Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

  • Index
  •  » PUBLIKACJE
  •  » Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

#1 2015-01-09 14:10:06

Betty

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-07
Posty: 17

Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim

Będę skutecznym prezydentem


W dniu 4 grudnia ubr. objął Pan urząd prezydenta Zgierza. Jakie istotne decyzje dla Zgierza podjął Pan w tym czasie? – z tym pytaniem zwracam się do prezydenta Zgierza, Przemysława Staniszewskiego.
Rzeczywiście w dniu 4 grudnia 2014r. rozpocząłem urzędowanie na stanowisku Prezydenta Miasta Zgierza. Miałem to szczęście, że w poprzedniej kadencji samorządu funkcjonowałem w Urzędzie Miasta Zgierza jako Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza, dzięki czemu nie potrzebowałem czasu aby wdrożyć się w procedury obowiązujące w urzędzie ani zapoznawanie się z istotnymi dokumentami.
Moją pierwszą decyzją było powołanie Zastępcy Prezydenta Pana Bohdana Bączaka. Następnie mogłem się skupić na pozostałych elementach życia naszego miasta.

Jakie zamierzenia ma Pan na najbliższy okres? Czy powoła Pan drugiego zastępcę prezydenta? Czy będą zmiany organizacyjne w urzędzie?
Równolegle rozpocząłem przymiarki do unormowania sytuacji kadrowej panującej w urzędzie. Zająłem się też licznymi problemami miasta, w tym zgierską oświatą. Czas nie był sprzyjający na dokonywanie czy podejmowanie decyzji. Liczne spotkania zwłaszcza w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wypełniały mój kalendarz. Jednakże pojawiali się i przedsiębiorcy chcący rozpocząć swoją działalność na terenie Zgierza, z którymi podjąłem rozmowy, aby zrealizować swoje zamierzenia z korzyścią dla nas wszystkich. Wszystkie decyzje jakie będą podejmowane przez mnie w najbliższym czasie nie będą pochopne, lecz dobrze przemyślane i racjonalne. Nikomu nie służą ciągłe zawirowania, a mi zależy na zbudowaniu dobrego zespołu , który będzie w stanie realizować nadchodzące wyzwania. Jestem przekonany, że będę skutecznym prezydentem.
Drugiego zastępcy na tą chwilę nie zamierzam powoływać. Co do zmian organizacyjnych mogę powiedzieć że wspólnie z pracownikami urzędu zamierzam zbudować strukturę zapewniającą optymalną realizację zadań miasta Zgierza.

Z moich obserwacji, oraz rozmów z pracownikami Urzędu Miasta Zgierza wynika, że atmosfera w urzędzie jest przyjazna, praca stała się spokojniejsza, urzędnicy nie obawiają się, że w godzinę po przystąpieniu do pracy w danym dniu otrzymają wypowiedzenie, jak to często miało miejsce za czasów poprzedniczki. Jest to niewątpliwie Pana zasługa.
Zawsze podkreślałem, że dobra atmosfera i właściwa organizacja pracy są kluczem do sukcesu. Pracujący w urzędzie zawsze wiedzieli, że jeśli potrzebna jest pomoc ja zawsze byłem do dyspozycji i starałem się wspomóc, wyszukać najlepsze rozwiązanie. Drzwi do mojego gabinetu zawsze były otwarte i dziś się też to nie zmieni. Cieszy mnie, że atmosfera pracy się poprawiła.

W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał Pan o 3.972 głosy więcej niż Pana konkurentka. W Tygodniku Zgierskim relacjonując wynik wyborów napisaliśmy: „wielkie zwycięstwo Przemysława Staniszewskiego”. Osiągnięty przez Pana rezultat jest najlepszym wynikiem od czasu wprowadzenia bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. Jest to duży kredyt zaufania ze strony mieszkańców. Co zamierza Pan zrobić, aby tego zaufania nie stracić?
Pragnę jeszcze raz wszystkim którzy oddali na mnie głos gorąco podziękować, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a zarazem wielkie zobowiązanie. Mam nadzieję, że swoją codzienną pracą będą spłacał kredyt zaufania jakim zostałem obdarzony. Potrzeb jest wiele, możliwości nie są aż tak duże, jednak systematycznym działaniem można osiągać cele jakie wspólnie sobie postawimy. Zaczniemy od drobnych rzeczy, a jednocześnie będę kontynuował już rozpoczęte istotne inwestycje.
Wiele spraw bieżących i tzw. zaszłości musi zostać uregulowane czy rozwiązane. W jeden rok na pewno się tego nie zrobi, ale moje działania wykraczały będę na pewno poza kadencję niezależnie od tego co ma się później dziać.

Rozmawiamy na początku 2015 roku...
Składam więc wszystkim Zgierzanom w tym i redakcji Tygodnika Zgierskiego życzenia samych sukcesów w 2015 roku, spokoju w życiu codziennym i realizacji wszystkich marzeń. Pozdrawiam gorąco.
Dziękuję za rozmowę.

JENA

tekst pochodzi z Tygodnika Zgierskiego http://sld.zgierz.org.pl/index.php?opti … &Itemid=39

Offline

#2 2015-01-09 14:27:58

August

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Przeczytałem wypowiedzi Staniszewskiego próbując znaleźć w nich jakiś sens.
Z wypowiedzi nic zupełnie nie wynika, zupełny brak konkretów lub choćby zapowiedzi części deklaracji złożonych w kampanii wyborczej.

Ale czego spodziewać się po "figurancie" z PiS?

#3 2015-01-10 17:05:36

karo

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

człowieku- wyluzuj! Niby czego miał dokonać przez niespełna dwa miesiące ze świętami , a co za tym idzie, milionem wigilijnych spotkań, po drodze? Figurant z PiSu? Jeszcze zanim zostal prezydentem, przez wielu już był tak ochrzczony. Może poczekajmy? Dajmy trochę czasu na ogarnięcie syfu kadrowego po Paździochowej i na konkretne działania z zespołem , który stworzy. Bić pianę zawsze najłatwiej.

#4 2015-01-11 15:43:12

max

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

karo to Ty wyluzuj, Staniszewski to nie wiem jak byś chciał go pokazać, to figurant. To, że w ostatnich dwu miesiącach był czas spotkań wigilijnych to fakt. Ale z drugiej strony to zauważ mimo tak niby mało czasu na ważne sprawy miasta to i tak zdążył wiele "dobrego" dla swoich mocodawców dokonać. Powymieniał rady nadzorcze spółek miejskich na "kompetentnych" zmienników. No i co najważniejsze dla Michasia Pilarskiego załatwił zastępcę dyrektora d/s inwestycyjnych w MPGM. Mało, no może mało bo i czasu nie za dużo było. Strach pomyśleć co się będzie działo jak czasu będzie więcej i pilot do uruchamiania Przemka będzie w użyciu częściej.

#5 2015-01-12 08:36:41

uczniak

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Fuchy dla "leserów" z PiS zostały przydzielone, a w sprawie rozwiązania problemów w gimnazjum nr 2 nadal nic Staniszewski nie zrobił.
Przed wyborami obiecywał nauczycielom błyskawiczne rozwiązanie problemów tworzonych przez dyr. Tomczak.
Od tego czasu mimo wystąpienia przedstawiciela szkoły na radzie miejskiej nic nie zrobił w celu rozwiązania stworzonych przez dyrektorkę problemów.
Przez długi okres czasu nie było nawet komu podjąć jakichkolwiek decyzji wewnątrzszkolnych.
Tomczakowa na urlopie zdrowotnym, jej zastępczynie na zwolnieniach lekarskich.
Ostatnio przybył do szkoły emisariusz PiS, który nawet nie wiadomo czy ma jakikolwiek upoważnienia prezydenta.
Z tej wizyty także oczywiście nic nie wynikało.

#6 2015-01-13 16:11:07

Japonka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 77

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Jest butny i chamski . Na spotkaniu z sybirakami nawet nie doszedł do nich, nie podał ręki i nie  podziękował. Z tego co czytam to na razie rozdaje stołki swoim kolegom, to co zrobiła Pani Wieczorek w Zgierzu starczy mu na cztery lata swojej kadencji. Nie spodziewam się rewelacji lub czegoś lepszego dla Zgierza od Pana Prezydenta i jego kolegów ( Gajdy , Pilarskich itp.) po prostu będzie" PLAŻA"

Offline

#7 2015-01-20 14:25:15

Bazyli

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Staniszewski bez suflerów, prawie nigdy nie wie co powiedzieć.
Wystąpił o dofinansowanie modernizacji drogi, której miasto Zgierz nie jest właścicielem.
Równie dobrze mógłby wystąpić o dofinansowanie remontu autostrady.

#8 2015-01-23 10:50:27

Pablo

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Staniszewski jest skuteczny, tylko w wyczesywaniu "kasy" od zgierskich podatników dla siebie i aktywistów PiS.

#9 2015-01-24 13:31:52

Japonka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 77

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

To zgierzanie wybrali bardzo mądrego faceta !!!!!( co nie mogę napisać o mieszkańcach Zgierza , którzy na niego głosowali ) już wyczesuje  kasę Zgierza dla siebie i dla swoich koleżków . Gratuluje dobrego wyboru .

Offline

#10 2015-01-24 20:00:59

Karid

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Nawet jakby zgormadzić w Zgierzu cały PiS i tak nie wyczesze tyle co Iwonka... A swoją drogą Iwonkę już leczą psychiatrycznie czy nadal chodzi w kitlu udając lekarza?

#11 2015-01-26 07:39:35

Pablo

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Staniszewski (PiS)okazał się dotychczas najbardziej skuteczny w wymianie członków rad nadzorczych spółek, do których miasto delegowało swych przedstawicieli.
Z nominantów Wieczorkowej nie ostał się NIKT.
Pierwszą decyzją Staniszewskiego była zamiana przedstawiciela miasta w najlepiej wynagradzanej  radzie nadzorczej PEC, gdzie Wieczorkową zastąpił Baczak.

#12 2015-01-26 09:10:29

Malwina

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Oby okazał się równie skuteczny w wymianie bydła, które zatrudniła w urzędzia Iwonka... Oby nic się nie ostało z tego lumpiarstwa...

#13 2015-01-26 09:43:30

max

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Naiwność Malwiny jest porażająca.

#14 2015-01-26 14:20:28

sanki

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

Skuteczny w obsadzaniu stanowisk Staniszewski, chwilowo nie będzie, tego robił.
Po ponad miesiącu bardzo się przemęczył i postanowił skorzystać z wypoczynku zimowego.
Niby każdy ma prawo do wypoczynku, ale dlaczego przed najważniejszą sesją - budżetową?

#15 2015-01-26 20:33:06

Malwina

Gość

Re: Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem

max napisał:

Naiwność Malwiny jest porażająca.

dziękuję, byle Cię tylko moja nawiność nie oślepiła bo nie stać mnie na okulistę.

  • Index
  •  » PUBLIKACJE
  •  » Rozmowa z Przemysławem Staniszewskim Będę skutecznym prezydentem
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiziomserwer.pun.pl www.joshgroban.pun.pl www.aniolypiekla.pun.pl www.wsparcie.pun.pl www.vestiaots.pun.pl