Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2014-10-23 14:48:20

adm

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 81

Samochwała czyli doktor prezydent

http://ecsmedia.pl/c/samochwala-b-iext6122887.jpg

Samochwała
Prezydent Zgierza Iwona Wieczorek znana jest z chwalenia się w mediach swoimi „wielkimi” osiągnięciami. Do tych jej wypowiedzi,  jak ulał pasują słowa wiersza Jana Brzechwy „Samochwała”, przytoczone poniżej z pewnymi uzupełnieniami o tematyce zgierskiej

Samochwała w Urzędzie stała                                                         
I wciąż tak opowiadała:                                                                   
Zdolna jestem niesłychanie,                                                             
Mam w Zgierzu poważanie,                                                             
W mieście same osiągnięcia,                                                           
Dłuższe życie od poczęcia,                                                                 
Moja buzia tryska zdrowiem,                                                           
Jak coś powiem, to już powiem,                                                     
Jestem mądra, jestem zgrabna,                                                     
Wiotka słodka i powabna,                                                                 
A w dodatku daję słowo,                                                                 
Mam koalicję wyjątkową,                                                                 
Z zasadami, jak husaria:                                                                     
Bóg, Ojczyzna, Honor(aria),                                                               
Lepiej żyje się rodzinom,                                                                     
Jednej mamie i dwóm synom,
Gospodarka rozpędzona,
Są mieszkania i jedna nora,
Wolność słowa i pluralizm,
Bo mnie wolno chwalić,
W Zgierzu co rusz fajne akcje,
Tańce, bale i atrakcje,
Zaprosiłam jeszcze Dodę,
I zrobiłam z miasta wiochę, 
Wokół inwestycja co rusz nowa,
W Urzędzie karuzela trwa kadrowa,
Krótko mówiąc: znów rok udany,
Tylko podli ludzie …do wymiany, 
Opozycja taka mała,
A ja jestem – samochwała.

                                                                                                                                                    Kronikarz

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.n-w-u-fed.pun.pl www.paint-online.pun.pl www.prawokul09.pun.pl www.welcometohell.pun.pl www.renegaci-wow.pun.pl