Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#271 2014-09-15 14:37:42

Andrzej B

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Od kilku ładnych lat, byłem na każdej sesji RM więc wielu radnych miałem okazję obserwować. Z czasem daje się zauważyć, jakie pobudki każdym z nich kierują. Nie do końca się zgadzam, że wszyscy obecni radni są bezwartościowi. Jest to oczywiście kwestia indywidualnej oceny ale oceniajmy obiektywnie bo możemy skrzywdzić miasto na kolejne cztery lata. Myślę, że samorządu trzeba się uczyć. Wcale nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje, i wydawało w przeszłości. Wiedza zdobyta w samorządzie jest bardzo wartościowa, natomiast jej brak może okazać się bardzo szkodliwy. Przykładem były kadencje Maślińskiego i po części  Wieczorkowej.
Wtedy wybrano Prezydenta i radnych niemających zielonego pojęcia o samorządzie. Prezydent obstawił się kupą ludzi niemających pojęcia o czymkolwiek. Porobił z nich asystentów, doradców, prezesów i powstał zgierski taliban samorządowy. Skutek był taki, że kilkoro drobnych cwaniaczków, mających jakieś pojęcie o samorządzie, trybie podejmowania uchwał itp. kręciła całą radą miasta. Doceniajmy wiedzę samorządową bo jest ona sama w sobie atutem a nie powodem do dyskryminacji.
Oczywiście z drugiej strony, wybierając między wiedzą a uczciwością i przyzwoitością, ja osobiście stawiam na to drugie.

 

#272 2014-09-15 14:46:17

Andrzej B

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Mój post odnosi się do postu "chełmy" a nie "milczka" bo czytając w kolejności trudno dopatrzeć się związku.

 

#273 2014-09-15 19:59:56

Adwokat

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Informacja od chełmy-na jego prośbę,gdyż został po ostatnim poście zbanowany.
I podjął decyzję,że nie będzie brał udziału w dyskusji ponieważ,jak uważa ,nic złego nie zrobił.
"Brałem udział w dyskusji,dla dobra mieszkańców Zgierza,gdyż jestem jednym z nich.Nie interesują
mnie grupy nacisku,grupy lobbujące za tym lub innym kandydatem. Moja dyskusja bardziej miała
dotyczyć przyszłych radnych,niż kandydata na prezydenta. Każde miasto ma takiego prezydenta na
jakiego zasłużyło,lub sobie wybrało.Co do radnych -to jako mieszkaniec osiedla Krzywie-Chełmy,po
przeanalizowaniu 8 lat interpelacji posłów wybranych m.in. z tego rejonu zauważyłem,że dla niektórych
Zgierz kończy sie za mostem na Długiej i na wschód od Sadowej.Właściwie żaden z nich {żadna też}
nie zrobili przez 8 lat dla tego rejonu. Coraz bardziej stajemy się wsią przy Zgierzu.Jedyne interpelacje,
i to dośc dużo,dotyczyły terenu zamieszkania jednego z radnych i ul. Zawiszy { i asfalt ,i kolektory itp-
może ktoś mnie oświeci dlaczego].Nie mamy wiat przystankowych,zdrenowanych ulic,wyrównanych ulic
{ jeżeli nawet zostało to zrobione to efekt jesieni i zimy spowoduje,że znowu obudzimy się z ręką w
nocniku}.Itd.itd. Poza tym uważam,że wybierając przewodniczących Komisji działających przy Radzie
Miasta powinno kierować się w pierwszej kolejności ich wykształceniem - vide-przewodniczący Komisji
finansów-ludzie nie mający przynajmniej podstawowej wiedzy są { wg mnie} łatwo sterowalni.
Używanie okreslenia -prezesik-uważam,że uwłacza,a przecież nikt nie powinien obrażać kandydatów
lub ich deprecjonować w oczach czytających.Jeżeli nawet prezesik-to polecam szanownej uwadze
czytających, wykształcenie i dokonania innych osób - kandydujących,sprawujących odpowiedzialne
funkcje w mieście- spółki,wydziały itd. Dla mnie ,być może się mylę,to stosowanie zasady - mierny,
bierny,ale wierny. Koncząc - prezydent,radny- to nie zawód to służba dla wyborców.
Pozdrawiam.

 

#274 2014-09-15 20:08:57

Teodor

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Jeśli ktoś zaangażowanie radnych czy "społeczników" w sprawy miasta ocenia przez ilość złożonych interpelacji, to nie wie na czym polega samorząd i sprawy Miasta.
Radni są od określenia i kontroli działań władzy wykonawczej nie zaś tylko od składania interpelacji.
Najważniejsza jest ich funkcja kontrolna oraz uchwalenie wydatków budżetowych oraz powstrzymanie od zadłużanie Miasta.
W dobrze zarządzanych miastach  radni nie muszą pytać o dziury w jezdniach czy tym podobne gdyż dobry gospodarz dba o odpowiedni stan nawierzchni dróg.

 

#275 2014-09-15 20:12:45

Bazyli

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Ukrywający się pod nickiem "chełmy" ostatnio piszący jako Adwokat pisze nie na temat w postach w których toczy się dyskusja o zupełnie innych sprawach.
Ponadto jako wybitny krytyk winien wiedzieć, że w mieście do jego organów wybierani są radni i prezydent nie zaś posłowie.
Ale z takim fachowcem" od ilości interpelacji dyskusja jest trudna.

 

#276 2014-09-16 03:52:51

Andrzej B

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Dołączam się do opinii, że ilość składanych interpelacji nie świadczy o niczym i niczego nie odzwierciedla. Często interpelacje składa jedna osoba w imieniu klubu radnych. W żaden sposób nie świadczy to o tym, że jest ona ich autorem. Często też, jedna interpelacja ma wagę stu innych. Jednak takie forum jest chyba po to, żeby dyskutować i dzielić się wiedzą którą nie wszyscy mieli okazję nabyć w tym czy innym zakresie. Nie rozumię czemu "chełmy" został zbanowany. Czyżbym przegapił jakiś jego niecenzuralny post?

 

#277 2014-10-30 12:21:02

Kozłowski

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Przewodniczący RMZ mówi, że nie bierze odpowiedzialności za działania Pani Prezydent.

Ach ty g...ju przez cztery lata brałeś, ochraniałeś, wódkę piłeś, na fuchę do MPGK poszedłeś, a teraz nie bierzesz odpowiedzialności. Dziadostwo.

 

#278 2014-10-30 14:51:41

Adamwys1

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Zgierskie SLD przebiło w poziomie patologii nawet obrotowych ludowców i ich pazerne rodzinki.

Świecący się Jarek- przykład tępego karierowicza. O stołek w miejskiej spółeczce zażarcie walczył przez ostatnie 4 lata. Opłacały się wspólne wojaże po Polsce z Wieczorkową i całowanie jej rączek! Pani w końcu zauważyła te powycierane kolana i dała gryzaka.
Facet koszmarny, bez jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego, oślizgły jak piskorz.
PS. Kup pan sobie wreszcie dwa nowe garnitury. W tych dresiarsko-połyskujących ciemnym i jasnym wyglądasz pan jak cinkciarz ze Stadionu Dziesięciolecia. Jakby ktoś pana wiecznie oblewał wodą(?).

Zygi Z.- kolejna lewicowa gwiazda. Pogląd na wszystkie sprawy ma jeden - oby Oleńce w UMZ żyło się lepiej.
Zrobi wszystko i poprze każdy idiotyzm Wieczorkowej, aby ta przypadkiem nie "tknęła" jego progenitury...
Ciekawe jak sobie poradzi p. radny w nowym rozdaniu, już bez Wieczorkowej... Kogo tym razem będzie wspierać swoimi "mądrościami" i kaprawym, zazwyczaj przymkniętym na wszystko okiem?

No i ostatnia lewicowa gwiazda pomyślności... Agnieszka Lukszt... (przepraszam, do tej pory nie nauczyłem się tego pięknego nazwiska). Kobieta wpuszczona w maliny, na pożarcie.

Do łez rozbawiła mnie jej rozpaczliwa próba znalezienia na portalu samorządowym kogoś, kto zorganizowałby jej kampanię wyborczą... Skutek: kompromitujący plagiat.
Czyżby Zapart i Komorowski nie udzielali pani należytego, partyjnego wsparcia? A może nie zauważyła Pani, że już od ładnych paru lat tych dwóch groteskowych komediantów gra na kogoś zupełnie innego?
Może gdyby coś pani znaczyła w Zgierzu? Może gdyby miała pani wpływ na rozdawanie posadek? Może gdyby to w pani rękach był zawodowy los córeczki Oleńki? Podejrzewam, że wówczas mogłaby pani liczyć na tych dwóch jegomości...

Ktoś, kto nie pachnie władzą, raczej nie zostanie obsikany przez psa. A pogryziony - owszem!

 

#279 2014-11-02 14:40:34

Monika

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Jak zawsze wysoko cenie trafne opinie Adamwysa o zgierskiej klasie politycznej. Na ogół tej klasie brak jest klasy. Dla nich najważniejsze są prywatne interesy, a nie zaś dobro Zgierza i ich mieszkańców. Radni SLD są tego najlepszym przykładem. Oni nawet nie prezentują wartości lewicowych i mają schowane te wartości w ...4 literach.

 

#280 2014-11-02 14:51:48

zibi

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

lekarstwem na całe zło w ezg jest nie wybranie grzegorza m do rady miasta, wpływy tego pana ulegną znacznemu zmniejszeniu, w obecnej ordynacji jest to mozliwe

 

#281 2014-11-02 21:34:43

Luis

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Grzegorz M. stracił chyba żelazny elektorat, gdyż dziś z ambony o jego prawości mówił ks Bledzewski.
Takie wspieranie kandydatów tego pokroju przypomina zwyczaje panujące na Sycylii.

 

#282 2014-11-03 08:09:03

jabłko

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

ks. Bledzewski jest pachołkiem zgierskiej władzy i mafii.

 

#283 2014-11-04 10:32:39

ula

Gość

Re: Oceń zgierskich radnych 2010-2014.

Luis napisał:

Grzegorz M. stracił chyba żelazny elektorat, gdyż dziś z ambony o jego prawości mówił ks Bledzewski.
Takie wspieranie kandydatów tego pokroju przypomina zwyczaje panujące na Sycylii.

Tonący brzytwy się chwyta ;))) Nagle taki świętojebliwy się zrobił sprzedajny radny... Zgierz będzie zdrowszy jak się takie ryje i kombinatorów od koryta odsunie!

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.welcometohell.pun.pl www.pokemon-master-green.pun.pl www.prawokul09.pun.pl www.renegaci-wow.pun.pl www.n-w-u-fed.pun.pl