Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2016-02-15 21:26:33

agnes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 17

ogrody deszczowe

Ogrodem deszczowym określa się nasadzenia roślin w gruncie bądź pojemniku, które usuwają zanieczyszczenia z  przepływającej wody deszczowej zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów.
Dzięki ogrodom deszczowym mniej wody spływa z powierzchni nieprzepuszczalnych (chodniki, ulice, parkingi, place) do kanalizacji, ponieważ rośliny zatrzymują ją w krajobrazie, zwiększając w ten sposób retencję wód. Chociaż ogród deszczowy przypomina zwykły ogród, sadzone są w nim szczególne rośliny hydrofitowe. Ich korzenie bądź kłącza zatrzymują zanieczyszczenia z pobranej przez siebie wody, np. metale ciężkie i związki białkowo-tłuszczowe. Podłoże ogrodu, dzięki odpowiednio dobranym warstwom piasku i żwiru, zatrzymuje zanieczyszczenia zawarte w wodzie.
W gospodarstwie domowym deszczówka świetnie może służyć nie tylko do podlewania ogrodu. Można ją wykorzystać do mycia samochodu, spłukiwania toalety, a jeżeli zainwestujemy w jej oczyszczenie i odpowiednią dezynfekcję wody [http://proekojp.pl/dezynfekcja-wody-koniecznosc-inwestowania-w-dezynfekcje-wody/] to nawet do prania, czy mycia naczyń dzięki czemu będzie można mniej zużywać detergentów bo taka woda jest miękka i świetnie nadaje się do prania i mycia naczyń. Oczywiście takie rzeczy należy zaplanować zanim zaczniemy projektowanie domu i instalacji wodnej.
http://cdn25.muratordom.smcloud.net/t/photos/t/02/d4/fc/02d4fc53365d7a11_1047921.jpg

Ostatnio edytowany przez agnes (2016-02-15 21:26:46)

Offline

#2 2016-03-15 13:14:38

renia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-03-15
Posty: 3

Re: ogrody deszczowe

Ciekawa jestem kto takie coś może zrobić w naszej okolicy. Ogłoszeń jest sporo http://oferia.pl/wykonawcy/budowa-remon … iasto-lodz , ale nie widać by ktoś w tym się specjalizował. Poza tym nie wiem jak jest z przepisami. Wydaje mi się, że jak w ulicy jest kanalizacja i wodociąg to nie można robić niczego na swojej posesji tylko masz się przyłączyć do mediów miejskich.

Offline

#3 2016-08-08 14:12:59

parafianka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 6

Re: ogrody deszczowe

Szukałam firmy która mogłaby coś takiego zrobić w całości. Kiedyś w Ozorkowie miałam znajomego co zajmował się wodociągami na wsiach ale nie mogę znaleźć do niego telefonu, a ma bardzo popularne nazwisko. Przeglądałam tez firmy w internecie https://aleo.com/pl/firmy/budownictwo-u … -budowlane . Sporo jest różnych hydraulików, ale nie widziałam wykonawców typowych ogrodów deszczowych.

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibia33.pun.pl www.mhhk.pun.pl www.bstp.pun.pl www.pink-panther.pun.pl www.underworldevolution.pun.pl