Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2018-11-14 16:18:44

filipczak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-08-13
Posty: 4

moja pasja to historia

Podobno naród, który zapomina o swojej historii traci tożsamość. Z pewnością jest w tym dużo racji. Oglądając niektóre relacje telewizyjne wydaje mi się że wiele osób ze skromną wiedzą historyczną najpierw bierze udział w głupich protestach zamiast po prostu poczytać o czym zabierają głos.
Lubię spacerować wieczorami ulicą Rembowskiego. Tu widać ostatnie 200 lat historii naszego miasta, z jej przełomową "Umową zgierską" z 30 marca 1821 roku. Zastanawiam się dlaczego zapominamy o bohaterach tamtych czasów. Chodzi mi o  J.F. Zacherta. W naszym mieście nie ma nawet ulicy z jego imieniem. A przecież ten człowiek był bardzo oddany naszemu miastu. To on sprowadził do nas sukienników. Wybudował fabrykę która przez dziesiątki lat dawała nam pracę i wpływała na rozwój miasta. O historii i fabryce Zacherta  dowiedziałem się ze strony Parafii Ewangelicki-Augsburskiej w Zgierzu http://www.zgierz-luteranie.pl/historia … y-zachert/ . To dobrze że są osoby które przypominają nam o tej osobie. Jak ktoś napisał jego dokonaniami można byłoby obdzielić wiele osób. Bohater Insurekcji Kościuszkowskiej 1794 roku, żołnierz Legii Naddunajskiej  generała Kniaziewicza, inicjator rozwoju przemysłowego Zgierza.

Ostatnio edytowany przez filipczak (2018-11-14 16:21:02)

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wisla-prokocim.pun.pl www.rm-nysa.pun.pl www.dajkamienia.pun.pl www.friziots.pun.pl www.shippuden.pun.pl