Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2016-10-02 15:35:40

kurier-zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-09-03
Posty: 127

Co piszczy w radzie. Radny pyta

Co piszczy w radzie. Radny pyta

Na sierpniowej sesji rady miejskiej radny Koalicji Obywatelskiej Idzi Antczak skierował interpelacje do Prezydenta Zgierza.
W pierwszej pytał o koszty poniesione na funkcjonowanie „Zgierskiego Kina Kibica” oraz o wyjazd Prezydenta na mecz mistrzostw Europy EURO 2016 w piłce nożnej Polska-Niemcy.
W odpowiedzi Prezydent Staniszewski napisał, że na Kino Kibica „wydatkowano kwotę 74.000 zł z wyłączeniem kosztów pracy Straży Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta Zgierza oraz kosztów energii elektrycznej.”
Wyjaśniając kwestię wyjazdu na mecz do Francji Prezydent oświadczył, iż „wyjazd sfinansowany był wyłącznie z jego własnych środków. W związku z powyższym w przypadku dalszego podnoszenia kwestii mojego prywatnego wyjazdu zmuszony będę wystąpić na drogę postępowania sądowego celem ochrony moich dóbr osobistych.”
Kolejna interpelacja radnego Idziego Antczaka dotyczyła likwidacji plantacji konopi indyjskich na terenie miejskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja Zgierz.
W odpowiedzi Prezydent napisał, że w tej kwestii wszelkie pytania powinny być kierowane do Zarządu i Rady nadzorczej spółki. W konkluzji odpowiedzi Prezydent napisał: „Pragnę zauważyć, że w Spółce nie doszło do naruszenia prawa. W tym miejscu jednocześnie chciałbym stwierdzić, że użycie takiego stwierdzenia „naruszanie prawa w spółce miejskiej” godzi w dobre imię Spółki i narusza jej dobra osobiste.”
Zgodnie ze Statutem Miasta Prezydent sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem Miasta Zgierza. Z tych zapisów jasno wynika, że to Prezydent jako właściciel odpowiada za, to co się dzieje w spółkach i tylko on może zobligować ich władze do udzielenia odpowiedzi i złożenia wyjaśnień.
Stwierdzenie ze strony prezydenta Staniszewskiego podkreślającego, że jest prawnikiem, iż: „w spółce nie doszło do naruszenia prawa” jest co najmniej dziwne. Skoro organy ścigania prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie zakazanej uprawy konopi, to naruszenie prawa ewidentnie miało miejsce. Skoro uprawa była prowadzona na terenach będących własnością Wodociągów i Kanalizacji, to władze tej spółki za to odpowiadają.

Andrzej Mięsok, a.miesok@wp.pl

Tekst z numeru 2 Kuriera Zgierskiego

https://www.facebook.com/kurierzgierski/

Offline

#2 2016-10-02 16:40:27

aurora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-06-23
Posty: 26

Re: Co piszczy w radzie. Radny pyta

Na terenach Wod-kan uprawiają konopie, a Staniszewski uważa, że wszystko w porządku.
Na dodatek straszy jeszcze krokami prawnymi, bo rzekomo poprzez zadanie pytanie przez radnego Idziego Antczaka zostało naruszone prawo.
Taka jest interpretacja prawa przez prawnika ze Szczukwina.

Offline

#3 2016-10-02 17:55:17

joker

Gość

Re: Co piszczy w radzie. Radny pyta

aurora napisał:

Na terenach Wod-kan uprawiają konopie, a Staniszewski uważa, że wszystko w porządku.
Na dodatek straszy jeszcze krokami prawnymi, bo rzekomo poprzez zadanie pytanie przez radnego Idziego Antczaka zostało naruszone prawo.
Taka jest interpretacja prawa przez prawnika ze Szczukwina.

Na tym forum już 1000 razy pisano, że Staniszewski nie jest żadnym prawnikiem ! A teraz piszę to po raz 1001 - Staniszewski nie jest żadnym prawnikiem ! Takich "pseudo prawników" w UMZ na pęczki ! Nie posiada żadnej aplikacji i nie może używać określenia "prawnik". To zwyczajny pracownik urzędu. Koniec i kropka . To czego od chłopca wymagacie? 180 cm wzrostu i przykrótki garnitur nie czyni z niego prawnika !!!! Należy jeszcze wziąć pod uwagę , że tych odpowiedzi na interpelację nie udziela on sam. Piszą je za niego ludzie a on tylko je podpisuje. I w przeważającej większości pewno ich nawet nie czyta ! To "masło maślane" w odpowiedziach to i tak szczyty elokwencji na jakie stać tę ekipę !

#4 2016-10-03 09:50:00

Maurycy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-01-30
Posty: 33

Re: Co piszczy w radzie. Radny pyta

Oficjalna wizytówka Przemysława Staniszewskiego na stronach portalu samorządowego, z której wynika, że jest on prawnikiem.

Ur. 4 grudnia 1981 r. w Łodzi. W 2014 r. wygrał wybory prezydenckie uzyskując w II turze 61.67% głosów. Kandydował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Z wykształcenia jest prawnikiem. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. W łódzkiej uczelni ukończył także studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych na Wydziale Socjologoczno-Ekonomicznym.

Do października 2014 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Zgierza. Wcześniej pracował jako specjalista ds. prawnych w spółce Wodociągi i Kanalizacja – Zgierz Sp. z o.o.

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-ra … ,1399.html

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smoczahorda.pun.pl www.sonyericsson4ever.pun.pl www.esc.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl