Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#541 2018-06-22 16:51:37

meva

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-28
Posty: 196

Re: komunikacja

Volvo dostarczy miejskie autobusy hybrydowe do Grudziądza

Volvo Polska dostarczy autobusy hybrydowe Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu
w Grudziądzu. To kolejne miasto w Polsce zamawiające tego typu pojazdy – w ubiegłym roku Volvo dostarczyło największą jak dotąd flotę 35 hybryd do Sosnowca, w ostatnim czasie firma wygrała też przetargi na dostawę autobusów miejskich o napędzie hybrydowym do Krakowa, Jeleniej Góry, Białegostoku i Krosna.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Grudziądzu rozstrzygnął przetarg na dostawę siedmiu nowych autobusów miejskich o napędzie hybrydowym, a także siedmiu stacji wolnego i dwóch szybkiego ładowania.
Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową autobusy muszą pomieścić co najmniej 80 pasażerów, w tym 28  na miejscach siedzących (co najmniej 6 dostępnych z poziomu podłogi). Mają być zasilane silnikiem spalinowym spełniającym normy Euro 6 i elektrycznym – trójfazowym, być wyposażone w akumulatory litowo-jonowe i system odzyskiwania energii. W środku mają się znaleźć się co najmniej 3 kasowniki do biletów, monitoring, minimum 2 podwójne porty USB w przestrzeni pasażerskiej i 1 w kabinie kierowcy.
Takie parametry spełniają autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid. Są zasilane energią elektryczną podczas ruszania i postojów na przystankach. Po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h przełączają się na zasilanie silnikiem diesla. Są wyposażone w baterie, silnik elektryczny i mały silnik diesla. Baterie ładują się podczas hamowania, a autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania. Autobusy tego typu zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami z napędem diesla. Są też bardzo ciche, a ich wnętrze i wyposażenie może być konfigurowane w zależności od potrzeb zamawiającego.

– Grudziądz jest kolejnym polskim miastem, które zdecydowało się na pojazdy o napędzie hybrydowym. Dzięki temu mieszkańcy już niedługo będą mogli jeździć nowoczesnymi i ekologicznymi autobusami. Napęd hybrydowy bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim - dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania i przy niedużych prędkościach zużywa mniej paliwa, emituje mniej zanieczyszczeń, jest cichy, a co za tym idzie – dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne autobusy napędzane silnikami diesla – mówi Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Czytaj też: Kolejnych siedem hybryd Volvo dotarło do Sosnowca

Autobusy hybrydowe Volvo trafią do Grudziądza w ciągu dziewięciu miesięcy od daty złożenia zamówienia – bezpośrednio z wrocławskiej fabryki Volvo, gdzie produkowane są seryjnie od 2010 roku.

W Polsce hybrydy Volvo jeżdżą we Wrocławiu, Sosnowcu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach i Warszawie, a ostatnio firma wygrała przetargi na dostawę tego typu pojazdów do Krakowa, Jeleniej Góry, Białegostoku i Krosna. W uiegłym roku Volvo dostarczyło 35 hybryd do Sosnowca – to największa obecnie w Polsce flota autobusów o napędzie hybrydowym.

http://www.portalsamorzadowy.pl/gospoda … 109711.html

Offline

#542 2018-07-27 21:56:36

Radek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 130

Re: komunikacja

Miliard złotych rocznie ma trafiać do samorządów na rozwój ekologicznego transportu. Ciekawe ile z tego "ugryzie" Markab.

Offline

#543 2018-10-08 19:24:44

ursus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-19
Posty: 60

Re: komunikacja

W Zgierzu bez zmian nadal sprowadzany jest szrot z państw gdzie autobusy zostały wycofane z ruchu.

Przemyśl zakupił 15 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej

Wszystkie z zamówionych przez samorząd autobusów są przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (fot. mat. pras. Autosanu)
Do Przemyśla (Podkarpackie) dotarły pierwsze dwa z 15. zakupionych przez samorząd miasta autobusów wyprodukowanych przez Autosan. W ciągu najbliższych tygodni do miasta dostarczone zostaną kolejne pojazdy. Wartość zamówienia to ok. 13,8 mln zł.

Wszystkie z zamówionych przez samorząd autobusów są przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (fot. mat. pras. Autosanu)
Do Przemyśla (Podkarpackie) dotarły pierwsze dwa z 15. zakupionych przez samorząd miasta autobusów wyprodukowanych przez Autosan. W ciągu najbliższych tygodni do miasta dostarczone zostaną kolejne pojazdy. Wartość zamówienia to ok. 13,8 mln zł.

Jak poinformował rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla Witold Wołczyk, samorząd zakupił 13 pojazdów z silnikiem diesla oraz dwa napędzane gazem CNG.Rzecznik podkreślił, że autobusy zostały zakupione w ramach projektu realizowanego przez Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF), w partnerstwie z powiatem przemyskim oraz gminą Przemyśl.

"Głównym celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska jak i mieszkańców. Będzie to możliwe poprzez wymianę części taboru autobusowego. Nowe pojazdy bowiem spełniają najnowsze normy emisji spalin Euro 6" - zaznaczył.

Wszystkie z zamówionych przez samorząd autobusów są przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Natomiast dla pasażerów niedowidzących oraz niewidomych w newralgicznych miejscach autobusu umieszczone są specjalne piktogramy. Pojazdy są również wyposażone w system zapowiedzi głosowych, klimatyzację oraz monitoring. Nowe autobusy mogą przewieźć 95 pasażerów.

Jak zaznaczył Wołczyk, pierwsze dwa egzemplarze autobusów Sancity 12 LF, które zostały dostarczone do Przemyśla będą wozić mieszkańców od najbliższego poniedziałku.

W ramach projektu, oprócz samych autobusów zakupiono również ich wyposażenie. Sprzęt m.in. system informacji pasażerskiej, monitoring i kasowniki trafią nie tylko do nowych pojazdów, ale także do już jeżdżących po Przemyślu. W sumie zakupionych zostało 40 kompletów wyposażenie autobusów.

Wołczyk dodał, że w ramach tego samego projektu zmodernizowana została również ul. Wysockiego. "Droga został poszerzona do 7 metrów, wzmocniona została nawierzchnia, wybudowane zostały chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Ponadto na całej długości wybudowano oświetlenie drogowe" - powiedział.

Wartość robót drogowych wykonywanych w ramach przebudowy ul. Wysockiego wyniosła ok. 5,5 mln zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec lipca 2018 roku.

W sumie wartość projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl" wynosi prawie 29 mln zł. Wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego to prawie 20 mln zł.

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospod … 14488.html

Offline

#544 2018-11-01 09:34:20

katon

Gość

Re: komunikacja

Kierownik MUK Iwona Boberska nie ma się czym chwalić, iż komunikacja miejska w Zgierzu 1 listopada jest bezpłatna, wszak byli kierownicy MUK - Krzysztof Cichy, Adam Kacprzycki czy Mariusz Miśkiewicz również tego dnia wprowadzali bezpłatną komunikację dla mieszkańców Zgierza.

#545 2018-11-02 17:58:02

Laluś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-08
Posty: 196

Re: komunikacja

Znalazł się kolejny mąciciel.
Najważniejsze, że ponownie komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych była bezpłatna.

Offline

#546 2018-11-18 18:57:59

adler

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 337

Re: komunikacja

Coraz trudniej jezdzić po mieście.
https://www.transport-publiczny.pl/mobi … 60158.html

Offline

#547 2018-12-02 23:47:17

meva

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-28
Posty: 196

Re: komunikacja

Łódź Kaliska – Zgierz: Umowa na modernizację podpisana

PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły dziś umowę na modernizację 11-kilometrowego odcinka z Łodzi Kaliskiej do Zgierza. Zgodnie z zapowiedziami zarządcy infrastruktury inwestycja przyczyni się do rozwoju oferty przewozowej w regionie. Władze województwa liczą nawet, że pomoże ona powstrzymać spadek liczby mieszkańców regionu.

Dziś w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na modernizację odcinka linii nr 15 pomiędzy Zgierzem a Łodzią Kaliską (oraz krótkiego fragmentu linii nr 16 w obrębie Zgierza). Inwestycja jest elementem remontu ciągu linii z Łodzi do Kutna. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, prace na całej linii mają zostać zakończone do 2023 r.

Duża inwestycja realizowana ze środków krajowych

Wykonawcą prac na łódzkim odcinku będzie Zakład Robót Komunikacyjnych DOM z Poznania. Wartość kontraktu to ok. 220 mln zł. – To środki czysto krajowe – podkreślał Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK. – Odcinek pomiędzy Łodzią Kaliską i Zgierzem jest bardzo ważny dla obsługi aglomeracji, ale też w ruchu dalekobieżnym. To wylot z Łodzi na północ i do Poznania – podkreślał przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Ważnym elementem inwestycji ma być modernizacja dwóch stacji kolejowych – w Zgierzu i w Łodzi-Żabieńcu. Pierwsza z nich ma być przebudowana w sposób kompleksowy. – Powstaną tam trzy nowe perony – mówił Arnold Bresch. W Zgierzu powstanie też przejście podziemne. Tunel dla pieszych pod peronami Żabieńca, który jest regularnie zalewany wodą, poddany zostanie natomiast naprawie głównej.

Nowy samorząd chce współpracować z rządem w zakresie kolei

Podkreślanym przez Arnolda Brescha aspektem prowadzenia prac ma być ich wpływ na poprawę rozkładu jazdy. – Takie remonty bardzo mobilizująco działają na przewoźników – podkreślał. Zgodnie z założeniami inwestycji skrócić ma się także czas przejazdu: pociągi pasażerskie pojadą na 11-kilometrowym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz 120 km/godz., pociągi towarowe zaś – 100 km/godz.

O dużym znaczeniu remontu dla rozwoju regionu mówili przedstawiciele nowych władz samorządowych oraz centralnych. – Chciałbym wyrazić uznanie dla kierunku, który został przyjęty. Kierunek ten oznacza współpracę pomiędzy władzami centralnymi i samorządowymi – powiedział wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. Dodał, że liczy, że przedsięwzięcia kolejowe staną się jednym z czynników hamujących spadek liczby ludności.

Modernizacja kolei to nie tylko projekty spektakularne

– Z perspektywy Łodzi i województwa my patrzymy na modernizację kolei jako na bardzo istotny, niezbędny element zagwarantowania spójności terytorialnej naszego państwa. Mamy jednak tendencję do patrzenia na nią przez pryzmat inwestycji najbardziej spektakularnych. Każdy łodzianin myśli od razu o jednym z najpiękniejszych dworców w Europie, jakim jest Łódź Fabryczna, czy o tunelu średnicowym, który będzie niedużym, ale jednak już drugim metrem w Polsce – stwierdził natomiast Zbigniew Rau, wojewoda łódzki. – To, co nas sprowadza tu dziś, pozwala spojrzeć na ten proces z innego punktu widzenia: łączenia aglomeracji z mniejszymi ośrodkami regionalnymi – podsumował.

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/lo … iwAD6jgiCw

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
laweczki do ćwiczeń sanoróbki ewolucje pokemonów w pokemon emerald lendo tłumacz jak zrobić zabawki dla papug moj chlopak z mojsa siostra