Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

  • Index
  •  » PUBLIKACJE
  •  » Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica

#1 2017-02-10 10:33:16

kurier-zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-09-03
Posty: 127

Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/372_1486718909.gifStowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica w Zgierzu, jako organizacja pożytku publicznego,prosi o przekazywanie 1% z podatku dochodowego.
nasz   KRS:0000175850

Nawiązując do tradycji Koła Absolwentów Państwowego Gimnazjum Koedukacyjnego im. S. Staszica, które istniało w latach 1931-1939, grono absolwentów naszego liceum pod przewodnictwem Mirosławy Kazimierskiej, zarejestrowało w roku 2003 Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica w Zgierzu.
Działalność Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica polega przede wszystkim na organizowaniu zjazdów, a także imprez kulturalnych, oświatowych, turystycznych, sportowych na rzecz środowiska, często we współpracy z innymi stowarzyszeniami i organami administracji samorządowej. Większość podejmowanych działań odbywa się wspólnie z ZSO im. S. Staszica i służy wspieraniu procesów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Ważnym elementem tej współpracy jest przygotowanie i publikacja okolicznościowych komunikatów, opracowań i broszur, a także realizacja projektów i  programów edukacyjnych, podejmowanie działań na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz umacnianie więzi młodych ludzi z „małą ojczyzną” poprzez pielęgnowanie lokalnej tradycji. Zadaniem Stowarzyszenia jest również opieka nad grobami nauczycieli, a także reagowanie na sygnały o trudnej sytuacji materialno-rodzinnej wychowanków, uczniów i nauczycieli oraz w miarę potrzeb udzielanie im odpowiedniej pomocy.
Realizacja wymienionych działań i celów statutowych jest możliwa dzięki funduszom uzyskanym ze składek, darowizn oraz wpłat 1% podatku dochodowego. Duża ich część jest przeznaczana na wsparcie finansowe dla uczniów Liceum, jego absolwentów i nauczycieli w trudnych sytuacjach życiowych,a także na fundowanie zaszczytnych nagród ustanowionych przez Stowarzyszenie.
Z ogromną radością odbierane są przez absolwentów ZŁOTE MATURY, przyznawane corocznie w50. rocznicę  ukończenia szkoły, a także fundowane przez Stowarzyszenie nagrody: „Dla Ucznia Kreatywnego”, „Najlepszy z najlepszych” im. Ireneusza Ziętka i Nagroda im. Barbary Beniuszko przyznawane wyróżniającym się uczniom. 
DARCZYŃCOM WSPIERAJĄCYM DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA BARDZO DZIĘKUJEMY!
ABSOLWENTÓW NASZEGO LICEUM ZAPRASZAMY DO WSTĘPOWANIA W SZEREGI CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA.
Dobrą okazją do spotkania będzie Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia.zwołane na 09.02.2017 r. o godz. 18,00 w siedzibie Liceum.

www.staszic.zgierz.pl   
Mieczysław Witczak

Offline

  • Index
  •  » PUBLIKACJE
  •  » Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl www.sonyericsson4ever.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl www.smoczahorda.pun.pl