Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2014-02-01 13:50:50

mamuśka

Gość

Zgierskie gimnazja

Moje dziecko idzie do gimnazjum, wahamy się, jakie wybrać, może ktoś z Państwa ma doświadczenia i mógłby doradzić?

#2 2014-02-01 17:22:40

Moreno

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Ważniejsze od gimnazjum jest kto będzie wychowawcą.

#3 2015-08-06 12:08:44

dodek

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

W koncu lipca zostala przed uplywem kadencji odwolana dyrektorka gimnazjum nr 2 Anna Tomczak.
Czy powodem odwolania  nie bylo odkrycie powiazan rodzinnych z opozycyjnym radnym Idzim Antczakiem?

#4 2015-09-11 16:26:17

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 367

Re: Zgierskie gimnazja

Była ??? dyrektor Gimnazjum Nr2 Anna Tomczak o powodach odwolania ze stanowiska dyrektora

Na temat sytuacji w Gimnazjum Nr 2 w Zgierzu mówiono przez ostatni rok często i dużo, jednak nie powiedziano wszystkiego. W emocjonujących wypowiedziach przedstawiano głównie punkt widzenia osób oskarżających i zarzucających mi dopuszczenie się szeregu nieprawidłowości. Dlatego właśnie postanowiłam sama publicznie zabrać głos w tej sprawie.

Cała sprawa zaczęła się niemal rok temu, kiedy na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji (przewodniczącym był Jerzy Sokół) byli nauczyciele oraz absolwent Gimnazjum Nr 2 przedstawiali relacje na temat moich rzekomych zaniedbań jako dyrektora szkoły. Zaznaczam, że nie byłam zaproszona ani poinformowana o posiedzeniu tejże Komisji. Ja sama dowiedziałam się o tym od redaktora Radia Łódź, który jeszcze dzień przed posiedzeniem Komisji (!) wypytywał mnie o okoliczności rzekomych zaniedbań. Przedstawił mi on kopię skargi na mnie, którą złożono dnia 18 listopada 2013r., a więc sprzed ponad roku (!).

Muszę stanowczo zaznaczyć, że ani skarga z dnia 18 listopada 2013 r. ani też skarga przedstawiona na posiedzeniu Komisji z udziałem Pana Jerzego Sokoła (w dniu 17 września 2014 r.) NIE ZOSTAŁY ROZPATRZONE DO DNIA DZISIEJSZEGO. Bowiem zgodnie z prawem, skargę na dyrektora szkoły rozpatruje rada gminy. Tak się nie stało, a mimo to nie przeszkodziło to Panu Bohdanowi Bączakowi, bez żadnego uzasadnionego powodu, zainicjować w tej sprawie postępowanie prokuratorskie, postępowanie Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli oraz kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. Pan Bohdan Bączak podjął taką decyzję bez wysłuchania mnie, bez udzielenia mi możliwości złożenia jakichkolwiek wyjaśnień.

Do dnia dzisiejszego nie potwierdzono zarzucanych mi w przywołanych skargach, bądź przedstawionych na posiedzeniu Komisji naruszeń. WSZYSTKIE POSTĘPOWANIA wszczęte z inicjatywy Pana Bohdana Bączaka zostały umorzone, bądź nie wykazały nieprawidłowości w funkcjonowaniu szkoły.

Nie będę się rozwodzić tutaj, że cała ta sprawa, bezpodstawne i okrutne oskarżenia wpłynęły na gwałtowne pogorszenie stanu mojego zdrowia. W konsekwencji, zażądałam przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, który nota bene był później wiele razy (m.in. na posiedzeniu Komisji Oświaty), w sposób absolutnie haniebny, publicznie kwestionowany.

Pomimo braku udowodnienia mi jakichkolwiek naruszeń, nieżyczliwy krąg osób oskarżających mnie, a w tym Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, nie dawał za wygraną. Rada Pedagogiczna Gimnazjum Nr 2 podjęła dwukrotnie (w grudniu 2014r. oraz w czerwcu bieżącego roku) uchwały w przedmiocie odwołania mnie z funkcji dyrektora tejże szkoły. Prezydent Przemysław Staniszewski, zasłaniając się tymi uchwałami i używając ich jako argumentu poparcia swojej decyzji, w dniu 29 lipca br. zarządzeniem nr 240/VII/2015 bezprawnie odwołał mnie w trybie natychmiastowym z funkcji dyrektora. Należy wskazać, iż była to autonomiczna decyzja Prezydenta, gdyż nie był on do tego w żaden sposób zobligowany. Stoję na stanowisku, iż odwołanie mnie z funkcji dyrektora zostało dokonane z naruszeniem prawa, gdyż brak jest tutaj przesłanek w postaci "szczególnie uzasadnionego przypadku". Pojęcie to zostało bowiem w obszerny sposób omówione zarówno przez przedstawicieli doktryny prawa jak i w orzecznictwie sądowym. Takie same wątpliwości co do słuszności odwołania mnie przez Prezydenta Przemysława Staniszewskiego powziął Wojewoda Łódzki, który wszczął postępowanie nadzorcze w stosunku do ww. zarządzenia.

Co więcej, na początku sierpnia br. otrzymałam wydane mi przez Prezydenta Przemysława Staniszewskiego świadectwo pracy (!). Wyrejestrowano mnie również z ZUSu, bezpodstawnie pozbawiając ubezpieczenia. Oznacza to, iż w ten sposób zostałam bezprawnie zwolniona z pracy jako nauczyciel Gimnazjum Nr 2! Wszak odwołanie mnie z funkcji dyrektora nie skutkuje rozwiązaniem stosunku pracy, a byłam zatrudniona w Gimnazjum Nr 2 jako nauczyciel dyplomowany. Nieprawdziwe są twierdzenia Pana Przemysława Staniszewskiego, że nie zostałam zwolniona z pracy, a jedynie odwołana z funkcji dyrektora - odsyłam do wydania Panorama Zgierska z dnia 25 sierpnia br. Na skutek działań Prezydenta, zostałam pozbawiona pracy i wyrejestrowana z systemu ubezpieczeń społecznych. Co więcej, Pan Prezydent wręczył mi przedmiotowe świadectwo pracy nie będąc do tego uprawnionym! Bowiem świadectwo pracy wydaje pracodawca, a moim pracodawcą jest po prostu szkoła - nie prezydent.

Pragnę publicznie poinformować, iż w związku z bezpodstawnym odwołaniem mnie z funkcji dyrektora, jak również zwolnieniem z pracy jako nauczyciela i pozbawieniem ubezpieczenia, złożyłam już pozew do sądu pracy, gdzie zamierzam skutecznie dochodzić swoich praw. Zamierzam również dochodzić swoich praw z tytułu wszelkich innych naruszeń, w tym naruszeń praw osobistych, których dopuszczono się w tej sprawie, ciągnącej się od września ubiegłego roku.

Nie ukrywam, iż w związku z całą tą sprawą oczekuję przeprosin od Pana Przemysław Staniszewski, którego bez skutku wzywałam do tego wielokrotnie, jak również Pana Bohdan Bączak oraz wszystkich bezpodstawnie oskarżających mnie osób. To zatrważające jak łatwo i bezrefleksyjnie przychodzi ludziom zniszczyć czyjś wieloletni dorobek zawodowy, reputację, oczernić w opinii publicznej, a nawet naruszać godność i dobre imię.

https://www.facebook.com/permalink.php? … 5650545723

Offline

#5 2015-09-11 16:31:06

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 367

Re: Zgierskie gimnazja

Jeszcze jedno stanowisko Anny Tomczak o sytuacji w Gimnazjum Nr2

Blisko dwa tygodnie temu, dokładnie w czwartek 27 sierpnia, miała miejsce sesja Rady Miasta Zgierza, na której podjęto dwie uchwały w sprawie rozpatrzenia moich skarg na prezydenta Przemysław Staniszewski i Komendanta Straży Miejskiej w Zgierzu Pana Dariusza Bereżewskiego.
Skargi dotyczyły zdarzenia z dnia 31 lipca, kiedy funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu (w tym Pan Komendant we własnej osobie), na polecenie Prezydenta Miasta Zgierza próbowali doręczyć mi pismo od Prezydent. W moim miejscu zamieszkania...
Musze zwrócić uwagę na to, iż zgodnie z § 5 Regulaminu Straży Miejskiej w Zgierzu terenem działania Straży Miejskiej jest obszar administracyjny Gminy Miasto Zgierz, a nie obszar Gminy Zgierz (gminy wiejskiej), gdzie mieszkam. Dlatego też podnosiłam w skardze, że Prezydent przekroczył swoje uprawnienia na skutek powierzenia strażnikom miejskim czynności wykraczającej poza zakres ich zadań. Ponadto, mógł tym samym narazić strażników miejskich na odpowiedzialność dyscyplinarną.

Zastanawia mnie motywacja działania Prezydenta generującego niepotrzebne koszty po stronie Gminy Miasto Zgierz. Bowiem strażnicy próbowali doręczyć mi pismo w tym samym dniu, w którym to pismo wystawiono! Mianowicie chodzi o zarządzenie odwołujące mnie z funkcji dyrektora (wydane 29 lipca, zaś wysłane 31 lipca). Przecież moje miejsce zamieszkania jest doskonale znane Prezydentowi, z którym od dawna utrzymuję kontakt korespondencyjny. Jaki był powód aby angażować strażników miejskich w doręczanie pism i wywoływać w ten sposób sensację pod moim domem? Czy istniały jakieś przeszkody, które nie pozwalały doręczyć mi tego pisma drogą pocztową? Czy Zgierzanie zaakceptowaliby fakt nieuzasadnionego angażowania strażników miejskich w doręczanie korespondencji na terenie innej gminy?

Oczywiście Rada Miasta, pod przewodnictwem Pana Radosław Gajda podjęła uchwały uznające obie moje skargi za bezzasadne. Absolutnie nie zgadzam się z uzasadnieniem wskazanym w podjętych przez radę uchwałach. Duże wątpliwości mam co do tego, że komendant straży miejskiej jest pracownikiem samorządowym. Bowiem Straż Miejska w Zgierzu nie jest umiejscowiona w strukturze urzędu Gminy Miasto Zgierz (por. art. 6 ust. 2 ustawy o strażach gminnych). Strażnicy miejscy w Zgierzu nie są zatrudniani przez urząd miasta. A nawet jeśli komendant jest pracownikiem samorządowym, jako że z prezydentem miasta wiąże go stosunek podległości służbowej, to towarzyszący komendantowi funkcjonariusz już nie jest pracownikiem samorządowym.

Ponadto, powoływanie się w uzasadnieniu załączonych uchwał na przepis § 11 Regulaminu Straży Miejskiej w Zgierzu jest bezzasadne, gdyż dotyczy on wyłącznie innych zleconych czynności i zadań. Jednak te zadania i czynności muszą być wykonywane na terenie działania Straży Miejskiej w Zgierzu, czyli na pewno nie w wiejskiej Gminie Zgierz!

Wydaje się więc, że Rada Miasta Zgierza przyjęła dowolną interpretację przepisów i w ogóle nie rozpatrzyła kwestii nieadekwatności działań podjętych przez Prezydenta. Oczywiście zdecydowana większość radnych to "ludzie prezydenta", więc mogli nie mieć wystarczającej swobody w wyrażeniu swojego zdania. W ten sposób nasi "przedstawiciele" w gminie okazują się poplecznikami konkretnej opcji politycznej, która niekoniecznie ma na uwadze interesy Nas, czyli mieszkańców. Jest to całkowite wypaczenie służby, którą zresztą My im powierzamy.

https://www.facebook.com/permalink.php? … 5650545723

Offline

#6 2015-09-12 06:55:32

Bim Bom

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Tomczakowa, to chodzący ideał może powinna pracować w ministerstwie.

#7 2015-09-12 09:26:14

mono

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Bim Bom napisał:

Tomczakowa, to chodzący ideał może powinna pracować w ministerstwie.

Bim Bom pamiętaj ideałów nie ma , a jeśli nawet jakiś się trafi jest cholernie nudny. Tomczakowa ideałem nie jest ale wiedzy trudno jej odmówić. A młodzież w osobie Staniszewskiego niestety .... daje ciała !

#8 2015-09-12 10:58:10

Przemek

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Podobno Pani Tomczak popierana się przez zgierskie PO w walce z PMZ.

#9 2015-09-12 19:53:48

joker

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Przemek napisał:

Podobno Pani Tomczak popierana się przez zgierskie PO w walce z PMZ.

Nie wiem przez kogo popierana jest Pani Tomczak w swoich działaniach , ale "chapeau bas" za to co robi. To się nazywa kobieta z charakterem. A tak swoją drogą to o co tak naprawdę chodzi temu całemu Staniszewskiemu ? Jak wieści miejskie niosą to jest jego zobowiązanie wyborcze w stosunku do grupy ludzi z Gim 2 za pracę na jego rzecz przed wyborami.

#10 2015-09-12 23:16:42

Łysy Radzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-25
Posty: 132

Re: Zgierskie gimnazja

Tomczakowa udaje kolejną pokrzywdzoną, podobnie jak doktor Grzegorz L.

Offline

#11 2015-09-14 21:14:03

baba-jagga

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

Wyrządzone komuś zło wraca, podobnie jak dobro, które procentuje. To tak dla refleksji dla różnych "pokrzywdzonych".

#12 2015-09-14 22:35:27

joker

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

baba-jagga napisał:

Wyrządzone komuś zło wraca, podobnie jak dobro, które procentuje. To tak dla refleksji dla różnych "pokrzywdzonych".

Stwierdzenie jakże słuszne. Pani Tomczak właśnie zamieściła na swoim Facebooku rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Łódzkiego w kwestii odwołanie jej ze stanowiska dyrektora . Organ nadzoru uznał , że działania prezydenta Staniszewskiego były podjęte z rażącym naruszeniem przepisów prawa i zarządzenie to uchylił ! Ot i się zaprezentował wielki prawnik !  Teraz będzie dyrektorów w Gim 2 bez liku , że się nie pomieszczą w gabinetach ! Ciąg dalszy tych historii niebawem  nastąpi bo skoro odwołanie było niezgodne z prawem to i większość tych działań skierowanych przeciwko Pani Tomczak z pewnością też . Ale jak napisała sama zainteresowana wyjaśnią to sądy i inne organa.

#13 2015-09-15 08:50:33

Yakub

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-09-07
Posty: 56

Re: Zgierskie gimnazja

"Pozal sie Boze" prawnik ze Szczukwina dal ciala odwolujac Tomczakowa ze stanowiska dyrektora Gimnazjum Nr2.
Ale jaka wiedza prawnicza takie decyzje.
Ten osobnik udzielal porad prawnych?

Offline

#14 2015-09-15 09:06:35

hilary wieczorek

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

cała grupa prawników w urzędzie na czele ze Staniszewskim co chwilę błaźni się swoimi decyzjami. A Staniszewski to żaden prawnik, skończył prawo adm., takich urzędników pełno w urzędzie.

#15 2015-09-15 18:16:57

joker

Gość

Re: Zgierskie gimnazja

hilary wieczorek napisał:

cała grupa prawników w urzędzie na czele ze Staniszewskim co chwilę błaźni się swoimi decyzjami. A Staniszewski to żaden prawnik, skończył prawo adm., takich urzędników pełno w urzędzie.

Decyzje podejmowane przez Staniszewskiego z naruszeniem przepisów prawa to już fakt, ale ja się pytam co w takim razie robił mądry Bodzio B. ponoć odpowiedzialny za oświatę ? A co miał do powiedzenia w tej sprawie Naczelnik Marek Lipiec?  Tym bardziej , że Lipiec był przecież doradcą do spraw oświaty!!!! No skoro tak doradzał to gratulacje! Ale pytanie pozostaje . Czym zajmuje się Marek Lipiec skoro prezydent popełnia gafę za gafą  ( mówię o sprawach oświaty) ?  Czyżby robił za ozdobny wazon ? Jeśli tak to Staniszewski co poniedziałek powinien mu kupować świeże kwiaty i ustawiać w widocznym miejscu dla petentów ! Jest jeszcze jedna opcja możliwe , że promuje działalność zgierskich solariów ?  Ale to chyba inna działka ? Wtedy powinien szefować promocji !.

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wirtualne-zycie.pun.pl www.gownianegowno.pun.pl www.smoki-hodowla.pun.pl www.hb.pun.pl www.pokemon-master-white.pun.pl