Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#406 2014-11-11 19:39:12

stig

Gość

Re: Naga prawda

Organizacja uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości w Zgierzu w obecnym(2014) roku przejdzie do nie zapomnianej historii. Tak jeszcze nigdy nie było. Zapamietajmy, że organizatorem tego wydarzenia była prezydent Wieczorek.
Było tak.
Otwarcie uroczystości. Powitanie. W tym momencie przyjeżdża punktualnie tramwaj nr 46 i zatrzymuje się dyskretnie przy Lutni. Czeka kilka minut. Następuje wezwanie do hymnu państwowego i wciągnięcia flagi na maszt. Zebrany tłum zaczyna śpiew. W tym momencie tramwaj rusza. Wszystkie delegacje z szacunkiem zwracają się w stronę defiladujacego tramwaju radośnie śpiewając hymn państowy. Kto zna topografię torów tramwajowych i budynku urzędu, przed którym stoją delegacje może wyobrazić sobie dostojeństwo tego przejazdu.
Tylko za czasów prezydent Wieczorek tak uhonorowano kochany tramwaj. Podziwiać należy precyzję z jaką udało się służbom miejskim zsynchronizować ruch tramwaju i śpiewające delegacje. Majstersztyk!. To było naprawdę najważniejsze wydarzenie tych uroczystości. Później było już nijako. Marne przemówienie prezydent Wieczorek zostało perfidnie zagłuszone przez przejeżdżający samochód z banerem kandydata Sokoła i głosem z tuby zachęcającym do głosowania. Składanie kwiatów było nieciekawe i nie mogło już zaćmić triumfalnego przejazdu tramwajowego.
Naprawdę to było coś. Aż łza się kręci w oku, że w przyszłości ten geniusz intelektu nie pozwoli zapisać się Zgierzowi w annałach historii w ten sposób.
Brawo pani Prezydent. Brawo!

 

#407 2014-11-12 19:44:27

stig

Gość

Re: Naga prawda

Sposób w jaki na dzisiejszej, ostatniej  sesji RMZ pożegnała się z radnymi Prezydent Iwona Wieczorek to chamstwo najwyższej miary. Nie jestem wielkim zwolennikiem obecnej rady ale styl w jaki Wieczorkowa ją potraktowała jest obrażający. Dla wszystkich. Koalicjantów i opozycji. Kompletny brak stylu.
I pomyśleć, że ta kobieta, jako wykładowca akademicki ma kształtować osoby z wyższym wyksztalceniem. Uniwesytecie Łódzki wstyć się.

 

#408 2014-11-24 15:33:03

ozon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 35

Re: Naga prawda

Zastanawialiście się, co się dzieje w sprawie, która w dużej mierze przyczyniła się do powstania tego fanpag’u? Mam oczywiście na myśli próbę usunięcia ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Witka Świątczaka. Pozbieraliśmy trochę informacji i okazuje się, że jest całkiem ciekawie.
Dla przypomnienia trochę historii. Cała sprawa wybuchła na początku września, kiedy to zatrudniona w jako wicedyrektor MOK, Małgorzata Kulińska oskarżyła Witka Świątczaka o zachowania mające charakter mobbingu. W konsekwencji oskarżeń, Świątczak wylądował w szpitalu na oddziale kardiologicznym, a stery MOK przejęła Kulińska.
Natychmiast też do MOKu została skierowana z Urzędu Miasta pani Bożena Sztuk, której rolą miało być przeprowadzenie szerokiego audytu ze szczególnym uwzględnieniem kwestii finansowych. Nie trzeba specjalnie bujnej wyobraźni, żeby domyślić się, że tak naprawdę chodziło o znalezienie czegokolwiek, co można by zarzucić dotychczas zarządzającemu tą instytucją Świątczakowi. I tutaj zaczyna się robić ciekawie.
Audytorka rozgrzebała księgi i prześwietliła działalność MOK sięgając nawet 10 lat wstecz. Zgadnijcie co znalazła… Staramy się być kulturalni, więc napiszę NIC… Cóż jednak z tego, skoro taki wynik zupełnie nie odpowiada zamówieniu z UM? Miał być audyt pokazujący niegospodarność, a wyszło coś zupełnie przeciwnego. Przecież Doktor Prezydent nie może sobie pozwolić na opublikowanie dokumentu, z którego jasno wynika, że próbowała wysadzić z siodła człowieka, którego pracy nie można nic zarzucić. No więc go nie opublikowała. Leży w jakiejś dolnej szufladzie biurka i czeka nie wiadomo na co, a Doktor Prezydent spokojnie szykuje się do drugiej tury wyborów…
PS.
Witek Świątczak już wyszedł ze szpitala

https://www.facebook.com/stopwieczorek?fref=nf

Offline

 

#409 2014-11-25 08:18:01

koko

Gość

Re: Naga prawda

Dlatego mam jednak nadzieję, że ludzie ruszą głowami i pójdą do urn w II turze... Nie chciałabym, żeby wybór oparł się na elektoracie 65-70+... wtedy karminowa crulowa będzie gnić kolejne 4 lata w UMZ...

A mi się marzy, żeby z momentem objęcia stanowiska przez PMZ nastąpiła ocena kwalifikacji pracowników w stosunku do zajmowanych stanowisk... Może w końcu zniknęłyby merytoryczne miernoty pozatrudniane po znajomości...

 

#410 2014-11-25 10:34:25

omenah

Gość

Re: Naga prawda

koko napisał:

A mi się marzy, żeby z momentem objęcia stanowiska przez PMZ nastąpiła ocena kwalifikacji pracowników w stosunku do zajmowanych stanowisk... Może w końcu zniknęłyby merytoryczne miernoty pozatrudniane po znajomości...

Wow, tego oczekiwałam, pospolitego ruszenia w wymiataniu ludzi, typowe działania PiS....pod płaszczykiem czego??? Egzaminów? dżisas...

 

#411 2014-11-25 11:23:59

koko

Gość

Re: Naga prawda

omenah napisał:

Wow, tego oczekiwałam, pospolitego ruszenia w wymiataniu ludzi, typowe działania PiS....pod płaszczykiem czego??? Egzaminów? dżisas...

Nie chodzi o wymiatanie czegokolwiek... tylko zastanawia mnie zwyczajnie, jak to możliwe, że w wydziale, w którym było 10 osób wraz z naczelnikami (i który wykonywał dobrze swoje zadania), obecnie jest 16 i nikt nie wie, jakie przepisy do czego się odnoszą... ot co... Po roszadach dokonanych przez dr PMZ już chyba nikt nie wie o robi w UMZ. Pracownicy byli przesuwani z miejsca na miejsce, co skutkuje, że żadnego zakresu działania samorządu nie poznali dobrze... A zastępcą kancelarii jest osoba, która nawet w sposób poprawny nie umiała odebrać telefonu jak była sekretarką niemiłościwie panującej... Fajnie było usłyszeć w słuchawce "YYYY, Yhy"... Przykłady można by wymieniać i wymieniać
Jest to skutek zatrudnienia osób, które nie mają zielonego pojęcia o KPA i przepisach ustaw z dziedziny, w której pracują... ale jak mogą je mieć, skoro jedyne co mają to ledwo maturę i kilka lat pracy doświadczenia w spożywczaku...

 

#412 2014-11-25 15:18:21

Radek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 130

Re: Naga prawda

Na twoim miejscu nie oczekiwałbym koko zbyt wiele. Pan Staniszewski póki co rządził wspólnie z obecną prezydent. Jakoś nie słyszałem aby protestował on albo jego partia kiedy przesuwano ludzi pomiędzy wydziałami bez ładu i składu, zwalniano i trzeba było płacić sowite odszkodowania. Gdyby Pan Staniszewski był taki wrażliwy na te sprawy to w każdej chwili mógł ustąpić zachowując własne zdanie i wyrażając dezaprobatę dla działań prezydentowej. Wygląda natomiast na to, że pan Staniszewski nie miał nic przeciwko obsadzaniu stanowisk partyjnymi działaczami z PIS patrz Michał Pilarski, Radosław Gajda, itp. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że on i jego zausznicy nagle przejrzeli na oczy.

Offline

 

#413 2014-12-01 13:55:42

jabłko

Gość

Re: Naga prawda

Wykorzystana i wykołowana przez PiS Iwonka ma za swoje.
Zasadziwszy swoje rządy na PiS-ie, musi teraz uświadomić sobie, jak słabym była prezydentem, politykiem i człowiekiem. Jak pięknie została pożarta przez cwańszego i mocniejszego przeciwnika. Jak głupio dała się podejść. Ufając PiS-owczykom, zatrudniając Staniszewskiego, pokazała swoją bezdenną naiwność i głupotę. Dla takich słabeuszy nie ma miejsca w polityce. Żegnaj głupolu!

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.everquest.pun.pl www.samsungmobile.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.margofan-e-info.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl