Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#16 2016-01-01 12:40:09

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 366

Re: PiS dla Polski

Obiecane od PiS 500 złotych na każde dziecko.

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/221_1451648184.jpg

Offline

#17 2016-03-10 10:33:34

guma

Gość

Re: PiS dla Polski

Czy dotrze do tych naprawiaczy, że nie mają PRAWA ani legitymacji do takich działań!!!

Prof. Ewa Łętowska: Nowela „naprawcza” oznaczała wyjecie bezpiecznika z mechanizmu podziału władz. Trybunał Konstytucyjny to jest wędzidło nakładane Parlamentowi, który chciałby w arbitralny sposób stanowić prawo, bez oglądania się na ograniczenia konstytucyjne. To jest sens podziału władz i udziału w tym mechanizmie kontroli. To ochrona konstytucji, praw człowieka, przed wydrążeniem ich od środka, przez ustawodawce nie mającego mandatu zmiany Konstytucji, a jednak tego dokonującego w imię posiadanej większości parlamentarnej.

A mówiąc bardziej obrazowo. Niedawno zmarły sędzia Sądu Najwyższego USA, Antonin Scalia (który słynął z konserwatywnych poglądów i barwności języka) powiedział, że to, co decyduje o demokracji w USA, to podział władz, bo bill of rights może sobie zafundować byle republika bananowa, ale podział władz to jest „korek” (gridlock) który należy kochać, bo choć spowalnia działania legislatywy to daje wielki korzyści na jakości prawa. No to właśnie znaczy nasz wyrok TK. Mamy gridlock kluczowy dla podziału władz. I dla realności bill of rights obywateli. Wszystkich. Tak jak jak to ujmuje preambuła Konstytucji, bez dzielenia na sorty, gildie czy klasy".

#18 2016-03-13 22:12:02

wafel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-03-13
Posty: 12

Re: PiS dla Polski

Offline

#19 2016-03-15 10:02:09

czuczu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-12-13
Posty: 17

Re: PiS dla Polski

Potrafią tylko obiecywać.....

http://m.interia.pl/fakty/news,nId,2162800

Offline

#20 2016-03-15 10:12:27

czuczu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-12-13
Posty: 17

Re: PiS dla Polski

Polityka prorodzinna PiS

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,nk0gc1

Offline

#21 2016-03-17 15:56:28

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 366

Re: PiS dla Polski

Offline

#22 2016-11-06 08:51:36

kolec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 95

Re: PiS dla Polski

Obniżka wieku emerytalnego dla wszystkich, a dla rolników - podwyżka. Wieś odwróci się od PiS?

Polacy będą pracować krócej, ale nie wszyscy. Rolnikom zamiast obniżki, PiS funduje podwyżkę wieku emerytalnego. - Czujemy, że zaufaliśmy partii rządzącej, a ta się od nas odwraca - mówi money.pl Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Ale daleki jest od wykonywania nerwowych ruchów. Wciąż ma nadzieję, że z rządem uda się dogadać i nie trzeba będzie wyprowadzać ludzi na ulicę.

Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego podoba się wszystkim, którzy nie będą musieli pracować do 67. roku życia, tylko do 60. lub 65. Ale na pewno nie ucieszy rolników. Oni w wielu przypadkach popracują o 5 lat dłużej.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos … 83914.html

Offline

#23 2017-02-28 07:17:26

Eko-log

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-15
Posty: 170

Re: PiS dla Polski

Za sprawą ustawy wprowadzonej przez PiS nasz kraj stał się wielkim tartakiem.

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/wy … 70124.html

Offline

#24 2017-04-06 16:22:56

pifpaf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-25
Posty: 11

Re: PiS dla Polski

6 mln zł na portal o Puszczy Białowieskiej. Do kogo trafią pieniądze?

Fundacja Niezależne Media dostanie 6 mln zł dotacji na portal o Puszczy Białowieskiej. Mimo licznych kontrowersji wypłatę zatwierdził resort środowiska. Do kogo trafią pieniądze?

6 mln złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafi do fundacji założonej przez Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "GP Codziennie", na portal puszcza.tv. Według ustaleń portalu oko.press, jest to jednak bardziej projekt polityczno-biznesowy, niż ekologiczny.

Z projektu złożonego w NFOŚ wynika, że strategicznym celem Fundacji Niezależne Media jest stworzenie przeciwwagi dla istniejących organizacji ekologicznych, określanych jako lewicowe. Ma to być organizacja zrzeszająca ludzi o poglądach prawicowych, „konserwatywnych i niepodległościowych”, współpracująca z Klubami Gazety Polskiej i kołami Rodziny Radia Maryja. Na integrację tego środowiska przeznaczonych ma zostać 119 tys. zł z 6-milionowej dotacji.
Promocja we własnych mediach

Około 1,4 mln zł przeznaczonych zostanie na promocję portalu puszcza.tv w mediach, między innymi na portalu niezależna.pl, którego współwłaścicielem jest Tomasz Sakiewicz. Przewidziano również wydatki na szkolenia przyszłego zespołu redakcyjnego puszczy.tv - 181 tys. zł. Jak przypuszcza portal oko.press prawdopodobnie również zorganizują je redakcje związane z Sakiewiczem.

W ramach projektu fundacja Sakiewicza wyda również też 16 wkładek tematycznych ze zdjęciami Puszczy Białowieskiej (8 w prasie codziennej, 8 w tygodnikach), w łącznym nakładzie 600 tys. egzemplarzy oraz płyty dvd z filmami z Puszczy. Łączny koszt wkładek, filmów i konkursów dla uczniów wynieść ma 765 tys. złotych.
REKLAMA

Za 398 tys. zł ma zostać stworzony system kamer w Puszczy Białowieskiej.
Eksperci merytoryczni: córka i przyjaciel ministra

Fundacja Niezależne Media, która dosłownie w ostatniej chwili wpisała do swojego statutu "ochronę środowiska", nie ma żadnego doświadczenia w dziedzinie ekologii. Dofinansowanie dostała jednak - jak ustalił oko.press dzięki wskazaniu we wniosku "trzech ekspertów merytorycznych", którzy maja jej doradzać w realizacji projektu. A są to eksperci nie byle jacy.

Ekspertami mają być bowiem: córka ministra środowiska Katarzyna Szyszko- Podgórska , przyjaciel ministra, myśliwy i duszpasterz leśników ks. Tomasz Duszkiewicz oraz pracujący w Szwecji leśnik Mateusz Liziniewicz.
Kariera u boku ojca

O Katarzynie Szyszko-Podgórskiej, która ma być „ekspertem ds. wartości merytorycznej informacji publikowanych na portalu”, pisano już wielokrotnie. Między innymi w związku z przekazaniem 300 tys. zł z funduszu ochrony środowiska na studia podyplomowe w szkole o. Tadeusza Rydzyka. Wykładowcami na kierunku, który miał zostać dofinansowany, byli Szyszko i jego córka. W marcu 2017 r. Katarzyna Szyszko-Podgórska wygrała konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Ochrony Środowiska w Warszawie, nadzorowanym przez ministra Szyszkę.

Oko.press przypomina, że gdy Szyszko był wykładowcą w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Katarzyna była najpierw studentką, a potem doktorantką tej uczelni.
Gdy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej o. Rydzyka, z inicjatywy Szyszki i dzięki środkom z podlegającego mu NFOŚiGW, uruchomiła kierunki „kompensacja przyrodnicza”, a potem „ekologia i zarządzanie” - wykładowcą uczelni została Katarzyna Szyszko-Podgórska.
Z ministrem łączy go pasja
REKLAMA

Ksiądz Tomasz Duszkiewicz ma być „ekspertem ds. programów społecznych”. Jak informuje oko.press jest on bliskim znajomym ministra Szyszki, z którym łączy go ta sama pasja - polowanie. W 2016 roku Duszkiewicz został generalnym duszpasterzem leśników. A w 2017 - jak ujawnił „Super Express” - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zatrudniła go jako doradcę ds. edukacji społecznej. Gdy w zeszłym roku do Polski przybyli eksperci UNESCO, by zbadać sytuację w Puszczy Białowieskiej, podczas wspólnego spotkania z leśnikami ksiądz zaprosił wszystkich do modlitwy za Puszczę.

Trzecim ekspertem jest absolwent SGGW, dr nauk leśnych Mateusz Liziniewicz, który pracuje obecnie w Szwecji.
Koordynatorka projektu: wicenaczelna "Gazety Polskiej"
REKLAMA

Jak informuje oko.press koordynatorką projektu puszcza.tv, zatrudnioną na pełen etat, będzie Katarzyna Gójska-Hejke, członkini rady Fundacji Niezależne Media, a także wicenaczelna „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Asystentem koordynatorki ds. społecznych i promocyjno-informacyjnych związanych z projektem puszcza.tv ma zostać Rafał Dzięciołowski, działacz prawicowej Fundacji Wolność i Demokracja. Oko.press przypomina, że w przeszłości współpracował z realizatorami filmów o katastrofie smoleńskiej: „10.04.10”, „Anatomia upadku” i „Anatomia upadku 2”. A ostatnio koordynował projekty edukacyjne na Ukrainie i w Białorusi, finansowane przez MSZ i Senat.

Drugim asystentem, ds. organizacji projektu, ma być Tomasz Zygmont, filmowiec i fotograf. Jest on absolwentem podyplomowych studiów „Ocena i wycena zasobów przyrodniczych”, prowadzonych przez pracownię SGGW założoną przez Jana Szyszkę. Współpracował wcześniej z czasopismem Ligi Ochrony Przyrody „Przyroda polska”, które redagowała Katarzyna Szyszko-Podgórska, a finansował NFOŚiGW.

Asystentem Hejke ds. społecznych i promocyjno- informacyjnych związanych z projektem puszcza.tv ma być Rafał Dzięciołowski, działacz prawicowej Fundacji Wolność i Demokracja. Kiedyś współpracował z realizatorami filmów o katastrofie smoleńskiej: „10.04.10”, „Anatomia upadku” i „Anatomia upadku 2”. A ostatnio koordynował projekty edukacyjne na Ukrainie i w Białorusi, finansowane przez MSZ i Senat.

Funkcję „asystenta koordynatora ds. organizacji projektu” puszcza.tv. obejmie Tomasz Zygmont, filmowiec i fotograf; absolwent podyplomowych studiów „Ocena i wycena zasobów przyrodniczych prowadzonych przez pracownię SGGW założoną przez Jana Szyszkę. Współpracował z czasopismem Ligi Ochrony Przyrody „Przyroda polska”, które redagowała Katarzyna Szyszko-Podgórska, a finansował NFOŚiGW.

Czytaj także: Greenpeace: resort Jana Szyszko przygotował pakiet ustaw, które grożą katastrofą. Resort: to nie jest prawda

- Ta sprawa wywołuje we mnie wielki sprzeciw. Nie mam żadnych wątpliwości, że ten projekt i ta organizacja nie powinny otrzymać tej dotacji. Zasadniczą kwestią jest to, że ta fundacja nie ma żadnego doświadczenia ani w ochronie środowiska ani w edukacji ekologicznej. Mówimy o ogromnej kwocie 6 mln zł ze środków publicznych, nie o 20 tys. zł na start dla początkującej organizacji - powiedziała portalowi oko.press Joanna Furmaga z Polskiej Zielonej Sieci, która mówiła o nieprawidłowościach w konkursie na posiedzeniu Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), z którego środków ma być dofinansowany projekt. Dodajmy, że są to środki unijne.

Żródło: oko.press
Polub WP Wiadomości

http://wiadomosci.wp.pl/6-mln-zl-na-por … 394975361a

Offline

#25 2017-05-07 06:56:27

Aspirant

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-01
Posty: 229

Re: PiS dla Polski

Nowe prawo wodne będzie nas słono kosztować.

Nim pod koniec kwietnia projekt nowego prawa wodnego trafił do Sejmu, ustawodawcy narazili się żeglarzom, właścicielom marin czy producentom napojów. Szaremu Kowalskiemu też, bo nowe przepisy podwyższały ceny piwa. Nic dziwnego, że w sprawie prawa wodnego interweniowała premier, a Ministerstwo Środowiska złagodziło ustawę. Nadal oznacza ona jednak podwyżki.

- Sytuacja jest tragiczna. Gospodarka wodna jest niedoinwestowana, musi być finansowana na podstawie nowych obciążeń – przekonywał Jan Szyszko w październiku ubiegłego roku, kiedy projekt nowego prawa wodnego miał trafić pod obrady Rady Ministrów.

Prace nad nowym ustawodawstwem trwają już od ponad roku i dopiero 26 kwietnia kolejna wersja kontrowersyjnej ustawy została skierowana do Sejmu. Nowe prawo ma w pełni wdrażać unijną ramową Dyrektywę Wodną, w tym kontrowersyjny art. 9, mówiący o tzw. zwrocie kosztów usług wodnych.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos … 11870.html

Offline

#26 2017-06-19 11:48:16

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 366

Re: PiS dla Polski

Tomasz Siemoniak w "Dzień Dobry WP" o państwie mafijnym PiS

Problemem w Polsce jest to, że faktyczny przywódca nie zajmuje żadnej funkcji. To cechuje struktury, które nie działają na podstawie prawa - powiedział w programie "Dzień Dobry WP" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Były minister obrony narodowej komentował opinię prof. Leszka Balcerowicza, który zasugerował na Twitterze mafijny charakter państwa podczas rządów PiS. - To ważna opinia, a prof. Balcerowicz widział dużo. Jeśli on takich słów używa to warto to powtarzać. Ja takich słów nie używam, ale utożsamiam się z ocenami na temat różnych patologii - zaznaczył Siemoniak.

https://wiadomosci.wp.pl/tomasz-siemoni … 406108289a

Offline

#27 2017-08-23 15:50:30

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 366

Re: PiS dla Polski

Limuzyny TVP jak taksówki. Woziły dzieci Kurskiego i kochanki!

Jacek Kurski (51 l.) traktuje TVP jak prywatny folwark. I nie chodzi tylko o nagradzaniem wielotysięcznymi premiami w sytuacji, gdy telewizja nie ma pieniędzy na funkcjonowanie! On i jego „narzeczona” Joanna Klimek po widzeniach z dziećmi odsyłali je do małżonków... limuzynami TVP z kierowcami!

Oboje mają małych synów. Olgierd Kurski (10 l.) na stałe mieszka z mamą w Gdańsku. Syn Joanny Klimek – z tatą w Warszawie. Ich rodzice byli tak zapracowani, że po weekendzie dzieci odsyłane były do domów z samym kierowcą, limuzyną z telewizji! – Nie raz zdarzało się, że Olgierd był wożony na trasie Warszawa – Gdańsk, ale bez ojca – mówi nasz informator z telewizji.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ … ki/cvh4g40

Offline

#28 2017-09-18 10:03:30

Łysy Radzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-25
Posty: 132

Re: PiS dla Polski

Rząd znów naraża się nauczycielom. Wyrzuca z Karty Nauczyciela dodatki i przywileje

Dodatki i przywileje mieszkaniowe do kasacji, prawo do urlopu zdrowotnego ograniczone, a ścieżka awansu wydłużona. Tylko na tym ostatnim rząd zamierza zaoszczędzić w 2024 roku ponad miliard złotych.

Minister edukacji Anna Zalewska wywraca do góry nogami zapisy w Karcie Nauczyciela – pisze OKO Press. Rząd przyjął bowiem projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych wraz ze zmianami w Karcie Nauczyciela.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo … 66467.html

Offline

#29 2018-02-11 21:51:46

Aspirant

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-01
Posty: 229

Re: PiS dla Polski

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/216_1518382244.jpg

Offline

#30 2018-04-04 09:26:37

Łysy Radzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-25
Posty: 132

Re: PiS dla Polski

"Fakt": Kosztowne delegacje Anny Marii Anders

Anna Maria Anders na podróże służbowe od stycznia 2016 r. wydała 611 625 zł - dowiedział się "Fakt".

Dziennik przyznaje, że o wyliczenie kosztów podróży służbowych poseł Anders zwrócił się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Anders jest pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego - przyp. red.). Na odpowiedź czekał dwa miesiące. Ustalono, że od stycznia 2016 r. córka Władysława Andersa wydała 611 625 zł.

Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy, że dzięki znajomości wielu języków Anders najczęściej lata sama, co jednocześnie znacząco obniża koszty.

Anders w ciągu dwóch lat odbyła 75 podróży służbowych. Wobec tego średni koszt jednej delegacji wynosi 8155 zł. Nie podano, jakie najczęściej kierunki obiera pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-fakt … Id,2565017

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.underworldevolution.pun.pl www.pink-panther.pun.pl www.bstp.pun.pl www.tibia33.pun.pl www.gadulstwo.pun.pl