Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#136 2014-04-18 17:05:29

kubek

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

matrix napisał:

Fakt jest jeden i najważniejszy ok.100 osób będzie miał nadal pracę i napewno cieszy to pracowników i ich rodziny .

Nowy przewoźnik gdyby wygrał to zapewne znaczną część pracowników z Markabu by przejął. Według mnie takie gadanie jakie było jakiś czas temu, że 100 pracowników straciłoby pracę jest niepoważne i populistyczne. Ludzie sami idą za pracą, więc przejście kierowców czy mechaników byłoby wręcz rzeczą naturalną (może nie wszystkich ale większości). Kto jak nie tamtejsi kierowcy znają najlepiej miasto i trasy. Ewentualnie pracę straciliby jacyś pracownicy administracyjni i tyle.

Co do argumentów o braku doświadczenia przez łódzką firmę - skoro im na tym tak zależało, to mogli dać bardziej rygorystyczne zapisy w SIWZ "w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia". Teraz taki argument jest mało przekonujący. Według mnie przetarg był niedopracowany, sporo ogólnikowych zapisów i później zaczęło się kombinowanie.

Dziwi mnie też, dlaczego w wynikach przetargu nie podali ile punktów uzyskał drugi oferent, a jeśli jego oferta z jakichś powodów została odrzucona to chyba też powinna być taka informacja podana.

 

#137 2014-04-22 09:16:50

matrix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-10
Posty: 5

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Mozemy sobie gdybac co nowy przewoźnik by zrobił czy ludzie mieli by pracę czy nie .A wracajac dopieniędzy to inwestycjie zgierskie juz mnien nie zaskakują np.plac kilinskiego trafiona inwestycja dlaczego nikt nie zabierał głosu  jak wyrwali drzewo 100 letnie .Ci co teraz tak płaczą jak to jest źle w zgierzu sami glosowali na panią prezydent.

Offline

 

#138 2014-04-22 11:05:37

Monika

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Każdy z przewoźników kiedyś zaczynał i nie miał doświadczenia. Również tak było z firmą Markab. W przetargu używano takich argumentów, aby tylko wygrała firma zgierska, mająca różne niejasne powiązania. Chciano na siłę wydać z budżetu miasta ok 30 mln zł więcej.

 

#139 2014-04-22 11:43:38

docent

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 60

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Moniko wydawanie 30 milionów więcej świadczy o gospodarności obecnych władz na czele z Iwoną Wieczorek. A takie postępowanie czyli zamiar wydania większych kwot niż się powinno jest zapisane w Kodeksie karnym 

Art. 296.  § 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ale mam nadzieję, że przy rozstrzyganiu przetargu Iwona W. i Bohdan B. powyższą ewentualność wzięli pod uwagę.

Offline

 

#140 2014-05-29 15:55:54

kiwi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-30
Posty: 531

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Dyskusja o sytuacji w MPGK podczas majowej sesji RMZ

Kacprzycki  – co do kondycji spółki – nie ma zaległości w ZUSach i pensjach, zobowiązań przeterminowanych jest na ponad 300tys. przejmując spółki zacząłem wdrażać program naprawczy, jesteśmy w trakcie redukcji kosztów, spółka ma przerost zatrudnienia, trwają zmiany kultury pracy, zwiększamy wydajność. Prowadzimy rozmowy, żeby należności ściągać. Spółka ma ogromny potencjał i możliwości, żeby wykonywać działania na rzecz miejsca.
Mięsok – proszę wyjaśnić hasła kultura pracy i wydajność?
Kacprzycki – pracownicy nie pracowali do godziny 15 tak jak powinni.

na podstawie: http://gazetazgrzyt.pl/?p=4801

Offline

 

#141 2014-05-29 16:14:15

Adamwys

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Czyli nie siedzieli na forach i facebooku i nie wygłaszali mów pochwalnych na cześć Jej Mądrości, tak jak ma to miejsce w UMZ.

 

#142 2014-06-24 09:39:40

Bimbom

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Z nieoficjalnych przecieków wynika, że Tomaszek antenka odchodzi z UMZ, gdyż w najbliższym czasie ma się zwolnić stanowisko w jednej z miejskich spółek.
Ma to być nagroda dla Tomaszka oraz uzupełnienie jego cv o stanowisko prezesa.
Wtajemniczenie twierdzą, że zostanie prezesem w spółce, w której radzie nadzorczej zasiada doktor Iwona Wieczorek

 

#143 2014-06-24 09:53:36

kano

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Caryca umie wynagrodzić swoich faworytów...

 

#144 2014-06-24 13:03:11

Adamwys

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

A czy Zgierski ma jakiekolwiek kwalifikacje do prezesowania?

Niestety, w przypadku spółek miejskich nie mają zastosowania przepisy o sposobie zatrudniania pracowników samorządowych. Nawet największa miernota i leser może wobec tego pełnić funkcję prezesa lub członka rady nadzorczej, pod warunkiem, że się uprzednio dobrze ustawiła.

Pocieszające jest to, że niejaki Zgierski długo nie poprezesuje.

 

#145 2014-06-24 14:36:11

Bazyli

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Bimbom zdradź rąbek tajemnicy który prezes "idzie pod topór".
Czyżby ten któremu zamarzyła się prezydentura Zgierza.

 

#146 2014-06-24 14:58:47

Teodor

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Tomaszek na prezesa śmiechu warte.
Iwonka wzoruje się na rzymskim cesarzu Kaliguli, który swego rumaka mianował senatorem.

 

#147 2014-06-25 12:52:02

Sylwiaezg

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

A skąd takie informacje o zmianach na stanowisku prezesa?
Pani prezydent nie dokonuje zmian, może to zrobić rada nadzorcza.

 

#148 2014-06-26 10:22:04

Adamwys

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Do LewejNogi - wątek Prezydent 2014

LewaNogo,

Domagasz się odpowiedzi, a odpowiedź z mojej strony ona już została zawarta w poście nr 417.

Proszę, abyś jeszcze raz i ze zrozumieniem przeczytała ten post. Poniżej przytaczam odpowiednie fragmenty z komentarzem zaznaczonym tłustym drukiem:

Odbijając jednak piłeczkę można zapytać, od kiedy p. Witczak jest w kontrze do Wieczorkowej? Zdaje się, że nie przeszkadza mu, że jego szefową i jednocześnie współpracownikiem (jako członek RN PEC-u) jest Iwona Wieczorek... Jaka jest opinia p. Witczaka w sprawie pobierania przez Wieczorkową wynagrodzenia za zasiadanie w podległych jej spółkach miejskich? Chciałbym uzyskać odpowiedź na to pytanie. Odpowiesz?



Nie ma tu żadnego twierdzenia z mojej strony. Jest pytanie i przypuszczenie.

Jak przedstawia się dotychczasowa weryfikacja wyborcza p. Witczaka? Z relacji na forum mogliśmy się dowiedzieć, że jest profesjonalistą, ponieważ członkowie Rady Nadzorczej zgierskiego PEC-u (SŁOWNIE W LICZBIE TRZECH) korzystnie zaopiniowali jego osobę.

Informacja pochodzi z tego forum. Nie ja jestem jej autorem, ale zwolennik/niczka p. Witczaka.
Z powyższego wynika, że poparła go również Iwona Wieczorek  To zaleta czy wada? Odpowiedzcie proszę!

Znowu moje przypuszczenie. Mam prawo do przypuszczeń, czy nie? Jeśli znasz odpowiedź i chcesz rozwiać moje wątpliwości - to po prostu napisz. Po co ta bezsensowna gra z Twojej strony?

PS. 1 Odnośnie Rzeźnika i jego cudacznej grafiki z p. Mięsokiem. Mimo, że jego post jest chamski i prostacki, nie nosi znamion przestępstwa ani obrazy uczuć. Myślę, że gorsze pomyje wylewają Młynarze.
PS. 2 Nie knebluj ust milczkowi. Ma prawo pytać, szukać, przypuszczać. Jeżeli nie zgadzasz się z jego przypuszczeniami - zaprzecz, podając sensowne argumenty. Na razie występujesz w roli adwokata Witczaka, ale wątpliwości narosłych wokół jego osoby nie rozwijasz. Chcesz tylko, aby dyskusja się zakończyła i dlatego straszysz milczka jakimiś konsekwencjami, nie mając pojęcia o prawie i jego stosowaniu. Pan Witczak jest osobą kompletnie nieznaną i ludzie mają prawo pytać. Milczek również...

!

 

#149 2014-06-26 11:31:47

Bazyli

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

Adamie tylko LewaNoga (LewaRęka) mają prawo oceniać, zadawać pytania pozostali mają się podporządkować i realizować wytyczne.
To dotyczy nie tylko milczka ale wszystkich pozostałych, którzy ośmielą się mieć odmienne zdanie niż LewaNoga i jej kompania.....

Ale tak według niektorych ma wyglądać wymiana poglądów i dążenie do uzyskania informacji.

 

#150 2014-06-26 11:47:21

kano

Gość

Re: Miejskie spółki... 2010-2014

A jak się lewym nie podoba, to straszą sądami. To są jakie stare zgredy. Nie znają specyfiki współczesnych mediów społecznościowych.
"Media społecznościowe to media do społecznościowych interakcji w postaci rozbudowanego zestawu narzędzi komunikacyjnych wykraczających poza dotychczasową komunikację społecznościową. Dzięki wszechobecnej dostępności i skalowalności technik komunikacyjnych, media społecznościowe diametralnie zmieniły sposób komunikacji zarówno organizacji, społeczności, jak i indywidualnych użytkowników." Za Wikipedia

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blackblood.pun.pl www.prawopole.pun.pl www.great-land.pun.pl www.realitygaming.pun.pl www.callofduty1.pun.pl