Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#106 2018-09-08 20:25:35

Sarenja

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Witam Państwa, niepotrzebnie się tutaj denerwujecie, ktoś celowo podsyca niepokój, ktoś komu zależy na rozgłosie,w szkole podstawowej nr 4 sytuacja opanowana, wszystko nareszcie idzie ku dobremu,osoba,która komentowała nauczycielkę- że korpulentna blondynka z wyrazistym makijażem- jest to conajmniej nie na miejscu- może być to chuda ruda bez szminki- byle był to dobry człowiek. A tak jest w tym przypadku- cudowny,prawdziwy pedagog , krystalicznie czyste serce i piękny umysł.
I może się to nie podobać pani Oli,Ani,Karolinie,panu Sebastianowi,🤣🤣🤣 Pozdrawiam Państwa serdecznie
Uspakajamy rodzicow- w szkole dzieje się nareszcie, naprawdę dobrze.
Osoby zaniepokojone mogą uzyskać zapewnienie od Pana naczelnika wydziału oświaty i pana Prezydenta.Obaj panowie są na bieżąco i w temacie.
Życzę dobrego i spokojnego weekendu

#107 2018-09-08 22:33:47

Renawa

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Witam, nie wchodziłam wcześniej na to forum, bo nic się w tej szkole nie działo. Ale córka wróciła wczoraj ze szkoły i znowu powiedziała, że nic nie robili. To samo usłyszałam o czym piszą inni rodzice. Więc proszę nie wymyślać, że to nie rodzice piszą..Sytuacja jest opanowana bo jest sobota a co będzie w poniedziałek... Zobaczymy... Widać, że była i jest jakaś nienawiść do poprzedniej dyrekcji, ale co mnie to interesuje?! W szkole dzieci mają się uczyć. No juz niedługo wybory, więc o naczelniku i prezydencie musiała pani wspomnieć.. Kampania nawet tutaj... Śmieszne... Jeśli chodzi o tego chłopca, to to jest bardzo przykre. Bardzo współczuję jemu i jego rodzicom, bo na pewno przeczytali już te posty. Oczywiście to są brednie, znam chłopca, moja córka chodzi z nim do klasy. Nie sprawiał żadnego zagrożenia dla innych dzieci. Zresztą kamery to zarejestrowaly. Poza tym na podstawie czegoś rzecznik praw dziecka i pewnie kurator podjął decyzję o postępowaniu dyscyplinarnym dla tej nauczycielki. Szczerze współczuję rodzicom.. Nie wiem co bym na ich miejscu zrobiła ale na pewno nie zostawiłabym tak tego. Rozumiem nauczycieli, chcą pomóc koleżance z pracy,pewnie zaprzyjaźnione.. ale za błędy trzeba zapłacić. Prawo jest równe wobec wszystkich. A może ta pani nie nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą, może nie ma powołania.. No wkoncu trzeba się przyznać do winy i juz.. No ludzie przecież ta pani jest dorosła.. Nie wiem czy ma swoje dzieci czy też nie, ale jeśli miałaby dziecko chore na ADHD, problematyczne to też by nim szarpala bo byłoby zagrożeniem dla innych członków rodziny?!  Zastanówcie się bo to jest niepoważne.

#108 2018-09-08 22:54:00

śmiech na sali

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

@sarenja: dawno się tak nie uśmiałem:-) krystalicznie czyste serce i piękny umysł?! :-) czy pani była trzezwa jak to pisała? Jak to brzmi?  To ta pani niedługo zostanie błogosławiona... Komu dać na ofiarę, żeby się tak stało?  Naczelnikowi? Prezydentowi? Nie no różne rzeczy można tu wciskać, ale takie coś?  Żenada:-) :-)

#109 2018-09-08 23:09:10

sarenja

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Cieszę się ogromnie,że w tak piękny wrześniowy wieczór udało mi się rozbawić i rozśmieszyć tak ponurego faceta. Panie K.... dobrzy ludzie nigdy nie są smutni i się uśmiechają- może to być drogowskaz dla pana. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dobrej, spokojniej,rodzinnej niedzieli np na rajdzie rowerowym w parku miejskim.Do zobaczenia.

#110 2018-09-08 23:35:27

sarenja

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Renawa napisał:

Witam, nie wchodziłam wcześniej na to forum, bo nic się w tej szkole nie działo. Ale córka wróciła wczoraj ze szkoły i znowu powiedziała, że nic nie robili. To samo usłyszałam o czym piszą inni rodzice. Więc proszę nie wymyślać, że to nie rodzice piszą..Sytuacja jest opanowana bo jest sobota a co będzie w poniedziałek... Zobaczymy... Widać, że była i jest jakaś nienawiść do poprzedniej dyrekcji, ale co mnie to interesuje?! W szkole dzieci mają się uczyć. No juz niedługo wybory, więc o naczelniku i prezydencie musiała pani wspomnieć.. Kampania nawet tutaj... Śmieszne... Jeśli chodzi o tego chłopca, to to jest bardzo przykre. Bardzo współczuję jemu i jego rodzicom, bo na pewno przeczytali już te posty. Oczywiście to są brednie, znam chłopca, moja córka chodzi z nim do klasy. Nie sprawiał żadnego zagrożenia dla innych dzieci. Zresztą kamery to zarejestrowaly. Poza tym na podstawie czegoś rzecznik praw dziecka i pewnie kurator podjął decyzję o postępowaniu dyscyplinarnym dla tej nauczycielki. Szczerze współczuję rodzicom.. Nie wiem co bym na ich miejscu zrobiła ale na pewno nie zostawiłabym tak tego. Rozumiem nauczycieli, chcą pomóc koleżance z pracy,pewnie zaprzyjaźnione.. ale za błędy trzeba zapłacić. Prawo jest równe wobec wszystkich. A może ta pani nie nadaje się do pracy z dziećmi i młodzieżą, może nie ma powołania.. No wkoncu trzeba się przyznać do winy i juz.. No ludzie przecież ta pani jest dorosła.. Nie wiem czy ma swoje dzieci czy też nie, ale jeśli miałaby dziecko chore na ADHD, problematyczne to też by nim szarpala bo byłoby zagrożeniem dla innych członków rodziny?!  Zastanówcie się bo to jest niepoważne.

Szanowna pani,dobro naszych dzieci i ich bezpieczeństwo jest najważniejsze, kluczowe w naszym , rodziców,postępowaniu,ale walka o dziecko nie może być kosztem innego człowieka, nie można robić krzywdy w imię ,,dobra,,dziecka a jednocześnie być ofiarą manipulacji.Bo skąd postronna,przypadkowa osoba ma takie ,, informacje,,? Są one znane tylko w kręgu osób, które ściśle dotyczy  sprawa!Życzymy wspaniałej,bezpiecznej, niedzieli.

#111 2018-09-21 11:30:46

matka

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Czekałam trzy tygodnie. W szkole ciągle chaos, a strona internetowa praktyczne nie istnieje. Co w zastępstwach za nieobecnych nauczycieli oznacza nauczyciel zastępujący -  "inne"? Jakie lekcje mają dzieci? Co z realizacją programów (jeżeli istnieją?). Poprzedni wpis mnie nie uspokoił. Raczej wywołał irytację w kontekście tego jaki jest stan faktyczny.

#112 2018-09-21 12:42:55

Ela

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Może zapytać o wszystko w szkole? :P

#113 2018-09-21 16:33:17

matka

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

A próbowała Pani? Chyba, że wg Pani jest wszystko w porządku i nie ma o co pytać.
Może lepiej zadać pytania UMZ lub Kuratorium? Bo w szkole, moim zdaniem, nie ma atmosfery i organizacji sprzyjającej rozwojowi Naszych dzieci.

#114 2018-09-21 23:30:18

Rodzic

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Szkoła boryka się jeszcze z problemami i małymi krokami próbuje naprawić ( I szacun za to) to, co poprzedni zarząd zostawił ( celowo) w "lekkim" rozgardiaszu.  Czy nie zastanawia Państwa to skąd te problemy? Skąd braki kadrowe? Dlaczego nauczyciele uciekli albo odeszli? Hmmm chyba ktoś zawinił. Sprawy i skargi są w toku . Poczekajmy. Niech winni odpowiedzą za swoje błędy zgodnie z literą prawa. A ci, którzy teoretycznie są na zwolnieniach lekarskich chyba nie powinni spotykać się na kawie z innym osobami, równie chorymi i na zwolnieniach w .... . My rodzice mamy oczy i widzimy pewne rzeczy. A jeszcze chorować i przejawiać taką złośliwość i wytykać błędy innym to chyba nie przystoi. Wiem, że na zwolnieniu jest dużo wolnego czasu ale może lepiej poczytać o Phelpsie???? Niż wytykać błędy obecnej kadry. Pamiętajmy, że nie ma ludzi idealnych. Szkoda, że jak samemu zasiadało się na stołku to tych błędów się nie widziało albo wręcz nie chciało widzieć. Krytykując a nie dbając o dobro dzieci i szkoły niczego nie osiągniemy. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

#115 2020-02-26 21:06:27

koval

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-13
Posty: 119

Re: Zgierskie podstawówki

Co dalej ze Szkołą Podstawową Nr 11?

Źle się musi dziać w SP 11 znajdującej się przy ul. Cezaka skoro uczniowie przenoszą się do innych szkół.

Jakie są powody decyzji rodziców o przepisaniu dziecka do innej placówki edukacyjnej?

Czyżby mizerny poziom nauczania skłonił rodziców do poszukiwania placówek oferujących wyższy poziom nauczania?

Z rozmów z rodzicami uczniów tej szkoły wynika, że nauczyciele traktują swe obowiązki w sposób lekki, miły i przyjemny dla nich. Nie zamierzają się zbytnio napracować. Podobno wielokrotnie wyższe oceny pojawiały się u niektórych uczniów na przykład jako podziękowanie za przyniesienie do placówki "ryzy papieru".

Czy o sytuacji w tej szkole wie naczelnik Lipiec?

Dlaczego nie było wcześniej reakcji na sygnały, że w tej szkole dzieje się niezbyt dobrze?

Czyżby związki Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Andrzeja Piłacika (Klub radnych Przemysława Staniszewskiego) z tą placówką były powodem przyglądania się na poziom nauczania przez "różowe okulary"?

Czy nastąpią w tej szkole zmiany?

Czy jak, to ma miejsce w ostatnich latach sprawa tradycyjnie zostanie "zamieciona pod dywan" i nadal będzie zdziwienie, że rodzice szukają dla swych dzieci placówek edukacyjnych oferujących co najmniej przyzwoity poziom nauczania.

https://www.facebook.com/groups/2121403 … 4018902685

Offline

#116 2020-02-26 21:12:38

Alfred

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-03-04
Posty: 38

Re: Zgierskie podstawówki

Źle się dzieje

W zgierskich placówkach oświatowych zaczyna się dziać coraz gorzej.

W ostatnim okresie zdarzyły się przypadki naruszenia nietykalności cielesnej uczniów. Jednak o takich sytuacjach jest cicho. Gdyby nie rodzice ta cisza nadal by trwała.

Nie chcę wymieniać placówek oświatowych, gdzie miały miejsce takie przypadki, bo "grono pedagogiczne" rozgrzewałoby klawiaturę do "czerwoności" twierdząc, że to pomówienia.

Jedną ze spraw próbowano wyciszyć. Nawet zdaniem wydziału odpowiedzialnego za oświatę została "załatwiona" czyli wyciszona. Jednak zdaniem rodziców została ona załatwiona po myśli szkoły i nie zgodzili się z takim rozwiązaniem. Na obecną chwilę sprawa wylądowała na ministerialnym biurku w Warszawie. Czy zostanie ona wyjaśniona i załatwiona zgodnie z przepisami prawa zobaczymy.

Czy zdarzające się sytuacje są następstwem bezstresowego wychowywania dzieci?

Czy powodem niewłaściwych zachowań "nauczycieli" jest "negatywna" selekcja do zawodu nauczyciela, gdzie brak chętnych do pracy w takich warunkach "za wynagrodzenie na poziomie sprzątaczki"?

https://www.facebook.com/groups/2121403 … 4018902685

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.samsungmobile.pun.pl www.everquest.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.margofan-e-info.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl