Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#121 2014-06-13 11:55:44

Bazyli

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Moniko zrobisz karierą jako wróżka.
Co przepowiadasz się spełnia.

 

#122 2014-06-13 13:20:11

Adamwys

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Pracownicy UMZ zwiewają od Wieczorkowej jak od trendowatej - w tempie sprinterskim.
Dzisiaj widziałem dwa kobiece buty, pozostawione na schodach między I a II piętrem. Czy to pani Katarzyna Sendal je zgubiła uciekając przed swoją szefową?

Żegnamy panią p. Katarzyno. Będzie nam brakowało pani betonowych artykułów i ciężkiego pióra. Będziemy tęsknić za pani grymasami, niezadowoleniem i ciągłym przypieprzaniem się. Na szczęście, jest jeszcze niezastąpiony redaktor Jakub Niedziela, reprezentujący nurt dziennikarstwa zaangażowanego. Być może wkrótce ujrzymy go u boku pani Wieczorkowej.


Ostatnie roszady kadrowe najbardziej uderzyły w Wydział Propagandy, niemal go dziesiątkując.
Nikt z pracowników nie chce się podjąć zadania poprowadzenia Wieczorkowej przegranej kampanii wyborczej.

1. Najpierw uciekł Gajewski. Nieprzypadkowo potraktowałem go jako pracownika Wydziału Propagandy. W istocie nim był, mimo teoretycznie powierzonych mu innych obowiązków. Ponieważ cechowała go najmniejsza lojalność spośród klakierów Iwonki, toteż najszybciej wyczuł pismo nosem i opuścił tę tonącą łajbę, kierowaną przez szalonego bosmana. Poza tym nie mógł znieść, że wciąż jest tym drugim u boku Carycy.

2. W ślad za Gajewskim poszedł Zgierski (prywatnie kolega ze studiów). Tomeczek-Antenka vel Romano-Italiano to największy znany mi pozer i najgorliwszy klakier Wieczorkowej. Jej oko i ucho na świat. Patologiczny intrygant i nieuleczalny donosiciel. Informował Iwonkę o wszystkich przykrych rzeczach, tym samym jeszcze bardziej ją dołując. Największym awansem społecznym Antenki była możliwość palenia papierosów przed budynkiem UMZ w towarzystwie Iwonki. Do annałów historii UMZ przejdą takie frazy jak: " Pani Prezydent powiedziała", "zobaczysz, dowie się o tym p. prezydent"., "zobaczymy, czy będziesz taki zadowolony/a, kiedy usłyszy to p. prezydent", "nie mówi się Iwona Wieczorek, tylko dr Iwona Wieczorek, ewentualnie p. Prezydent Iwona Wieczorek", "to mogłoby zaszkodzić p. Prezydent". Na złośliwe pytania pracowników urzędu (zadawane tylko w czwartki i tylko podczas sesji RM) o powód zdenerwowania, Antenka odpowiadał: "Sesja jest. Pani Prezydent jak zawsze chodzi wku...rzona. Mięsok znów się wygłupia i zadaje jakieś pytania" lub "Sesja jest. Pani Prezydent się rzuca. Od dwóch tygodni przygotowuje się do wystąpienia, a nikt nie ma pewności, że się nauczyła". Odejście Antenki to sygnał ostrzegawczy dla Wieczorkowej - nie został ci już nikt. Nawet chłopiec na posyłki zrejterował.

3. Na temat zwolnienia/odejścia (jak zwał, tak zwał) Sendalowej robiono zakłady już miesiąc po jej zatrudnieniu w 2011r. Wyjątkowo nie przypadła Iwonce do gustu. Rzadko też była chwalona. Szczytem awansu zawodowego p. Sendal była rola urzędowego stojaka na mikrofon dla Iwonki. Pewną zagwozdką jest fakt, że osoba niemal tak samo antypatyczna jak Wieczorek, nie zdobyła jej uznania.

4. Typuję, że czwartą osobą z Wydziału Propagandy do odstrzału będzie przesłodka Sławomira. Człowiek-lizak. Płynąca z jej ust powódź słodkich słów może zatopić lub wpędzić w cukrzycę każdego. Oficjalnie zastępca naczelnika, nieoficjalnie człowiek Sokoła :)

Czeka nas jeszcze wiele, wiele zmian personalnych w urzędzie. Iwonka Wieczorek doskonale zdaje sobie sprawę, że na majstrowanie przy zasobach ludzkich ma czas do listopada. To jej największa pasja. Korzysta więc ile wlezie i póki może... Nie zdziwiłbym się, gdyby z rozpędu zwolniła samą siebie...

 

#123 2014-06-13 13:26:35

kirył

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Wieczorek - fuck off!

 

#124 2014-06-14 09:49:07

michalina44

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

MAM PYTANIE
Gdzie można znaleźć oświadczenie majątkowe zastepcy dyr o znanym zgierzanom nazwisku z jednej dużej podstawówki w Zgierzu? Jej zarobki za panowania carycy, są podobno wieksze od wice prezydentow. Zabiera zastepstwa nauczycielom i sama je trzepie. ma tez podobno stale godziny, ktore sa fikcją.

 

#125 2014-06-14 14:26:49

Adamwys

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Po raz kolejny gratuluję Iwonie doboru pracowników. Szczególnie polecam lekturę zainteresowań Tomka Antenki na jego facebookowym profilu.

Tomka ulubiona rozrywka to Warsaw-Shore. Ekipa z Warszawy oraz Kurwa Nie Wiem Gdzie Jestem

Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości czym naprawdę zajmowano się za kadencji Iwonki? Najpierw ciągłe imprezki, a potem nikt nie wiem gdzie jest.

Niżej już upaść się chyba nie da. To trochę żałosne, że jedynym zainteresowaniem byłego naczelnika Wydziału Promocji i Kultury są imprezki. To tłumaczy też, dlaczego ekonomię studiował 8 lat (dane za goldenline).

 

#126 2014-06-14 14:34:11

Adamwys

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Do Michalina44

Odpowiadam na pytanie (mam nadzieję, że o to pytałaś):

Zgodnie z art. 24i ww. ustawy informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania składającego oświadczenie oraz o miejscu położenia nieruchomości. Jawne informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej.

W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do dyrektora urzędu kontroli skarbowej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego.

W zaistniałej sytuacji, gdy podejrzewasz złamanie ustawy o oświadczeniu majątkowym, najlepszym rozwiązaniem jest powiadomienie urzędu skarbowego.

 

#127 2014-06-14 18:47:32

michalina44

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Dzieki za odpowiedx, ale problem w tym, że zastepcy nie skladaja oświadczeń majątkowych, tylko dyr naczelny.

 

#128 2014-06-20 13:21:38

Qba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 301

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Ze strony: http://www.andrzejblonski.pl/nw/o.php?n=Zgierz &c=m

o nowym prezesie miejskiej spółki MPGK

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/26_1403262737.jpg
http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/26_1403262802.jpg
http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/26_1403262866.jpg
http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/26_1403262927.jpg

Offline

 

#129 2014-06-20 13:47:51

Adamwys

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Kacprzycki miał do wykonania JEDNO JEDYNE ZADANIE - PRZETARG!

Przetarg średnio wyszedł - nie obyło się bez skandalu. Mam nadzieję, że nowe władze wyjaśnią, dlaczego miasto na przetargu straciło prawie 30 milionów. Dlaczego nie wybrano tańszej oferty...


Oj sporo osób jest umoczomych.

 

#130 2014-06-30 15:53:38

BimBom

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Władze gminy Skierniewice za "podejrzenie przekrętów" zostały zatrzymane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.
Zatwierdzone wyniki przetargu na obsługę komunikacyjną Zgierza spowodują także zatrzymania.
Już nie mogę się doczekać jak doktor Iwona jest wyprowadzana z UŁ.

 

#131 2014-06-30 19:08:01

Adamwys

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Bimbomie,

Poruszyłeś interesujący wątek przetargu komunikacyjnego.
Sprawa ta bardzo bulwersuje zgierzan.

Czy wiesz coś więcej na ten temat? Są prowadzone w tej sprawie jakieś postępowania (powinny być!)?

 

#132 2014-07-01 10:47:56

BimBom

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Machina urzędnicza także organy ścigania działają wolno, jednak podejrzewam, że sprawę "przetargu na obsługę komunikacji w Zgierzu" badają.
Skoro po zakończeniu urzędowania we Francji można zatrzymać byłego prezydenta, to i w Zgierzu, takie "cuda" mogą się zdarzyć.
Jednak lepiej gdyby oszczędzono studentom UŁ widoku "skutej" Iwony W. wyprowadzanej podczas prowadzonego wykładu.

 

#133 2014-07-01 11:07:59

kano

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

a właśnie niech widzą do czego prowadzi pazerność władzy, przejawiająca się w myśleniu - a mnie się uda.

 

#134 2014-07-01 20:05:51

Cyprian

Gość

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Przykro będzie mieszkańcom Zgierza gdy za kilka lat usłyszą w programie informacyjnym, że były prezydent miasta został aresztowany.
Najgorsze jednak jest, to że zamiast przeznaczać pieniądze na inwestycje napycha się kieszenie firmie, w której zatrudniona jest córka Iwony Wieczorek.

 

#135 2014-09-18 18:01:02

Omega

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-10
Posty: 22

Re: Prezydencka ekipa Iwony Wieczorek

Dyrektor II Gimnazjum w Zgierzu zastrasza uczniów i nauczycieli?

Blisko 300 osób podpisało petycję o odwołanie dyrektor gimnazjum ze stanowiska. Pani Annie Tomczak zarzucają m.in. mobbing, zastraszanie, a nawet... ograniczanie dostępu do toalet w szkole.

Od chwili, gdy dyrektorem II Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu została Anna Tomczak, atmosfera w szkole radykalnie się zmieniła.
Pani dyrektor ma bardzo radykalne zasady działania. Gdy jedna z uczennic przyszła do szkoły z delikatnym makijażem na twarzy, pani dyrektor zagroziła jej czyszczeniem domestosem. To nie jest normalne - mówi jeden z uczniów szkoły.

Uczniowie mieli dosyć napisali petycję, którą wysłali do Urzędu Miasta Zgierza.

Pismo datowane jest na 18 listopada 2013 roku. - Faktycznie pismo do urzędu przyniosły osobiście 3 uczennice szkoły - potwierdza Iwona Olszewska-Nowak, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta Zgierza. - Zaprosiłam na spotkanie ich rodziców, którzy jednoznacznie skrytykowali zachowanie córek i poprosili o niezajmowanie się dalej tym tematem - dodaje. Pani naczelnik poprosiła jednak dyrektora szkoły o wyjaśnienia. Pani Anna Tomczak kategorycznie zaprzeczyła stosowaniu niestosownych metod pracy z nauczycielami i uczniami w szkole. Co zrobili następnie urzędnicy z pismem? Odesłali do pani dyrektor wraz z aneksem w postaci podpisów 300 uczniów.....

Cała sprawa zostałaby prawdopodobnie zamieciona pod dywan, gdyby nie fakt, że związani ze szkołą rodzice i nauczyciele postanowili wysłać pismo. Tym razem skierowali je do komisji oświaty. - Wpłynęła do mnie petycja od jednego z nauczycieli. Przychodzili do mnie również rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły - mówi Jerzy Sokół, przewodniczący komisji oświaty. Na posiedzenie komisji w środę oprócz radnych przyszli także nauczyciele z II Gimnazjum. Przyszli ci, których dyrektor pozbyła się ze szkoły, a także ci, którzy odeszli sami, bo nie chcieli przedłużać umowy z taką dyrekcją. - Pani dyrektor zabraniała mi normalnych kontaktów z uczniami - mówi były psycholog szkoły. - Odeszłam, bo nie mogłam godzić się z żądaniem ujawniania tajemnicy zawodowej, ani na stosowane przez panią dyrektor metody pracy - mówi kobieta.

Na nasze pytanie o komentarz, prezydent Zgierza nie odpowiedziała. Nie znam sprawy. Od tego mam Naczelnika Wydziału Oświaty, aby za każdym razem nie wchodzić w szczegóły sytuacji - mówi Iwona Wieczorek, prezydent Zgierza. Na posiedzeniu komisji oświaty obecny był również Bohdan Bączak, wiceprezydent Zgierza, który odpowiada m.in. za edukację. Po wysłuchaniu nauczycieli, pracowników i przedstawiciela uczniów nie miał wątpliwości co do dalszego postępowania.

- Jeszcze dziś będę chciał porozmawiać z panią Anną. Bez względu na wszystko oczekuję pilnego przygotowania protokołu z posiedzenia komisji. Na jego podstawie w czwartek rano chcę złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - mówi Bohdan Bączak. Dyrektor zgierskiego II Gimnazjum zaprzecza, aby w szkole dochodziło do jakichkolwiek niepoprawnych z zachowań z jej strony zarówno względem uczniów jak i nauczycieli. Takie rzeczy, które są jakimiś strasznymi zachowaniami nie miały nigdy miejsca. Wiem, że bieże się to na pewno z tego, że jest kampania wyborcza. Ja jednocześnie pracując podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko wójta gminy Zgierz - mówi Anna Tomczak, dyrektor szkoły. Petycję uczniowską tłumaczy chęcią zemsty za przeniesienie jednego z uczniów do innej klasy. Pani dyrektor stanowczo potwierdza fakt, że widziała podpisy uczniów pod pismem.

- Palcem wskazywała nauczycielom uczniów, którzy byli podpisani pod wnioskiem i żądała obniżania im ocen - opowiada była nauczycielka. Pani dyrektor oczywiście zaprzecza.

Zastrzeżenia do pracy pani dyrektor ma nawet kucharka szkolna. Kobieta przed radnymi wskazała na kuriozalne oczekiwania przełożonej. Kazała mi priorytetowo podawać posiłki jej gościom. Gdyby zabrakło dla dzieci, miałam im naleśniki usmażyć - mówi kucharka.
- Nie ma czegoś takiego jak własna pomysłowość dyrektora, tylko zakres prowadzonej dokumentacji wynika z przepisów - tłumaczy Anna Tomczak. - Nie było i nie widzę żadnych nadużyć ani złych zachowań. Jedynie są to wymagania wynikające z relacji pracowniczej - dodaje Anna Tomczak.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/35 … l?cookie=1

Offline

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aniolypiekla.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.wsparcie.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.joshgroban.pun.pl