Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2014-06-20 09:23:36

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Wpadka czy celowe kłamstwo?

Pan Maciej Kosmalski na Forum obwołał się rzecznikiem Stowarzyszenia Wspólnie dla Zgierza przedstawiając wiele informacji w kontekście kandydatury Mieczysława Witczaka na prezydenta Zgierza.
Postanowiłem się zainteresować przedstawioną ofertą i okazuje się, że wpadka goni wpadkę.

Po zapoznaniu się z tymi informacjami oceniłem, że ponownie "PRÓBUJĄ ZROBIĆ MNIE W BALONA"

Po pierwsze czytam, że piknik odbył się 30 maja 2014 natomiast informacja o tym ukazała się już 21 marca 2014
(ze strony stowarzyszenia)
http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403248568.jpg

Po drugie dane kontaktowe znajdujące się na stronie odsyłają do miejsca, które w Zgierzu nie istnieje.
Gdyż brak jest adresu 1 Maja 1, jest adres 1Maja 1/3.
Ale pod adresem 1 Maja 1/3 nikt nie słyszał o bycie zwanym Stowarzyszenie Wspólnie dla Zgierza

(ze strony stowarzyszenia)

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403248854.jpg

Offline

#2 2014-06-20 09:31:08

Teodor

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Zbliżają się wybory samorządowe, to kolejni przebierańcy różnymi metodami będą próbowali zdobyć głosy mieszkańców Zgierza.
Jednak grupa pod nazwą Wspólnie dla Zgierza nieudolnie próbuje otumanić mieszkańców, niby niewinnymi kłamstewkami.
Ale jeśli zamierzają osiągnąć sukces poprzez "kłamstwa" muszą się długo, długo jeszcze uczyć u niedoścignionej zgierskiej mistrzyni prezydent Iwony Wieczorek, której w kłamstwach chyba w naszym mieście nikt nie dorówna...

#3 2014-06-20 09:42:17

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Postanowiłem jeszcze poszukać kolejnych informacji dotyczących nowej siły oferującej zgodnie z oświadczeniem (rzecznika????) Macieja Kosmalskiego:

Dodam jeszcze że jako stowarzyszenie nie zmierzamy taplać się w tym błocie szyderstw i oszczerstw rzucanych tu i ówdzie. Być może (...) nie gwarantuje to sukcesu, my jednak za ryzykujemy.
Nazwijmy to nową jakością w samorządowej debacie publicznej.
Czas i wyborcy pokażą czy mieliśmy rację.

Ta nowa jakość ma siedzibę w
Zgierzu
ul. 1 Maja 65

za rejestrem stowarzyszeń zwykłych prowadzonych przez Starostwo powiatowe http://www.powiatzgierski.bip.net.pl/?p … ar_id=4029

Według google ta nowa siła mieści się pod tym samym adresem co:

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403250075.jpg

Offline

#4 2014-06-20 09:45:28

Vasyl

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Teraz już wszystko stało się jasne kto stoi za stowarzyszeniem Wspólnie dla Zgierza.
To właściciel firmy Falkopia, po raz kolejny próbuje wskazać "idealnego" kandydata na prezydenta Zgierza.
Ale pytanie czy to ma być kandydat idealny dla mieszkańców, czy dla wskazującego?

#5 2014-06-20 10:32:18

Monika

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Myślę, że każdy może założyć stowarzyszenie jakie chce, jak również może wystawić kandydata na prezydenta jakiego chce, bez pytania się kogokolwiek. Najpierw mówiono, że za Witczakiem stoi Mecenas, teraz, że firma Falkopia. Ja sądzę, że za nim stoi dużo więcej osób.
Mój apel, aby na wzajem nie kopać się - dla wiele osób przeszedł bez echa. Taka postawa jest idiotyczna i jest wodą na młyn dla dotychczasowego układu rządzącego Zgierzem. Jeszcze raz przypominam, że wysoko cenię zarówno Andrzeja Mięsoka i Mieczysława Witczaka. Jak tak dalej pójdzie, to ci co tą wojnę zaczęli mogą później żałować.

#6 2014-06-20 10:40:49

Fakt

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Moniko, nie wiem kto za kim stoi, ale jeśli ktoś podaje w imieniu kandydata czy wspierającej go grupy jakieś  informacje, to powinny być to informacje prawdziwe, gdyż inaczej  nikt w inne sensowne pomysły takiej osoby (grupy osób) nie uwierzy.
Muszę przyznać, że Maciej Kosmalski zrobił kandydatowi Mieczysławowi Witczakowi więcej szkód niż pożytku, ale to jest tylko moja ocena.
No chyba,że ma to być promocja w stylu nie ważne jak mówią, ważne aby mówili.

#7 2014-06-20 10:55:52

Sylwiaezg

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Wyszło szydło z worka...
Witczak na prezydenta przy wsparciu nie mecenasa Janiszewskiego, tylko tych co wypromowali Sokoła.
Dobre sobie.
Teraz już jestem pewna, że Pani Prezydent Wieczorek wygra jesienne wybory prezydenckie.

#8 2014-06-20 11:09:52

Adamwys

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Niestety, środowisko p. Witczaka (być może nie sam p. prezes) okazało się być grupą farbowanych lisów.
Jeżeli już teraz, w okresie przedkampanijnym, kłamstwo (lub nieścisłości) goni kłamstwo, to nie ma sensu użerać się z takim kandydatem. Z tego mogą wyniknąć same kłopoty. Coś czułem, że jeśli za kimś stoi lub komuś pomaga Janiszewski z PSL, to musi w tym być jakiś haczyk.

Sylwia bardzo słusznie zauważyła, że za Witczakiem mogą ukrywać się ludzie powiązani z Klubem Sokoła, ale nie wierzący w sukces wyborczy Jerzego. Mam swoje podejrzenia i swoje typy :D

Uważam jednak, że grupą dominującą w zespole p. Witczaka są/będą byli/obecni prezesi/pracownicy spółek miejskich oraz drobni przedsiębiorcy z Boruty.


Fakt - odwaliłeś kawał merytorycznej roboty. Pan Kosmalski przedstawiając się na forum pod nazwiskiem (to akurat plus), niechcący wyrządził Witczakowi niedźwiedzią przysługę.


Niestety, wyszło szydło z worka. Zamiast prezentu dostaliśmy węgiel.

Powtarzam po raz setny, choćby nie wiem jak merytoryczny i przygotowany był kandydat, nie warto na niego głosować, jeśli wspomaga go mecenas Janiszewski. Wypromowanie Wieczorkowej to było jego największe osiągnięcie zawodowe. Rozpaczamy z tego powodu do dzisiaj. Skutki są nieodwracalne.

#9 2014-06-20 11:16:57

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Adamie, oto grupa wspierająca prezesa Witczaka (na podstawie informacji ze strony stowarzyszenia).

Nie jest, to "czarna dziura" raczej tajemnicza "biała plama"

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403255679.jpg

Offline

#10 2014-06-20 12:08:39

BimBom

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Jestem pod wrażeniem jaki "tuzy" wspierają kandydata na prezydenta i stowarzyszenie.
Ale kto rzeczywiście stanie za tym komitetem wyborczym okaże się podczas zgłaszania list kandydatów oraz dyskusji (mam nadzieję, że taka będzie prowadzona) o przyszłości Zgierza i wizjach jego rozwoju.

#11 2014-06-20 12:15:30

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Z cyklu kto stoi za....

Tego samego adresu pod którym zarejestrowane jest Stowarzyszenie Wspólnie dla Zgierza było wydawane wydawnictwo promujące Jerzego Sokoła jako kandydata na prezydenta Zgierza 201o roku.
Czyżby Jureczek roztrwonił pokładane w nim nadzieje, na.....
http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403259081.jpg

Offline

#12 2014-06-20 13:41:45

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Jeszce kolejna informacja z cyklu kto stoi za..... czyli Zgierza 1 Maja 65

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/62_1403264398.jpg

Offline

#13 2014-06-20 13:44:09

reno

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Sokół okazał się BE, to środowisko spod adresu 1Maja 65 promuje kolejnego kandydata, którego zadaniem będzie??????

#14 2014-06-20 14:23:52

Adamwys

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Jest jeszcze ciekawiej niż myślałem:

Ludzie z Klubu Sokoła działają na dwa fronty. Oficjalnie wspierają kandydaturę Sokoła. Pod stołem Witczaka.

Jeśli Jurkowi uda się wygrać wybory -  wszystko wróci do czasów sprzed 2010r. Towarzystwo zażąda stanowisk. Miastem będą kierować ludzie-cienie, sterujący zza kulis prezydentem. Jureczek, jak drzewiej, będzie mógł poświęcać się bieganiu i pływaniu.

Jeśli okaże się, że sondaże nie będą dawały Jureczkowi żadnych szans na wygraną (już są dla niego bezlitosne!), też nie będzie większej tragedii. Towarzystwo zażąda głowy Sokoła (po co nam hamulcowy). Klub Sokoła przekształci się w Klub Witczaka. Podwaliny już są: Stowarzyszenia Wspólnie dla Zgierza.

Stowarzyszenie Wspólnie dla Zgierza to pałka na Sokoła. Rodzaj chińskiego ostrzeżenia. Przegraj wybory, lub zrób jeden fałszywy ruch, a zostaniesz sam, bez niczego. Podczepimy się pod Witczaka i tym razem OFICJALNIE będziemy go wspierać.  SOKÓŁ chyba nie zdaje sobie sprawy w co się wpakował i jak bardzo steruje nim otoczenie.

Klub Sokoła przewidział na okoliczność rychłej przegranej Jerzego Sokoła dwa warianty:
1) wysunięcie innego kandydata, kreującego się na opozycję w stosunku do Wieczorek. W odwodzie już czeka kandydat zastępczy - p. Witczak - stworzony i powołany jako fałszywa opozycja. Cel - przebranie się w szaty krytyka Wieczorkowej i odebranie głosów Mięsokowi. 

2) w przypadku, gdy i ta kandydatura przepadnie w sondażach, i towarzystwo sokolików dojdzie do wniosku, że nie mają żadnych szans na "przejęcie funkcji prezydenta miasta", Witczak zmieni retorykę. Nie będzie walczył o prezydenturę ale o:


a) odebranie głosów Mięsokowi - Mięsok jest traktowany jako największe zagrożenie, które CAŁKOWICIE ZDESTABILIZUJE obecny układ. A to się ludziom Sokoła BARDZO nie podoba!
b) zadbanie w przyszłości o ludzi Sokoła, Janiszewskiego i pewnej frakcji PO
c) zadbanie o zachowanie lub zwiększenie wpływów pewnej grupy ludzi w spółkach miejskich
d) W przypadku wygranej Wieczorkowej, umocnienie pozycji negocjacyjnej Klubu Sokoła w rozmowach z Wieczorkową przy dzieleniu stanowisk w przyszłej kadencji kosztem PiS, PSL (z wyjątkiem frakcji Janiszewskiego)



NIESTETY, misterny plan stworzenia FAŁSZYWEJ OPOZYCJI w osobie Witczaka został dzisiaj zdemaskowany.
Pan Witczak to nie żaden niezależny kandydat, a człowiek wręcz wrosły w ten zgierski system powiązań i zależności. Ten scenariusz nie przejdzie.

#15 2014-06-22 17:39:34

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

W kontekście rozważań o kandydaturze prezesika PEC na prezydenta Zgierza rodzi sie kilka pytań.
Po pierwsze jakie układy biznesowe istniały i istnieją pomiędzy PEC a firmami zlokalizowanymi pod adresem 1 Maja 65?
Po drugie jaką wiedzę o tych kontaktach (jesli mają, miały miejsce) posiadają członkowie rady nadzorczej obecni i byli?
Czy Iwona Wieczorek jako członek rady nadzorczej PEC nie wykorzystuje wiedzy o powiązaniach biznesowych podobnie jak miało to miejsce w przypadku radnego PSL Skupińskiego?
Czy mecenas Janiszewski często wymieniany jako promotor Mieczysława, także posiadał (posiada) wiedzę o powiązaniach biznesowych PEC?

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cohorsnawi.pun.pl www.wsparcie.pun.pl www.aniolypiekla.pun.pl www.joshgroban.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl