Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2018-11-17 12:02:54

Bulldog

Gość

Rada Miasta 2018 - 2023 kto z kim

Czy ktos wie kto z kim się układa w RMZ?

#2 2018-11-20 20:19:07

Przemysław Tuszyński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-11-20
Posty: 20

Re: Rada Miasta 2018 - 2023 kto z kim

Czy w Zgierzu już wszystko rozstrzygnięte i wyborczy tort został podzielony?

Wyborcy rozstrzygnęli, jednak wola wyborców niekoniecznie zostanie zrealizowana. Prezydentem został wybrany w II turze Przemysław Staniszewski z prawie 70% poparciem. Do sprawnego zarządzania miastem niezbędne jest jednak posiadanie większości w radzie miasta, która podejmuje uchwały.
W skład Rady Miasta Zgierza weszło 8 radnych wybranych z listy Koalicji Obywatelskiej (PO+Nowoczesna), 7 radnych z listy komitetu Stowarzyszeni Przemysława Staniszewskiego, 5 z listy PiS oraz 3 z komitetu Mieczysława Witczaka.
Wyniki zgodnie z deklaracją Staniszewskiego przed II turą wyborów wskazują, że powstanie koalicja SPS-PiS, która jego zdaniem dobrze się sprawdziła w ciągu poprzednich 4 lat.
Jednak czy teraz taki układ nie będzie zbyt kosztowny dla zwolenników prezydenta? Czy PiS mając silne atuty nie będzie chciał sprawować władzy w mieście samodzielnie poprzez komisarza?
Jeśli PiS nie otrzymał lub nie otrzyma tego co zażądał za poparcie w radzie może doprowadzić do usunięcia Staniszewskiego z urzędu. Są na to silne argumenty. Otóż Staniszewski w złożonych przy kandydowaniu dokumentach napisał, że mieszka w Zgierzu, co było mu niezbędne do ubiegania się o mandat radnego. Wskazanie miejsca zamieszkania jako Zgierz było i jest niezgodne ze stanem faktycznym. Zamieszkuje on wraz z rodziną w podtuszyńskiej wsi Szczukwin, gdzie znajduje się jego centrum życiowe. Czy radni PiS w negocjacjach użyli tych argumentów do zaspokojenia apetytów na stołki i realną władzę? Podanie miejsca zamieszkania innego niż ma to miejsce w rzeczywistości jest bowiem poświadczeniem nieprawdy, które jest przestępstwem. Czy PiS mając za sobą Wojewodę pójdzie na wprowadzenie własnego komisarza i ponowne wybory? Jeśli Staniszewski podobnie jak wybrana prezydentem Łodzi Hanna Zdanowska poświadczył nieprawdę i zostanie skazany prawomocnym wyrokiem po odwołaniu z funkcji prezydenta Zgierza nie będzie mógł się ubiegać o ten urząd w przedterminowych wyborach.
W najbliższym tygodniu pierwsza sesja nowo wybranej rady oraz zaprzysiężenie prezydenta. Pierwsze decyzje pokażą czy radni PiS dostali, to czego oczekiwali czy zdecydują się o walkę o całą pulę czyli przejęcie całej władzy w mieście?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … ater&ifg=1

Offline

#3 2018-12-02 15:50:44

katon

Gość

Re: Rada Miasta 2018 - 2023 kto z kim

Bulldog napisał:

Czy ktos wie kto z kim się układa w RMZ?

Stowarzyszenie Prezydenta Staniszewskiego zapewne zawiąże koalicję z PiS i będą mieli większość w Radzie Miasta Zgierza, koalicja SPS z KO lub Witczakiem nie wchodzi w grę.

#4 2018-12-05 20:35:10

fantomas

Gość

Re: Rada Miasta 2018 - 2023 kto z kim

SPS bierze kierownictwo prawie wszystkich komisji z przyzwoleniem radnych PiS i Wspólnie dla Zgierz (radni z listy Witczaka).

#5 2019-02-17 21:34:04

Jerzy Zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-21
Posty: 107

Re: Rada Miasta 2018 - 2023 kto z kim

Wiadomo dlaczego radny Wężyk wspiera prezydenta Staniszewskiego.

V Sesja Rady Miejskiej w Zgierzu stała nie tylko pod znakiem uchwalenia budżetu miasta ale i pod znakiem elektryzującej dyskusji na temat kwestii rzekomego fikcyjnego świadczenia pracy przez jednego z radnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu - pracy, którą rzekomo radny otrzymał w związku z "brakującym głosem" w Radzie Miasta Zgierza w minionych kadencjach. Temat i dalszą dyskusję sprowokowali koledzy radnego z tego samego Klubu - Stowarzyszenia Przemysława Staniszewskiego - cała dyskusja jest do obejrzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=sohkU5ekst0 (dyskusja trwa z przerwami od 5h 19min do końca materiału).
W związku z powyższym mając na uwadze art. 231 kodeksu karnego jako radni Koalicji Obywatelskiej będący funkcjonariuszami publicznymi byliśmy zobligowani z mocy prawa do złożenia stosownego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw, których świadkiem wszyscy byliśmy podczas ostatniego posiedzenia Sesji Rady Miasta Zgierza.
Z naszej strony nie ma i nigdy nie będzie zgody aby radni i ich najbliższa rodzina (jak również kandydaci w wyborach na radnych) byli zatrudniani w UMZ i jednostkach mu podległych tylko z racji budowania koalicji niezbędnej do uzyskania większości w RMZ. W oczekiwaniu na wyjaśnienie sprawy przez właściwie powołane ku temu organy pozostawiamy załączony materiał filmowy ocenie mieszkańców Zgierza.

cytat za: Koalicja Obywatelska w Zgierzu https://www.facebook.com/KoalicjaObywat … tion=group

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ninjaway.pun.pl www.yaoiplay.pun.pl www.thfacpoznan.pun.pl www.cs-gm.pun.pl www.pfc2d.pun.pl