Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2017-02-11 17:43:16

kurier-zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-09-03
Posty: 127

Mikołajki w Szczawinie

Mikołajki w Szczawinie

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/372_1486831100.jpg

Po raz kolejny dzięki społecznemu zaangażowaniu i pracy wielu ludzi dobrej woli udało się zorganizować dla ponad 200 dzieci z terenu parafii Szczawin przepiękne Mikołajki. Najmłodsi mieszkańcy kilku podzgierskich miejscowości spędzili wraz z rodzicami bądź dziadkami kilka godzin w świątecznej i bajkowej atmosferze. A te niezapomniane wrażenia zapewnił zespół Duo Fix, który przyjechał do Szczawina, aż z nadgranicznego Cieszyna. Radość dzieci była zaś tym większa, że wraz z artystami zabrał się również Święty Mikołaj, który oczywiście miał wielki worek prezentów przy sobie dla wszystkich najmłodszych.
Ta całkowicie oddolna inicjatywa wymagała nie tylko wielkiej pracy kilkudziesięciu osób ale i zgromadzenia sporych środków na jej realizację. Dla chcącego jednak nic trudnego. Dzięki wspólnej pracy przy organizacji we wrześniu 2016r. Święta Plonów i Ziemniaka udało się nie tylko stworzyć jeszcze lepsze relacje społeczne między mieszkańcami, ale i razem świętując zabezpieczyć środki materialne na Mikołajki.
Bez żadnego patosu można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że dzięki takim inicjatywom nie tylko pięknie wspólnie spędza się wolny czas ale także buduje się Polskę samorządną, społeczną i obywatelską. Angażują się bowiem nie tylko można rzec zinstytucjonalizowane grupy jak ochotnicza straż pożarna czy koło gospodyń wiejskich ale również sołtysi, radni i wielu mieszkańców, którzy do tej pory nie byli obecni w życiu publicznym. Jest to również ciekawe zjawisko z socjologicznego punktu widzenia. W wielu bowiem podzgierskich miejscowościach w przeciwieństwie do samego Zgierza obserwuje się bardzo duży rozwój budowlany, osiedlają się nowi mieszkańcy a często są to młode rodziny z dziećmi. I ciekawe jak również piękne jest to, że zarówno ci, którzy mieszkają tu z dziada pradziada jak i ci, którzy przybyli niedawno podejmują wspólne działania, znają się i nie ma podziałów w stylu starzy-nowi. Widać to również na zdjęciach z wspólnych przedsięwzięć, a bogata ich kolekcja z różnych wydarzeń do obejrzenia na portalu społecznościowym Ziemia Zgierska pod adresem www.gmina-zgierz.pl

Marcin Karpiński

tekst został zamieszczony w 5 numerze miesięcznika Kurier Zgierski styczeń 2016

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl www.sonyericsson4ever.pun.pl