Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#61 2013-10-24 12:42:35

Patryk

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Myślicie, że Ogrodowczyka by wystawili? przecież mówi się o Budziarskim, z jego ambicjami nikt nie ma szans...

 

#62 2013-10-24 13:18:32

abc

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Potencjalny kandydat PO Piotr Ogrodowczyk zaprzecza na FB.
Ciekawe czy to gra czy został przywołany do pionu przez szefa miejskich struktur?

 

#63 2013-10-24 13:25:42

Adamwys

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Mam nadzieję, że jednak będzie to p. Budziarski. Jest to w tej chwili jedyna osoba w Zgierzu, która ma realne szanse na zaprowadzenia jako-takiego porządku w mieście, odsuwając od koryta popleczników Wieczorkowej i ją samą oraz oczyszczając PO z osób, które po cichu wspierają obecną prezydent.

Jest to człowiek znany w mieście, nieskompromitowany, nieuwikłany w żadne afery i aferki, trzeźwo myślący.
Jednym słowem, znam i szanuję i życzę powodzenia, jeśli zdecyduje się na start w wyborach.

 

#64 2013-10-24 13:32:31

abc

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Jeśli Budziarki wystartuje będzie mu potrzebna kumulacja powodzenia.
A w to że cichych popleczników Iwony W. w PO pogoni nie wierzę.
Ale ponoć "wiara przenosi góry".

 

#65 2013-10-24 13:45:25

Monika

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Zgierska Platforma Obywatelska przez to, że bez przerwy się kompromituje, to nie ma najmniejszych szans w wyborach prezydenckich. Przecież nigdy jeszcze ich kandydat nie przeszedł do 2-giej tury wyborów. Powszechnie wiadomym jest, że Wieczorkową po cichu wspierają niektórzy członkowie PO . To m. in. dzięki tym osobom obligacje nie zostały uwalone. Ich cała strategia jest jedną wielką tragedią. Oni nie potrafią wygrywać wyborów, ani nie potrafią być zgraną opozycją.

 

#66 2013-10-24 13:50:40

Adamwys

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Cichych może faktycznie nie pogoni. Jak sama nazwa wskazuje dobrze się maskują. Są bardzo obrotni i plastyczni.

Pan Budziarski z całą pewnością jednak pogoni na cztery wiatry dwór Wieczorkowej, okupujący w tej chwili sam urząd i miasto. Co do tego nie mam wątpliwości. Już dla tego faktu warto na niego postawić.

Widok szczurów pospiesznie uciekających z UMZ oraz spółek miejskich będzie miodem na moje serce.
Co ważne, wątpię aby szczurza elita zachowała swoje dotychczasową kryjówkę w Wodkanie. Teoretycznie to najlepsze miejsce dla nich. Proponuję jednak nie budynek na Stuga, ale ścieki i kanały obok.

 

#67 2013-10-24 14:00:13

Lidor

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Adamie masz rację w tym co piszesz (dotyczy ostatniego postu).
Jednak radni PO powinni pamietać, co się działo w poprzedniej kadencji i to jaką opozycją był PiS.
Obecni radni PO niepotrafią znaleźć się w opozycji.
Prawdopodobnie wiekszość z nich zakończy po najbliższych wyborach karierę samorządową.
Ale w takim ugrupowaniu jak PO powinni oni mieć jakąś wypracowaną strategię działań opozycyjnych i to powinny wyegzekwować także jej miejskie struktury.
Jednak obecnie struktury PO nie posiadają wpływu na radnych.
Ico by nie pisać o Gajdzie nalezy mu przyznać, że trzyma radnych od kilku lat na smyczy i dzięki temu rozpychają  się wszędzie.

 

#68 2013-10-24 14:21:17

echo

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

I dlatego kandydat z PiS zwycięży

 

#69 2013-10-24 15:03:02

Yola

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Jak się przegląda zdjęcia z Marszu o wolność mediów (czytaj o prawo nadawania przez TV TRWAM) to widać wyraźnie że kandydat PiS może zwyciężyć w konkursie na "kreaturę" mody.

 

#70 2013-10-24 15:11:20

Adamwys

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Zwyciężyć może zwycięży, ale patrząc na intelektualistów z ramienia PiS wątpię, aby udało się tę władzę utrzymać...

Osobiście nic przeciwko PiS nie mam, osoby takie jak łódzki radny Marek Michalik zasługują na mój szacunek, ale wizja zarządzania miasta przez Sencerków, Gajdów czy Pilarskich jest delikatnie mówiąc przerażająca. Zero jakichkolwiek sensownych umiejętności oprócz nieustannego lawirowania między urzędami i spółkami miejskimi. O tym, jakie poparcie mają wymienieni wyżej panowie, najlepiej świadczy liczba głosów oddana z ich okręgów.

W tej chwili widzę dwóch wartościowych kandydatów. Jest to p. Hiliński oraz p. Budziarski. Dużo zalet, jedna jedyna wada - PO, które w mieście nie cieszy się dobrą opinią. W ich przypadku, najlepszym rozwiązaniem byłoby zadbanie o PR na miarę Wieczorkowej (chociaż ja wciąż twierdzę, że prawdziwa cnota krytyki się nie broni i nie potrzebuje do tego żadnych sztuczek piarowskich), histeryczne wręcz nagłaśnianie wpadek Iwonki (materiału starczyłoby na dwie kampanie) oraz startowanie w wyborach jako KANDYDAT NIEZALEŻNY.
O tym jak perspektywiczne jest to rozwiązanie niech świadczy rozwój Wrocławia, Gdyni, Sopotu.

 

#71 2013-10-24 18:02:44

Monika

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Choć Budziarskiego można wysoko oceniać, jednak na niego spada odpowiedzialność, że nie potrafił trzymać w ryzach radnych PO. Ci radni tworzyli zbiór przypadkowych osób, którzy nie reprezentowali wspólnej linii partii, zaś przy najważniejszych głosowaniach (jak przy udzieleniu absolutorium dla Wieczorkowej) każdy głosował inaczej. Tak nie postępują radni poważnej partii, to jest kompromitacja dla PO.

 

#72 2013-10-24 19:36:46

E-mail

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Qaa

 

#73 2013-10-24 19:50:38

E-mail

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Nie jest to dobra kandydatura dla PO (Budziarski) nigdy w Zgierzu się nie sprawdził, zwiał do Powiatu i tam pracuje na rzecz Aleksandrowa Ł.  pod dyktando Kozaneckiego.W Zgierzu mamy innego radnego POWIATOWEGO Pana Iwaniuka, jest na każdej sesji RMZ i pracuje, myśli i jest obecny przy problemach Miasta  Zgierza i wie więcej o tym mieście

 

#74 2013-10-24 20:58:11

Adamwys

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

Pana Iwaniuka nigdy nie spotkałem osobiście, ale również słyszałem wiele bardzo dobrych i ciepłych słów na jego temat. Prawdziwy samorządowiec, Prawdziwy społecznik.

Szanowni Forumowicze, z powyższego wynika, że jest z kogo wybierać kandydatów na przyszłoroczne wybory. Nie jest tak, jak próbują nam wmówić radni koalicyjni, że wybór będzie się ograniczać między kimś z PiS (nie wierzę, że wystawią p. Gajdę, Forfeckiego lub Pilarskiego, raczej Staniszewskiego lub podpiętego Sokoła), PSL (mają jeszcze czelność nawet gdybać o wyborach?) lub Klubu Sokoła.

Warunkiem wygranej któregoś z panów: Hilińskiego, Iwaniuka lub Budziarskiego jest oficjalna APOLITYCZNOŚĆ. Nie wiem, czy są skłonni do takiego rozwiązania, ale pod szyldem PO szans nie ma w tej chwili. Bardzo utrudniają start struktury ogólnokrajowe. Z teoretycznej przedwyborczej apolityczność zawsze można zrezygnować i powrócić do korzeni partyjnych. Jednakże przykład obecnej PO w RMZ pokazuje, że nawet przynależność partyjna nie gwarantuje jedności podczas głosowania. Po co zatem panom H., I., i B., struktura, która tylko w teorii strzela do tej samej bramki, a w rzeczywistości z każdą kolejną sesja staje się tworem coraz mniej przewidywalnym? Nie lepiej i prościej stworzyć własny zespół i wystawić go w RMZ jako apolityczną i niezależną INICJATYWĘ NA RZECZ ZGIERZA?

Większość mieszkańców ma dosyć szyldów i rozgrywania miasta wg ściśle partyjnego klucza. Z całą pewnością docenią fakt powołania inicjatywy, która już w nazwie będzie akcentowała potrzebę zmian na rzecz Zgierza, a nie personalnych przepychanek w RM.

Na czele miasta musi stanąć ktoś, kto rozbije tworzone i zacieśniane przez lata wzajemne powiązania.

PS. Pani Wieczorek nie uwzględniłem jako potencjalnego kandydata, ponieważ po dzisiejszej informacji, jaką uzyskałem od jednej z wysoko postawionych osób w Zgierzu, wiem że nie ma szans na wygraną. Nie chodzi nawet o dramatyczny spadek popularności. Chodzi o pewnego pracownika UMZ, który swoją przeszłością prędzej czy później ją świadomie lub nieświadomie pogrąży. Sprawa powoli wypływa, jest BARDZO poważna, a ja nie zamierzam, ze względu na ochronę danych osobowych oraz własne bezpieczeństwo prawne ujawniać szczegółów. Na razie... Większość tu piszących i tak domyśla się o kogo chodzi.

 

#75 2013-10-25 08:01:29

Patryk

Gość

Re: Prezydent Zgierza 2014

abc napisał:

Potencjalny kandydat PO Piotr Ogrodowczyk zaprzecza na FB.
Ciekawe czy to gra czy został przywołany do pionu przez szefa miejskich struktur?

Czy ja wiem czy tak zaprzecza, coś dziwnie wygląda to zaprzeczanie. Z tego co słyszałem to z PO momentami łączą go tylko to, że ma fajne inicjały, ale może po prostu komuś zaszedł za skórę i taką famę puścili.

Ale co do Budziarskiego to po tym co robi w powiecie nie ma szans w Zgierzu, zobaczcie co się dzieje w AŁ a co w Zgierzu. Faktycznie Iwaniuk jeszcze stara się walczyć o coś dla nas i tyle. A Budziarski? Niby ma władzę, niby jest w budynku tutaj a spróbujcie się z nim czasem dogadać. Nie wierzę, że pogoni to towarzystwo w UMZ.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ifp.pun.pl www.robygcityapartments.pun.pl www.dolinarozpusty.pun.pl www.retro-vintage.pun.pl www.pokemonland.pun.pl