenia. Nikt nie chce się przyznać, że głosował na proboszczewicką piękność... Wstyd? Kac?

Ciekawie u Sokoła - sporo ludzi w Radzie, a on sam na politycznym śmietniku...

Nie rozumiem wczorajszych wyników. Są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Niby pozbyto się peeselowskich pozorantów i eseldowskich kombinatorów, niby przegoniono wpływowego Macińskiego i obrotowego Sokoła (co świadczy o wyborczej dojrzałości), a z drugiej zapewniono 2 turę Wieczorek.

Mam nadzieję, że wygra Staniszewski, a wygłodniałe stanowisk pisowskie zaplecze zmiecie z powierzchni wszystko wokół Paździochowej (włącznie z nią samą).

adi - 2014-11-17 16:23:46

a czy ktoś wie jak w powiecie i miastach ościennych?

SPOKO - 2014-11-17 16:52:07

Adamwys1 napisał:

Sprawa dosyć dziwna...


Wieczorkowa weszła do drugiej tury, ale chyba tylko 1 osoba z jej KWW dostała się do RMZ.
Gdzie tu logika? W mieście głosy oburzenia. Nikt nie chce się przyznać, że głosował na proboszczewicką piękność... Wstyd? Kac?

Ciekawie u Sokoła - sporo ludzi w Radzie, a on sam na politycznym śmietniku...

Nie rozumiem wczorajszych wyników. Są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Niby pozbyto się peeselowskich pozorantów i eseldowskich kombinatorów, niby przegoniono wpływowego Macińskiego i obrotowego Sokoła (co świadczy o wyborczej dojrzałości), a z drugiej zapewniono 2 turę Wieczorek.

Mam nadzieję, że wygra Staniszewski, a wygłodniałe stanowisk pisowskie zaplecze zmiecie z powierzchni wszystko wokół Paździochowej (włącznie z nią samą).

Przestań pierdolić  w internecie i weź się Gościu do roboty .Gadałeś napier.....  i co? gówno! wielkie gówno ... a ciemny lud Zgierza poszedł i zagłosował na" kwiatki "  Q.......a
Ja mam ŻĄŁOBĘ i dylemat .................na KOGO!!!???
Jednak chyba na....................

STANISZEWSKIEGO.

Adamwys1 - 2014-11-17 17:53:02

Panie Jurku, proszę się tak nie awanturować...

Za 4 lata będzie pan znów miszczem świata!

Powtarzam po raz wtóry. Nie wiem, co się wczoraj stało... Kto głosował na mamę-dominę?

Nie teraz ci odważni wystąpią!

MyszkaSpodZgierza - 2014-11-17 18:06:04

A może te wyniki to efekt roszad w Obwodowych Komisjach Wyborczych.

Adamwys1 - 2014-11-17 18:12:22

Dla mnie sytuacja jest niejasna, ale wyłącznie w wymiarze psychologicznym

Wygrywa człowiek znienawidzony i powszechnie krytykowany. Co więcej, nikt z jego komitetu nie wchodzi do Rady Miasta... Coś nie halo, albo ja nie rozumiem metody Donta.

Zgierzaczek - 2014-11-17 19:34:00

Podobno Staniszewski dostał się też w drugie miejsce gdzie startował i ma spore szanse na zostanie starostą. Jednak jest to informacja nie potwierdzona w 100%. Jeżeli to prawda to jak myślicie, co wybierze? Zostawi po sobie dla wszystkich prezent w postaci Karminowej Damy i powie Pa, Pa.

Adamwys1 - 2014-11-17 19:38:11

Prawnie nie ma możliwości bycia i tu i tu. Musi wybrać.
Jeśli wybierze starostwo, Wieczorkowa powalczy z kandydatem opozycyjnym.

dylemat - 2014-11-17 19:38:59

Nic nie będzie wybierał, będzie rywalizował o prezydenturę gdyż tylko ona daje Młynarzom szanse na "fuchy".

muflon - 2014-11-18 14:36:03

Gajda bedzie ponoć przewodniczącym rady.

zgzg - 2014-11-18 15:14:29

Nieoficjalne, jeszcze wyniki do rady Miasta Zgierza


1. Bartosz Janiszewski (PO)
2. Beata Świątczak (PO)
3. Krzysztof Wężyk (KR J. Sokoła)
4. Tomasz Kupis (PO)
5. Mirosław Pilarski (PiS)
6. Idzi Antczak (KO)
7. Radosław Gajda (PiS)
8. Grzegorz Leśniewicz (PiS)
9. Jarosław Pietrzak (KO)
10. Stanisław Nowak (Geotermia)
11. Andrzej Piłacik (KR J. Sokoła)
12. Aneta Grzelak (PiS)
13. Zbigniew Linkowski (PiS)
14. Jakub Filipowisz (KR J. Sokoła)
15. Bogusław Stożek (WdZ)
16. Andrzej Mięsok (KO)
17. Marek Hiliński (PO)
18. Marek Sencerek (PiS)
19. Elżbieta Krzewina (KR J. Sokoła)
20. Mariusz Forfecki (PiS)
21. Jakub Pyrzanowski (IM)
22. Henryka Piekut (IM)
23. Agata Grzelak-Makowczyńska (PiS)

optymistka - 2014-11-18 16:05:13

I nikt od pani prezydent, oj, oj, oj, jaka piękna katastrofa, aż miło popatrzeć :).

LOGO - 2014-11-18 16:19:38

Co w tym dziwnego, że brak jest radnych z komitetu Iwony Wieczorek.
Jedna solistka wystarczy.
Ta specjalistka od "pałeczek perkusyjnych" (o czym pisała obecnie jej najlepsza pszyjaciułka - Magda M.) nie lubi konkurencji i nie potrzebuje pomocników w Radzie Miasta Zgierza.
Tylko, że teraz zgierski PiS ma większe ambicje oraz brak jest byłego radnego Grzegorza M., który odpowiednio mobilizował radych.

Hirek - 2014-11-18 17:02:09

Publikacja o doktor prezydent podpisana przez Magdę M. jako Gabriela Majewska poszła najwidoczniej w niepamięć.
To obecna sekretarz miasta prowadziła "gorącą linię" informując jak wcześniej określała doktor od "pałeczek perkusyjnych" o wynikach głosowania.

gps - 2014-11-18 17:14:16

a czy ktoś wie jak głosy do rady powiatu?jak tam się rozkładają siły??

Kivi - 2014-11-18 18:23:33

Wygląda na to, że to PSL zdecyduje czy będzie rządziła PO czy PiS...

ustawka - 2014-11-19 15:29:31

W ramach podziału miejskiego tortu przewodniczącym Rady Miasta Zgierza ma zostać Gajda.
Natomiast w przypadku zwycięstwa Staniszewskiego jego zastępcami mają zostać Michał Pilarski i Bohdan Bączak (wcześniej dyrektor biura senatora z listy PiS).
Na dwa zwolnione miejsca do rady powiatu mają wtedy wskoczyć następni z najlepszymi wynikami z listy KW PiS.

Trotyl - 2014-11-19 16:23:43

A czemu nie Sokół wiceprezydentem?

Maciej Kosmalski - 2014-11-19 16:44:00

Doskonalę zdaję sobie z tego sprawę. Jedna rzecz się nie zgadza, głosy PiS-u i KJS  nie mają w radzie większości.

wyborca - 2014-11-19 17:22:35

oj człowieku, człowieku tylko przez szacunek że wypowiadasz się pod nazwiskiem ja nie wypowiem sie co do Twojej znajomości działania samorządu, przestań klikać i zastanów się nad swoim wynikiem wyborczym.... może to Ci pomoże w przyszłości

Maciej Kosmalski - 2014-11-19 17:32:37

Proszę się nie martwić o moje przemyślenia na przyszłość. Tracisz "człowieku" czas na wymierzenie mi pstryczka, ale na merytoryczną odpowiedź już cię nie stać. O których zasadach piszesz ? Tych oficjalnych, czy może układaniu się na boku i kupczeniu stanowiskami. Nie pozdrawiam.Edit: mój błąd, nie wiem czemu żyłem jeszcze nieoficjalnymi wynikami w których to pis miał tylko 8 radnych.

Resztę podtrzymuję.

wyborca - 2014-11-19 18:06:55

człowieku błądzący we mgle lub bujający w obłokach PiS MA 8 MANDATÓW, SOKOŁY 4 a może nie chodziłeś do szkoły i nie wiesz że to 12? w RM jest 23 radnych a więc przypominam Ci że 12 > 11 jakieś pytania ? czy wracasz do podstawówki.... i jeszcze zrobiłeś 7  wynik na obwodzie ..... zagłosowało niemal 1100 osób z czego na trzech kandydatów 600  pozostali z Tobą zebrali 500 no comment uczyć się i pracować a nie klikać bez sensu... wyniki na stronie miasta

Maciej Kosmalski - 2014-11-19 18:16:08

operujemy, różnymi nieoficjalnymi informacjami, jeszcze wczoraj ta koalicja nie miała takiego wymiaru jak to sugerujesz dzisiaj. Z tego co się mówiło, były różne scenariusze i większość nie była taka pewna. Widocznie "już" się dogadano.


Choroba, tyle trudu sobie zadać i doszukiwać się moich wyników, fakt żadna tajemnica, ale determinacja dość interesująca. 


Co do samego wyniku - 61 głosów. Cóż mogę napisać, widocznie za mało pracy włożyłem w swoją kandydaturę i jest to niejako wskazówka na przyszłość. Sama porażka jest swojego rodzaju drogowskazem. Są 4 lata ( może trochę mniej ;) na to aby pracować u podstaw, angażować się w samorząd lokalny, poświęcać miastu i mieszkańcom Rudunek.

Lokator - 2014-11-19 18:22:33

Wiceprezydent to stanowisko obciążone pracą, stąd nie dla Jerzego S.

Jeśli chodzi o zwolnione miejsca w powiecie, to na zwolnione miejsce nie wskakują czasem kandydaci w zależności od liczby głosów, a nie przynależności partyjnej czy Komitetu Wyborczego?

Maciej Kosmalski - 2014-11-19 18:41:26

Ps. Wyborco widzisz jak dynamicznie zmienia się sytuacja ? Czy może obydwoje idziemy do tej podstawówki ?


http://www.umz.zgierz.pl/bip/?bip_umz_did=7378


Janiszewski Bartosz
zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP,
Świątczak Beata
zgłoszona przez KW Platforma Obywatelska RP,
Wężyk Krzysztof
zgłoszony przez KWW Jerzego Sokoła,
Kupis Tomasz Andrzej
zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP,

1 -Pilarski Mirosław
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Antczak Idzi
zgłoszony przez KWW „Koalicja Obywatelska”,

2 - Gajda Radosław Władysław
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

3 - Leśniewicz Grzegorz Robert
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Pietrzak Jarosław
zgłoszony przez KWW „Koalicja Obywatelska”,

4- Antczak Rafał Zbigniew
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Piłacik Andrzej
zgłoszony przez KWW Jerzego Sokoła,

5- Grzelak Aneta
zgłoszona przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

6 - Linkowski Zbigniew Sylwester
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Filipowicz Jakub Jan
zgłoszony przez KWW Jerzego Sokoła,
Stożek Bogusław
zgłoszony przez KW „Wspólnie dla Zgierza”,
Mięsok Andrzej Wojciech
zgłoszony przez KWW „Koalicja Obywatelska”,
Hiliński  Marek Piotr
zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP,

7 - Sencerek Marek
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Krzewina Elżbieta Grażyna
zgłoszona przez  KWW Jerzego Sokoła,

8 - Forfecki Mariusz
zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość,

Pyrzanowski Jakub
zgłoszony przez KW „Inicjatywa Mieszkańców”,
Piekut Henryka
zgłoszona przez KW „Inicjatywa Mieszkańców”,

9 - Grzelak-Makowczyńska Agata Teresa
zgłoszona przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

ego - 2014-11-19 20:55:36

Rozdanie w Radzie Miasta :
Przewodniczący - Radosław Gajda
Wiceprzewodniczący - Grzegorz Leśniewicz i Elżbieta Krzewina
Przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu - Andrzej Piłacik
Komisja budżetu i finansów - Krzysztof Wężyk

Maciej Kosmalski - 2014-11-19 21:13:19

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, … &_ticrsn=3    :D

PKW - 2014-11-20 12:33:04

Podział mandatów do Rady powiatu zgierskiego

Okręg nr Zgierz
3 mandaty - Platforma Obywatelska: Wojciech Budziarski, Maria Sobczak, Bożena Palmowska
3 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Michał Pilarski, Zbigniew Antczak, Przemysław Staniszewski
2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Krzysztofa Kubiak, Sławomierz Janiszewski
1 mandat - SLD Lewica Razem: Józef Dziemdziela
1 mandat - Inicjatywa Mieszkańców: Michał Pieruń

Wyniki w okręgu nr 2 - Miasto Głowno
1 mandat - Platforma Obywatelska: Łukasz Wesołowski
1 mandat - Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Jędrzejczak
1 mandat - Polskie Stronnictwo Ludowe: Wojciech Brzeski

Wyniki w okręgu nr 3 - Miasto Ozorków
2 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Jacek Socha, Dominik Gabrysiak
2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Lidia Elert, Krzysztof Jurek

Wyniki w okręgu nr 4 - Gmina Aleksandrów Łódzki
3 mandaty - Platforma Obywatelska: Jacek Lipiński, Iwona Dąbek, Krzysztof Kozanecki
2 mandaty - Prawo i Sprawiedliwość: Michał Banaszczyk, Piotr Szewczyk

Wyniki w okręgu nr 5 - Gmina Głowno, Gmina Stryków
2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Bogdan Jarota, Grzegorz Kuna
1 mandat - Inicjatywa Mieszkańców: Witold Kosmowski

Wyniki w okręgu nr 6 - Gmina Parzęczew, Gmina Zgierz, Gmina Ozorków
2 mandaty - Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Sobolewski, Włodzimierz Pietruszewski
1 mandat - Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Łebedowski
1 mandat - Platforma Obywatelska: Adam Świniuch

kano - 2014-11-20 14:09:08

A gdzie Tołłoczko!!!???

koko - 2014-11-20 14:19:17

zginał w czeluściach krętactwa ;-)

Monika - 2014-11-20 18:25:49

Radna Krzewina dziękuje swoim wyborcom za wybranie jej do Rady Miasta i zapowiada, że będzie pracowała intensywnie na rzecz swojego osiedla. Tylko szanowna radna nie wie, że radni RMZ powinni działać na rzecz naszego miasta, a nie tylko swojego osiedla. Od takiej działalności mamy Rady Osiedli.

Cynik - 2014-11-20 18:34:38

Moniko, kto to jest radna Krzewina? To jest kolejne nieporozumienie w radzie miasta. Z przykrością trzeba stwierdzić iż ta Pani nie rozumie po co została wybrana do rady miasta. Jak na teraz to dla niej najważniejsze aby Przemek został wybrany.

Krzysiek Skowroński - 2014-11-20 22:43:24

Każdy ma prawo lubić i nie lubić danego radnego. Patrząc na działalność innych radnych śmiem twierdzić, że nie potrafią reprezentować nawet własnej ulicy, przy której mieszkają nie mówiąc już o całym mieście.

ego - 2014-11-20 22:56:55

Cynik napisał:

Moniko, kto to jest radna Krzewina? To jest kolejne nieporozumienie w radzie miasta. Z przykrością trzeba stwierdzić iż ta Pani nie rozumie po co została wybrana do rady miasta. Jak na teraz to dla niej najważniejsze aby Przemek został wybrany.

Pani Krzewina i pani Piekut! Oto nasi reprezentanci w radzie! Z całym szacunkiem, Stasio Skupiński & Zofija Niechciał obywatelka tysiące razy bardziej rozgarnięci!.
Ps. I ten Piekut pożarł 277 do 61 takiego pana Kosmalskiego, a jak czytam ten drugi pisać chcociaż potrafi...

ego - 2014-11-20 23:01:13

Krzysiek Skowroński napisał:

....Patrząc na działalność innych radnych śmiem twierdzić, że nie potrafią reprezentować nawet własnej ulicy, przy której mieszkają nie mówiąc już o całym mieście.

A ja śmiem twierdzić, że w obecnym składzie, bez patrzenia nawet, ślepo walę, rada nie będzie potrafić stwierdzić nawet w jakim mieście rządzi...porażka!

Jestem za wprowadzeniem przedwstępnej selekcji kandydatów polegającej na weryfikacji ich wiedzy...

Adamwys2 - 2014-11-20 23:14:38

Pani Krzewina hahaha

To ta, która chciała zdzielić Skupińskiego?
To ta, która go "zwyzywała"?
To ta, która przewróciła mu straganik, kiedy poszedł do toitoiki?

A ja pytam, gdzie się podziali ludzie Wieczorkowej? Nie ma ich w RMZ...
Cóż to się takiego stało? Wyborcy nie uwierzyli w wiedzę i skuteczność?

Krzysiek Skowroński - 2014-11-20 23:25:30

Adamwys2 napisał:

Pani Krzewina hahaha

To ta, która chciała zdzielić Skupińskiego?
To ta, która go "zwyzywała"?
To ta, która przewróciła mu straganik, kiedy poszedł do toitoiki?

A ja pytam, gdzie się podziali ludzie Wieczorkowej? Nie ma ich w RMZ...
Cóż to się takiego stało? Wyborcy nie uwierzyli w wiedzę i skuteczność?

A był Pan przy tym?
Jestem ciekaw jaką wiedzą popiszą się nowi radni.

Adamwys2 - 2014-11-20 23:43:29

Wiedza większości ogranicza się do tego - na ile maksymalnie można wydoić miasto...
W  tego rodzaju przepisach prawa miejscowego i uchwałach są biegli. Pozostałe uchwały zapadają po uprzednim zatwierdzeniu ich przez towarzyszy z Wiosny Ludów.

Vivat - 2014-11-21 08:14:10

Najwięcej do powiedzenia o nowo wybranych radnych (o zgrozo!!!!) ma przegrany Krzysztof Skowroński (24 głosy).
Kilka razy miał okazję pospacerować obok bardzo dobrego europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, to sądził że jest najmądrzejszy.
Widocznie "ciemni" zgierscy wyborcy nie poznali się na "mędrku" z Proboszczewic.
Ale może w przyszłości, kto wie.....

PKW - 2014-11-21 12:28:41

W wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego przepadła kandydatura Świętosława Gołka z PO.
Platforma w okręgu do którego należy Zgierz zdobyła 1 mandat, który przypadł Ilonie Rafalskiej.
Ocena zgierskich struktur PO dokonana przez wyborców okazała się brutalna.
W najbliższych wyborach - parlamentarnych - taki sam los spotka obecnego posła Artura Dunina.
No chyba, że nagle coś drgnie w zgierskiej PO, ale w to  nawet członkowie tej partii nie wierzą.

Adamwys2 - 2014-11-21 12:37:29

Ilona Rafalska - dawne PSL...

kano - 2014-11-21 12:43:51

PO w Zgierzu to partia selfie.
Tylko głupie, nic nie znaczące zdjęcia Dunina dominują w przekazie struktur tej partii w Zgierzu.
Żadnych poważnych działań, żadnego programu, wizji rozwoju miasta.
Czy ktoś z władz partii, przez tyle lat, zaproponował poważną rozmowę o Zgierzu?
Brak przywództwa. Brak stanowiska wobec polityki Wieczorkowej, wobec zadłużania miasta, wobec ustawionego przetargu na Markab, wyrzucania ludzi PO z urzędu, podległych jednostek i spółek. Brak własnego medium. Słabi radni miejscy.
Porażka w wyborach do Rady Miasta, w wyborach do Sejmiku.
A teraz nie wiedzą na kogo głosować w II turze wyborów, bo szefowie struktur milczą.
Wstyd!!!

Adamwys2 - 2014-11-21 12:50:39

Temat przetargu w dniu 16 listopada został oficjalnie zamknięty.

Nikt więcej tej kwestii nie poruszy. Brak chętnych.
Kandydaci, którzy przeszli do II tury odpowiadali za organizację komunikacji w mieście. I nie doszukali się niczego niewłaściwego. SPRAWY NIE MA!

A zgierskie PO to miniatura struktur ogólnopolskich. Jedna wielka ściema.
Skoro sekretarzem partii może być osoba sprzedająca nie tak dawno zapiekanki w konstantynowskiej szkole (żaden basenowy, żaden wuefista!) - to o jakich kwalifikacjach do rządzenia państwem my mówimy...

kano - 2014-11-21 13:01:11

A "sprzedawca bananów" - jak go kiedyś określił jeden z radnych PO - jest dyrektorem zgierskiego oddziału spółki państwowej będącej gigantem energetycznym w Polsce.

ola - 2014-11-21 13:13:26

O ile pamiętam, to Pan Gołek był wiceprezydentem Miasta Zgierza.

milczek - 2014-11-21 13:16:17

Znany wtajemniczonym zgierski lobbysta pisujący pod nickiem LewaNoga w dniu 12.11.2014 oświadczył:

Na zarzuty o lobbowanie odpowiem krótko. Tak, w pełni popieram idee "Wspólnie dla Zgierza" oraz kandydaturę p. Mieczysława Witczaka na prezydenta. Ocenę szans kandydatów na radnych przeprowadzam jednak zupełnie na chłodno, w oparciu o dostępne powszechnie informacje. Wnioski, jak widać, wzburzają niektórych forumowiczów. Ale takie są prawa pisania na tym właśnie forum. Masz inne oceny szans kandydatów- proszę bardzo, zaprezentuj je. Do zobaczenia w tym wątku w najbliższy poniedziałek. Wszystko będzie jasne.

Mamy piątek i nadal brak zapowiadanej na najbliższy poniedziałek (17 listopada 2014) oceny przedstawionych prognoz i zapowiedzi sukcesu kandydatów KW Wspólnie dla Zgierza.

Przepadły tuzy z listy prezesika Witczaka:

...ambitny, młody człowiek o niespożytej energii, p. Józef Pocałuń
...dynamit w postaci młodej, zdolnej i bardzo ambitnej działaczki samorządowej, p. Anny Chrostek i myślę, że jednak ona wejdzie do rady
...niezwykle aktywny w sprawach samorządowych młody kandydat, p. Karol Piech, który dla mnie jest faworytem
...Stawiam jednak na jeszcze bardziej znanego i zasłużonego samorządowca. p. Ryszarda Forfeckiego.
...Stawiam na dynamicznego, zdolnego p. Wojciecha Bereżewskiego. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i społecznych. Znany również w społeczności ewangelickiej Zgierza. Tacy ludzie powinni zasiąść w radzie
...Najbardziej znany samorządowiec od lat w  tym okręgu to p. Mirosław Kolenda. To mój zdecydowany faworyt
...Stawiam jednak na niespodziankę, którą powinna sprawić młoda, utalentowana pani Natalia Pasiecznik. Czas na zmianę pokoleniową
...młoda, bardzo inteligentna osoba, socjolog, pani Katarzyna Witczak- Graczyk. Jeśli dotrze do większości wyborców, to z pewnością przekona ich do siebie. Ma duże szanse na wygraną
...Najbardziej kompetentna i doświadczona to p. Bogusława Szczecińska. Dobrze znana i ceniona w społeczności okręgu. Myślę, że właśnie ona zwycięży
...zderzają się z nadzieją marketingu bezpośredniego, panem Radosławem Frydrysiakiem. Stawiam na tego ostatniego
...Stawiam na młodego i bardzo zdolnego p. Macieja Kosmalskiego, znanego z aktywności na niniejszym forum. Dobra rada- przy pisaniu następnych postów niech pan pamięta o zasadach pisowni
...stawiam na doświadczonego przedsiębiorcę p. Włodzimierza Pietrzaka, którego lokalna społeczność szanuje w takim samym stopniu jak wymienione wyżej panie

Alojzy - 2014-11-21 13:24:19

LewaNoga jeszcze"trzyma rękę w nocniku" po sukcesie kandydatów, których wspierała.

Przepadli
dynamiczni,
zdolni,
młodzi,
utalentowani (ciekawe w jakiej dziedzinie?),
ambitni
o niespożytej energii
oraz nadzieja marketingu bezpośredniego.

Jedynie radnym z promowanej listy został radny senior (Bogusław Stożek 71 lat), który będzie przewodniczył na początku posiedzenia nowo wybranej Rady Miasta Zgierza.


Lewa Nogo może już czas dać sobie spokój z ustawianiem zgierskiej "sceny politycznej", co będzie z pożytkiem dla miasta Zgierza oraz prowadzonych biznesów i rodziny.

Emil - 2014-11-21 13:29:51

Wymieniani wyżej kandydaci WdZ przy porozumieniu prezesa z Iwoną Wieczorek wypłyną na szersze wody.
Obawiam się, że mogą sobie ponownie nie poradzić i zostać zatopieni.....

LewaNoga - 2014-11-21 18:35:52

Co prawda jeszcze PKW nie wydała ostatecznego komunikatu z wynikami wyborów ale lokalnie wszystko jasne. Zmiany w składzie Rady Miasta znaczne, wiele nowych twarzy. Gratulacje dla wszystkich radnych; chwała pokonanym. O przyszłości Zgierza będą decydować CI, których demokratycznie wybrało społeczeństwo. CI, którzy nie otrzymali mandatów teraz, być może otrzymają je w przyszłości- o ile będą współpracować w procesie rozwoju naszego miasta. Miniona kampania to bardzo dobra lekcja dla wszystkich kandydatów. Wnioski każdy musi sam wyciągnąć. Mimo jeszcze czasami rynsztokowego poziomu dyskusji, daje się zauważyć powolny ale jednak systematyczny wzrost kultury debat czy wymiany poglądów. To bardzo dobra prognoza na przyszłość. Życzę wytrwałości wszystkim, szczególnie młodym, prawdziwie zainteresowanym budową społeczeństwa obywatelskiego. A do oszołomów internetowych, węszących za niedorzecznymi sensacjami, przypomnienie starego, mądrego powiedzenia: psy szczekają, karawana idzie dalej.

wyborca - 2014-11-22 10:14:11

Najbardziej zdezorientowany jest chyba radny Mięsok, trzecie podejście na prezydenta spalone, mieszkańcy znowu dali mu kopa (poza elektoratem Bacardi),  w jednym układzie znowu cztery lata  w opozycji, w drugim to samo albo pokochanie osoby w którą naparzał przez ostatnie cztery lata (o ile ona go zechce). Swoją drogą dieta kolejne 4 lata leci.... I O TO CHODZI

Radek - 2014-11-22 10:52:39

Dokonując wpisów na forum należy się trzymać faktów. O ile wiem to Pan Radny Mięsok startował w wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta po raz pierwszy. To, że został radnym ja osobiście nie traktuję jako nieszczęście dla miasta wręcz przeciwnie uważam, że jest to najwyższa liga w tym urzędzie. W ostatniej kadencji zachowywał się bardzo przyzwoicie czego nie da się powiedzieć o wielu innych radnych.

wyborca - 2014-11-22 12:55:11

Baardzo młody i niedoświadczony Radku sprawdź wcześniejsze kampanie pana radnego szczególnie 2002 i 2006  rok, to właśnie wtedy dzięki udawanym próbom uzyskania stanowiska prezydenta dostawał się do RM(w 2006 zebrał nawet 305 glosów w całym mieście...). W 2010r. dostał się dzięki startowi z 1 miejsca listy Jerzego Sokoła którego zaraz potem przestał wspierać. Teraz żebyś się nie zdziwił jak Twój idol zrobi wszystko żeby się podczepić pod kogoś z tych których przez cztery ostatnie lata atakował namiętnie.  Zauważ, iż jego bicie piany i ataki na Prezydent Wieczorek i jej koalicjanta zgierski PiS nic nie znaczyły a w części doprowadziły też do tego, że w II turze mamy wybór jaki mamy.   I wyobraź sobie co to za radny: 16 lat w RM i dwie nazwane niezamieszkane ulice i rondo na jego wniosek.  Jak Ci się tak podoba to wskaż co takiego zrobił dla Miasta i przekonaj mnie czekam z utęsknieniem.

milczek - 2014-11-22 23:00:50

LewaNoga przemówiła.
Zgodnie ze strategią nie odniosła się do swych "życzeń".
Mam jedną radę dotychczas byliście w szambie po pas, a teraz jego zawartość sięga do szyj.
Może lepiej milcz LewaNogo, bo zachłyśniesz się tym co się znajduje w ściekach.
Czekałem na sensowną odpowiedź o zgłoszonych kandydatach i ich wynikach.
Ale widocznie dynamit młodych kandydatów urwał LewejNodze jaja i teraz już nic nie napisze.

Krzysiek Skowroński - 2014-11-23 21:28:05

Vivat napisał:

Najwięcej do powiedzenia o nowo wybranych radnych (o zgrozo!!!!) ma przegrany Krzysztof Skowroński (24 głosy).
Kilka razy miał okazję pospacerować obok bardzo dobrego europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, to sądził że jest najmądrzejszy.
Widocznie "ciemni" zgierscy wyborcy nie poznali się na "mędrku" z Proboszczewic.
Ale może w przyszłości, kto wie.....

Z chęcią z Tobą porozmawiam jak skończysz leczyć kompleksy moją osobą. Może nawet będziesz miał coś merytorycznego do powiedzenia.


Ja ma poczucie jakby zgierska Platforma żyła w marazmie. Z 7 radnych mieć teraz tyko 3, to niezbyt komfortowe dla opcji, która za rok będzie się ubiegać o kolejną kadencję rządów w Polsce. Jedynym wyrazem sprzeciwu wobec dr Wieczorek były pyskówki Świątczakowej z prezydent.

Adamwys2 - 2014-11-24 00:09:05

Wyszło szydło z worka, dlaczego zgierska PO zachowywała się tak dalece delikatnie w stosunku do Wieczorek.
Blacharz torpedował działania o charakterze opozycyjnym w imię własnego dobra.


PS. Jak się mają córeczki-bizneswoman?

Vivat - 2014-11-27 15:28:27

Do Krzysztofa Skowrońskiego.

Kompleksów przynajmniej do Twojej osoby nie mam, bo o nie trudno.
Zaangażowałeś się w spalony już projekt Twojego Ruchu i stąd ta frustracja.
O Platformę martwisz się poniewczasie.
Miałeś okazję uczyć się od osób z tej partii i nic się nie nauczyłeś.
Ale na naukę nigdy nie jest zbyt późno, to może jest nadzieja, że................

adremX - 2014-11-28 13:18:36

Adamwys2 napisał:

Wyszło szydło z worka, dlaczego zgierska PO zachowywała się tak dalece delikatnie w stosunku do Wieczorek.
Blacharz torpedował działania o charakterze opozycyjnym w imię własnego dobra.

Cała jego kadenacja w powiecie pokazała że to beznadziejny polityk. Wystawiając go PO zrobiła najgorszy ruch z możliwych. A ma przecież PO kilkoro całkiem sensownych działaczy, którzy jednak w partii poparcia nie mają co byłowidać po miejscach jakie mieli na listach. No i na koniec pan blacharz zachował się bardzo niefortunnie udzielając Wieczorkowej tego poparcia. W swojej partii wywołal tym niemiłe reakcje i dla wielu jest juz spalony.

Vasyl - 2014-12-01 08:26:08

Po radnym od Witczaka nic pozytywnego nie można się spodziewać, zresztą podobnie jak po prezesie PEC, który zdobył tak  dużo głosów, że zaczął uważać się za tego który powinien decydować o sprawach miasta.

banknot - 2014-12-01 10:51:17

Biedny Stożek. Po co kandydował? Żeby siedzieć cicho przez cztery lata?

UWAGA REKORD - 2014-12-01 11:06:19

ANDRZEJ MIĘSOK :

kadencja 1998-2002 4 lata w opozycji

kadencja  2002-2006 4 lata w opozycji

kadencja 2006-2010 4 lata w koalicji

kadencja 2010-2014 4 lata w opozycji

kadencja 2014-2018 4 lata w opozycji

Przy rotacji i zmianach na stanowiskach prezydentów jedno w Zgierzu mamy pewne - radnego Mięsoka w opozycji (wyjątek potwierdza regułę).

ola - 2014-12-01 11:18:51

A może te 4 lata będzie  w koalicji? Skąd pewność,że nie?

UWAGA REKORD - 2014-12-01 11:44:40

UWAGA REKORD napisał:

ANDRZEJ MIĘSOK :

kadencja 1998-2002 4 lata w opozycji

kadencja  2002-2006 4 lata w opozycji

kadencja 2006-2010 4 lata w koalicji

kadencja 2010-2014 4 lata w opozycji

kadencja 2014-2018 4 lata w opozycji

Przy rotacji i zmianach na stanowiskach prezydentów jedno w Zgierzu mamy pewne - radnego Mięsoka w opozycji (wyjątek potwierdza regułę).

I dzięki swojej opozycyjności totalnemu braku myślenia i potrafienia pójścia na kompromis udało i uda mu się przez te DWADZIEŚCIA lat nazwać dwie ulice i jedno rondo przy których nikt nie mieszka a do rady dostaje się tylko dlatego że robi wokół siebie szum jako kandydat na Prezydenta. Na szczęście nie wszyscy Zgierzanie siedzą w barze Bacardi i już trzeci raz akurat w tym temacie pokazali mu gest Kozakiewicza. ALE DIETA LECI za nicnierobienie.

Radek - 2014-12-01 12:02:21

Co ty UWAGA REKORD rozumiesz przez nic nierobienie. Ja osobiście wolę, żeby była sprawna opozycja i uważam, że ma do odegrania ważną rolę. Pan Mięsok wywiązywał się z tej roli bardzo dobrze. Natomiast wątpliwe jest zatrudnianie radnych Pilarskiego, Gajdy, Komorowskiego w spółkach miejskich. Budzi to uzasadnione wątpliwości, ,że stworzono synekury polityczne nie wiążące się z żadną konkretną pracą.

Remix - 2014-12-01 12:07:54

REKORDZIE jeśli piszesz, wypadałoby pisać prawdę.
Andrzej Mięsok dwukrotnie ubiegał się o urząd prezydenta miasta Zgierza w 2006 i 2014.
Piszesz o jakiś kompromisach....
A co z tych zgniłych kompromisów wynikało dobrego dla miasta Zgierza?

Te kompromisy skutkowały zatrudnieniem w UMZ lub jednostkach zależnych radnego lub kogoś z jego rodziny.

Oto przykłady:
-radny Wężyk w nagrodę został zatrudniony w MOSiR
-dla radnego Radosława Gajdy (PiS) utworzono zbędne stanowisko ds. marketingu w spółce Wod-Kan, za którego wynagrodzenie płacą odbiorcy w cenach wody i ścieków
- dla radnego Michała Pilarskiego (PiS) utworzono zbędne stanowisko ds. marketingu w spółce Wod-Kan, za którego wynagrodzenie płacą odbiorcy w cenach wody i ścieków
- były radny Stanisław Skupiński (PSL) za wspieranie Iwony Wieczorek otrzymał kilka stanowisk w UMZ dla rodziny oraz intratne zlecenia na dostawę tłucznia dla syna
- radny Sokół (zamieszkujący w Kęblinach) za ugodowość nie został pozbawiony mandatu radnego, którego jako mieszkaniec innej gminy nie powinien sprawować.

kano - 2014-12-01 12:28:09

Rekord, fucka wyborcy pokazali raczej Sokołowi, Witczakowi, Macińskiemu, Zapartowi, Komorowskiemu i Skupińskiemu, którzy nic nie wygrali.
Mięsok ponownie został radnym i wprowadził dodatkowo dwóch innych.
Piąta kadencja jest sukcesem radnego A. Mięsoka.

ola - 2014-12-01 15:37:37

No proszę radny Mięsok zgłasza na wiceprzewodniczącego rady pana Pietrzaka!?

qqq - 2014-12-01 15:40:36

A, to w demokracji nie można zgłaszać kandydatów do jakiejś funkcji?

Olu wzorce zamordyzmu stosowane przez Iwonę Wieczorek odeszły wraz z nią.

UWAGA REKORD - 2014-12-01 15:43:18

kano napisał:

Rekord twoja prawda, to gówno prawda.

oj boli boli rodzinkę o jak boli stojąc na przegranej pozycji musi zgłaszać innych na wiceprzewodniczących bo wie że sam nigdy nie przejdzie.... ale jest niezastąpiony jako opozycjonista i główny nalewak Zgierza...  jak tam kaca po stypie wczorajszej leczymy chahahaaaaaaa

ola - 2014-12-01 15:43:20

Można,zwłaszcza gdy po cichu popiera się rządzących, a jak widać pieniądze nie śmierdzą.

jabłko - 2014-12-01 15:47:42

Żal wam dupę ściska, bo sami nie macie nikogo do zgłoszenia.

milczek1 - 2014-12-01 15:52:26

Wszyscy powinni zazdrościć Wspólnie dla Zgierza mieli przewodniczącego RMZ, fakt, że tylko seniora ale dla tak prężnego ugrupowania to sukces.

Z tej listy po raz e-nty startowali Kolenda i Andrzej Pietrzak i ponownie musieli się obejść figą z makiem

UWAGA REKORD - 2014-12-01 16:13:37

UWAGA REKORD napisał:

ANDRZEJ MIĘSOK :

kadencja 1998-2002 4 lata w opozycji

kadencja  2002-2006 4 lata w opozycji

kadencja 2006-2010 4 lata w koalicji

kadencja 2010-2014 4 lata w opozycji

kadencja 2014-2018 4 lata w opozycji

Przy rotacji i zmianach na stanowiskach prezydentów jedno w Zgierzu mamy pewne - radnego Mięsoka w opozycji (wyjątek potwierdza regułę).

I znowu jak napisał wcześniej rodzinnie Andrzejowaty wyszło ze zgłoszenia wiceprzewodniczacego gó...... czego się radny Mięsok dotknie to spieprzy. Panie Jarosławie jesli Pan to czyta niech pan głęboko sie zastanowi czy warto było i jest mieć cos wspólnego z nieprzesławnym długoletnim opozycjonistą on wszystkich wokół siebie topi a Pan wydawało mi się chce coś zrobić dla tego Miasta.

koko - 2014-12-02 08:17:16

Remix napisał:

Radny Mięsok przynajmniej nie sprzedaje się za jakieś synekury, jest wierny zasadą i wartością.
Dla wielu innych - już byłych radnych - najważniejsze były stanowiska lub zatrudnienie kogoś z rodziny.
Dlatego Andrzej Mięsok jest wybierany na radnego, wszyscy "sprzedajni" nie są radnymi.

I tu się uśmiałam.... LOL... bo rady Mięsok nikomu nie załatwił pracy w UMZ??? Sroga twa pomyłka... LOL... choć może w tek kadencji nie, ale za Sokoła i Maślińskiego powpychał co swoje...

arkusz - 2014-12-02 09:27:18

"wierny zasadą i wartością". no ja pierdolę

Radek - 2014-12-02 11:25:33

Jeśli się pisze koko, że Pan Mięsok powpychał co swoje..... to trzeba być konsekwentny i napisać kogo i kiedy. Wówczas Pan Mięsok może iść do sądu jeśli uzna, że oskarżenia są nieprawdziwe natomiast forumowicze mogą się zapoznać z skalą takich nieprawidłowości.

Krzysiek Skowroński - 2014-12-06 00:39:36

Vivat napisał:

Do Krzysztofa Skowrońskiego.

Kompleksów przynajmniej do Twojej osoby nie mam, bo o nie trudno.
Zaangażowałeś się w spalony już projekt Twojego Ruchu i stąd ta frustracja.
O Platformę martwisz się poniewczasie.
Miałeś okazję uczyć się od osób z tej partii i nic się nie nauczyłeś.
Ale na naukę nigdy nie jest zbyt późno, to może jest nadzieja, że................

De facto, to Platforma poniosła większa klęskę niż TR i od niej mam się uczyć, ale czego? Bycia w opozycji? Zgierska PO jest projektem na finiszu. Jeśli A. Dunin zostanie wybrany ponownie na posła, to będzie wielki cud, a że ja w cuda nie wierzę, to czekam na totalny blamaż tutejszej PO.
I rada na przyszłość: nie łudź się nadzieją.

Mój ruch - 2014-12-06 14:39:29

Nowy wymiar klęski, to twierdzenie, że jakieś ugrupowanie (PO) poniosło klęskę w sytuacji gdy konkurencja, która ogłasza takie rewelacje (Twój Ruch) zdobyła kilkakrotnie mniejsze poparcie, to kretynizm czy coś innego?

avans - 2014-12-06 19:28:49

Panie Krzysztofie o ile mnie obliczenia nie mylą, to wszyscy kandydaci Twojego Ruchu zdobyli mniej glosów niż radna Świątczak kandydująca z PO.

Krzysiek Skowroński - 2014-12-06 23:28:31

Nie zrozumieliście mnie.
TR niczym nie tracił. Nie jest żadną decydującą siłą polityczną i takową nie będzie-to oczywiste. Wystartował bo chciał, a nie musiał. Platforma zaś miała w poprzedniej kadencji najwięcej radnych, a była w opozycji. W. Budziarski nie zdobył piorunującego wyniku jak na tak zorganizowaną kampanię. PO poparło I. Wieczorek, która przegrała z kretesem, wcześniej zaś B. Świątczak wystąpiła z koła. Są ponoć zakusy robione na T. Kupisa, ale nie wiem na ile to wiarygodna wiadomość. Wówczas PO nie miałaby nawet koła radnych. I nie piszcie, że Platforma nie przegrała bardziej niż TR.
Warto jeszcze dodać zbulwersowanie ludzi na Platformę po informacji o poparciu sami wiecie kogo.
Partia z takim potencjałem została rozgromiona przez PiS, a szkoda.

Realista - 2014-12-07 17:00:51

Po pogoniło samo siebie. W tym modelowym przypadku wręcz książkowym jak nie powinno się prowadzić polityki zgierska PO pokazała się z jak najgorszej strony. To grupka przypadkowych nieudaczników bardzo zdziwionych wynikiem wyborczym. Wreszcie zostali należycie ocenieni przez wyborców przez pryzmat swojej nieudolności. PIS robił swoje i dlatego osiągnął sukces a PO porażkę druzgocącą.

Krzysiek Skowroński - 2014-12-09 00:39:52

Realista napisał:

Po pogoniło samo siebie. W tym modelowym przypadku wręcz książkowym jak nie powinno się prowadzić polityki zgierska PO pokazała się z jak najgorszej strony. To grupka przypadkowych nieudaczników bardzo zdziwionych wynikiem wyborczym. Wreszcie zostali należycie ocenieni przez wyborców przez pryzmat swojej nieudolności. PIS robił swoje i dlatego osiągnął sukces a PO porażkę druzgocącą.

Tu się zgadzam w 100%
I nie zapowiada się żeby jesienią 2015 pokazali odrobiona pracę domową z tegorocznych wyborów.

Samanta - 2014-12-09 16:38:17

Panie Skowroński ma Pan rację, jesień będzie ciekawa.
Jednak jestem pewna, że nic nie pomoże zanikającej formacji jaką jest Twój Ruch.
Zgierskie PO to rzeczywiście grupka nieudaczników, dlatego dziwi mnie jak, było możliwe, że przez tyle lat wpływali na sprawy Zgierza.
Wracając do ugrupowania Palikota, to "zwalczanie czarnych" i "marycha dla wszystkich" nie gwarantuje wyniku innego niż w granicach błędu statystycznego.

Krzysiek Skowroński - 2014-12-09 17:32:03

Samanta napisał:

Panie Skowroński ma Pan rację, jesień będzie ciekawa.
Jednak jestem pewna, że nic nie pomoże zanikającej formacji jaką jest Twój Ruch.
Zgierskie PO to rzeczywiście grupka nieudaczników, dlatego dziwi mnie jak, było możliwe, że przez tyle lat wpływali na sprawy Zgierza.
Wracając do ugrupowania Palikota, to "zwalczanie czarnych" i "marycha dla wszystkich" nie gwarantuje wyniku innego niż w granicach błędu statystycznego.

Zgadzam się. TR jest bytem na wymarciu. Tak się kończy budowanie czegoś na wizerunku jednej osoby. Ja do TR ani do żadnej innej partii nigdy nie należałem. Jeśli chodzi o lokalne struktury Ruchu, to ich problem polega na wewnętrznych sporach i waśniach. W sumie na niczym innym się nie koncentrowali jak na zmianach personalnych we władzach partii, a szkoda, bo pomijając niektóre ideologiczne bzdury, z którymi nie mogę się zgodzić, to program gospodarczy mieli nawet w porządku. Ale to jest byt na wymarciu i myślę, że w 2015 nastąpi rozwiązanie zgierskiego koła.
Wracając do meritum, czyli Platformy, byli zbyt pewni siebie. Oczywiście są wyjątki, na listach były osoby pracowite, które zdobyły niezły wynik. Mam nadzieję, że PO zrobi rachunek sumienia i będzie opozycją konstruktywną pokazującą zgierzanom alternatywne rozwiązania. Jeśli jednak nadal będzie taka stagnacja, radziłbym wartościowym członkom Platformy rozważenie dalszego zasiadania w tej opcji.

www.harab-serapel.pun.pl www.smoczahorda.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl www.esc.pun.pl www.sonyericsson4ever.pun.pl