Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2016-10-27 19:57:19

kurier-zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-09-03
Posty: 127

RIO w Zgierzu

RIO w Zgierzu

Zakończyła się kompleksowa kontrola miasta Zgierza przez Regionalną Izbę Obrachunkową  w Łodzi.
30.09.2016 r., na stronie Biuletynu Informacyjnego RIO w Łodzi opublikowano „Protokół  kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych”, która odbywała się od 26 XI 2015 r. do 29 II 2016 r. Dotyczyła okresu 2014 – 2015 oraz wybranych zagadnień z lat wcześniejszych. To 359-stronicowy dokument dotyczący ważnych spraw zgierskiego samorządu, zarówno personalnych, jak i gospodarowania powierzonym mieniem.

Po podpisaniu protokołu przez kontrolującego i prezydenta Przemysława Staniszewskiego, w  ciągu 60 dni będzie opracowane przez RIO wystąpienie pokontrolne. Otrzyma je prezydent Przemysław Staniszewski. Będzie miał 30 dni na przedstawienie swoich uwag oraz informacji dotyczących wykonania zaleceń. Prezydent może się nie zgodzić z wnioskami i zgłosić zastrzeżenia do  kolegium izby.    Protokół  Uważam , że każdy mieszkaniec Zgierza winien się  z nim zapoznać  , to  pasjonująca lektura .Liczę na to , że zapoznają się z nim radni miasta i omówią jego  treść  na sesji Rady Miasta . Może zainteresują się nim lokalne media . Nie wyobrażam sobie , żeby nie było , termin  do ustalenia ,  publicznej debaty w tej sprawie.  Uwaga ! , ten protokół  czyta  się  jak dobry bestseller  , a więc Zgierzanie  zabierajcie  się do czytania ! . Przypomnieć należy  , że to my  utrzymujemy , z  naszych  podatków , zarówno prezydenta Przemysława Staniszewskiego jak  i  urzędników  magistratu  , mamy  zatem  prawo posiadać pełną  wiedzę  czy w sposób prawidłowy wykonują swoją pracę i w odpowiednim czasie dokonać oceny i rozliczenia . Powinniśmy wiedzieć co dalej będzie się działo .  Informuję  więc , że  Uważam , że  nie ma przeszkód  aby pytać się już teraz w  konkretnych  sprawach  , które  zostały omówione w protokole. Tak uczynię niebawem. Jestem przekonany , że  będzie to ciekawa lektura . Zachęcam także Czytelników , po zapoznaniu się z treścią protokołu , do zadawania pytań  prezydentowi . To jest nasze miasto , mamy pełne prawo do takiej aktywności , to jeden z przejawów naszego obywatelskiego działania.
Z jego treścią zapoznało się już ponad 130 osób. To dobry sygnał, świadczący o zainteresowaniu tym tematem.

obserwator

tekst pochodzi z numeru 3 miesięcznika Kurier Zgierski październik 2016

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sonyericsson4ever.pun.pl www.esc.pun.pl www.smoczahorda.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl