Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2014-10-24 11:44:35

adm

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 81

Proroczy sen prezydentki

Proroczy sen prezydentki


http://www.pomyslynaprzyjecia.com/dla_doroslych/bal_przebierancow/stroj_wiedzmy_files/strojwiedzmy.jpgPrezydent Miasta Zwierza dr Ilona Podwieczorek zwierzyła mi się, iż ciągle prześladuje ją koszmarny sen, że idzie główną ulicą miasta, ludzie wiwatują na jej cześć, bo dobrze rządzi, miasto staje się coraz piękniejsze, powstają nowe inwestycje, oraz że otaczają ją mądrzy i życzliwi doradcy, którzy mają na względzie dobro miasta, a nie swoje interesy. Tymczasem wie Ona doskonale, że rzeczywistość jest inna. Kasa miasta jest pusta, wszelkie podatki i opłaty dla mieszkańców drastycznie rosną, powstaje niechciana przez mieszkańców spalarnia odpadów niebezpiecznych, koalicjanci domagają się kolejnych stołków dla siebie i swojej rodziny; a liczne grono młodych doradców i asystentów, które trudno jest już zmieścić w magistracie - zajmuje się tylko tym, aby przekaz medialny był pozytywny.
- Natomiast ci podli ludzie w Zwierzu chcą rozliczać mnie z każdej wydanej złotówki i każdej niezrealizowanej obietnicy – westchnęła dr prezydent. - Dla nich nie wystarcza już, że mogli wybrać mnie na prezydenta tego miasta. I nie dość, że wszyscy atakują mnie wkoło, to jeszcze robi to samo moje Koło partyjne w Zwierzu, wyrzucając mnie z niego.
- Tak dalej być nie może - pomyślała malując na karminowo swoje ostrzykniętne botoxem usta. - W końcu to ja rządzę tym miastem i nie mogę być malowaną prezydentką. Muszę powiedzieć mieszkańcom całą prawdę o sytuacji w naszym mieście. Muszę też porozganiać to towarzystwo wzajemnej adoracji, które powstało wokół mojej osoby.
Spojrzała na przygotowane przez Specwydział Dezinformacji Społecznej przemówienie, które miała wygłosić z okazji Święta Miasta. Wystarczyło jej przeczytać początek, by zgnieść kartkę i wrzucić do kosza. Chyba przyszedł czas, aby powiedzieć ludziom całą prawdę. Usiadła wygodnie w fotelu, stanowiącym element nowego umeblowania jej ekskluzywnego gabinetu, chwyciła za pióro i zaczęła pisać nową wersję przemówienia. Wtem nie wiadomo skąd w jej gabinecie zjawili się koalicyjne PiS-klęta, orły, sokoły i pelikany. Spojrzawszy na jej nową wersje przemówienia wpadli w złość na myśl, że może im się uszczuplić to wspólne korytko i zagrozili, że ujawnią „papiery” jakie mają na nią i skończy się jej „życie jak w Madrycie”.
Po kilku minutach rozmowy z przybyszami pani dr prezydent podarła kartkę z nowym przemówieniem, zaś stare wygrzebała z kosza. Zadowoleni koalicjanci pogratulowali jej trafności decyzji, twierdząc, że: ”Interesy miasta Zwierza nie mogą być ważniejsze niż ich interesy”.
Nagle pani dr prezydent obudziła się zalana potem, zaś zaraz potem uderzając się w piersi - uzmysłowiła sobie, że jej sen niewiele różnił się od tej miejskiej rzeczywistości…
PS. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest czysto przypadkowe.
Kronikarz

Offline

#2 2014-10-24 13:37:36

Krzysiek Skowroński

Gość

Re: Proroczy sen prezydentki

'prezydentka'? :D hahahhahahahahah

#3 2014-11-02 22:34:04

Doradca

Gość

Re: Proroczy sen prezydentki

Artykuł jest bardzo trafną i satyryczna charakterystyką Paździochowej.

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.joshgroban.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.aniolypiekla.pun.pl www.wsparcie.pun.pl