Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2012-02-08 08:23:07

ozon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 35

Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Radni Rady Miasta Zgierza składają interpelacje skierowane do Prezydenta Miasta czy podległych służb dość często w błahych sprawach.
Jednak, niektóre ze złozonych pytań i odpowiedzi są bardzo interesujące.

Offline

 

#2 2012-02-09 14:07:09

11bolo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 58

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Interpelacja radnego Zdzisława Sobczaka dotycząca naprawy finansów publicznych miasta Zgierza

Czytamy tam min.:
„Bez naprawy finansów publicznych po poranku nie będzie słoneczka nad Zgierzem, tylko czarne chmury.
Pani Prezydent też powinna wiedzieć jako dr n. ekonomicznych, że dobry menadżer tak jak dobry lekarz przychodzi do pracy, zamyka drzwi od gabinetu i przystępuje do pracy, a nie mówi że musi się uczyć.”


Odpowiedź
Prezydent dr Iwony Wieczorek


„W odniesieniu do kwestii dotyczącej rzekomego mojego stwierdzenia o konieczności uczenia się, nie wiem na jakiej podstawie taki fakt Pan przytacza. Ja jednak w kwestii kształcenia ustawiczego mam odmienne zdanie i zachęcam Pana do zapoznania się z Rezolucją Rady Unii Europejskiej z 27 czerwca 2002 r., pt „Urzeczywistnienie koncepcji uczenia się przez całe życie (Lifelong Learning), w której zawarto listę priorytetowych działań, których realizacja powinna przyczynić się do wdrażania koncepcji tego typu edukacji w całej Europie. Wśród priorytetowych działań w omawianym zakresie Komisja wskazuje na:
- tworzenie kultury uczenia się,
- nadanie wysokiej rangi uczeniu się,
- zwiększenie powszechnego dostępu do informacji i doradztwa dotyczącego
możliwości edukacyjnych;
- zwiększenie inwestowania w uczenie się, zarówno w wymiarze finansowym jak i
czasowym, przybliżenie uczącym się możliwości edukacyjnych;
- upowszechnienie umiejętności podstawowych;
- rozwój innowacyjnych koncepcji uczenia się e-nauczania.”


Treść odpowiedź na złożoną interpelację w mojej ocenie to bełkot zrozumiały chyba tylko dla osoby, która podpisała odpowiedź na tę interpelację czyli prezydent Iwony Wieczorek.
Zastanawia mnie czy Iwona Wieczorek jako doktor nauk ekonomicznych byłaby usatysfakcjonowana taką odpowiedzią studenta podczas egzaminu?

Ostatnio edytowany przez 11bolo (2012-02-09 14:35:52)

Offline

 

#3 2012-10-31 06:57:45

helmut

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 28

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Offline

 

#4 2013-02-18 10:23:57

kasandra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-29
Posty: 38

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Offline

 

#5 2013-06-04 11:26:38

Apacz

Gość

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Dziwne, że dotychczas nie było interpelacji w sprawie sprzedaży produktów AKUNY.
Podobnie jak w przypadku sprzedaży truskawek miejskie wladze powinny wyznaczyć miejsca sprzedaży.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem dla Komorowskiego byłaby sprzedaż "wynalazków" AKUNY np. przy płaceniu za odbiór śmieci.

 

#6 2013-06-04 14:09:44

Szeryf

Gość

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Ja proponowałem już wcześniej sprzedaż tych produktów podczas licznych przerw w obradach Rady Miasta.

 

#7 2013-07-02 13:51:26

Qba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 301

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Radny Gajda wreszcie zadał pytanie o inną ulicę niż Suchowolca.

Ponizej treść interpelacji (zapytania) radnego Mirosław Gajda (PiS):

Mam sprawę dot. skrzyżowania na Osiedlu 650-lecia, ul. Parzęczewska i Gałczyńskiego. Powyszczerbiane są chodniki, sam tego doświadczyłem – miałem 2 tygodnie nogę w gipsie. Wiele osób starszych narzeka na stan chodników. Jest tam 5 cm piachu, nikt tego nie zamiecie, nie sprzątnie. Na skrzyżowaniu jest kilkadziesiąt płyt do wymiany. Jak przyjdzie oblodzenie, będzie wielkie łamanie nóg.

na podstawie relacji z sesji RMZ w dniu 27 czerwca 2013 roku   http://gazetazgrzyt.pl/?p=3124

Offline

 

#8 2013-07-26 10:48:17

koval

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 119

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Interpelacje z sesji Rady Miasta Zgierza w dniu 26 lipca 2013 roku

Głos zabiera radny Mięsok. Mięsok odnosi się do regulaminu organizacji Urzędu Miasta. Pyta o powołanie zastępcy skarbnika miasta. Czy istnieje taka konieczność, aby w Zgierzu funkcjonował zastępca? Czy zastępca skarbnika (podobnie jak skarbnik) nie powinien zostać powołany przez Radę? Dotarło do mnie pismo od mieszkańców – które dotyczy zatrudnienia w Urzędzie osoby zwolnionej dyscyplinarnie z Sanepidu. Mięsok pyta dlaczego nie otrzymał odpowiedzi na interpelacje, które złożył do Prezydent Wieczorek w czerwcu. Radna Świątczak – chcę zapytać dlaczego odeszło biuro prawne, które miało podpisaną umowę. Kogo pani zamierza zatrudnić. Czy prawdą jest, że zatrudniła pani radcę prawnego, chociaż sama pani zwolniła radców na początku kadencji. Czy to prawda, że odszedł pani asystent? Także pytam o panią Bando- czy to prawda, że pracując tu, ma sprawę w sądzie pracy?

na podstawie:http://gazetazgrzyt.pl/?p=3336

Offline

 

#9 2013-08-29 11:10:54

j23

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 261

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Świątczak – Dlaczego dopuszcza pani prezydent lokowanie kolejnych zakładów utylizacji odpadów niebezpiecznych. W czyim interesie umieszczono takie zapisy w studium? Czy były prowadzone badania o szkodliwości takich zakładów. Jako zaangażowana pani w sprawy zdrowia powinna pani szczególnie zwrócić na to uwagę. Pytania są zasadne.  Wykłada pani studium, które nie jest zgodne ze stanem faktycznym, a przygotowano je za publiczne pieniądze. Domagamy się od pani rzetelnej informacji. Proszę interpelację traktować jako uwagi do studium. Druga interpelacja dotyczy zatrudnienia pani Bando, skoro nie było w BIPie informacji o naborze.

z relacji z sesji Rady Miasta Zgierza w dniu 29 sierpniu 2013 roku

http://gazetazgrzyt.pl/?p=3562

Offline

 

#10 2013-10-22 16:20:59

kiwi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 531

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

zapytanie radnej Świątczak

29 sierpnia powiedziała pani, że przygotuje program naprawczy. Nie ma takiego punktu w porządku obrad. Drugie pytanie – chodzi o pani zarządzenie, chcę zapytać o nowe wydziały, które pani tworzy. Skąd ma pani środki, czy to będą stanowiska tworzone bez środków finansowych. I interpelacja Klubu PO – proszę o przedstawienie umów cywilno-prawnych przygotowanych przez kadry od początku pani pracy do 21 października. Chodzi o to czy zawierano umowy cywilno-prawne z osobami związanymi z panią Iwonę Wieczorek. Czy prezydent Staniszewski podejmował decyzje o myjni, czy posiada pani wiedzę i je akceptuje. Kto reprezentował WODKAN w czasie wydawania pozwoleń na budowę myjni.

za: http://gazetazgrzyt.pl/?p=4142

Offline

 

#11 2013-10-22 16:24:18

lelo

Gość

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Radna Świątczak zadała bardzo dobre pytania, szkoda, że tradycyjnie pozostaną one bez odpowiedzi ze strony Iwony Wieczorek.

 

#12 2013-10-22 16:31:06

kiwi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 531

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Kolejne zapytania składa radny Mięsok

... ilu nowych pracowników zostało zatrudnionych od grudnia 2009 na stanowiskach pomocniczych, kto z nich został awansowany w drodze awansu wewnętrznego? Utworzono 5 nowych stanowisk kierowniczych na mocy tego zarządzenia o którym mówiła radna Świątczak. Czy zatrudnieni pracownicy zostaną zatrudnieni w drodze konkursu czy w drodze awansu wewnętrznego?

za: http://gazetazgrzyt.pl/?p=4142

Offline

 

#13 2013-10-29 12:01:15

kiwi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 531

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Kolejne interpelacje radnych tym razem z sesji w dniu 29 paxdziernika 2013

Radna Świątczak (PO)

mam interpelację do pani prezydent, czy strażnicy stają z radarami zgodnie z ustaleniem z policją, ile pieniędzy wpłynęło z mandatów i na co zostały przeznaczone.

Jakie instytucje kontrolowały UMZ, w jakim czasie i jakie były wskazania pokontrolne?

Czy posiada pani informację, że pani zasiadanie w radach nadzorczych jest obszarem zainteresowań CBA?

na podstawie: http://gazetazgrzyt.pl/?p=4249

Offline

 

#14 2013-10-30 15:00:33

Leon

Gość

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Z zadawanych pytań i zgłaszanych interpelacji nic praktycznie nie wynika.
Odpowiedzi na pytania stawiane przez radnych są wymijające lub nie na temat.
A nawet jeśli na któreś z zapytań jest "interesująca" odpowiedź i tak nikt z mieszkańcow Zgierza praktycznie nie zna ani pytania ani udzielonej odpowiedzi (poza zainteresowanymi).

 

#15 2014-03-27 13:27:07

kiwi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 531

Re: Interpelacje zgierskich radnych 2010-2014

Radna K. Kupis-Wojciechowska odnosi się do odpowiedzi na interpelację dot. formy IgnacPol – właściciela myjni – zadaje pytania dotyczące nieodpłatnego korzystania z majątku gminy przez ww. inwestora.

z relacji z sesji RMZ 27 marca 2014
http://www.zgierz.pl/miasto/news/strona … hp?nr=3363

Offline

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.margofan-e-info.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl www.weight-loss.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.samsungmobile.pun.pl