Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#151 2014-06-16 11:41:47

 ono

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-26
Posty: 44

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Moja ocena kwalifikacji p.Lefik jest bardzo wysoka, co oczywiscie spotka sie z pelna krytyka wiekszosci forumowiczow. Podobnie wysoko oceniam panow Gajewskiego, Zgierskiego i p.Sendal. Natomiast Iwonka to symbol  zla pod kazdym wzgledem. Nie da sie u niej znalezc przynajmniej jednej pozytywnej cechy. Niebawem zostanie zupelnie sama i jeszcze mocniej wyeksponuje  swoje odrazajace wnetrze, chcac za wszelka cene wygrac wybory.
Co zas do panow Budziarskiego i Miesoka, to w pelni podzielam poglady Gali i Andrzeja B. Adamwys bardzo wspiera A. Miesoka, bo wiele ich laczy. To jednak za malo, by go uczynic prezydentem. Nic straconego, znajdzie sie inny, naprawde dobry kandydat. P.S. Adamwys to nie Stanislaw, choc ktos bardzo mu bliski.

Offline

 

#152 2014-06-16 12:07:24

kano

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

ono - prezydenta się nie czyni, tylko wybiera, chyba, że masz inne doświadczenia. Świadczy to o sposobie twego myślenia. Myślisz, że da się komuś uczynić, kogoś prezydentem w tym mieście?

 

#153 2014-06-16 12:10:55

Vasyl

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

W ostatnich wyborach pewnemu prawnikowi udało się zrobić specjalistkę od pałek perkusyjnych prezydentem, to sądzi, że kolejny raz ten manewr przejdzie.

 

#154 2014-06-16 12:14:03

kano

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Wszystko co od mecenasa będzie podejrzane.

 

#155 2014-06-16 12:39:45

Adamwys

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Ono, dziękuję za wyjaśnienie. Taka rekomendacja może tylko zaprocentować. Nie pozostaje mi nic innego jak zapukać do drzwi Andrzeja Mięsoka i zgłosić się na ochotnika.  Co do oceny radnego Mięsoka - poczytaj sobie moje komentarze na jego temat sprzed paru miesięcy. Były miażdżące. Braku obiektywizmu zarzucić mi nie możesz.

Kilka miesięcy temu moim faworytem był Wojciech Budziarski (jego kandydowanie wirowało wówczas gdzieś między Marsem a Jowiszem - pełna abstrakcja). Uważałem, że sobie poradzi jako kandydat Zgierza. I pewnie dalej trwałbym w tym przekonaniu, gdyby nie otoczenie polityczne Budziarskiego. Z jednej strony brak przebojowości, charyzmy, miotanie się między koalicją i opozycją. Z drugiej niewiarygodne wręcz kolesiostwo na poziomie wojewódzkim (nie pojmuję dlaczego minister Nowak z "trzepaną" małżonką jeszcze nie siedzą)... Budziarskiego w roli niezależnego pewnie bym wsparł. Jednak dzisiejsze PO napawa mnie obrzydzeniem.

PSL-u nie traktuję w kategoriach partii. Jest to dla mnie coś z pogranicza organizacji mafijnej. Niewybieralna formacja.
PiS jako-taki może być. Sytuacja odwrotna do tej z Budziarskim. Na formację bym zagłosował, ale ręka mi uschnie przy takich indywiduach jak zgierscy Gajdowie, Sencerkowie, Pilarscy czy MĘSZCZYZNA Matuszewski. Jednym słowem ZGROZA.

Sokół - dostał już raz szansę. Nie wykorzystał. Więcej okazji nie będzie. Towarzystwo Macińskiego odstrasza.
Wieczorkowa - ma swoje pięć minut. Wykorzystuje je w sposób karygodny (dosłownie). Więcej limitów czasowych nie będzie.

Pierunie, Witczaki i reszta zgierskiego planktonu - to sterowalne kukiełki. Zagłosuj na Pierunia, dostaniesz w prezencie Leśniewicza (i Wachowicza + Złota Rybka Sp. z o.o.). Zagłosuj na Witczak, dostaniesz w pakiecie Janiszewskiego i peeselowsko-eseldowską ferajnę.

Prosta kalkulacja - zostaje Mięsok. Niestety, nie wiem na ile deklarowana niezależność i pozaukładowość przełożą się na politykę kadrową i sposób zarządzania miastem. Wielka niewiadoma.



Komentarz w sprawie niedawno wywalonych z urzędu:
Drogie ono, chwalisz bezprzykładnie tę świętą trójcę... Niepotrzebnie. Nie ma ku temu podstaw.

Tomasz Zgierski - wg Wieczorkowej przez dłuższy czas wykonywał swoją pracę bdb. Jednak zgodzisz się ze mną, że rekomendacja od Wieczorkowej to jak dostanie w twarz. Żaden przyszły pracodawca tego nie kupi. Co innego gdy Iwonka stwierdzi lub zrobi adnotację, że pracownik był beznadziejny i nie spełnił jej oczekiwać. To już spory komplement.

W jaki sposób twoim zdaniem praca Tomaszka przełożyła się na sukces Zgierza? Czy Zgierz coś dzięki p. Zgieskiemu zawdzięcza? Co  przez 4 lata ten jegomość wypromował? Nawet siebie nie potrafił, bo stał się największym po Wieczorkowej pośmiewiskiem. Nie pojmuję, jak człowiek odpowiedzialny za kulturę i promocję, w pierwszej kolejności nie zadbał o własny wizerunek. "Konus w przykrótkim garniturkU", "lizak", "szpaner", "mięso armatnie", "skarżypyta" - to tylko część opinii nt. tego pana. Po więcej zapraszam do UMZ. Za czasów Zgierskiego Wydział Promocji i Kultury przekształcono w Wydział Propagandy.

p. Sendal - tutaj mogę się z Tobą zgodzić. Tak krawiec kraje jak mu materiału staje. A że Iwonka to materiał przykrótki, postrzępiony i poplamiony? Nawet sam szewc Armani miałby problem żeby uszyć z niej coś więcej niż skarpetkę. Cały czas mam jednak wrażenie, że p. Sendal była traktowana jak przenośny stojak na mikrofon...

p. Gajewski - niewiarygodnie prosty (spory eufemizm z mojej strony. Nie chcę używać określeń typu: prostak, bufon, ignorant). O ile Zgierski latał za/po p. prezydent a Sendalówna dzielnie podsuwała jej mikrofon, to Gajewski nie błysnął niczym. Doradca ds. inwestycji? A jakież to inwestycje się w Zgierzu dokonały? Jakich przedsiębiorców do Zgierza sprowadził? Czyżby Grabka lub speców od spalarni? Pan Gajewski, jeżeli ma trochę przyzwoitości, powinien zwrócić całość swojego uposażenia za okres 2011-2014. Totalne nieporozumienie.

p. Lefik - promowana i wypromowana przez Skupińskiego. To mi wystarczy za rekomendację. Nie muszę nawet czytać CV tej pani...

 

#156 2014-06-16 13:12:27

Andrzej B

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Pan Gajewski miał pewien sukces. Udało mu się nawiązać współpracę z delegacją chińskich biznesmenów.
Jednak chyba niestety, chińczycy ocenili, że nasza Pani Prezydent niczego pozytywnego do ich wiedzy o pałeczkach nie wniesie. Kulą w płot. Nic do zaoferowania. Jedynym pokłosiem tej współpracy była godzinna wizyta chińskiej delegacji w gabinecie Iwony Wieczorek i kilkudniowa wizyta Pani Prezydent w Chinach. Nie potrafię powiedzieć czy była to wycieczka na koszt podatnika ale znając realia, tak podejrzewam. Podejrzewać mi wolno. Jeśli nie mam racji, proszę zanegować.

 

#157 2014-06-16 13:24:14

Bazyli

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Możliwe, że Chińczycy nie skojarzyli zainteresowań Iwony Wieczorek jako pałeczek perkusyjnych lecz jako pałeczki służące do jedzenia i tylko dlatego zainteresowali się spotkaniem z prezydentem Zgierza.
A wyjazd do Chin nie doszedł do skutku, gdyż nie znaleźli się "frajerzy" gotowi sfinansować pobyt Iwonki wraz z towarzyszącą osobą w "Państwie Środka".

 

#158 2014-06-16 13:36:56

Adamwys

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Andrzeju, pytanie, które zadałeś, ma charakter retoryczny.

Monsieur Gajewski sprowadził Chińczyków powiązanych z firmą COVEC. Jak skończyła się współpraca Polaków z tą firmą - wszyscy dobrze wiemy. W tym konkretnym przypadku należy się cieszyć, że bałaganiarstwo, chaos decyzyjny i ogólne rozmemłanie Wieczorkowej przegrały w konfrontacji z pragmatycznymi biznesmenami z Państwa Środka. Chociaż raz na coś przydały się jej liczne wady.

Pan Gajewski z całą pewnością nie zabłysnął ani pracowitością ani skuteczność. No chyba, że jako kryterium skuteczności przyjmiemy stopień przyssania do Leśniewicza...  W tym był mistrzem! Prawdziwą pijawką! Chodził za niczego nieświadomym Grzegorzem krok w krok.
Wystarczyło jedno nieostrożne słówko Grzesia o Wieczorkowej, i dymisja gotowa...
Sam już nie wiem, czy ganić Gajewskiego za to osiągnięcie, czy chwalić.

I jeszcza mała dygresja. To zabawne, że za poszukiwanie inwestorów odpowiadała osoba bez jakiegokolwiek doświadczenia w biznesie (bez kontaktów), w dodatku zatrudniona w UMZ na pół etatu.
To tylko potwierdza znany wszystkim fakt, że Wieczorkowa zatrudniając na pół etatu swojego byłego studenta- amatora w charakterze doradcy ds. inwestycji, tak naprawdę traktowała całe to przedsięwzięcie (rozwój miasta) na pół gwizdka.

Zabawne, że osoba o tak rozległych znajomościach w kręgach perkusyjnych i francuskiego rynku muzycznego jak Wieczorkowa, nie ściągnęła do Zgierza żadnej inwestycji z tej dziedziny. Zgierz mógłby się stać np. największym w Polsce producentem pałek perkusyjnych, bębnów, kotłów lub wibrafonów... Jesteśmy już zagłębiem cymbałów. Do kompletu przydałaby się perkusja.

 

#159 2014-06-16 13:48:59

Andrzej B

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Dzięki Bazyli za przypomnienie. Pamiętam atmosferę związaną z tym wiekopomnym wyjazdem ale faktycznie nie mógłbym przysiąc, że do niego doszło. To wyjaśnia czemu Pani Prezydent podczas swojej kadencji nie sprowadziła do Zgierze żadnego inwestora. Brak współpracy ze strony lokalnych biznesmenów.
Jak łatwo wskazać winnego ?

 

#160 2014-06-16 13:56:57

Bazyli

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Andrzeju w każdej kłopotliwej sytuacji dla Iwony Wieczorek pojawia się jako koło ratunkowe "jeleń z Jeleniej Góry".
Gdy nie było środków na drzewko świąteczne przed siedzibą UMZ, pojawił się tajemniczy sponsor, który ufundował drzewko.
Podobnie gdy osoba prezydent Wieczorek stanęła w szranki z psem Alexem jako towarzysz spotkania w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także pojawił się tajemniczy "jeleń", który za towarzystwo Iwonki w dniu 7 czerwca zapłacił ponad 500 zł, co i tak było kwotą ponad czterokrotnie niższą niż za spotkanie sympatycznego owczarka.

 

#161 2014-06-16 14:08:51

Adamwys

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Andrzeju, napiszmy wprost.

Nie mogła nażreć i nazwiedzać się za cudze. O żadne interesy nie chodziło, a o parę fotek na facebooka.
Podobną porażką zakończyła się wycieczka do Tatarstanu w 2011r. (tym razem się odbyła).
O wizytach na Ukrainie i pijanej, leżącej pod stołem zgierskiej ferajnie nawet nie warto wspominać.

Myślę, że jedyną naprawdę udaną wycieczką w obecnej kadencji była ta na Białoruś.  To na białoruskiej ziemi nastąpił przełom w sposobie myślenia Iwonki. Zapożyczyła od naszego sąsiada a następnie zaszczepiła na gruncie zgierskim wiele ciekawych zjawisk i mechanizmów politycznych:
- bezwarunkowe posłuszeństwo poddanych
- dzielenie na złych i gorszych
- kryterium wroga zewnętrznego (ci wredni MĘSZCZYŹNI, to wredne PO, ten wredny Mięsok, ten wredny Janiszewski, ten wredny pociąg do Parlamentu Europejskiego, który na nią nie zaczekał),
- korupcja polityczna, zawłaszczanie przestrzeni publicznej, rozdawanie politycznych fruktów w zamian za milczenie/poparcie, usuwanie inaczej myślących,
- propaganda sukcesu - era wiecznych igrzysk
- Zgierz jako samotna wyspa otoczona wrogimi sąsiadami - starostwo (bo z PO), Stryków (bo lepiej się powodzi), Aleksandrów (bo władze są lubiane), Ozorków (Socha podpieprzył jej pomysł i jako pierwszy zlikwidował Straż Miejską. Kobiecie powinno się ustępować!)
- UMZ jako twierdza. Wstęp tylko dla znajomków, sąsiadów, konkubentów
- dorabianie się na majątku miasta (pobieranie pensji z kontrolowanych przez siebie spółek).

 

#162 2014-06-16 20:37:19

Weles

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Andrzej B napisał:

Pytałem bo byłem pewien, że Pani Lefik jest mieszkanką Zgierza, więc nie brałem jej pod uwagę.
Czyżbym był w błędzie i jest to kolejna decyzyjna osoba związana ze Zgierzem tylko poprzez pensję i osobę Iwony Wieczorek ?

Z tego co wiem, Pani Lefik pochodzi z Aleksandrowa. Prawdziwa szara eminencja tej kadencji. Ta pani ma ponoć ogromną ochotę na funkcję wiceprezydenta.

Niezależnie od tego kto przejmie schedę po Iwonie księżniczce Proboszczewic, powinien mieć się na baczności jeśli chodzi o kontakty z towarzystwem spod znaku Złotej Rybki. Tą towarzyską klikę sprowadzić trzeba na ziemię. Mówiąc krótko - nie ulegać ich wpływom, nie przyjmować od nich zaproszeń. Traktować tak jak wszystkich innych przedsiębiorców w Zgierzu. To może być bardzo trudne, a nawet niebezpieczne.

 

#163 2014-06-16 21:01:13

Adamwys

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Welesie, o czym my mówimy... Była okazja, aby przytrzeć nosa tej ferajnie ze ZR, organizując uczciwy przetarg. Jakieś światełko nadziei nawet przez krótki czas się tliło. Zgasło bardzo szybko. Przetarg wygrała oferta droższa o prawie 30 milionów. Nikt nie zareagował. Niektórzy w ramach awansu za załatwiony deal dostali nawet awans.

A towarzystwo ze ZR już próbuje podpiąć się pod kandydatów. Iwonkę spuścili do kanału. Przymilają się do pisowczyków i ludzi Sokoła. Etap sondowania rozpoczęty.

 

#164 2014-06-17 10:16:42

avokado

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 52

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

Rozwija się nam radny Jerzy Sokół.
Najwyraźniej klimat Kęblin mu służy...
Stał się wreszcie oczytany, i tak się rozwijając osiągnie edukacyjny poziom maturzysty w perspektywie może nawet kilku lat......

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/58_1402992839.jpg

Offline

 

#165 2014-06-17 10:49:33

Adamwys

Gość

Re: Pasożyty i szkodniki zgierskiej polityki 2010-2014

A gdzie jego ulubiona lektura "Kubuś Puchatek - miś o bardzo małym rozumku"?

Ambitny zestaw czytelniczy... Nie ma co! Po Jerzyku spodziewałem się raczej lektury To&Owo lub Dziennika Sportowego. A tu taka poezyja :D

Myślicie, że taki nagły głód wiedzy książkowej, ma związek z naszymi wcześniejszymi uwagami nt. erudycji Jerzyka? Chciał nam zaimponować i zamknąć usta niedowiarkom?

Jerzyk-Jerzykiem. Osobiście bardziej mnie zajmuje (a właściwie niepokoi) stan myślowy kolegi Bączaka. Może i on się pochwali, jakie dzieła czytuje... Zasób słów, składnia, tempo mowy, wskazują, że Boguś utknął na kanonie lektur dla czwartoklasistów. A rozmodlony i skierowany ku górze wzrok sugeruje zaawansowaną znajomość dzieł liturgicznych.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ce.pun.pl www.skp.pun.pl www.piguly.pun.pl www.commandos.pun.pl www.dragonballgame.pun.pl