Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#61 2015-10-13 14:27:37

Misiek

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Śmiać mi się chcę jak czytam te wyssane z palca negatywne komentarze na temat Pani Wójt Barbary Kaczmarek ( to apropo do tych którzy nie umieją się zachować pisząc Baśka , ale to pewnie osoby z obozu , który nie może się pogodzić z przegraną nieudolnego wójta pana Rembisza ). A dlaczego ?? Ano dlatego że mieszkam w gminie zarządzanej ( co mnie cieszy ) od niedawna przez panią Kaczmarek i nie słyszałem do tej pory złego słowa na temat tej pani od żadnego mojego sąsiada , znajomego a nawet kolegów z pracy a zmiany w naszej gminie widać w każdej miejscowości. A dlaczego Pani Barbara Kaczmarek jest i będzie dobrym wójtem ?? Odpowiedź jest prosta = bo przez 10 miesięcy zrobiła o wiele więcej dla swoich mieszkańców niż Zdzisław Rembisz przez 16 lat. Przez te kilka miesięcy nie podpierając się żadnym kredytem ( co Rembisz robił notorycznie ) wygospodarowała i zrobi / lub już zrobiła : ok 1 km drogi asfaltowej na Józefowie ( droga była w fatalnym stanie , teraz aż chce się po niej jeżdzić ) , ok 1,2 km nowej nakładki asfaltowej w Grotnikach , kolejne km-etry w Ciosnach. W Besiekierzu ponad chyba 2 km dróg. Grabiszew to kolejna miejscowość , której Rembisz obiecywał tyle lat drogę i co ?? W tym roku Ci ludzie którzy mieszkajją po sąsiedzku z byłym wójtem będą się cieszyć 1,2 km nowej asfaltowej drogi. Prawie 2 km chodnika w Kaniej Górze to kolejna zasługa ( oczywiście część tych inwestycji pomaga finansować powiat ). Nie będę już pisał o kilkunastu km wyrównanych dróg przez Zakład Komunalny. Teraz od ostatnich wyborów prezydenckich jest wielkie halo odnośnie bezpłatnych porad prawnych. Ale to wójt B. K już miesiąc po wyborach , czyli w lutym wprowadziłą bezpłatne porady prawne dla mieszkańców. Widać niektórzy politycy biorą z niej przykład = i bardzo dobrze.  Ktoś z was był na dożynkach ??? Ja jestem co roku od 8 lat. Takich dożynek jak te , nie było NIGDY , a dzięki dobrej współpracy z powiatem gmina zaoszczędziła dużo pieniędzy... A odnosząc się do tego kto wygra wybory za 3 lata to powiem tak , jeżeli gmina Zgierz będzie rozwijać się tak jak przez ostatnie 10 miesięcy to na chwile obecną nie widzę osoby która w sposób realny może zagrozić Pani Wójt ( o ile będzie startować ). Pozdrawiam

#62 2015-10-14 11:45:43

Thot

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

W odpowiedzi na post zamieszczony powyżej – Panie Redaktorze Misiek serdecznie dziękujemy za przekopiowanie artykułu z gazety „Na Ziemi Zgierskiej” czyli inaczej „Chwalmy Cię O Pani „. Cieszymy się , że nasze krytyczne uwagi odnośnie działań Barbary Kaczmarek wzbudzają radość na Pańskim obliczu. Rozumiemy , że może Pan i ma Pan do tego prawo, aby w ten sposób oceniać jej działania , tym samym my możemy i mamy prawo do innych ocen i krytyki tych działań. Szanowny Panie Redaktorze Misiek my również mieszkamy  na terenie gminy zarządzanej przez Barbarę Kaczmarek        ( niestety) i nasza ocena ( moja, moich sąsiadów i znajomych )  jest zgoła inna.  Odnośnie tegorocznych dożynek to krótko mówiąc niczym się one nie różniły od tych z lat poprzednich ( ale uznajemy to za kwestię wtórną ). A odnosząc się do tego kto wygra wybory za 3 lata to powiem tak – a skąd ma Pan pewność , że one będą za 3 lata ? Może okazać się , że one odbędą się zdecydowanie wcześniej ? W dobie absolutnej demokracji, pozwoli Pan , że o tym zadecydujemy my mieszkańcy gminy ! Przyjmujemy do wiadomości , że zapamiętale i z żarliwością godną Spartakusa będzie Pan bronił swej chlebodawczyni bo ma Pan takie prawo ! I nie zamierzamy go Pana pozbawiać,  ani nakłaniać do jego zmiany. Na konie tylko mała dygresja odnośnie Pańskich uwag do tych , którzy według Pana nie potrafią się zachować pisząc na forum „Baśka”.  Drogi Pani Redaktorze Misiek prosimy , żeby przyjrzał się Pan zachowaniom w kontaktach zawodowych i nie tylko swojej chlebodawczyni ( proszę tylko ściągnąć bielmo z oczu i wyjąć z uszu zatyczki ) , a wówczas przekona się Pan , że używanie na tym forum w stosunku do Pani Wójt przez niektórych słowa „Baśka „  nie wynika z braku umiejętności zachowania , a jest oznaką wysokiej kultury ! Pozdrawiamy.

#63 2015-10-14 16:19:50

Misiek

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Drogi gościu Thot po twoim wpisie widać , że masz ze sobą ogromny problem , naprawdę. Pewnie jesteś jakimś za przeproszeniem lizusem byłego wójta i masz za zadanie negować i krytykować wszystko co robi obecna władza , nie ważne czy to jest ok czy nie !! Oczywiście , masz prawo do krytyki , ale szkoda że nie masz odwagi podpisać się z imienia i nazwiska pod swoim wpisem , anonimowo każdy jest mocny w gębie. Na szczęście ludzie którzy wybrali nową władzę a wyrzucili nieudolnego , nie umiejącego rozmawiać z ludźmi Rembisza cieszą się z wyboru , i mało to mówią to na co dzień publicznie , a nie chowają się w interentowych forach anonimowo jak Ty. Myślę że mieszkańcy gminy są zadowoleni i nie żałują swojego głosu , tym bardziej że widzą zmiany na lepsze , a takie negatywne komentarze i to uwaga po kilku miesiącach ( biorąc pod uwagę 16 lat rembisza ) jeszcze bardziej motywują do działania a z drugiej strony śmieszą że ludzie którzy tak kurczowo trzymają się tamtej władzy , władzy rozdawnictwa na prawo i lewo , braku dialogu ze społeczeństwem i przede wszystkim władzy która nigdy nie wywiązała się ze swoich obietnic wstydzą się tego i potrafią oczerniać , krytykować , szkalować anonimowo w sieci . Pozdrawiam anonimowych nieudaczników !

#64 2015-10-14 22:42:45

Thot

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Drogi Panie Redaktorze Misiek niezmiernie się cieszę , że podpisał się Pan z imienia i nazwiska ! Jakby Pan nie wiedział to dodam, że to się nazywa hipokryzja. Drogi Panie niestety muszę Pana rozczarować , ale może Pan wierzyć , że gdybym był „lizusem byłego wójta” Pana nie byłoby na tym miejscu na którym Pan dzisiaj jest ponieważ Barbara Kaczmarek nie wygrałaby wyborów. Pragnę zaznaczyć , że w gminie oprócz byłego wójta mieszkają jeszcze inni ludzie , którzy to zagłosowali na Barbarę Kaczmarek a teraz wstydzą się tego i bez obaw głośno to mówią ! I świetnie to Pan nazwał bo faktycznie Ci którzy oddali na nią głosy dziś wstydzą się tej władzy rozdawnictwa na prawo i lewo (szczególnie dla PIS ), braku dialogu i tej władzy , która nie wywiązuje się ze swoich obietnic. Jak Pan napisał Pan tylko myśli, że mieszkańcy są zadowoleni z wyboru , ja natomiast WIEM, że nie są . I z przykrością stwierdzam, że nie obserwujemy zmian na lepsze. Nikogo też nie oczerniamy ani nie szkalujemy w przeciwieństwie do Pana !   Pozdrawiamy anonimowych hipokrytów !

#65 2015-10-15 13:24:11

basia z ogrodowej

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Tak czy inaczej Kaczmarkowa kiedyś straci władzę. Tak jak każdy i będziemy się wtedy cieszyć.

#66 2015-10-16 12:50:49

bonny

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

mono napisał:

bonnny napisał:

Ech wy ludzie, ludzie, jak wam Kaczmarkowa roboty nie dała, albo innych gwiazdek z nieba, to już na nią psy wieszacie, najpierw ja na rękach nosiliście, a teraz co????, znam takiego jednego, który kłamał o Rembiszu, żeby tylko przegrał, a dlaczego tak gadał, nie dlatego, że Kaczmarkową tak kochał, ale liczył na ciepluchną posadę od niej. Teraz na nią psy wiesza i ploty opowiada.

No to nie opowiada plot tylko prawdę. Jak mu Baśka posadę obiecała a PISowi dała to o co chodzi ? ! To nie dziwne, że na niej psy wiesza !

Ploty opowiada, bo się mści na Kaczmarkowej  tak jak kiedyś i jeszcze dziś na Rembiszu, jest taki jeden, to ten sam co fotomontaże szkalujące ex wójta drukował i rozklejał. Nikt mu pracy nigdzie nie obiecywał, gość sam się nakręcił zapewne na ten temat , bo ma z głową coś nie tak.

#67 2015-10-16 12:58:21

bony

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Misiek napisał:

Śmiać mi się chcę jak czytam te wyssane z palca negatywne komentarze na temat Pani Wójt Barbary Kaczmarek ( to apropo do tych którzy nie umieją się zachować pisząc Baśka , ale to pewnie osoby z obozu , który nie może się pogodzić z przegraną nieudolnego wójta pana Rembisza ). A dlaczego ?? Ano dlatego że mieszkam w gminie zarządzanej ( co mnie cieszy ) od niedawna przez panią Kaczmarek i nie słyszałem do tej pory złego słowa na temat tej pani od żadnego mojego sąsiada , znajomego a nawet kolegów z pracy a zmiany w naszej gminie widać w każdej miejscowości. A dlaczego Pani Barbara Kaczmarek jest i będzie dobrym wójtem ?? Odpowiedź jest prosta = bo przez 10 miesięcy zrobiła o wiele więcej dla swoich mieszkańców niż Zdzisław Rembisz przez 16 lat. Przez te kilka miesięcy nie podpierając się żadnym kredytem ( co Rembisz robił notorycznie ) wygospodarowała i zrobi / lub już zrobiła : ok 1 km drogi asfaltowej na Józefowie ( droga była w fatalnym stanie , teraz aż chce się po niej jeżdzić ) , ok 1,2 km nowej nakładki asfaltowej w Grotnikach , kolejne km-etry w Ciosnach. W Besiekierzu ponad chyba 2 km dróg. Grabiszew to kolejna miejscowość , której Rembisz obiecywał tyle lat drogę i co ?? W tym roku Ci ludzie którzy mieszkajją po sąsiedzku z byłym wójtem będą się cieszyć 1,2 km nowej asfaltowej drogi. Prawie 2 km chodnika w Kaniej Górze to kolejna zasługa ( oczywiście część tych inwestycji pomaga finansować powiat ). Nie będę już pisał o kilkunastu km wyrównanych dróg przez Zakład Komunalny. Teraz od ostatnich wyborów prezydenckich jest wielkie halo odnośnie bezpłatnych porad prawnych. Ale to wójt B. K już miesiąc po wyborach , czyli w lutym wprowadziłą bezpłatne porady prawne dla mieszkańców. Widać niektórzy politycy biorą z niej przykład = i bardzo dobrze.  Ktoś z was był na dożynkach ??? Ja jestem co roku od 8 lat. Takich dożynek jak te , nie było NIGDY , a dzięki dobrej współpracy z powiatem gmina zaoszczędziła dużo pieniędzy... A odnosząc się do tego kto wygra wybory za 3 lata to powiem tak , jeżeli gmina Zgierz będzie rozwijać się tak jak przez ostatnie 10 miesięcy to na chwile obecną nie widzę osoby która w sposób realny może zagrozić Pani Wójt ( o ile będzie startować ). Pozdrawiam

Trochę dziegciu do tego miodu - a opłaty  śmieciowe dla letniskowych mieszkańców???, to est sukces? czy sukcesem jest to, że ja mając działke letniskową i będąc 2 miesiące wakacyjne płace 100 zł za śmieci na miesiąc?????, ale co tam , z nami się władza nie liczy bo my nie glosujemy w gminie, my tylko działkowcy.

#68 2015-10-16 13:01:48

bony

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Misiek napisał:

Śmiać mi się chcę jak czytam te wyssane z palca negatywne komentarze na temat Pani Wójt Barbary Kaczmarek ( to apropo do tych którzy nie umieją się zachować pisząc Baśka , ale to pewnie osoby z obozu , który nie może się pogodzić z przegraną nieudolnego wójta pana Rembisza ). A dlaczego ?? Ano dlatego że mieszkam w gminie zarządzanej ( co mnie cieszy ) od niedawna przez panią Kaczmarek i nie słyszałem do tej pory złego słowa na temat tej pani od żadnego mojego sąsiada , znajomego a nawet kolegów z pracy a zmiany w naszej gminie widać w każdej miejscowości. A dlaczego Pani Barbara Kaczmarek jest i będzie dobrym wójtem ?? Odpowiedź jest prosta = bo przez 10 miesięcy zrobiła o wiele więcej dla swoich mieszkańców niż Zdzisław Rembisz przez 16 lat. Przez te kilka miesięcy nie podpierając się żadnym kredytem ( co Rembisz robił notorycznie ) wygospodarowała i zrobi / lub już zrobiła : ok 1 km drogi asfaltowej na Józefowie ( droga była w fatalnym stanie , teraz aż chce się po niej jeżdzić ) , ok 1,2 km nowej nakładki asfaltowej w Grotnikach , kolejne km-etry w Ciosnach. W Besiekierzu ponad chyba 2 km dróg. Grabiszew to kolejna miejscowość , której Rembisz obiecywał tyle lat drogę i co ?? W tym roku Ci ludzie którzy mieszkajją po sąsiedzku z byłym wójtem będą się cieszyć 1,2 km nowej asfaltowej drogi. Prawie 2 km chodnika w Kaniej Górze to kolejna zasługa ( oczywiście część tych inwestycji pomaga finansować powiat ). Nie będę już pisał o kilkunastu km wyrównanych dróg przez Zakład Komunalny. Teraz od ostatnich wyborów prezydenckich jest wielkie halo odnośnie bezpłatnych porad prawnych. Ale to wójt B. K już miesiąc po wyborach , czyli w lutym wprowadziłą bezpłatne porady prawne dla mieszkańców. Widać niektórzy politycy biorą z niej przykład = i bardzo dobrze.  Ktoś z was był na dożynkach ??? Ja jestem co roku od 8 lat. Takich dożynek jak te , nie było NIGDY , a dzięki dobrej współpracy z powiatem gmina zaoszczędziła dużo pieniędzy... A odnosząc się do tego kto wygra wybory za 3 lata to powiem tak , jeżeli gmina Zgierz będzie rozwijać się tak jak przez ostatnie 10 miesięcy to na chwile obecną nie widzę osoby która w sposób realny może zagrozić Pani Wójt ( o ile będzie startować ). Pozdrawiam

a kredytu to chyba nie może zbytnio zaciągać, bo za czasów jak była radną, a zwłaszcza przewodniczącą, rada za dużo zaciągnęła na inwestycje i właśnie Rembisz musiał przez ostatnią kadencję mierzyć się z tym tematem.

#69 2015-10-16 19:58:07

Bogdan

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Zarówno Wójt Gminy Zgierz i jak Prezydent Miasta Zgierza są popierani przez PiS. Oboje aby realizować swoje "cele" muszą mieć większość co daje im PiS. Po ostatnich transferach żony zastępcy Wójta Gminy Zgierz do MUK i pracownicy Urzędu Gminy do Wydziału Nieruchomości UMZ widać, że Wójt z Prezydentem Miasta dobrze się dogadują.

#70 2015-10-21 12:23:43

matylda

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Odwołanie Kaczmarkowej nie byłoby takie łatwe. Mogłoby się nie udać.

#71 2015-10-22 16:18:30

Zosia

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

matylda napisał:

Odwołanie Kaczmarkowej nie byłoby takie łatwe. Mogłoby się nie udać.

Odwołanie Pani Wójt Gminy Zgierz jest mało prawdopodobne choćby ze względu na interesy PiS.

#72 2015-10-22 19:43:56

Thot

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Zosia napisał:

matylda napisał:

Odwołanie Kaczmarkowej nie byłoby takie łatwe. Mogłoby się nie udać.

Odwołanie Pani Wójt Gminy Zgierz jest mało prawdopodobne choćby ze względu na interesy PiS.

To prawda, ale jest jeszcze jedna prawda - PIS w gminie nie istnieje ! Interesy PIS znajdują się w urzędzie i tam gdzie PIS może umieścić swoich ludzi na stołkach. Generalnie struktury PIS w samej gminie nie funkcjonują. Już coraz większa liczba mieszkańców przegląda na oczy i widzi poczynania Barbary Kaczmarek i jej promotorów z PIS. Wystarczy porozmawiać z ludźmi choćby z Dąbrówki, których głosami tak naprawdę wygrała Kaczmarkowa. Teraz to już nie będzie takie proste !

#73 2015-10-23 12:50:44

matylda

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

Tak, PiS nie ma tu nic do rzeczy. Kaczmarkowa wygrała tylko dzięki temu że miała za sobą wszystkich 3 kandydatów na Wójta no i ludzie chcieli wymienić Rembisza. Gdyby ludzie chcieli odwołać Kaczmarkową to nie interesowałoby ich czy podoba się to PiS czy nie. Niestety Kaczmarkowa jest bystra i nie zgadzam się z tym że traci poparcie na terenie Gminy. Należy sie zastanowić skąd wzięło się tak wysokie poparcie dla K. w samej Dąbrówce. Dziwne że tak wiele osób dostało pracę z PUP (interwencyjne, publiczne itp.) odkąd ona kandyduje. Dziwny zbieg okoliczności.
Odwołanie K. jest niemożliwe bo ludzie jej nie odwołają a w Dąbrówce tylko niewielka liczba osób jest przeciwko K.

#74 2015-10-25 19:34:32

Thot

Gość

Re: Władze Gminy Zgierz

No właśnie na dzień dzisiejszy B. Kaczmarek ma przeciwko sobie wszystkich 3 kandydatów na wójta , którzy ją poparli i znaczną część ludzi z własnego komitetu oraz znamienną większość mieszkańców Dąbrówki ! Tak więc nie ma się co spierać czy to się uda czy nie tylko należy to sprawdzić !
Za sobą ma posła Matuszewskiego , jego prawą rękę inteligentnego inaczej radnego miejskiego Linkowskiego , zatrudnioną w gminie radną miejską Grzelak - Makowczyńską oraz trochę osób ,którym przekupczyła stołki w różnych miejscach (np.  transfery do miasta). Nie wiem czy jej odwołanie byłoby sprawą bardzo łatwą , ale jak słuchy dochodzą nie byłaby to sprawa arcytrudna. No cóż póki się nie spróbuje to się nie będzie wiedzieć .

#75 2016-01-28 09:48:03

ananas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 54

Re: Władze Gminy Zgierz

Miało być pięknie i wspaniałe pod rządami Barbary Kaczmarek.
Jednak ponad roczne wojtowanie przy wsparciu PiS nie spowodowało powstania nowych miejsc pracy ani inwestycji.

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rm-nysa.pun.pl www.pokemon-adventure22.pun.pl www.wisla-prokocim.pun.pl www.shippuden.pun.pl www.friziots.pun.pl