Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2013-07-01 11:05:43

adler

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 337

Naga prawda

Na czerwcowej sesji Rady Miasta Zgierza głosami koalicji odpowiadającej za degrengoladę miasta Zgierza udzielono absolutorium z wykonania budzetu za 2012 rok prezydent Iwonie Wieczorek.
Głosy poparcia prowadzonym działanionom udzielili radni:
Zbigniew Zapart - SLD,
Krzysztof Wężyk  - Klub Sokoła,
Ewa Steglińska-Maciak - Klub Sokoła,
Elzbieta Krzewina - Klub Sokoła,
Justyna Zielińska - niezależna,
Stanisław Skupiński - PSL,
Stefan Pelikan - PSL,
Agata Grzelak-Makowczyńska - PiS,
Mirosław Gajda - PiS,
Michał Pilarski - PiS, Mariusz Forfecki - PiS,
Grzegorz Maciński - Klub Sokoła,
Jarosław Komorowski - SLD
.


Rzeczwistą sytuację miasta oraz sposób jego zarządzania przybliżył w swym wystąpieniu radny Andrzej Mięsok - nizależny

Budżet za 2012 rok w zakresie księgowym został wykonany prawidłowo. Opinie pozytywne to opinia dla pani skarbnik i wydziału finansowego, wyrazu uznania dla pracy pani skarbnik. Opinia RIO dotyczy aspektów formalno-prawnych. Chciałbym zwrócić uwagę na wydatki z budżetu miasta – wydatkowanie budżetu wygląda jak działania “szalonej gospodyni”. Stawia się tylko na PR, a miasto jest nieprzyjazne dla inwestorów. Czy wie pani, że przynajmniej raz dziennie przeszukiwane są kosze śmieci w mieście, a co w zamian? Podwyżka za podwyżką, igrzyska na święto miasta. Pani brakuje solidarności z mieszkańcami. Na promocję miasta wydawanych jest 500 tys. zł, na plany zagospodarowania przestrzennego tylko 50 tys. zł. Jest to pusta promocja. Plany zagospodarowania, które są esencją miasta, zostały odłożone. Prezydent Wieczorek inwestuje w siebie, na swoją promocję w mediach wydaje dziesiątki tysięcy. Tymczasem MZPR ma problem z zapewnieniem usług dla dzieci. Prezydent chętnie korzysta z telefonu służbowego – w 2012 wydała na to 8,5 tys zł. Po raz drugi podkreśla się nadwyżkę budżetową – ona jednak wskazuje na nieprawidłowości planistyczne. Nadmiernie obciąża się mieszkańców podatkami i daninami publicznymi, nie świadczy to dobrze. Nadwyżka została wykonana w 40proc. Prezydent lekko traktuje budżet – przykładem są kwoty na odszkodowania i ugody za zwolnienia. To, że prezydent nie ma kompetencji do rządzenia miastem, już nikogo nie dziwi. NIK wystosowała kilkanaście zarzutów, m.in. dotyczących planów zagospodarowania. Duża kwota wydatkowana jest na Fundację Medor. Zadłużenie miasta oscyluje w okolicach 50 mln zł zmienia się, bo jest to wskaźnik wynikający z dochodów. Biorąc pod uwagę wszystkie elementy opisane przez poprzedników, chcę podkreślić, że ocena celowości i gospodarności należy do Rady Miasta. Uważam, że RMZ nie powinna udzielić absolutorium prezydent.

cytat za: http://gazetazgrzyt.pl/?p=3124

Offline

 

#2 2013-07-01 11:27:52

kano

Gość

Re: Naga prawda

Moja diagnoza:
Zapart-zakładnik- córka pracuje w UMZ
Wężyk, Steglińska-Maciak, Krzewina - "pożyteczni idioci"
Zielińska - pracuje w CKD
Skupiński, Pelikan - "pożyteczni idioci"
klub PiS - żelazna gwardia, choć Sencerek wymiękł
Maciński - wiadomo
Komorowski - żądza władzy

 

#3 2013-07-01 11:36:02

Szeryf

Gość

Re: Naga prawda

Proszę zauważyć, że za udzieleniem absolutorium dla pani prezydent nie zagłosował żaden przewodniczący klubu radnych. Znamienne jest też, że na wspólnej Komisji RMZ, która odbyła się 5 czerwca, radni Klubu Sokoła: Krzewina, Wężyk i Stęglińska - Maciak wstrzymali się za udzieleniem absolutorium - zaś na sesji RMZ głosowali za udzieleniem tego absolutorium. Z powyższego wynika, że przed sesją zostali "zgrillowani".

 

#4 2013-07-02 12:08:34

maq

Gość

Re: Naga prawda

Kano, coś z tą diagnozą nie tak jest, bo na przykład taka Zielińska już w CKD nie pracuje parę lat, w MOK już też nie ;) Co do Pelikana i Skupinskiego - trudno, żeby PSL nie popierało swojego prezydenta. Ciekawie zachowuje się Klub Sokoła, ale to juz pokłosie nadchodzącej kampanii

 

#5 2013-07-02 12:54:35

kano

Gość

Re: Naga prawda

maq - to tym bardziej nie rozumiem Zielińskiej. Pamiętamy słynny wpis w necie: "Przerażona jestem wszechogarniającym terrorem i wielką żenadą jaka ogarnia nasze miasto; czy my żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju?". PSL w Zgierzu jest w konflikcie z Wieczorkową, więc trudno mówić o "swoim" prezydencie. Klub Sokoła to zbieranina radnych, bez wspólnego celu, no chyba, że za taki uznać start Sokoła w wyborach prezydenckich. Ale, tu znowu brak przejrzystości/wiarygodności. Większość głosuje za absolutorium, a przewodniczący klubu się wstrzymuje.

 

#6 2013-07-02 13:46:49

Qba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 301

Re: Naga prawda

Oto prawda o szastaniu publicznymi pieniędzmi przez doktor nauk ekonomicznych Iwonę Wieczorek:

Radna Beata Świątczak: Pytałam, jakie koszty zostały wydane na artykuły, które pani prezydent zamieszczała w gazetach poza ITZ, napisała pani, że były one zamieszczane darmowo. Chcę się zwrócić do naczelnika Zgierskiego, który powiedział, że jeden z artykułów kosztował 140 tys. zł. Radna nawiązuje do zwolnienia doktor Ewy Skrabińskiej z MZPR i innych zwolnień z pracy w UMZ. – Łączna kwota za odszkodowania za nieuprawnione zwolnienia z pracy i ugody z tego tytułu to 42 tys. zł, mówiła pani, że nie to nic nie kosztowało.

z relacji z sesji Rady Miasta Zgierza w dniu 27 czerwca 2013 roku

http://gazetazgrzyt.pl/?p=3124

Offline

 

#7 2013-07-02 13:55:59

med

Gość

Re: Naga prawda

ugoda nie oznacza,że zwolnienie było nieuprawnione. Pani Prezydent wykazała się tutaj zrozumieniem sytuacji zwalnianych.  To chyba dobrze?

 

#8 2013-07-02 14:00:33

Qba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-15
Posty: 301

Re: Naga prawda

Nowatorski sposób rozwiązywania problemów zaprezentował zastępca prezydent Iwony Wieczorek

Prezydent Staniszewski: Co do wysypania tłuczniem ulicy Piaskowice – rozmawialiśmy na ten temat, będziemy się zajmować tamtym terenem, będziemy podejmować odpowiednie czynności.

na podstawie relacji z sesji RMZ w dniu 27 czerwca 2013 roku
http://gazetazgrzyt.pl/?p=3124

Offline

 

#9 2013-07-02 14:36:11

kano

Gość

Re: Naga prawda

Żadnym zrozumieniem sytuacji zwalnianych Wieczorkowa się nie kierowała. Zwykła kalkulacja ekonomiczna wzięła górę. Po co wypłacać wyższe odszkodowania, gdy można zapłacić mniej. Nie potrafiła wykazać przed sądem zasadności swoich decyzji. Zwalniała pracowników na podstawie zmyślonych, niemerytorycznych zarzutów, po to, aby się ich pozbyć. Ta podła baba, nie dość, że wyrzucała ludzi z pracy na podstawie sknoconych, niechlujnych wypowiedzeń, to robiła to jeszcze na koszt podatników, pozbywając się z kasy miasta ok. 54 tys. zł.

 

#10 2013-07-02 15:03:28

med

Gość

Re: Naga prawda

zdecydujecie się 42 czy 54tys. bo już nie wiem. kano ,ostudź emocje, bo wychodzi ci słoma z butów.

 

#11 2013-07-02 15:18:02

kano

Gość

Re: Naga prawda

med - okazuje się, że w ogóle mało co wiesz i rozumiesz przez wazelinę ściekającą Ci na oczy i uszy.

 

#12 2013-07-02 15:21:35

Monika

Gość

Re: Naga prawda

Wieczorkowa to jest podła i obrzydliwa baba. Pracowników traktuje jak szmaty. I  ten ciągły i głupawy uśmiech na jej twarzy.

 

#13 2013-07-02 15:41:23

med

Gość

Re: Naga prawda

Monika- możesz się ze mna nie zgadzać co do Pani Prezydent, ale nie znaczy to ,że możesz ją obrażać?

 

#14 2013-07-02 16:00:07

Szeryf

Gość

Re: Naga prawda

Wieczorkowa tyle ludzi skrzywdziła, że w UMZ nie cieszy się żadnym szacunkiem. Wiem też, że nawet wielu działaczy PiS ma o niej jak najgorsze zdanie.

 

#15 2013-07-02 20:03:25

okno

Gość

Re: Naga prawda

Widzę,że musze się włączyć ponownie .Monika, jestem otwarte i niejedno widziałem. Pani Prezydent nie jest podłą i obrzydliwą babą i nikogo nie traktuje jak szmatę, choć niektóre osoby na to zasługują. Ale jak widać Pani Prezydent ma klasę, której niestety wam brakuje.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pink-panther.pun.pl www.bstp.pun.pl www.underworldevolution.pun.pl www.mhhk.pun.pl www.gadulstwo.pun.pl