Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#1 2015-04-10 22:09:54

BB1993

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-19
Posty: 16

Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

To mój pierwszy post tutaj. Jestem ciekawy co sądzicie o organizacji ruchu przy centrum handlowym na ul. Gałczyńskiego (między Bazylijską a skateparkiem). Według mnie bezsensowne było "przemalowanie" tego odcinka z jezdni 1x1 do jezdni 2x2. Z obu stron mamy skrzyżowania wraz z przejściami dla pieszych oprócz tego, zgodnie z przepisami, zarówno za ulicą Bazylijską jak i Suchowolca powinniśmy jechać w jednym rzędzie. Nowa organizacja ruchu nie przyczyniła się do rozładowania korków w kierunku ul. Łęczyckiej w godzinach szczytu, w związku z czym zastanawiam się, jaka idea przyświecała dzielnym rycerzom Świętej Przepustowości.

Sposób na rozwiązanie problemu jest prosty: od strony osiedla przywracamy jeden pas ruchu (dwa tak na prawdę nic nie zmieniają), natomiast od strony Łęczyckiej prawy pas służy do jazdy na wprost, natomiast lewy tylko do skrętu do centrum handlowego.

Offline

#2 2015-04-11 07:39:31

koala

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 73

Re: Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

Czego w Zgierzu nie zrobią aby przypodobać się inwestorom?
Organizacja ruchu została tak zorganizowana aby do centrum handlowego można bezproblemowo dojechać.
Nieważne, że firmom po drugiej stronie utrudniono dojazd od strony osiedla, bo kto z władz przejmuje się przedsiębiorcami.

Offline

#3 2015-04-11 09:44:52

wojtek37p

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-21
Posty: 63

Re: Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

Może mało wygodnie, ale jednak jakimś rozwiązaniem jest (jadąc od strony osiedla) skręt w lewo w Suchowolca i wjazd "od tyłu".
A tak ogólnie to "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?"
A tak na marginesie to kiedyś, kiedyś obiecywano właścicielom działek za pawilonami, że między ich działkami, a samą ulicą Gałczyńskiego nic już nie powstanie, a tu ... zonk. Może tak jak wtedy właściciele owych pawilonów "wyrolowali" mieszkańców "z tyłu", tak teraz centrum handlowe wyrolowało ich.

Offline

#4 2015-04-19 07:32:17

Hipolit

Gość

Re: Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

W Zgierzu niektórzy sa gotowi zrobić wszystko czego pragnie inwestor???? nawet wprowadzić organizacje ruchu niezgodną z zasadami bezpieczeństwa.
Nasze miasto jest jedynym, które tworzy drogi dojazdowe lub wjazdy dla potrzeb prywatnych firm (vide wjazd na myjnię rodziny posła PiS Matuszewskiego obok parku miejskiego).
W innych miastach inwestor jest obligowany przy okazji inwestycji do przebudowy komunikacji ułatwiającej wjazd.

#5 2015-11-20 20:21:46

BB1993

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-19
Posty: 16

Re: Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

I jak zwykle, najważniejsze było podlizanie się inwestorowi. Dzisiaj mamy jedną Zgierzankę mniej ku chwale Świętej Przepustowości. Kierowca samochodu widząc 4 pasy ruchu poczuł się jak na autostradzie i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Offline

#6 2016-07-05 23:30:28

joker

Gość

Re: Organizacja ruchu na ul. Gałczyńskiego

Niestety nie poprawiło się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Gałczyńskiego/ul.Parzęczewskiej, gdzie raz w tygodniu dochodzi do wypadku, a kilka dni temu na pasach w okolicy centrum handlowego na ul. Gałczyńskiego auto potrąciłoby kobietę z wózkiem na pasach i nawet tzw. poduszki berlińskie by nie pomogły.

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smoczahorda.pun.pl www.sonyericsson4ever.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl www.wtm-transport-3.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl