Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2014-05-30 18:28:51

Monika

Gość

Kandydaci na radnych 2014

Wróble na dachu ćwierkają, że PiS i PO zaczynają dogadywać się w sprawie obsadzania swoich kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych w najbliższych wyborach samorządowych, w taki sposób, aby wzajemnie nie eliminowali siebie. Zakładałoby to takie uzgodnienia, iż w niektórych okręgach gdzie PiS będzie posiadał silnego kandydata, to PO nie wystawi tam swojego kandydata i odwrotnie. Jeśliby to się potwierdziło, to byłoby to wielkie świństwo. Trzeba by wówczas apelować, aby zgierzanie nie głosowali na obie te partie.
Jest rzeczą normalną, iż takie uzgodnienia mogą ustalać między sobą Stowarzyszenia lub Komitety Wyborcze współpracujące ze sobą, a nie partie wrogie wobec siebie.

 

#2 2014-06-02 11:28:15

Vasyl

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

PiS i PO mogą dzielić "na papierze" mandaty na radnych, ale i tak nie gwarantuje im to sukcesu.
Ale co ciekawe PO ma upodobanie do dzielenia stanowisk w Zgierzu.
W zbliżających się wyborach do rady powiatu "dogadało się" z SLD, a teraz dogaduje z PiS.
Teraz stało się jasne dlaczego miejscy radni Platformy siedzą potulnie w RMZ i przyzwalają "przyszłemu" koalicjantowi z PiS na:
-zadłużanie miasta,
-budowę spalarni odpadów niebezpiecznych,
- zatrudnienie w Wod-kan aktywistów PiS Radosława Gajdy i Michała Pilarskiego.

 

#3 2014-06-02 11:32:09

kreska

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Jest jeszcze cisza w sprawie myjni w parku, to pewnie też należy do elementów składowych układu!

 

#4 2014-06-02 11:54:06

Bazyli

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

PO i PiS mogą sobie dzielić strefy wpływów.
Nic przedstawicielom tych partii to nie pomoże.
Kandydaci PO oraz PiS są NIEWYBIERALNI na urząd prezydenta Zgierza.

 

#5 2014-06-03 15:12:22

Fakt

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Ciekawe jak funkcjonariusze PiS i Po podzielili mandaty?
Kto ma otrzymać więcej?
Czy przydzielili jakiś mandat radnego dla kogoś innego?

 

#6 2014-06-03 15:33:42

Adamwys

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Wniosek z tego taki, że chyba należy postawić na Mięsoka.
Gdyby radny Mięsok był równie aktywny w terenie jak na sali Rady Miasta, można by pomyśleć o stworzeniu porządnego komitetu wyborczego z listą potencjalnych niezależnych-radnych. Wówczas szansa, że takie indywidua jak Zielińska, Gajda, Skupiński czy Zapartowie znalazłyby się na politycznym oucie gwałtownie by wzrosła.

Radni PO w Zgierzu jak zawsze rozczarowują. Jeżli ma to być powrót do idei POPiSu to ja podziękuję. Z kim chcą budować koalicję? Z Sencerkiem, Gajdami, Pilarskimi? Zgroza.
Perspektywa współpracy ze zgierskim SLD również nie wygląda ciekawie. Zapart i Komorowski skutecznie odstraszają.

Jeżeli p. Budziarski poważnie myśli o kandydowaniu na urząd Prezydenta Zgierza, powinien dokładnie przyjrzeć się swojemu najbliższemu otoczeniu. W RM wśród członków PO widzę wielu nielojalnych potencjalnych pasożytów.

Sytuacja, w której zgierska PO nie wykorzytuje tryliarda wpadek i kompromitacji Wieczorkowej i PiSu, aby podnieść swoje notowania pachnie mi sabotażem. Coś jest nie tak drodzy Panowie i drogie Panie z PO.

 

#7 2014-06-03 15:41:05

gala

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Ale na początku Twój kandydat wchodził w d..ę Najjaśniejszej. Dopiero, gdy nie został przewodniczącym rady, stał się opozycjonistą. Jest bardzo zmienny, a to źle świadczy o każdym, o takich cechach.

 

#8 2014-06-03 15:50:41

kano

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Inni są niezmienni. Wchodzą wzorowo w dupę Najjaśniejszej do dziś. Świadczy to o nich jak najlepiej?

 

#9 2014-06-03 16:00:04

gala

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Ale są niezmienni. Natomiast Mięsok, jak chorągiew na wietrze.

 

#10 2014-06-04 17:45:50

obserwator

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

gala - chyba coś Ci się pomieszało.
Jak chorągiew na wietrze to jest ta cała zgraja w RMZ. Mięsok to jedyna osoba, która ma swoje zdanie i nie daje sobą manipulować. Takie osoby w obecnie trwającej kadencji należy szukać ze świecą, oby więcej takich osób jak Mięsok było, które chcą coś zrobić dla Zgierza a nie dla siebie.

 

#11 2014-06-04 18:52:01

Zdzichu

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Pierwszą przymiarkę walki wyborczej "na noże" mieliśmy w minioną niedzielę w Proboszczewicach. Otóż radny Skupiński na terenie pikniku, organizowanego przez RO Proboszczewice - postawił swój namiot i chciał rozdawać dzieciom bułki i słodycze. Podczas jego krótkiej nieobecności - wyrzucono jego namiot na ulice, zaś pewna radna zaczęła rzucać na niego mięsem. Widocznie sądziła, że on zaczyna się promować. Musiała interweniować Straż Miejska.
I niezależnie, czy ktoś lubi czy nie radnego Skupińskiego - to jednak zachowanie tej radnej i kilku jeszcze członków RO Proboszczewice było skandaliczne. Jeśli komuś coś się nie podobało, to powinni zwrócić uwagę radnemu Stanisławowi (który też jest radnym tej Rady Osiedla), a nie tak się zachowywać.
Dla mnie jest to przejaw walki wyborczej prowadzonej na tym osiedlu. Dotychczas w Radzie Miasta Zgierza jest 4 radnych z Proboszczewic, zaś w nowej Radzie Miasta może być ich co najwyżej 2. Nie ma więc co się dziwić, że niektórym poszczają nerwy na myśl, że może ich tam zabraknąć. Jednak takie zachowanie jakie opisałem jest niedopuszczalne i świadczy o braku kultury u niektórych osób.

 

#12 2014-06-04 19:02:45

Adamwys

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Zdzichu, faktycznie zachowanie tej pani (zakładając, że jest to prawdziwa informacja) było skandaliczne!
Czy możesz podać personalia tej osoby (radny jest osobą publiczną)? Domyślam się, o którą radną może chodzić (imię jej na B?)

Nie ma usprawiedliwienia dla agresji i chamstwa.
Ja gardzę Wieczorkową... I co? Z tego powodu mam jej spalić gazetki propagandowe lub zrywać plakaty wyborcze? Nonsens!

Żadną okolicznością łagodzącą nie jest fakt, że atak był skierowany przeciwko Skupińskiemu. Jego kariera samorządowa dobiegła końca w ostatnim tygodniu. Swoimi decyzjami ośmieszył instytucję Rady Miasta i rozdzielności biznesu od polityki. Teraz czeka go najprawdopodobniej proces i zwrot pieniędzy. Jestem pewien, że on i jego rodzina za swoją prywatę zapłacą. Niech się tym jednak zajmują odpowiednie służby.

 

#13 2014-06-04 20:56:04

Zdzichu

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Odnośnie imienia tej radnej, to nie mogę ani potwierdzić, bądź zaprzeczyć, czy ma imię podobne do Królowej Elżbiety.

 

#14 2014-06-04 21:03:48

gala

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Obserwator  Cała zgraja z UMZ jest niezmienna, bo jak wchodziła w d..., tak wchodzi. Natomiast Mięsok  zaraz po wyborach wychwalał Najjasniejszą, potem wykopali go z Sokoła, a teraz nie wchodzi z nikim w układy, bo każdy wie, jaka z niego mę... Kombinuje tylko, jak się na jakiś stołek załapać.

 

#15 2014-06-04 21:47:36

Adamwys

Gość

Re: Kandydaci na radnych 2014

Galo,

Większość z nas dała się nabrać na oszustwa wyborcze Wieczorkowej. Gdybyś zapytał/a mnie 4 lata temu co sądzę o Wieczorkowej, odpowiedziałbym, że upatruję w jej kandydaturze szansę na rozwój Zgierza i miłą odmianę po przaśnym i sterowalnym Jureczku.

Myślę, że i radny Mięsok nie był tutaj wyjątkiem. Oczkiwania względem Wieczorkowej były spore, tak wśród mieszkańców, jak i radnych.

Proza życia brutalnie zweryfikowała każde wyborcze łgarstwo tej pani. Po 4 latach Wieczorkowa nie ma już żadnych sojuszników. Z obrzydzeniem odsunęli/odsuwają się wszyscy - pracownicy, znajomi, radni koalicyjni (bardzo żałuję, że nie mogę upublicznić epitetów, jakie padają z ich ust pod adresem Iwonki. Tylko spójniki nadają się do zacytowania przed 22-ą). Jak myślisz, skąd się wzięły przezwiska typu Paździochowa, brzydka siostra Kopciuszka, Baba-Jaga etc.? Czyż to nie radni koalicyjni jako pierwsi zaczęli je stosować i ku uciesze wrogów Wieczorkowej rozpowszechniać, wywołując przy tym salwy rechotu?

Wieczorkowej pozbyło się nawet łase na wszystko co państwowe PSL. Dla tej kanapowej partyjki posiadanie własnego prezydenta w regionie (w dodatku ku uciesze feministek - kobiety) stanowiło ważny element wizerunkowy.
W przypadku Wieczorkowej nawet chłopstwo zaryło widłami w gnój i zrejterowało. Co ciekawe, od towarzystwa Iwonki ludowcy wolą NAWET totalnie skompromitowanego Skupińskiego. To o czymś świadczy...

Zapytaj pracowników UMZ (nawet pozatrudnianych pozakonkursowo znajomków obecnej prezydent), co sądzą o swojej przełożonej, jak wygląda organizacja pracy, jak żongluje się stanowiskami i funkcjami, jak wygląda stosunek pracodawcy do podległych jej urzędników. Zapytaj, co sądzili o Wieczorkowej 4 lata temu i co sądzą teraz... Czary-mary!

A ty się dziwisz radnemu Mięsokowi, że na początku kadencji widział w Iwonie potencjalnie dobrego prezydenta. Tak już ten świat jest urządzony, że ludzie prawi i co do zasady przyzwoici, na początku chcą widzieć w drugim człowieku przede wszystkim jego zalety. Niestety, są też i tacy ludzie jak Iwonka, dla których ogłaszane publicznie deklaracje są mniej więcej tyle samo warte co jej umowa ze Skupińskim o dzierżawie gruntów miejskich.

Przyznam, że dawałem Wieczorkowej nieco więcej czasu. Myślałem, że ta fałszywa maska dobrotliwej i troszczącej się o losy Zgierza i jego mieszkańców gospodyni spadnie nieco później z jej twarzy. Wystarczyły 3 miesiące... Pozostałe 3,5 roku to już zupełnie inna maska. Ta prawdziwa.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lista-ots.pun.pl www.margofan-e-info.pun.pl www.samsungmobile.pun.pl www.weight-loss.pun.pl www.everquest.pun.pl