Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#31 2014-06-23 15:54:59

Teodor

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Olu ja osobiście nie znam członków Koalicji Obywatelskiej, ale brak uczestników bankietów w Złotej Rybce jest dla mnie wystarczającą rekomendacją na PLUS.
Podejrzewam, że nie ma tak także osób pokroju Bohdana Bączaka ze wzrokiem poszukującym "oświecenia umysłowego".
Właśnie wspomnianym biesiadnikom było nie po drodze z Mięsokiem.

#32 2014-06-23 16:46:05

gala

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

A czy ktoś wie, kto należy do Koalicji Obywatelskiej? Czyżby tylko p. Mięsok?

#33 2014-06-23 17:30:26

Adamwys

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

A czy ktoś wie, kto należy do:

koalicji p. Witczaka,
wspierających p. Pierunia,
zwolenników Wieczorek, Staniszewskiego, Sokoła, Luksz..., Budziarskiego, Skupińskiego?
W przypadku tej ostatnie szóstki wiemy, pod jakimi szyldami działają, ale nie wiemy, jakie personalia za nimi faktycznie stoją.

Rozumiem twoje wybórcze intencje galo, ale bądźmy sprawiedliwi. Jak pytać, to pytać wszystkich.
Głosując w 2010r. na Wieczorkową wiedziałaś, która partia ją wspiera i kto należy do jej komitetu.
Czy po 4 latach w jej najbliższym otoczeniu wciąż są te same personalia? Otóż nie, warunkowo ostał się tylko Zgierski.

Największą zagadką każdych zgierskich wyborów nie jest to, kto zwycięży, ale kto na tym zwycięstwie może coś ugrać i kto za kim się pochował. Dotyczy to wszystkich kandydatów bez wyjątku. Powtórzę: WSZYSTKICH!

Narzekamy, że od lat nie widać poprawy, że Zgierz się nie rozwija, uwstecznia, że miastem rządzi skompromitowana klika i sieć powiązań. Nie ma rozwiązań idealnych. Wiemy, że układów i ludzi-cieni w zgierskiej polityce tak łatwo i za jednym zamachem nie da się wyplenić poprzez kartkę do głosowania. Ale jesteśmy zgodni(?) co do zasady, że należy z tą patologią walczyć.

W jakis sposób? Unikać szyldów partyjnych i kandydatów, za plecami których ukrywa się najwięcej interesantów.
W tej chwili kompromitujące jest oddawanie głosów na kogoś, kto wywodzi się z następujących środowisk (cytat za Teodorem):

1. radni obecnej koalicji wspierającej Iwonę Wieczorek czyli PiS, SLD, Klubu Sokoła i PSL.
2 "klakierzy" Iwony Wieczorek
3. "uczestnicy biesiad w Złotej Rybce.

#34 2014-06-23 17:35:27

gala

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Adamwys - Głosując w 2010r. na Wieczorkową wiedziałaś, która partia ją wspiera i kto należy do jej komitetu.  Znów pudło.
Naprawdę nie wiem, więc chciałabym się dowiedzieć; po twojej wypowiedzi rozumiem, że należysz Ty i p. Mięsok. Czyli mamy już dwóch członków...

#35 2014-06-23 18:27:22

Adamwys

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Galo, prostuję. Nie należę do żadnego komitetu ani formacji politycznej.
Tak samo jak i Ty, po prostu nie wiem, kto zasiądzie/zasiada w komitecie radnego Mięsoka. Uważam jednak, że jeśli pytać, to wszystkich bez wyjątku.

Jeżeli prześledzisz moje wcześniejsze wpisy zauważysz, że:
- początkowo widziałem na stanowisku Prezydenta Zgierza radnych Hilińskiego lub Zielińską. Niestety, nie sprawdzili się jako skuteczni opozycjoniści i krytycy Wieczorkowej,
- następnie dostrzegłem potencjał u Wojciecha Budziarskiego. Dochodzące do mnie krytyczne głosy na temat działalności PO w regionie i podobnych do Wieczorkowej i koalicji prób zawłaszczania powiatu, spowodowały, że:
- zainteresowała mnie postać Mięsoka. Przeanalizowałem jego aktywność na sesjach, język wypowiedzi, zapoznałem się z dotychczasową argumentacją (niestety, nie wiem, jakie ma plany modernizacyjno-inwestycyjne, ale zakładam, że przez pierwsze 2 lata nowej kadencji nie będzie to miało większego znaczenia. Przez ten okres nowy prezydent będzie najzwyczajniej w świecie pochłonięty porządkowaniem bałaganu pozostawionego przez Wieczorkową i jej klikę. Dopóki te kwestie nie zostaną doprowadzone do stanu normalności, miasto będzie mogło liczyć na jakiekolwiek zainteresowanie kapitału zewnętrznego), starałem się też natrafić na jakieś kompromitujące fakty z życia zawodowego. Na razie efekt jest zadowalajacy. Taka solidna 4 w pięciostopniowej skali.

Moją jedyną alergią jest PSL (czy to w konfiguracji z Wieczorkową czy bez niej). Walczę z tą ułomnością, ale ludowcy specjalnie mi nie pomagają.

Jeżeli galo zaproponujesz na ten moment kogoś lepszego, mniej uwikłanego w zgierski układ kandydata - chętnie się do tej propozycji odniosę.

Sporo krytykujesz, zadajesz wiele pytań, może zatem sam/a podsuniesz jakiegoś kandydata?

#36 2014-06-23 18:28:56

Adamwys

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Tfu... Oczywiście miało być Świątczak :D

Nie wiem, co mi wyskoczyło z tą Zielińską. Tfu!

#37 2014-06-23 19:22:27

gala

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Nie mam jeszcze swojego faworyta, gdyż nie wszyscy jeszcze się ujawnili. Ci, co już wiadomo, nie odpowiadają mi. Staram się obserwować i wyciągać wnioski. Naprawdę nie mogę znaleźć nic nt komitetu wyborczego p. Mięsoka, ich programu, kto ich jeszcze wspiera. A taka informacja przybliżyłaby nie tylko mnie, co p. Mięsok oprócz czystek w UMZ może dla Zgierza zrobić.

#38 2014-06-23 22:55:42

leżak

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Tylko Michał Pieruń :)

#39 2014-06-24 08:23:48

ola

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

galo, jeśli chcesz poznać "środowisko"  Mięsoka to poczytaj sobie nt.Stowarzyszenia Samorządowego"Zgierski Samorząd" z siedzibą Zgierz, ul.Łódzka 36.

#40 2014-06-24 08:28:53

amadeusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 34

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Wykaz osób wspierających Andrzeja Mięsoka ze Stowarzyszenia Zgierski Samorząd

http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/387862

Offline

#41 2014-06-24 08:31:40

amadeusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 34

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Cele jednego z podmiotów wspierających kandydata na Prezydenta Zgierza Andrzeja Mięsoka


Uznając działalność na rzecz samorządności za wartość samą w sobie, wyrzekając się przynależności partyjnej powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Samorządowe „Zgierski Samorząd”.
Ostatnie wybory samorządowe przyniosły sukces ugrupowaniu obywateli skupionych w KWW Jerzego Sokoła, które zdobyło sześć mandatów w Radzie Miasta Zgierza. Niestety, dobry wynik wyborczy nie przełożył się na właściwą rolę i znaczenie jakie winna pełnić reprezentacja samorządowców w naszym mieście.
Czołowe funkcje objęli członkowie partii politycznych. Obserwując poczynania nowych władz można odnieść wrażenie, że realizowana jest polityka uwzględniająca jedynie interesy wąskiej grupy osób zdeklarowanych partyjnie. Dostrzegamy też bark aktywności  stowarzyszeń obywatelskich  na scenie samorządowej miasta.
Sytuacja, w której brakuje opozycji lub jest ona słaba, powoduje oderwanie władzy od problemów, którymi żyją mieszkańcy oraz jej przekonanie o własnej nieomylności i w konsekwencji złe rządy. Dlatego też zamierzamy krytycznie obserwować działania władz miasta, szczególnie nowego prezydenta.
W poczuciu odpowiedzialności za miasto będziemy podejmować inicjatywy w zakresie działań na rzecz samorządności i rozwijania jej idei wśród mieszkańców Zgierza. Naszym zamiarem jest w szerszym zakresie wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, działania na rzecz gospodarczego rozwoju lokalnego i regionalnego miasta Zgierza, w tym, przede wszystkim, rozwoju przedsiębiorczości, promowania zasad zrównoważonego rozwoju oraz działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.


W imieniu Stowarzyszenia
Andrzej Mięsok

http://dlazgierza.blogspot.com/p/o-stowarzyszeniu.html

Offline

#42 2014-06-24 09:44:37

Senior

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

Jak się okazuje radny Mięsok już w 2011 roku podjął kroki w kierunku skupienia środowisk samorządowych.
Dlatego nie dziwi jego wsparcie dla słusznych protestów mieszkańców przeciw budowie spalarni odpadów niebezpiecznych.
Także radny Mięsok był współinicjatorem projektu uchwały wprowadzającego inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców.

#43 2014-06-24 09:47:06

Sylwiaezg

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

I co z tego. że Mięsok był inicjatorem inicjatywy mieszkańców skoro jej w Zgierzu nie ma?

#44 2014-06-24 09:50:40

kano

Gość

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

W Zgierzu wielu rzeczy nie ma z winy pani prezydent i jej radnych.
Nie ma, przede wszystkim, dobrego gospodarza miasta.
Zamiast rozwijać miasto, Wieczorkowa pochłonięta jest promocją własnej osoby i tropieniem "podłych ludzi".

#45 2014-06-24 15:11:30

milczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-29
Posty: 68

Re: Wpadka czy celowe kłamstwo?

To ja jestem milczkiem.
Jednak taką metodę przemilczania niewygodnych???? pytań przyjęli rzecznicy???, promotorzy??? prezesa Mieczysława W. na prezydenta Zgierza.
Udają, że pytania nie padły.
To poniektóre im przypomnę:

Gdzie znajdę transparentne informacje dotyczące powiązań biznesowych spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zgierzu (czytaj ewentualnej współpracy) z firmami zlokalizowanymi pod adresem Zgierz 1 Maja 65?

Jak  można podawać jako siedzibę stowarzyszenia Wspólny Samorząd adres, który w Zgierzu nie istnieje?

Czy nie jest prawdą, że pod adresem jakim jest zarejestrowane stowarzyszenie Wspólnie dla Zgierza, był zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Sokoła oraz wydawany "sokoli" periodyk Sokolim okiem?

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gownianegowno.pun.pl www.smoki-hodowla.pun.pl www.scaniatransportvs.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.pokemon-master-white.pun.pl