Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#76 2017-03-13 18:31:06

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 367

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Anty masz rację nie jest sztuką mówić trzeba jeszcze mówić z sensem, a ta umiejętności tuszyniakowi jest obca.

Offline

#77 2017-03-19 01:40:44

Krzysiek Skowroński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-23
Posty: 208

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Pan Prezydent 15 minut temu dodał post na fb o rocznicy rozstrzelania Stu Polaków. Zobaczcie, on do późna pracuje, a wy już śpicie i tylko go krytykujecie.

;-)

Offline

#78 2017-03-19 06:17:47

ananas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 54

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Krzysztofie jeśli godziny spędzone na Facebooku mają świadczyć o pracy, to Staniszewski i Bączak są tytanami pracy.
Aktywność obu na tym portalu społecznościowym jest tak duża, że zastanawiam się czy mają jeszcze czas na cokolwiek.

Offline

#79 2017-03-19 07:30:45

Rebeka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-03-18
Posty: 8

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Uczepiliście się prezydenta Staniszewskiego. Jego dokonania dla Zgierza są większe niż poprzedników, mimo że do końca obecnej kadencji jeszcze ponad półtora roku.
A co Wy, piszący zrobiliście dla Zgierza?
Nic nie zrobiliście tylko narzekacie.

Offline

#80 2017-03-19 11:41:50

wena

Gość

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

My to znaczy kto? My jesteśmy zwykłymi mieszkańcami natomiast Staniszewski jest prezydentem i ma zupełnie inne możliwości. Więcej napiszę OBOWIĄZKI. Rebeko Staniszewski zrobił więcej i nawet najwięcej na polu kolesiostwa na skalę niespotykaną i megalomanii - to prawda. Takiego nieudacznika nie było do tej pory w Zgierzu!

#81 2017-03-19 14:07:53

Krzysiek Skowroński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-23
Posty: 208

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Rebeko wymień konkrety, co zrobił? Bo jak na razie, to zwiększył wydatki na promocję dzięki czemu ma lepszy PR niż Wieczorek. A w pozostałych punktach wcale się od niej tak bardzo nie różni. Wg zapowiedzi z początku kadencji SP 10 powinna już być rozbudowana i co? Gdzie ścieżka rowerowa na Malinkę? Gdzie hala sportowa na Włókniarzu? Gdzie rewitalizacja centrum Zgierza, na którą Wieczorkowa odstała kasę? Gdzie ta 'rewolucja komunikacyjna"? Zamiast pieprzyć głupoty pod pseudonimem wyjdź na Miasto i zobacz jak ono wygląda.

Offline

#82 2018-02-25 19:39:11

Łysy Radzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-25
Posty: 132

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

„Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,

Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga,
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!


http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/174_1519583834.jpg

Offline

#83 2018-02-25 19:44:51

Łysy Radzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-25
Posty: 132

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Komentarze do wpisu sztukmistrza spod Tuszyna.


http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/174_1519584020.jpg

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/174_1519584160.jpg

Offline

#84 2018-03-07 15:37:33

Jerzy Zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-21
Posty: 107

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Staniszewski zapowiada jeszcze bardziej intensywne działania.
Ciekawe jakie?
Może zamiast zawieszonej linii tramwajowej 46 i 45 doprowadzi do budowy metra.
Doradcę w temacie ma pod bokiem zatrudnił, go w UMZ, to były prezydent Masliński.
Kolejnym działaniem może być wprowadzenie cywilizowanych warunków wypoczynku na Malince.

Obserwując dokonania Staniszewskiego skończy się na wydłużeniu do dwóch dni święta latawca.
Większej liczbie meczów koszykówki i temu podobnych przedsięwzięć.

Offline

#85 2018-03-17 16:56:34

joker

Gość

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Nasz "wybitny inaczej" Sztukmistrz ze Szczukwina znowu nas zadziwia ! W dniu dzisiejszym wraz ze swoją całą kompanią zabrał się za odśnieżanie miasta !!!! Oczywiście w blasku fleszy ( ze swojej gazetki-tuby propagandowej)!
Około godz. 11.00 całe towarzystwo na czele z Bodziem B. szuflowało śnieg ile wlezie na ul. Piłsudskiego w okolicy SP 1 !!!! Zdziwienie nasze jest ogromne ! Panie Staniszewski, a gdzie to były i są służby miejskie bo od samego rana nie można było przejechać normalnie przez to miasto nawet 100 metrów ! Ani jednej piaskarki , pługu , kompletnie nic !!!! O dniu wczorajszym to nawet nie warto się wypowiadać . W ciągu 1 godziny zablokowane zostało całe miasto ! Dosłownie !!!! A dzisiaj z rozkoszą odśnieża Pan sobie nie wiedzieć czemu ulice należącą do Starosty Zgierskiego !!! Robi Pan sobie zdjęcia z tego wyczynu i z pewnością będzie Pan próbował nam wmówić - "...jak to zgierska władza pracuje w pocie czoła dla dobra jego mieszkańców ". Pan drogi Panie sobie jawnie z nas kpi !!!! I my już tych kpin mamy serdeczne dość ! Chociaż jest jeden plus z tej całej akcji ! Bodziowi B. naprawdę ładnie z łopatą w ręku  i niech się chłopak przyzwyczaja bo w razie wygranej innego kandydata niż piękny Przemo to może być jego codzienne narzędzie pracy !!!!!:D:D:D:D:D

#86 2018-03-17 20:41:37

Jerzy Zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-21
Posty: 107

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Staniszewski z czeredą robią przedstawienie, a ul. Kolejowa, za której odśnieżanie odpowiada miasto po południu wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/357_1521315531.jpg

Offline

#87 2018-08-03 10:04:33

piskacz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 367

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Przemysław Staniszewski - prezydent spod Tuszyna nie uczcił 700-lecia Zgierza

Zgierz kojarzony jest w całej Polsce albo z niedawnym pożarem składowiska odpadów na terenie Parku Przemysłowego „Boruta”, albo z likwidacją blisko 100-letniego tramwaju linii 46. Rzadziej mówi się o naszym mieście w kontekście zapasów, hokeja czy nieistniejących już zakładów przemysłowych.
Jednak mało kto wie, że Zgierz to jedno z najstarszych miast w Polsce. Choć historycy nie potrafią jednoznacznie wskazać momentu nadania praw miejskich, to część z nich zwraca uwagę na datę 18 czerwca 1318 roku, kiedy to Zgierz po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie jako miasto. Tę właśnie datę przyjęto organizując w 1968 roku obchody 650-lecia miasta Zgierza, w ramach których oddano do użytku budynek szpitala przy ul. Andrzeja Struga, czy nadając nazwę „Osiedla 650-lecia” największemu zgierskiemu osiedlu mieszkaniowemu.
Obecne władze miasta, z prezydentem Przemysławem Staniszewskim na czele, nie zdecydowały jednak uczcić przypadającego w tym roku 700-lecia Zgierza. Jest to tym bardziej smutne, że młodsza o ponad 100 lat Łódź, co roku organizuje uroczyste obchody „urodzin miasta”. Z okazji tegorocznych 595. Urodzin Łodzi przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców, tymczasem pochodzący spod Tuszyna prezydent Staniszewski nawet nie wspomniał o 700 urodzinach Zgierza, a szkoda, bo kolejna okazja do świętowania tak doniosłej rocznicy dopiero za 100 lat.
Zapomniana przez prezydenta Staniszewskiego rocznica była świetną okazją do promocji miasta w kraju i świecie. Dziś nasze miasto zamiast promocji skierowanej na zewnątrz, kieruje ją do samych mieszkańców, a prezydent chwali się niezliczonymi osiągnięciami. Okazuje się jednak, że inwestycje, o których mówi, to nic innego jak bieżące utrzymanie miasta. Prezydentowi nie udało się też zapobiec pożarowi na Borucie czy likwidacji najstarszej w Polsce i jednej z najdłuższych w Europie linii tramwajowych. Przypomnijmy, że wniosek o dofinansowanie remontu torowiska, który według zapewnień prezydenta miał zostać złożony już w lutym tego roku, został złożony dopiero w lipcu.
Nasuwa się zatem pytanie, czy obecne władze miasta w ogóle interesują się Zgierzem skoro, w przeciwieństwie do władz poprzedniej epoki, nie potrafiły nawet zorganizować obchodów 700-lecia miasta Zgierza?

Łukasz Kubiak
Radny Rady Osiedla 650-lecia

Tekst został zamieszczony w nr 20 (lipiec) miesięcznika Kurier Zgierski

Offline

#88 2020-02-26 21:11:22

Alfred

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-03-04
Posty: 38

Re: Sztukimistrz ze Szczukwina ,a nie z Tuszyna!!!

Prezydent Zgierza nie rozlicza podatku PIT w swoim mieście?

Wczoraj (28 listopada) zgierski radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Jagielski ujawnił, że prezydent Zgierza rozlicza podatek PIT nie w Zgierzu, ale w Łodzi.

Jak mówi Jagielski, Przemysław Staniszewski w lutym na jednym z portali społecznościowych namawiał zgierzan do rozliczania się z podatku PIT właśnie w Zgierzu, a sam rozliczył się w Łodzi. Jagielski dodaje, że takie informacje otrzymał od naczelnika Urzędu Skarbowego w Zgierzu. - Naczelnik napisał wprost, że oświadczenia majątkowe prezydenta Zgierza nie są badane w Zgierzu, tylko są odsyłane do Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew. Jeśli tam się prezydent rozliczał, to pewnie jakieś 40 procent PIT-u dla gminy nie zostało w Zgierzu, tylko przekazano dla miasta Łodzi.

Prezydent Zgierza nie chciał komentować tej sprawy i odesłał naszego reportera do rzeczniczki Renaty Karolewskiej. - Jeżeli pan Prezydent osobiście nie chce komentować tej sprawy, ja również tego nie będę robić. Myślę, że trzeba to zbadać i sprawdzić, czy nie doszło do złamania tajemnicy skarbowej. Na razie pozostawmy to bez słów - mówi Karolewska.

Radny Przemysław Jagielski powiedział, że ma nadzieję, iż ta sytuacja spowoduje, że prezydent Zgierza kolejny podatek PIT rozliczy już w swoim mieście.

https://www.radiolodz.pl/posts/57404-pr … im-miescie

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.everquest.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.samsungmobile.pun.pl www.margofan-e-info.pun.pl