Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2013-07-26 11:37:20

koval

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 114

Prywatny folwark Wieczorkowej?

http://s3.ifotos.pl/img/w2jpg_rprswna.jpgPodczas sesji Rady Miasta Zgierza w dniu 26 lipca 2013 roku odchodząca z pracy Skarbnik Miasta Dorota Kubiak odczytała następujące oświadczenie:
Chcę przedstawić swoje uzasadnienie. Nie była to decyzja łatwa, mija 27 lat mojej pracy w Urzędzie na rzecz Miasta i mieszkańców. Stanowisko osiągnęłam ciężką pracą, przechodząc przez wszystkie szczeble awansu zawodowego. Jednym z głównych zadań jest nie dopuszczenie do przekroczenie dyscypliny budżetowej.
Powody odejścia – w obecnej kadencji zawierano umowy bez mojej wiedzy i zgody.

Łamane są przepisy, dam kilka przykładów – budowa kanalizacji w ulicy Ozorkowskiej – nie ma tam podpisu Skarbnika. Kolejny projekt to zawarcie umowy o komunikacji międzygminnej linii 3a. Nie ma tam mojej kontrasygnaty, a dowiedziałam się o nich z porządku obrad. Myślę, że nie ma takich informacji skąd będą te środki. Rada zagłosowała w ciemno.
Wypowiedzi “to jest twój problem skąd znajdziesz pieniądze słyszę często”. To pani prezydent jest gospodarzem miasta. O obecniej sytuacji budżetu wielokrotnie mówiliśmy, wiele samorządów zamraża inwestycje, w Zgierzu tymczasem wydaje się pieniądze na realizację populistycznych uchwał. Kubiak wymienia uchwały jak projekt poprawy bezpieczeństwa Miasta Tkaczy, zapewnienie dostępu do internetu – są wydatki w tych projekcie, nikt nie zadał pytania jakie będą wydatki przy tym projekcie w okresie 5 lat. Łącznie to kwota ponad 5 mln. Projekty te przygotowali nowoprzyjęcie specjaliści, którzy często nie zgłaszają projektów do mnie do kontrasygnaty. Pani prezydent nie realizuje uwag RIO oraz moich uwag o brakach w budżecie.
Należy ograniczyć wydatki na inwestycje, zaczyna brakować środków na bieżące wydatki. W tej sytuacji pozostaje oszczędzanie, powinno się ograniczyć organizację imprez, promocję w mediach, tworzenie nowych miejsc prac. Wydatki publiczne powinny być wykonywane w sposób celowy i oszczędny. Proszę zgłosić na fakt, że państwo radni i prezydent dysponujecie budżetem. Wysoka Rado! Miasto to nie prywatny folwark, ani korporacja. Dotyczy to zarządzania także kadrami – zatrudniani są pseudospecjaliści bez doświadczenia, w trybie bez konkursu.Otrzymują uposażenie nieadekwatne do ich kompetencji. Najważniejsze są znajomości-przerzuca się pracowników z wydziału do wydziału. Co z trwałością zatrudnienia? Podwyżki i nagrody otrzymują osoby w zależności od znajomości.

na podstawie: http://gazetazgrzyt.pl/?p=3336

Offline

 

#2 2013-07-26 11:41:40

koval

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 114

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Pierwsze komentarze radnych o sytuacji w "Folwarku Iwony Wieczorek"

Radny Mięsok – z tej wypowiedzi wynika, że stała się rzecz, która nigdy wcześniej nie miała miejsca. Władza zmieniała się od lewa do prawa, ale każda władza szanowała skarbnika, nie traktowano samorządu jako prywatnego folwarku. Skarbnik czuwa nad dyscypliną finansów, a teraz widzimy, że diabli to wzięli. Pani prezydent porusza się w sferze finansów jak słoń w składzie porcelany. Stała się rzecz zła. Miał miejsce cios. Dzisiaj współpraca z prezydent Wieczorek stała się niemożliwa. Czas zamówić RIO. Nie dziwię się, że ludzie odchodzą, prezydent Iwona Wieczorek ma trudną osobowość. Nie mnie to oceniać. Pani prezydent nie ma bladego pojęcia o finansach. Radny Sokół – wyrażam żal, że uchwały podejmowane były bez zgody z finansami publicznymi. Nie wiemy teraz czy kolejne uchwały będą zgodne z finansami czy jest to ekonomia Iwony Wieczorek. Radny Zapart – współpraca prezydenta z skarbnikiem to powinna być ciągła dyskusja potrzeb i możliwości

na podstawie:http://gazetazgrzyt.pl/?p=3336

Offline

 

#3 2013-07-26 12:00:30

Lidor

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Miasto się sypie, są zatrudniani kolesie Wieczorkowej, radni koalicyjni: Prawo i Sprawiedliwość (Pilarski, Syncerek, Gajda, Forfecki, Grzelak-Makowczyńska) , Klub Sokoła (Jerzy Sokół, Krzysztof Wężyk, Elżbieta Krzewina, Grzegorz Maciński, ewa Steglińska-Maciak), PSL (Skupiński, Pelikan) oraz SLD (Komorowski, Zapart) uważają, że wszystko jest w porządku.

Wymienieni  radni odpowiedzą, za swe dokonania nie tylko przed Bogiem i historią...

 

#4 2013-07-26 12:09:52

STOP

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Po oświadczeniu Doroty Kubiak oraz wystąpieniach radnych krytykujących panującą sytuację i atmosferę w UMZ Iwona Wieczorek opóściła salę obrad.
Ciekawe gdzie się udała?

 

#5 2013-07-26 12:13:10

Split

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Jak uczy historia wielu właścicieli folwarków poprzez rozrzutną i niemądrą gospodarkę straciło swe włości.
Jednak Zgierz to nie prywatny folwar kogokolwiek, nawet jeśli legitymuje się statusem doktora nauk ekonomicznych.
Zgierz to dobro wspólne jego mieszkańców.

 

#6 2013-07-26 12:19:28

widz

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

A radny Jerzy Sokół "rżnie głupa, że o niczym nie wiedział".
Będąc w koalicji podobno o niczym nie wiedział, to dziwne.
Ale może z perspektywy Kęblin, gdzie mieszka, spraw Zgierza nie widzi.

 

#7 2013-07-26 13:10:02

Lidor

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Mamy nowego nadzorcę finansów w "folwarku Wieczorkowej".
Ponieważ nowy nabytek UMZ jest na "bakier" z przepisami gospodarki finansowej samorządów, pasuje jak ulał do ekipy kierującej obecnie Zgierzem.

 

#8 2013-07-26 13:16:38

widz

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

A radny Sokół ponownie "rżnie głupa".
Twierdzi, że on i czlonkowie jego klubu radnych nie stanowią zaplecza koalicyjnego dla Iwony Wieczorek.
Jednak mimo zarzutów o złamanie dyscypliny finansow publicznych przez Roberta Zwierzyńskiego radni Sokół, Krzewina, Wężyk, Maciński i Steglińska-Maciak głosowali zgodnie z koalicyjnymi ustaleniami.

 

#9 2013-07-26 13:29:57

Szok

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

To się nadaje do prokuratury, jak tak dalej pójdzie to Zgierz zbankrutuje i "rozdzióbią nas kruki, wrony"

 

#10 2013-07-26 13:39:21

Rejtan

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Koalicyjni radni i tak wszystko przegłosowują.
Nieważne czy zgodnie z prawem, czy nie.
Zgierz nie jest istotny, tylko kasa dla siebie i własne, prywatne interesy.
Radny Skupinski - jego syn wozi tłuczeń na zlecenie Urzędu Miasta Zgierza na zgierskie drogi,
radny Pilarski (PiS) zatrudniony w tej kadencji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja,
radny Sokół - zamieszkuje w Kęblinach czyli nie powinien być radnym Miasta Zgierza,
radna Steglińska-Maciak - syn zatrudniony w Towarzystwie Budownictwa Społecznego,
radny Wężyk dostał jakieś fuchy w MoSiR,
radny Zapart - córka zatrudniona i ostatnio awansowana w Urzędzie Miasta Zgierza,
itd, itp...

Dlatego wszystko jasne dlaczego w glosowaniach Wieczorkowa ma większość

 

#11 2013-08-03 12:38:00

Lidor

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

W prywatnym folwarku Wieczorkowej totalny bałagan. Nawet fontanna nie działa zresztą co działa dobrze?
Dzisiejsze gazety donoszą, że fontannę wyłączono bo ubytki wody zrujnowałyby budżet miasta. Dobry żart, budżet już dawno zrujnowany populistyczną polityką Wieczorkowej. Tak pół żartem pół serio to nawet fontanna odmawia współpracy. Med. na pewno napisze, że to jacyś podli ludzie doprowadzili do nieszczelności tej nieszczęsnej fontanny aby zaszkodzić jego pryncypałce. Nieprawda med.?

 

#12 2013-08-03 13:39:23

Szeryf

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

W dzisiejszym E.I "Bliżej Ciebie", jest artykuł o tym jak to prezydent Iwona Wieczorek zamieniła magistrat w prywatny folwark. Pani prezydent miała przesłać redakcji swoje stanowisko, tylko dotychczas nie przesłała je, gdyż bidulka zapewne nie ma żadnych argumentów na swoją obronę.
Bardzo dobrze, że ukazał się ten artykuł, który pozwoli wszystkim zgierzanom otworzyć oczy na podłość i łamanie prawa przez  Wieczorkową. Jej dożywotnim miejscem powinny być "ośrodki wczasowe" prowadzone przez Leśniewicza.

 

#13 2013-08-03 14:52:19

biro

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Iwona W. (tak niebawem media będą pisać o obecnej prezydent) aby skorzystać z tych ośrodków wczasowych prowadzonych przez Leśniewicza będzie poproszona o odebranie skierowania na wczasy z Łódzkiej 20 w Zgierzu.

 

#14 2013-08-03 18:11:33

Szeryf

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

Natomiast na zdjęciach Iwona W. oczy będzie miała  zasłonięte twarzowym paskiem.

 

#15 2013-08-04 09:09:52

Monika

Gość

Re: Prywatny folwark Wieczorkowej?

W rozmowach z moimi znajomymi pracownikami UMZ, wynika iż są oni pełni uznania za odwagę pani Doroty Kubiak w ujawnianiu wszelkich nieprawidłowości i podłości Wieczorkowej. Wielu z nich, gdy tylko znajdzie jakąś pracę uczyni to samo co była Skarbnik Miasta.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pink-panther.pun.pl www.mhhk.pun.pl www.tibia33.pun.pl www.underworldevolution.pun.pl www.bstp.pun.pl