Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2018-10-28 11:54:34

meva

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-28
Posty: 203

SPS czy bedą zmiany?

Czas na rozstrzygnięcia. Czy nastapią zmiany w SPS?

Do rozstrzygnięcia pozostało tylko kto zostanie prezydentem Zgierza. W II turze zmierzą się Przemysław Staniszewski (obecny prezydent) startujący z własnego komitetu oraz posłanka PO Agnieszka Hanajczyk. Prawie pewne, że zwycięsko z tego pojedynku wyjdzie Staniszewski, bo konkurentka nie może liczyć w ponownym głosowaniu na osoby które poparły PiS.

Niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich duży wpływ na przyszłe decyzje będzie miała Rada Miasta Zgierza. Znalazło się w niej 8 radnych Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna), 7 Stowarzyszenia Przemysława Staniszewskiego, 5 PiS oraz 3 z komitetu Mieczysława Witczaka. Z matematycznego punktu widzenia najbardziej prawdopodobna możliwa jest koalicja SPS i PiS. Czy do niej dojdzie? Z przecieków z obozu władzy wynika, że Staniszewski nie zamierza wchodzić w formalną koalicję przynajmniej na początku sprawowania władzy w kolejnej kadencji. Doradcy zapewniają, że podobnie jak przed 4 laty uda się zmontować większość wokół prezydenta. Metody jakie mają do tego doprowadzić zostały już sprawdzone. Ponownie będą oferowane stanowiska dl radnych lub członków ich rodzin. Pytanie tylko którzy radni gotowi będą przyjąć tę ofertę. Podejrzewam, że radni PiS nie zdecydują się na opuszczenie partii, pamiętni co spotkało byłych aktywistów, którzy porzucili jej szeregi. W wyborach przegrali z kretesem Radosław Gajda, Michał Pilarski i Mirosław Pilarski. Potencjalnie wzmocnienia SPS może poszukiwać w radnych od Witczaka oraz PO. Do uzyskania większości niezbędne jest skaperowanie 5 radnych. Czy tak się stanie wątpię. Najłatwiej będzie przekonać radnych wybranych z list Koalicji Obywatelskiej. Przed 4 laty do rady z PO wybrano 4 radnych na koniec kadencji pozostał 1. Wybrani z tej listy są najbardziej podatni na przyłączenie się do układu władzy.

Ciekawe czy teraz uda się powtórzyć manewr sprzed 4 lat. Niemal pewne jest, że w obecnej radzie SPS nie skupi, aż 14 radnych i sprawowanie władzy i podejmowanie uchwał po myśli prezydenta nie będzie już tak proste i łatwe. Pierwszymi sygnałami jakie są szanse na skonstruowanie większości bez PiS będą głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego rady oraz ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta.

ze strony: https://www.facebook.com/photo.php?fbid … ater&ifg=1

Offline

#2 2018-10-28 13:26:10

wist

Gość

Re: SPS czy bedą zmiany?

Trudne zadanie przed werbownikami z SPS.
Znaleźć co najmniej 5 radnych gotowych przejeść na stronę Staniszewskiego nie będzie łatwo zwłaszcza, że lukratywnych posad do zaoferowania brak.

#3 2018-11-01 09:29:00

katon

Gość

Re: SPS czy bedą zmiany?

W przypadku wygrania w II turze Staniszewskiego koalicja SPS z PiS w Radzie Miasta Zgierza jest tylko kwestią czasu.

#4 2018-11-01 11:44:48

wist

Gość

Re: SPS czy bedą zmiany?

Koalicja klakierów Staniszewskiego z radnymi PiS będzie nieformalna. Będzie ona trwać do czasu jak zostaną radni zwerbowani do SPS.
Ciekawe kto otrzyma zadanie werbowania?
Jeszcze ciekawsze kto pęknie już na listopadowej sesji rady?

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.underworldevolution.pun.pl www.pink-panther.pun.pl www.mhhk.pun.pl www.bstp.pun.pl www.gadulstwo.pun.pl